Łódź

Łódź atrakcje

(4.2 głosów: 222)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Łódź to miasto zupełnie inne niż wszystkie, ze słynną Piotrkowską, cudną architekturą i niecodziennym klimatem. To niesamowite miejsce z ciekawą ofertą turystyczną, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Ja osobiście bardzo lubię Łódź i jej fabryczny, a dziś loftowy i nowoczesny charakter, z mnóstwem knajpek i miejsc rozrywki. To miasto wojewódzkie położone jest w centralnej Polsce, na skrzyżowaniu autostrad i magistral kolejowych. 

Choć mało kto o tym wie, korzenie Łodzi sięgają już prawdopodobnie XII wieku, a pierwsza udokumentowana wzmianka o osadzie pochodzi z 1332 roku. Dla większości jednak Łódź to głównie XIX-wieczny przemysł, kiedy to nastąpił jej intensywny rozwój i powstały liczne fabryki włókiennicze oraz rezydencje możnych przedsiębiorców.



Biała Fabryka
Biała Fabryka

Atrakcje w Łodzi

Łódź to spore miasto, z mnóstwem atrakcji dla osób o różnym przekroju wieku i zainteresowań. Na pewno zachwyci się tu każdy miłośnik architektury, kina, ale też w Łodzi wybawią się dzieci. My kilkukrotnie przemierzaliśmy łódzkie uliczki w poszukiwaniu atrakcji turystycznych i na podstawie własnych doświadczeń przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najlepszych atrakcjach w Łodzi. 

Najpierw je wymieniam, po czym opisuję poniżej trochę bardziej dokładnie, a po szczegółowe opisy z informacjami praktycznymi zapraszam do poszczególnych opisów atrakcji po kliknięciu w niebieskie, podlinkowane nazwy atrakcji. Zobacz najlepsze atrakcje w Łodzi!

Łódź
Łódź

1. Piotrkowska w Łodzi

Kto nie ma wiele czasu na zwiedzenie stolicy regionu, musi chociaż przejść się osławioną ulicą Piotrkowską, ciągnącą się na długości niemal 5 km. To taka Łódź w pigułce, bowiem wokół tego traktu rozwijało się miasto i skupiły się charakterystyczne budowle. Majestatycznie wznoszą się tu pięknie odnowione secesyjne i eklektyczne kamienice, wille i okazałe pałace dawnych przedsiębiorców, wreszcie zespoły XIX-wiecznej architektury przemysłowej z Białą Fabryką na czele. Stoi tu również wspaniała archikatedra. 

No a ponadto muzea, puby, restauracje, dyskoteki, galerie sztuki i kina - jednym słowem wszystko. Można też tu zobaczyć modne ostatnio rzeźby, pomniki i inne twory małej architektury, np. Ławeczkę Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Misia Uszatka itp. Na ścianach zabytkowych budynków natomiast rosną jak grzyby po deszczu ogromne murale. Ulica Piotrkowska w Łodzi to wizytówka miasta a przy okazji najdłuższy deptak w Polsce, a może i w Europie!



Nic tak nie poprawia humoru jak piękna sukienka :)
W sklepie Limango znajdziesz wiele pięknych ubrań, a kupując z naszego polecenia, wspierasz naszego bloga.
Z góry dziękujemy!
 
Adres: Piotrkowska, ul. Piotrkowska, Łódź
Łódź Piotrkowska
Łódź Piotrkowska
Łódź
Łódź
Łódź
Łódź

2. Manufaktura i inne fabryki czyli Łódź fabryczna

Do dzisiaj w Łodzi podziwiać można ślady przemysłowej historii miasta, głównie w popularnym centrum handlowym i rekreacyjnym Manufaktura, które powstało na obszarze dawnej, XIX-wiecznej fabryki włókienniczej Izraela Poznańskiego. Obok zaś stoi piękny pałac Poznańskiego. Bardzo ciekawa też pod tym względem jest dzielnica Księży Młyn z ogromną fabryką Scheiblera, osiedlem robotniczym i rezydencjami fabrykantów. W dawnej fabryce dziś mieszczą się loftowe apartamenty. Na Piotrkowskiej natomiast stoi słynna Biała Fabryka Ludwika Geyera - obecnie siedziba Centralnego Muzeum Włókiennictwa.
 

 
Adres: Manufaktura, ul. Drewnowska 58, Łódź
Fabryka Scheiblera, ul. Tymienieckiego, Łódź
Biała Fabryka, ul. Piotrkowska 282-284, Łódź
Manufaktura
Manufaktura

3. Zoo w Łodzi

Zoo w Łodzi to Miejski Ogród Zoologiczny, który wkrótce będzie przyciągał swym zachodnim poziomem i niecodzienną atrakcją, bo jesienią 2021 ma się tutaj otworzyć budowane od kilku lat Orientarium, potężny, nowoczesny pawilon ze zwierzętami azjatyckimi. Będzie tu ciepło i kolorowo przez cały rok z dużą bioróżnorodnością. Głównymi mieszkańcami Orientarium będą słonie, które mają tu swój prywatny basen, a podczas kąpieli będzie je można z dołu podglądać. 

No i ten ogromny tunel z rekinami! Również stara część zoo jest ciekawa, z unikalnym lwem azjatyckim, koendu czy żyrafami. Łódzkie Zoo znajduje się niemal w centrum miasta, nieco na zachód od ulicy Piotrkowskiej. Pod samo Zoo podjedziesz samochodem, bo bezpłatny parking znajduje się niemal przy wejściu do ogrodu zoologicznego. Przy wejściu zobaczysz pomnik Maurycego i Hawranka. Zajrzeliśmy już do Orientarium i muszę przyznać, że robi to naprawdę spore wrażenie!
 

 
Adres: Zoo z Orientarium, ul. Konstantynowska 8/10, Łódź
Zoo Łódź Orientarium
Zoo Łódź Orientarium
Zoo Łódź Orientarium
Zoo Łódź Orientarium

4. Ogród Botaniczny  i Palmiarnia w Łodzi

Ogród Botaniczny w Łodzi to idealna enklawa spokoju, zapraszająca na spacery wśród bogatej roślinności. Ogród jest jednym z największych w Polsce, a powstał w 1929 roku, w miejscu, gdzie dziś stoi Palmiarnia, na terenie najstarszego łódzkiego parku - Parku Źródliska I. W obecnej lokalizacji Ogród powstał w latach 60. XX wieku, znajdziesz tu kolorowe kwiecie, Alpinarum, Ogród Japoński, labirynt grabowy, zabytkową aleję lipową i stawy, z kaczkami i kwitnącymi grzybieniami. 



Podobał nam się też Ogród roślin leczniczych i przemysłowych, z wielkimi, pięknymi słonecznikami, ziołami i dyniami. Palmiarnia łódzka stanowi oddział Ogrodu Botanicznego - to ciepłe i kolorowe miejsce, wspaniałe nie tylko latem, ale i w zimnych porach roku. Rosną tu ponad 130-letnie palmy i wiele innych, egzotycznych roślin.
 

 
Adres: Ogród Botaniczny, ul. Krzemieniecka 36/38, Łódź
Palmiarnia, Al. Piłsudskiego 61, Łódź
Łódź Ogród Botaniczny
Łódź Ogród Botaniczny

5. Szlak Bajkowa Łódź

Szlak Bajkowa Łódź to świetna atrakcja dla małych i dużych. Maluchy po prostu lubią odnajdywać usiane w różnych częściach Łodzi, przy atrakcjach, bajkowe postaci, zaś dorośli z sentymentem patrzą na nie, bo przypominają im czasy dzieciństwa. Postaci ze Szlaku nawiązują bowiem do filmów zrealizowanych przez Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for

Warto dodać, że w Łodzi powstało ponad 1400 filmów animowanych emitowanych w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Każdy nasz rówieśnik dobrze je pamięta 🙂 Najsłynniejsze postaci Szlaku w Łodzi to Miś Uszatek na Piotrkowskiej, Maurycy i Hawranek pod Zoo czy Filemon i Bonifacy spod Muzeum Kinematografii.
 

 
Adres: Miś Uszatek, ul. Piotrkowska 87, Łódź
Adresy innych postaci znajdziesz po kliknięciu w niebieską, podlinkowaną nazwę atrakcji powyżej
Łódź - Miś uszatek
Łódź - Miś uszatek
Szlak Bajkowa Łódź
Szlak Bajkowa Łódź

6. Experymentarium w Łodzi

Experymentarium w Łodzi to bardzo fajne miejsce dla całej rodziny, to ciekawe i interaktywne Centrum Nauki, mieszczące się w popularnej Manufakturze w Łodzi. W tym nietypowym parku rozrywki zrozumiesz różne zagadki naukowe poprzez dobrą zabawę. Nie byłeś orłem z fizyki, biologii czy chemii? 

Nie szkodzi, z Experymentarium z pewnością wyjdziesz mądrzejszy o ciekawe doświadczenia, a dzieci będą wspominać wizytę tutaj jako świetną zabawę.
 



 
Adres: Experymentarium, Manufaktura I piętro, ul. Drewnowska 58, Łódź
Experymentarium w Łodzi
Experymentarium w Łodzi
Experymentarium w Łodzi
Experymentarium w Łodzi

7. Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

EC1 w Łodzi to nowa atrakcja w Łodzi, otwarta od 2018 roku. W tym czasie była też największą placówką tego typu w Polsce. Na sześciu kondygnacjach powstały tu 3 wystawy stałe: "Przetwarzanie energii" (związane z historią tego miejsca czyli pierwszej komercyjnej elektrowni w Łodzi), "Rozwój wiedzy i cywilizacji" oraz "Mikroświat - Makroświat" pokazująca to, czego nie widzimy nieuzbrojonym okiem, od atomów, przez pyłki drzew po najdalsze głębie Kosmosu. Na pewno zachwyci Cię to miejsce.

Potrzebujesz dobrego foto smartfona?
W sklepie Komputronik znajdziesz wiele dobrych urządzeń, a kupując z naszego polecenia, wspierasz naszego bloga.
Z góry dziękujemy!
 
Adres: Centrum Nauki i Techniki EC1, ul. Targowa 1/3, Łódź

8. Stary Cmentarz w Łodzi

Stary Cmentarz w Łodzi jest cudowny, jeśli lubisz stare nekropolie, to spacer tutaj będzie dla Ciebie głębokim przeżyciem. To jedna z najważniejszych i najpiękniejszych nekropolii Łodzi. Pochodzi z 1855 roku i jest trójwyznaniowy, podzielony na 3 części - katolicką, ewangelicką i najmniejszą prawosławną. Na cmentarzu zobaczysz mauzolea łódzkich rodów fabrykanckich, z których najokazalsze jest neogotyckie mauzoleum Karola Scheiblera z lat 1885-88 w części ewangelickiej. 

Nad częścią katolicką dominuje neorenesansowe mauzoleum rodziny Heinzlów z przełomu XIX i XX wieku. Ujmuje za serce grób małego dziecka śpiącego na poduszce, pomiędzy dziecięcymi pomnikami, na tyłach kaplicy Scheiblera w części ewangelickiej. Obrośnięty bluszczem grób 4-letniego Gustawa Pietlicha z 1909 roku odkryto w 2006 roku.
 

 
Adres: Stary Cmentarz, ul. Ogrodowa, Łódź
Stary Cmentarz
Stary Cmentarz
Stary Cmentarz
Stary Cmentarz

9. Cmentarz żydowski w Łodzi

Warto też odwiedzić inną nekropolię w Łodzi, równie klimatyczną i niosącą duże emocjonalne przeżycia. To kirkut w Łodzi - największy cmentarz żydowski w Polsce i drugi co do wielkości w Europie po kirkucie berlińskim. Zostało tu pochowanych około 230 tys. Żydów, a do dziś zachowało się około 180 tys. nagrobków. Cmentarz pochodzi z 1892 roku i jest nadal czynny. Otacza go wysoki ceglany mur, a wejście znajduje się przy ul. Zmiennej. 

Za murem zobaczysz gęstwinę macew, poustawianych rzędami i ciągnących się na ogromnym obszarze. W większości są one skromne, z napisami w języku hebrajskim, ale jest też kilka większych grobowców, w tym mauzoleum fabrykanta Izraela Poznańskiego z lat 1903-05, i innych łódzkich przemysłowców - Jarocińskich, Hertzów czy Prussaków.
 



 
Adres: Kirkut, ul. Bracka 40, Łódź (wejście od ul. Zmiennej)
Kirkut
Kirkut

10. Murale w Łodzi

Z tego Łódź słynie w całej Polsce, z pięknych, a czasem zaskakujących murali. Usiane są po całym mieście, wystarczy zadrzeć głowę do góry i na pewno na jakiś się natkniesz. A pewnie nie jeden 🙂 Już na samej Piotrkowskiej zobaczysz murale. Zdobią ściany budynków i tworzą największą w Polsce zewnętrzną galerię miejską. 

Malują je znani artyści streetartowi z Polski (np. Proembrion, M-City, Etam) i zagranicy (np. Osgemeos, Eduardo Kobra czy Inti). Murale powstały m.in. w ramach Festiwalu Galerii Urban Forms, a wcześniej Międzynarodowego Festiwalu Graffiti.

Pierwszy współczesny łódzki mural powstał w 2001 roku za sprawą łódzkiej grupy artystycznej Design Futura. Mieści się przy ul. Piotrkowskiej 152 i został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa. Przez pewien czas był największym graffiti na świecie.

Teraz murale poszły jeszcze dalej i na ścianach budynków tworzą się całe instalacje, złożone dodatkowo z luster, prętów, a nawet części samochodowych. To nierozerwalna część klimatu Łodzi - jedynego takiego miasta w Polsce!

Łódź
Łódź

 



 
Murale, ul. Piotrkowska i inne ulice Łodzi

11. Mandoria w Rzgowie

Mandoria to nowa atrakcja, otwarta w lipcu 2021 roku. To kolejne wspaniałe rodzinne miejsce, co prawda poza granicami Łodzi, ale całkiem niedaleko, na terenie Centrum Handlowego Ptak w Rzgowie. Wybawi się tu fantastycznie cała rodzina, w parku rozrywki pod dachem, z kilkunastoma atrakcjami, z których mogą korzystać również dorośli. 

Nasza Amelka była zachwycona, a my również. Nie musieliśmy czekać pod atrakcjami na naszego Malucha, tylko bawiliśmy się razem z nim 🙂 Mandoria nie jest tania, ale na pewno dzieci, szczególnie te młodsze, bardzo dobrze się tutaj wybawią. Dla szalonej młodzieży Mandoria może być za wolna. Na miejscu jest sporo gastronomii i wielki, bezpłatny parking.
 

 
Adres: Mandoria, ul. Dąbrowskiego 1, Rzgów k. Łodzi
Mandoria
Mandoria

12. Kąpielisko Arturówek w Łodzi

Arturówek znajduje się na północnych krańcach Łodzi, w Lesie Łagiewnickim. Czekają tu fantastyczne tereny rekreacyjne. Idealnie nadają się na spacer, leżakowanie i aktywny wypoczynek rodzinny. Pomysłowo zagospodarowano tu kilka zbiorników wodnych. Nad jednym powstała wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków. Przy drugim natomiast piaszczysta plaża z miejskim kąpieliskiem. 

Na przeciwnym brzegu, do którego dojdziesz w zaledwie kilka minut, też jest ciekawie. Dostępny jest tutaj plac zabaw dla dzieci, a tuż obok wodny plac zabaw. Bezpłatnie i bez tłumów. Nasza Amelia była zachwycona. Na miejscu stoją budki z lodami czy kawą. Całość otacza las, można spacerować do woli, jeździć na rowerze czy piknikować. Chłonąć przyrodę i uciec od wielkiego miasta, jakie rozciąga się tuż obok. To 15 minut jazdy z centrum Łodzi, dojeżdża tu np. autobus nr 85.

 
Arturówek, ul. Skrzydlata/ul. Studencka, Łódź
Kąpielisko Arturówek
Kąpielisko Arturówek
Wodny plac zabaw Arturówek
Wodny plac zabaw Arturówek

13. Las Łagiewnicki w Łodzi

Pozostańmy w Lesie Łagiewnickim na dłużej, bo to bardzo ciekawe miejsce w Łodzi. Nie każdy wie, że Las Łagiewnicki to jeden z największych lasów miejskich w Europie. Jest pozostałością dawnej Puszczy Łódzkiej, która porastała tereny miasta jeszcze 200 lat temu. Przez ten lasek prowadzi sporo ścieżek spacerowych i trasy rowerowe. To część Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Teren Lasu Łagiewnickiego kryje wiele ciekawostek, jak choćby wspomniany Arturówek czy barokowe kapliczki drewniane.



 
Las Łagiewnicki, ul. Łagiewnicka, ul. Skrzydlata, ul. Wycieczkowa i inne, Łódź
Las Łagiewnicki Arturówek
Las Łagiewnicki Arturówek

14. Kapliczki Św. Rocha i Św. Antoniego w Łodzi

Przy ulicy Wycieczkowej w Lesie Łagiewnickim warto zobaczyć dwie drewniane kapliczki. Stoją one dosłownie naprzeciw siebie. To kapliczka Św. Rocha i Sebastiana z XVIII wieku oraz kapliczka Św. Antoniego z XVII wieku, a dokładniej z 1676 roku. Co ciekawe, jest to najstarszy zachowany budynek w Łodzi! Wewnątrz kapliczki Św. Antoniego jest studzienka ze źródlaną wodą, uznawaną za cudowną. Obie kapliczki są otwarte i można zajrzeć do ich wnętrz. W sezonie od 8.00 do 20.00, poza sezonem do zmroku.

 
Kapliczki, ul. Wycieczkowa 75, Łódź
Kapliczka Św. Antoniego
Kapliczka Św. Antoniego
Kapliczka Św. Antoniego
Kapliczka Św. Antoniego

15. Rezerwat Struga Dobieszkowska

Tuż za granicą Łodzi, na północy, w miejscowości Dobieszków, rozlewa się malowniczy staw. Rozpoczyna się tutaj Rezerwat Przyrody Struga Dobieszkowska. Można wejść pieszo w las albo podążyć ścieżką rowerową. Płynie tu niewielka rzeka Młynówka.

 
Rezerwat, Dobieszków
Struga Dobieszkowska
Struga Dobieszkowska

16. Skansen Nagawki

Skansen Nagawki to bardzo urocze miejsce pośrodku niczego, ze śliczną zabudową drewnianą i dojazdem bez asfaltu. Normalnie mieści się tu Żywy Skansen Folkloru Polskiego, z Herbaciarnią, smaczną Karczmą U Zośki i pokojami gościnnymi. Obecnie cały kompleks jest przeznaczony dla uchodźców z Ukrainy. Nie przeszkadza to w pięknym spacerku po terenie Skansenu. Urzeka mnie taka dawna, drewniana zabudowa, tym bardziej, że to nie tylko zwykłe chałupy, ale i okazałe budowle. Skansen Nagawki znajduje się około 30 minut jazdy z centrum Łodzi.

 
Skansen, Nagawki 16 D, Dmosin
http://nagawki.pl/
Skansen Nagawki
Skansen Nagawki

Mapa atrakcji w Łodzi

Poniżej znajdziesz mapę atrakcji Łodzi - jest ich dość sporo 🙂 Zaznaczyliśmy też pomniki z Bajkowego Szlaku oraz polecane przez nas restauracje i noclegi.

Łódź filmowa

Nie można pominąć też faktu, że Łódź to miasto kina, filmu, aktorów oraz reżyserów. To właśnie tutaj mieście się popularna szkoła filmowa, a dokładniej Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Ciekawostką związaną z kinem w Łodzi jest też oczywiście Aleja Gwiazd Łódzkiej Drogi Sławy, znajdująca się na głównym trakcie - ulicy Piotrkowskiej. 

Jest ona wzorowana na hollywoodzkiej Walk of Fame i skupia mosiężne gwiazdy z nazwiskami sławnych polskich artystów związanych z kinem - aktorów, reżyserów czy operatorów. Jest też Muzeum Kinematografii, a dla uczczenia Se-ma-for -u powstał ciekawy Szlak Bajkowa Łódź. Natomiast na Piotrkowskiej powstał bardzo klimatyczny hotel Stare Kino.

Łódź
Łódź
Szlak Bajkowa Łódź
Szlak Bajkowa Łódź

Muzea w Łodzi

Na ciekawą podróż w przeszłość, również tą niedawną zapraszają fantastyczne łódzkie Muzea - Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Kinematografii czy Muzeum Historii Miasta Łodzi w pałacu Poznańskiego. Muzeum Historii Sztuki prezentuje natomiast zbiór sztuki nowoczesnej, bo Łódź to interesujący twór, w którym miesza się historia starych fabryk z teraźniejszością nowoczesnych technologii.

Pałac Poznańskiego
Pałac Poznańskiego

Imprezy kulturalne w Łodzi

No ale Łódź to także miasto imprez kulturalnych o międzynarodowej renomie. Wśród nich najciekawsze to: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage", Festiwal Gór, Sportów Ekstremalnych i Podróży "Explorers Festival", Międzynarodowy Konkurs Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana, Konkurs dla Projektantów Ubioru - "Złota Nitka" czy Łódzkie Spotkania Baletowe.

Gdzie jeść w Łodzi?

Restauracji, knajpek i kawiarni w Łodzi jest pod dostatkiem, podobnie zresztą, jak apartamentów i hoteli. W tym względzie prym wiedzie główny "deptak" miasta - ulica Piotrkowska. To tutaj jedliśmy w Restauracji Gruzińskiej Lavash (Piotrkowska 69), którą możemy gorąco Wam polecić, jest smaczna i unikatowa, a wiem, że gruzińskie smaki w Polsce cieszą się wielką popularnością. 

Na Piotrkowskiej na pewno warto też polecić Restaurację Imber (Piotrkowska 43), po rewolucjach Magdy Gessler, która serwuje dziś kuchnię żydowską nawiązującą do historii miasta i kamienicy, w której restauracja się znajduje. Taniej też można zjeść, znajdziesz na Piotrkowskiej smaczne kanapki i sałatki. 

Łódź
Łódź

Noclegi w Łodzi

Będąc ostatnio w Łodzi spaliśmy na ulicy Piotrkowskiej - w hotelu Stare Kino - to świetna miejscówka, bardzo klimatyczna i zaciszna, mimo głównej ulicy, bo jest to w podwórku. Wspaniale wyposażone pokoje, nawiązujące wystrojem do znanych filmów, pyszne i zróżnicowane śniadanka, cicho i fantastycznie, mogę z serca polecić.

Miejsce zupełnie inne ale również wyjątkowe w Łodzi to Kaskada Glamping. Idealne dla Ciebie, jeśli chcesz zażyć przygody na łonie przyrody! To namioty w formie bardzo wygodnej. Tak właśnie określa się glamping - jako luksusowy kamping. Namiotów jest raptem kilka, na ogromnym terenie, wśród padoków z końmi. Toteż czujesz się swojsko i prywatnie. Jest prywatne jacuzzi pod daszkiem, własny grill, aneks kuchenny i łazienka. Z łóżka patrzyliśmy na stado koni z małymi źrebakami. Do tego pomysłowy, drewniany plac zabaw i plaża nad stawem - miejsce jak z bajki. Idealny do podróży w stylu slow.

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com
Łódź
Łódź
Kaskada Glamping
Kaskada Glamping

Łódź - dojazd

Jak dostać się do miasta? Do Łodzi dojedziesz na 3 różne sposoby:

  • Samochodem - Łódź położona centralnie w Polsce ma jedną z najlepszych lokalizacji. Pod kątem dojazdu miasto praktycznie nie ma sobie równych, w pobliżu Łodzi przebiegają autostrady A1 i A2 oraz droga ekspresowa S8. Niestety tłok w samym mieście sprawia, że warto też pomyśleć o innych środkach transportu
  • Pociągiem - miasto posiada bezpośrednie połączenia kolejowe z wieloma miastami, np. z Warszawą (podróż trwa tylko 1,5 godziny), Krakowem, Wrocławiem, Poznaniem, Gdańskiem czy Szczecinem. W Łodzi istnieje kilka dworców kolejowych. Największy z nich to Łódź Fabryczna w centrum miasta, na terenie Nowego Centrum Łodzi
  • Autobusem - tym środkiem transportu też dojedziesz do łodzi bezpośrednio z kilku miast, m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Lublina, Torunia czy również z Bydgoszczy. Zatrzymują się one na dworcach Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska.

Nasze filmy o Łodzi

Zobacz nasze filmy z rodzinnych wypraw do Łodzi. Pierwszy z nich to Zoo z Orientarium, a drugi to Mandoria i Ogród Botaniczny.

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Łodzi

Turyści najczęściej odwiedzają: Ulica Piotrkowska w Łodzi, a potem Zoo Łódź z Orientarium i Ogród Botaniczny w Łodzi.

Łódź
Łódź
Biała Fabryka w Łodzi
Zoo Łódź Orientarium
Zoo Łódź
Zoo Łódź Orientarium
Łódź
Łódź Ogród Botaniczny
Łódź Ogród Botaniczny
Lampiarz
Piotrkowska w Łodzi
Urząd Miasta
Twórcy Łodzi
Hotel Grand
Aleja Gwiazd
Manufaktura
Manufaktura w Łodzi
Manufaktura
Biała Fabryka
Skansen
Kościół Zesłania Ducha Świętego w Łodzi
Archikatedra
Piotrkowska w Łodzi
Manufaktura
Łódź - pomnik Tuwima
Kościół Zesłania Ducha Świętego w Łodzi
Kościół Zesłania Ducha Świętego, kasia ejsmont
, kasia ejsmont
, kasia ejsmont
Łódź, kasia ejsmont
łódź, kasia ejsmont
łódź, Danusia
Dom pod Gutenbergiem na Piotrkowskiej w Łodzi
Experymentarium w Łodzi
Stary Cmentarz
Stary Cmentarz
Stary Cmentarz
Kirkut
Szlak Bajkowa Łódź
Las Łagiewnicki Arturówek
Kąpielisko Arturówek w Łodzi
Wodny plac zabaw Arturówek
Kaskada Glamping w Łodzi
Kaskada Glamping
Kaskada Glamping
Kaskada Glamping
Kaskada Glamping
Kapliczka Św. Antoniego
Kapliczka Św. Antoniego
Kapliczka Św. Rocha
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

colka
dodam opinię po przyjezdzie z łodzi
xd.stasiak
Moje kochane miasto. Mój dom...

pewnie i tam tydzień można spędzić na wszystkich atrakcjach, byłam tam kiedyś i podobało mi się naprawdę
Anna Piernikarczyk
Łódź to świetne miasto, inne niż wszystkie, ze swoim specyficznym klimatem, modne i tradycyjne zarazem, z piękną architekturą i wieloma miejscami do posiedzenia 🙂
kasiullla89 nowak

Bardzo ciekawe maisto, poukładane i bogate turystycznie, polecam wszystkim

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023