50°44'38" N, 15°42'12" E
Dolnośląskie
2014-02-19
2020-01-31 02:00

Opis Karkonoszy

Przepiękne Karkonosze leżą w Sudetach Zachodnich i graniczą od zachodu z Górami Izerskimi, a od wschodu z Górami Kamiennymi. Jest to najwyższe pasmo Sudetów z kulminacją Śnieżki (1602 m n.p.m.), którą każdego roku odwiedzają prawdziwe pielgrzymki turystów. Grzbiet główny Karkonoszy ciągnie się od Przełęczy Szklarskiej po Przełęcz Okraj, na długości ponad 35 km. Stanowi on granicę polsko - czeską.Karkonoski Park Narodowy

Karkonosze odznaczają się kopulastymi szczytami, zwykle pokrytymi rumowiskiem skalnym. Całe pasmo jest niezwykle cenne zarówno pod względem krajobrazowym, jak i przyrodniczym. Dodatkowego uroku dodają liczne rzeki i potoki oraz malownicze jeziora polodowcowe - Mały i Wielki Staw. Dla ochrony tego niezwykle urodziwego obszaru w 1959 roku utworzono Karkonoski Park Narodowy.

na szczyt Śnieżki
na szczyt Śnieżki

Szczyty w Karkonoszach

Prócz najwyższej Śnieżki ciekawymi szczytami Karkonoszy są: Wielki Szyszak (1509 m n.p.m.), Mały Szyszak (1440 m n.p.m.), narciarska Szrenica (1362 m n.p.m.) i Kopa (1375 m n.p.m.), na którą prowadzi kolej linowa.

Duch Karkonosz

Prastare Karkonosze mające nieodparty czar, przez wieki zostały owiane nutką tajemniczości. Już we wczesnym średniowieczu rejony te zamieszkiwał ponoć Duch Gór - Karkonosz, nazywany też Liczyrzepą. Wiele legend wiąże się z tą dziwną postacią, przedstawianą jako starca w myśliwskim stroju, innym razem znów jako jelenia z diabelskim ogonem.

Karkonosze
Śnieżka


Atrakcje w Karkonoszach

Karkonosze to niezwykle atrakcyjne góry, przyciągające turystów zarówno latem, jak i zimą. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, wędrowców urzekają wspaniałe widoki i możliwość wędrowania na szlakach w ciszy, w otoczeniu pięknej przyrody, amatorzy rowerowych szaleństw doznają na szlakach niezwykłych wrażeń. Na wszystkich turystów czeka bogata infrastruktura noclegowa i gastronomiczna, czy to w postaci schronisk turystycznych na szczytach czy hoteli, pensjonatów i agroturytyk w dolinach. Prócz typowych górskich atrakcji najważniejsze kurorty karkonoskie - Szklarska Poręba i Karpacz oferują inne atrakcje, np. słynny skandynawski kościółek Wang w Karpaczu, Western City w Ścięgnach koło Karpacza czy zawody psich zaprzęgów w Jakuszycach - dzielnicy Szklarskiej Poręby.

Narciarstwo w Karkonoszach

Narciarze będą zaskoczeni fantastycznymi warunkami i dobrze przygotowanymi stokami. W regionie działa kilkadziesiąt orczykowych wyciągów narciarskich. Dostępne są też wyciągi krzesełkowe - w kompleksie narciarskim Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie oraz wyciąg na Kopę w Karpaczu. Niezwykle malownicze trasy biegowe spotkamy natomiast w Jakuszycach.

i szczyt Śnieżki
i szczyt Śnieżki


Pod Samotnią, najbardziejmalownicze miejsce na szlaku Śnieżka Droga na Śnieżkę Trzy Świnki Karkonosze Szrenica karkonosze Karkonosze po lewej szczyt Mały Szyszak panorama na Karkonosze Śnieżka Pieczątki w Karkonoszach górskie jeziorko polodowcowe Kocioł Wielkiego Stawu widok z góry na Kocioł Małego Stawu i schr. Samotnia i Stzrecha Akademicka Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Pińczów Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze Karkonosze

Karkonosze noclegi

Karkonosze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Karkonoszach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Karkonosze na blogu

Zdjęcie Karkonosze
Karkonosze
Przepiękne Karkonosze to najwyższe pasmo w Sudetach, z kolei najwyższa w Karkonoszach jest Śnieżka (1602 m n.p.m.). Pasmo góruje ponad popularnym Karpaczem i Szklarską Porębą i magicznie przyciąga turystów jak magnes, nawet zimą. Latem na Śnieżkę wędrują prawdziwe pielgrzymki, ale są też miejsca mniej zaludnione a równie piękne albo i piękniejsze. Polecam Kocioł Małego …
Wokół turystyki · 2014-02-21 16:46:02
Zdjęcie Szlaki turystyczne w Karkonoszach
Szlaki turystyczne w Karkonoszach
Powoli kończy się lato, więc przed nami jesienne wędrówki po pięknych górach. Dlatego przygotowaliśmy mapę szlaków turystycznych w Karkonoszach. Znajdziecie na niej wszystkie szlaki wraz z czasami przejścia oraz różnicami poziomów. Zapraszamy więc wszystkich do pięknych Karkonoszy! …
Wokół turystyki · 2013-08-30 10:39:06
Zdjęcie Infografika Narty 2013
Infografika Narty 2013

Sezon narciarski rozpoczął się na dobre, a feriie tuż tuż. Dlatego przygotowaliśmy infografikę przedstawiającą najważniejsze i najatrakcyjniejsze ośrodki narciarskie w Polsce. Znajdziecie tu liczbę i rodzaj wyciągów, długość i stopień trudności tras, informację o naśnieżaniu, oświetleniu oraz inne cenne wskazówki. Grafika informuje, kiedy w jakich województwach trwają ferie. Wszystko po to, aby ułatwić Wam zaplanowanie zimowych wyjazdów rodzinnych.

Wokół turystyki · 2013-01-09 09:48:30

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Magdalena Wójcik Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-03-02 na

Mieszkam w Karkonoszach a to najpiękniejsze miejsce na relaks , turystykę i życie <3

Avatar użytkownika
Lutodar Zapaleniec 327 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-12-24 na

Karkonosze moje ulubione. Piękne zdjęcia

Avatar użytkownika
Traper Gekoński Domator 17 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-05-12 na

Piękne miejsca, i co ciekawe wręcz niemożliwe jest żeby się tam zgubić. 

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-02-22 na

Super Aniu to  Przedstawilas 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-06-12 na

Mam nadzieję, że i nam się kiedyś przydadzą szlaki w Karkonoszach :)

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-01-08 na

Super. Przydadzą się do planowania kolejnych już jesiennych wypraw.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021