Warzelnia Soli w Ciechocinku, Danusia

Warzelnia Soli w Ciechocinku

(4.5 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Warzelnia soli w Ciechocinku stanowi unikatowy zabytek w skali światowej. Powstała w latach 1824-30 z inicjatywy Stanisława Staszica i księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego. Surowcem do produkcji soli warzonej jest czerpana ze źródła "Grzybek" solanka o stężeniu około 5,5 %.Od 180 lat wytwarza się tu warzoną sól spożywczą oraz jej pochodne np. ług i szlam leczniczy. W  nieużywanej części warzelni zorganizowano obecnie Muzeum związane z historią warzelnictwa i tutejszego uzdrowiska. Można zobaczyć w nim między innymi odrestaurowane aparaty do gimnastyki leczniczej Wilhelma Zandera, zbiornik na stężoną solankę, model tężni oraz liczne fotografie dokumentujące historię uzdrowiska.

Od Tężni do Muzeum można przejść spacerkiem 1300 m idąc Traktem Solnym wiodącym dawnym wałem przeciwpowodziowym. Można również dojść do niego wędrując główną alejką Parku Zdrojowego.Warzelnia Soli - Muzeum Warzelnictwa i Leczenia Uzdrowiskowego
ul. Solna 6, Ciechocinek
tel. 54/ 283-60-71

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ciechocinek
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
52°53'23N, 18°48'8E
31 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację