Paczków

Paczków

(4.4 głosów: 53)

Paczków to bardzo ciekawe i ładne miasteczko położone w województwie opolskim, 15 km od Otmuchowa i 25 km od Ząbkowic Śląskich, na szlaku prowadzącym ze Śląska do Kotliny Kłodzkiej (trasa nr 46), przy samej granicy z Czechami.

Paczków wyróżnia się ciekawymi zabytkami oraz znacznymi walorami przyrodniczo - krajobrazowymi. Blisko stąd zarówno nad Jezioro Otmuchowskie, jak i do Kotliny Kłodzkiej i w Sudety. To sprawia, że dość licznie zjeżdżają tu turyści, nie naruszając przy tym spokojnej, sielskiej wręcz atmosfery tego miejsca.

Paczków założony został w 1254 roku za sprawą biskupa wrocławskiego Tomasza I. Gród miał pełnić rolę granicznej warowni.Polskie Carcassonne

Dzisiaj Paczków nazywany jest polskim Carcassonne (francuskie miasto twierdza), po pierwsze dlatego, iż tutejsze obwarowania są najlepiej zachowanym w Polsce zabytkiem miejskiej architektury obronnej, a po drugie dlatego, że przed wiekami Paczków powstał jako gród obronny.

Ratusz w Paczkowie
Ratusz w Paczkowie

Zabytki w Paczkowie

- Mury obronne w Paczkowie - okazałe pozostałości dawnych murów miejskich, z 19 basztami i wieżami bramnymi: Wieża Bramy Kłodzkiej, Wieża Bramy Wrocławskiej i Wieża Bramy Ząbkowickiej- Muzeum Gazownictwa, ul. Pocztowa 6 - bardzo ciekawe muzeum mieści się w starych budynkach paczkowskiej gazowni,  to jedyny obiekt w Polsce, gdzie zachowały się w całości urządzenia do produkcji gazu miejskiego

Paczków
Kościół w Paczkowie
Kościół w Paczkowie

- Kościół Św. Jana Ewangelisty, ul. Kościelna - monumentalny kościół góruje nad Starówką Paczkowa, zwraca uwagę potężną wieżą i charakterystycznym wykończeniem dachu świątyni w formie tzw. "jaskółczych ogonów". 

- Dom kata, ul. Wojska Polskiego - charakterystyczna wizytówka Paczkowa, wzniesiona metodą muru pruskiego, niedaleko Wieży NyskiejAtrakcje w Paczkowie

- Zalew Paczkowski, ul. Pocztowa - sztuczny zbiornik to ciekawa atrakcja miasta, gdzie można wypocząć na plażach i miło pospacerować na łonie natury

Paczków
Paczków

- Rynek w Paczkowie - główny plac miasta, z pięknym Ratuszem i zabytkowymi kamienicami

Paczków rynek
Zalew w Paczkowie
Muzeum Gazownictwa w Paczkowie
Paczków Muzeum
Paczków
Paczków wieża Nyska
Paczków
Paczków
Mury w Paczkowie
Zalew Paczkowski
Paczków
Rynek w Paczkowie - w tle kościół
Paczków
Paczków
Ratusz - Paczków
Paczków - Ratusz
Paczków
Paczków - mury obronne
Paczków
Wieża w Paczkowie
Kościół Św. Jana Ewangelisty w Paczkowie
Paczków
Paczków kościół parafialny
Dom Kata Paczków
Paczków
Paczków
Paczków
Paczków
Paczków
Paczków
Paczków
Paczków
Kościół Paczków
Paczków dom kata
Paczków

Paczków noclegi

Paczków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Paczkowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°27'50N, 17°0'22E
18 listopad 2016
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Tadeusz
13 czerwiec 2021 18:42
Mury, kosciol i planty wokół murow przepiekne! Szkoda ze punkt it w Domu Kata(zobaczyc) nie dziala.
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację