Szczecin

Zdjęcia Szczecina (29)

Szczecin to zarazem historyczna i nowoczesna stolica województwa zachodniopomorskiego, miasto położone w pn-zach części Polski, przy ujściu Odry do Bałtyku. Od wieków jest to miejsce krzyżowania się ważnych tras tranzytowych Europy, dlatego też Szczecin nazywany jest polskim oknem na świat.Historia Szczecina

Szczecin jest miastem o ponad tysiącletniej tradycji i burzliwych dziejach. Jego okres świetności przypada na czasy panowania książąt z dynastii Gryfitów oraz przynależności miasta do Hanzy (XIII-XVII wiek). W tym czasie miasto było jednym z najpotężniejszych portów i ośrodków handlu na Pomorzu.

Paryż Północy

Do dzisiaj Szczecin zachował swój niepowtarzalny charakter, turystów urzeka to miasto zabytkową architekturą i wspaniałą zielenią. Gwiaździste rozplanowanie placów przywodzi natomiast na myśl francuską stolicę, w związku z czym miasto bywa określane mianem Paryża Północy.Zabytki w Szczecinie

Najpiękniejsze szczecińskie zabytki to: Zamek Książąt Pomorskich, częściowo udostępniony do zwiedzania, Bazylika Archikatedralna Św. Jakuba, Ratusz Staromiejski - Muzeum Historii, Brama Portowa i inne ciekawe budowle.

Atrakcje w Szczecinie

Sporą tutejszą atrakcją wartą zobaczenia jest również port i odbywające się tu czasem żeglarskie święta. Ale najbardziej malowniczy i przyjemny zakątek Szczecina to Wały Chrobrego - zielone tarasy prowadzące ku Odrze, przy których stoi m.in. Muzeum Morskie oraz nowoczesna kolorowa fontanna. Każdy turysta powinien odwiedzić to miejsce. Atrakcją przyrodniczą jest natomiast przepiękne Jezioro Szmaragdowe i rosnąca opodal Puszcza Bukowa, a także atrakcyjna dla turystów Dolina Siedmiu Młynów z Jeziorem Głębokim.

Ostatnimi czasy Szczecin to miasto niekonwencjonalnych wydarzeń. To właśnie tu ma miejsce jeden z najznakomitszych festiwali jazzowych "Zmagania Jazzowe", a na szczecińskich scenach podczas najstarszego w Polsce festiwalu teatralnego "Kontrapunkt" poszukuje się nowych wyzwań. Również w Szczecinie współcześni artyści malują rzeczywistość na swych płótnach prezentowanych w czasie najbardziej awangardowego festiwalu Malarstwa Współczesnego.

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2018-07-09 12:07:55

[cytuj autor='Natalia Frączak']a ja polecam w Szczecinie Bar na Start :)maja pyszną pizze i doskonałe drinki[/cytuj]

Taa trudno o lepszą turystyczną promocję miasta...

 

2018-07-09 11:34:37

a ja polecam w Szczecinie Bar na Start :)

maja pyszną pizze i doskonałe drinki

2018-03-27 23:46:45

Szczecin to moje miasto rodzinne. Troche zaniedbany, ale ogólnie piękny. Polecam nowe bulwary na Wałach Chrobrego które zostały odremontowane.

2015-01-20 15:55:57

 Szczecin to ładne miasto ,zwiedziłam też podziemny schron który znajduje się pod dworcem.

dim
2013-10-25 13:29:09

Tak, Szczecin jest pięknym miastem - byłem w nim latem. Wały Chrobrego i okolica :)

2013-10-21 11:59:35

Zgadzam sięSzczecin to bardzo ładne miasto,jednak często jego atrakcje oraz zabtki są po prostu zapominane,możecie napisac coś więcej na ich temat,a może nawet wstawić zdjęcia? Byłoby bardzo fajnie.

2013-09-30 14:22:56

Szczecin to ładne miasto, które warto co jakiś czas odwiedzić :)

2013-09-16 22:32:52

Szczecin to miasto urodzin  2 Caryc Rosji ,ktore  niszczyly Polske i Polskość .

 

 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: