52°53'23" N, 18°48'8" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Warzelnia soli w Ciechocinku stanowi unikatowy zabytek w skali światowej. Powstała w latach 1824-30 z inicjatywy Stanisława Staszica i księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego. Surowcem do produkcji soli warzonej jest czerpana ze źródła "Grzybek" solanka o stężeniu około 5,5 %.Od 180 lat wytwarza się tu warzoną sól spożywczą oraz jej pochodne np. ług i szlam leczniczy. W  nieużywanej części warzelni zorganizowano obecnie Muzeum związane z historią warzelnictwa i tutejszego uzdrowiska. Można zobaczyć w nim między innymi odrestaurowane aparaty do gimnastyki leczniczej Wilhelma Zandera, zbiornik na stężoną solankę, model tężni oraz liczne fotografie dokumentujące historię uzdrowiska.Od Tężni do Muzeum można przejść spacerkiem 1300 m idąc Traktem Solnym wiodącym dawnym wałem przeciwpowodziowym. Można również dojść do niego wędrując główną alejką Parku Zdrojowego.

Warzelnia Soli - Muzeum Warzelnictwa i Leczenia Uzdrowiskowego
ul. Solna 6, Ciechocinek
tel. 54/ 283-60-71

Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121215 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020