Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Opis Szczecina

Szczecin to zarazem historyczna i nowoczesna stolica województwa zachodniopomorskiego, miasto położone w pn-zach części Polski, przy ujściu Odry do Bałtyku. Od wieków jest to miejsce krzyżowania się ważnych tras tranzytowych Europy, dlatego też Szczecin nazywany jest polskim oknem na świat.Historia Szczecina

Szczecin jest miastem o ponad tysiącletniej tradycji i burzliwych dziejach. Jego okres świetności przypada na czasy panowania książąt z dynastii Gryfitów oraz przynależności miasta do Hanzy (XIII-XVII wiek). W tym czasie miasto było jednym z najpotężniejszych portów i ośrodków handlu na Pomorzu.

widok na Wały Chrobrego
widok na Wały Chrobrego

Paryż Północy

Do dzisiaj Szczecin zachował swój niepowtarzalny charakter, turystów urzeka to miasto zabytkową architekturą i wspaniałą zielenią. Gwiaździste rozplanowanie placów przywodzi natomiast na myśl francuską stolicę, w związku z czym miasto bywa określane mianem Paryża Północy.

Zabytki w Szczecinie

Najpiękniejsze szczecińskie zabytki to: Zamek Książąt Pomorskich, częściowo udostępniony do zwiedzania, Bazylika Archikatedralna Św. Jakuba, Ratusz Staromiejski - Muzeum Historii, Brama Portowa i inne ciekawe budowle.

Zamek Książąt Pomorskich
Wały Chrobrego
Rynek Sienny


Atrakcje w Szczecinie

Sporą tutejszą atrakcją wartą zobaczenia jest również port i odbywające się tu czasem żeglarskie święta. Ale najbardziej malowniczy i przyjemny zakątek Szczecina to Wały Chrobrego - zielone tarasy prowadzące ku Odrze, przy których stoi m.in. Muzeum Morskie oraz nowoczesna kolorowa fontanna. Każdy turysta powinien odwiedzić to miejsce. Atrakcją przyrodniczą jest natomiast przepiękne Jezioro Szmaragdowe i rosnąca opodal Puszcza Bukowa, a także atrakcyjna dla turystów Dolina Siedmiu Młynów z Jeziorem Głębokim.

Ostatnimi czasy Szczecin to miasto niekonwencjonalnych wydarzeń. To właśnie tu ma miejsce jeden z najznakomitszych festiwali jazzowych "Zmagania Jazzowe", a na szczecińskich scenach podczas najstarszego w Polsce festiwalu teatralnego "Kontrapunkt" poszukuje się nowych wyzwań. Również w Szczecinie współcześni artyści malują rzeczywistość na swych płótnach prezentowanych w czasie najbardziej awangardowego festiwalu Malarstwa Współczesnego.

zejście z Wałów Chrobrego
zejście z Wałów Chrobrego


fontanna przy Wałach Chrobrego pawilon widokowy na Wałach Chrobrego Muzeum Narodowe na Wałach Chrobrego Szczecin Jasne Błonia Wały Chrobrego,widok na Urząd Wojwódzki pomnik A.Mickiewicza pomnik Herkules walczący z centaurem na Wałach Chrobrego gmach Akademii Morskiej  Plac Orła Białego fontanna Orła Białego ZAmek książąt Pomorskich Zamek książąt Pomorskich Zamek Książąt Pomorskich Baszta 7 Płaszczy Ratusz Staromiejski Rynek Sienny kościół św. Jakuba Książnica Pomorska Urząd Miejski Płonące ptaki,rzeźba Hasiora  amfiteatr im. H.Majdaniec aleja platanów na jasnych Błoniach bazylika św. Jakuba

Szczecin noclegi

Szczecin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Szczecinie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1139907 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Szczecin na blogu

Zdjęcie Zielony Szczecin
Zielony Szczecin
Nie każdy wie, że w granicach Szczecina znajdują się bardzo ciekawe atrakcje przyrodnicze, od południa porasta Puszcza Bukowa - miejsce dobry i złych duszków, ulubione miejsce polowań króla Fryderyka II i cesarza Wilhelma II. Niedaleko odwiedzić warto piękne Jezioro Szmaragdowe. Zaś w północnej części odwiedzić trzeba urokliwą Dolinę Siedmiu Młynów, z atrakcyjną ścieżką dydaktyczną i rozlewającym się tu Jeziorem …
Wokół turystyki · 2015-01-23 10:25:32
Zdjęcie Szczecin pięknieje
Szczecin pięknieje
Szczecin to piękne zabytkowe miasto leżące niemal na skraju Polski, w zachodnim krańcu, poniżej Świnoujścia. Od kilka lat Szczecin zmienia się nie do poznania, Wały Chrobrego stały się nowoczesną wizytówką miasta, z kolorową fontanną i wspaniałym Muzeum Morskim. Wypiękniał też Zamek szczeciński, obecnie udostępniony dla turystów w okrojonej formie, bo jest wewnątrz nadal modernizowany. …
Wokół turystyki · 2014-05-20 12:17:32
Zdjęcie Szczecin
Szczecin
Dzisiaj kończy się Akcja Atrakcja, bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za dodane teksty i zdjęcia. W tym czasie miasta zyskały wiele ciekawych opisów atrakcji, np. Szczecin, Sosnowiec, Kraków, Słupsk, Gdynia, Szczawnica, Kielce, Tarnów, Szklarska Poręba i wiele innych. …
Wokół turystyki · 2013-10-31 11:02:17

Wasze opinie

Avatar użytkownika
violus Krajtroter 4489 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-05-03 na

 Szczecin to ładne miasto ,zwiedziłam też podziemny schron który znajduje się pod dworcem.

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2012-09-26 na

Szczecin to miasto urodzin  2 Caryc Rosji ,ktore  niszczyly Polske i Polskość .

 

 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020