Szczecin Zamek Książąt Pomorskich, Danusia

Szczecin

(4.4 głosów: 142)

Szczecin to zarazem historyczna i nowoczesna stolica województwa zachodniopomorskiego, miasto położone w pn-zach części Polski, przy ujściu Odry do Bałtyku. Od wieków jest to miejsce krzyżowania się ważnych tras tranzytowych Europy, dlatego też Szczecin nazywany jest polskim oknem na świat.Historia Szczecina

Szczecin jest miastem o ponad tysiącletniej tradycji i burzliwych dziejach. Jego okres świetności przypada na czasy panowania książąt z dynastii Gryfitów oraz przynależności miasta do Hanzy (XIII-XVII wiek). W tym czasie miasto było jednym z najpotężniejszych portów i ośrodków handlu na Pomorzu.

Zamek Książąt Pomorskich, Danusia
Zamek Książąt Pomorskich, Danusia

Paryż Północy

Do dzisiaj Szczecin zachował swój niepowtarzalny charakter, turystów urzeka to miasto zabytkową architekturą i wspaniałą zielenią. Gwiaździste rozplanowanie placów przywodzi natomiast na myśl francuską stolicę, w związku z czym miasto bywa określane mianem Paryża Północy.Zabytki w Szczecinie

Najpiękniejsze szczecińskie zabytki to: Zamek Książąt Pomorskich, częściowo udostępniony do zwiedzania, Bazylika Archikatedralna Św. Jakuba, Ratusz Staromiejski - Muzeum Historii, Brama Portowa i inne ciekawe budowle.

Wały Chrobrego, Danusia
Rynek Sienny, Danusia
zejście z Wałów Chrobrego, Danusia

Atrakcje w Szczecinie

Sporą tutejszą atrakcją wartą zobaczenia jest również port i odbywające się tu czasem żeglarskie święta. Ale najbardziej malowniczy i przyjemny zakątek Szczecina to Wały Chrobrego - zielone tarasy prowadzące ku Odrze, przy których stoi m.in. Muzeum Morskie oraz nowoczesna kolorowa fontanna. Każdy turysta powinien odwiedzić to miejsce. Atrakcją przyrodniczą jest natomiast przepiękne Jezioro Szmaragdowe i rosnąca opodal Puszcza Bukowa, a także atrakcyjna dla turystów Dolina Siedmiu Młynów z Jeziorem Głębokim.Ostatnimi czasy Szczecin to miasto niekonwencjonalnych wydarzeń. To właśnie tu ma miejsce jeden z najznakomitszych festiwali jazzowych "Zmagania Jazzowe", a na szczecińskich scenach podczas najstarszego w Polsce festiwalu teatralnego "Kontrapunkt" poszukuje się nowych wyzwań. Również w Szczecinie współcześni artyści malują rzeczywistość na swych płótnach prezentowanych w czasie najbardziej awangardowego festiwalu Malarstwa Współczesnego.

fontanna przy Wałach Chrobrego, Danusia
fontanna przy Wałach Chrobrego, Danusia
pawilon widokowy na Wałach Chrobrego, Danusia
Muzeum Narodowe na Wałach Chrobrego, Danusia
Szczecin Jasne Błonia, Danusia
Wały Chrobrego,widok na Urząd Wojwódzki, Danusia
pomnik A.Mickiewicza, Danusia
pomnik Herkules walczący z centaurem na Wałach Chrobrego, Danusia
gmach Akademii Morskiej, Danusia
 Plac Orła Białego, Danusia
fontanna Orła Białego, Danusia
ZAmek książąt Pomorskich, Danusia
Zamek książąt Pomorskich, Danusia
Zamek Książąt Pomorskich, Danusia
Baszta 7 Płaszczy, Danusia
Ratusz Staromiejski, Danusia
Rynek Sienny, Danusia
kościół św. Jakuba, Danusia
Książnica Pomorska, Danusia
Urząd Miejski, Danusia
Płonące ptaki,rzeźba Hasiora, Danusia
 amfiteatr im. H.Majdaniec, Danusia
aleja platanów na jasnych Błoniach, Danusia
bazylika św. Jakuba, Danusia

Szczecin noclegi

Szczecin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Szczecinie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°25'58N, 14°32'55E
07 luty 2017
02 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

violus
03 maj 2013 13:39

 Szczecin to ładne miasto ,zwiedziłam też podziemny schron który znajduje się pod dworcem.

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
26 wrzesień 2012 22:39

Szczecin to miasto urodzin  2 Caryc Rosji ,ktore  niszczyly Polske i Polskość .

 

 

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację