Paczków

Paczków

(4.4 głosów: 53)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Paczków to bardzo ciekawe i ładne miasteczko położone w województwie opolskim, 15 km od Otmuchowa i 25 km od Ząbkowic Śląskich, na szlaku prowadzącym ze Śląska do Kotliny Kłodzkiej (trasa nr 46), przy samej granicy z Czechami. Paczków wyróżnia się ciekawymi zabytkami oraz znacznymi walorami przyrodniczo - krajobrazowymi. Blisko stąd zarówno nad Jezioro Otmuchowskie, jak i do Kotliny Kłodzkiej i w Sudety. To sprawia, że dość licznie zjeżdżają tu turyści, nie naruszając przy tym spokojnej, sielskiej wręcz atmosfery tego miejsca. Paczków założony został w 1254 roku za sprawą biskupa wrocławskiego Tomasza I. Gród miał wówczas pełnić rolę granicznej warowni.

Paczków
Paczków
Muzeum Gazownictwa w Paczkowie
Muzeum Gazownictwa w Paczkowie

Polskie Carcassonne

Dzisiaj Paczków nazywany jest polskim Carcassonne (francuskie miasto twierdza), po pierwsze dlatego, iż tutejsze obwarowania są najlepiej zachowanym w Polsce zabytkiem miejskiej architektury obronnej, a po drugie dlatego, że przed wiekami Paczków powstał jako gród obronny.Paczków wieża Nyska
Paczków wieża Nyska
Paczków
Paczków

Atrakcje w Paczkowie

Paczków
Paczków
  • Metamuzeum Motoryzacji w Paczkowie - wyborne, interaktywne centrum techniki wraz z kolekcją zabytkowych aut
  • Muzeum Gazownictwa, ul. Pocztowa 6 - bardzo ciekawe muzeum mieści się w starych budynkach paczkowskiej gazowni,  to jedyny obiekt w Polsce, gdzie zachowały się w całości urządzenia do produkcji gazu miejskiego
Paczków
Paczków
  • Kościół Św. Jana Ewangelisty, ul. Kościelna - monumentalny kościół góruje nad Starówką Paczkowa, zwraca uwagę potężną wieżą i charakterystycznym wykończeniem dachu świątyni w formie tzw. "jaskółczych ogonów".
Kościół w Paczkowie
Kościół w Paczkowie
Kościół Paczków
Kościół Paczków
  • Dom kata, ul. Wojska Polskiego - charakterystyczna wizytówka Paczkowa, wzniesiona metodą muru pruskiego, niedaleko Wieży Nyskiej
Dom Kata Paczków
Dom Kata Paczków
Ratusz - Paczków
Ratusz - Paczków

Noclegi w Paczkowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Paczków - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Paczkowa

Turyści najczęściej odwiedzają: Główny Szlak Sudecki, a potem Mury obronne w Paczkowie i Ratusz w Paczkowie.

Rynek w Paczkowie
Ratusz w Paczkowie
Paczków
Kościół w Paczkowie
Paczków
Paczków rynek
Zalew w Paczkowie
Paczków Muzeum
Paczków
Paczków
Mury w Paczkowie
Zalew Paczkowski
Paczków
Paczków
Paczków
Paczków - mury obronne
Paczków
Wieża w Paczkowie
Kościół Św. Jana Ewangelisty w Paczkowie
Paczków
Paczków kościół parafialny
Paczków
Paczków
Paczków
Paczków
Paczków
Paczków
Paczków dom kata
Paczków
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Tadeusz
Mury, kosciol i planty wokół murow przepiekne! Szkoda ze punkt it w Domu Kata(zobaczyc) nie dziala.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022