Karkonosze

Zdjęcia Karkonoszy (48)
Karkonosze atrakcje

Przepiękne Karkonosze leżą w Sudetach Zachodnich i graniczą od zachodu z Górami Izerskimi, a od wschodu z Górami Kamiennymi. Jest to najwyższe pasmo Sudetów z kulminacją Śnieżki (1602 m n.p.m.), którą każdego roku odwiedzają prawdziwe pielgrzymki turystów. Grzbiet główny Karkonoszy ciągnie się od Przełęczy Szklarskiej po Przełęcz Okraj, na długości ponad 35 km. Stanowi on granicę polsko - czeską.Karkonoski Park Narodowy

Karkonosze odznaczają się kopulastymi szczytami, zwykle pokrytymi rumowiskiem skalnym. Całe pasmo jest niezwykle cenne zarówno pod względem krajobrazowym, jak i przyrodniczym. Dodatkowego uroku dodają liczne rzeki i potoki oraz malownicze jeziora polodowcowe - Mały i Wielki Staw. Dla ochrony tego niezwykle urodziwego obszaru w 1959 roku utworzono Karkonoski Park Narodowy.

Szczyty w Karkonoszach

Prócz najwyższej Śnieżki ciekawymi szczytami Karkonoszy są: Wielki Szyszak (1509 m n.p.m.), Mały Szyszak (1440 m n.p.m.), narciarska Szrenica (1362 m n.p.m.) i Kopa (1375 m n.p.m.), na którą prowadzi kolej linowa.Duch Karkonosz

Prastare Karkonosze mające nieodparty czar, przez wieki zostały owiane nutką tajemniczości. Już we wczesnym średniowieczu rejony te zamieszkiwał ponoć Duch Gór - Karkonosz, nazywany też Liczyrzepą. Wiele legend wiąże się z tą dziwną postacią, przedstawianą jako starca w myśliwskim stroju, innym razem znów jako jelenia z diabelskim ogonem.

Atrakcje w Karkonoszach

Karkonosze to niezwykle atrakcyjne góry, przyciągające turystów zarówno latem, jak i zimą. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, wędrowców urzekają wspaniałe widoki i możliwość wędrowania na szlakach w ciszy, w otoczeniu pięknej przyrody, amatorzy rowerowych szaleństw doznają na szlakach niezwykłych wrażeń. Na wszystkich turystów czeka bogata infrastruktura noclegowa i gastronomiczna, czy to w postaci schronisk turystycznych na szczytach czy hoteli, pensjonatów i agroturytyk w dolinach. Prócz typowych górskich atrakcji najważniejsze kurorty karkonoskie - Szklarska Poręba i Karpacz oferują inne atrakcje, np. słynny skandynawski kościółek Wang w Karpaczu, Western City w Ścięgnach koło Karpacza czy zawody psich zaprzęgów w Jakuszycach - dzielnicy Szklarskiej Poręby.

Narciarstwo w Karkonoszach

Narciarze będą zaskoczeni fantastycznymi warunkami i dobrze przygotowanymi stokami. W regionie działa kilkadziesiąt orczykowych wyciągów narciarskich. Dostępne są też wyciągi krzesełkowe - w kompleksie narciarskim Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie oraz wyciąg na Kopę w Karpaczu. Niezwykle malownicze trasy biegowe spotkamy natomiast w Jakuszycach.

Karkonosze atrakcje

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2017-03-03 22:47:45

Karkonosze moje ulubione. Piękne zdjęcia

2017-03-02 23:44:11

Mieszkam w Karkonoszach a to najpiękniejsze miejsce na relaks , turystykę i życie <3

2015-05-12 09:48:33

Piękne miejsca, i co ciekawe wręcz niemożliwe jest żeby się tam zgubić. 

2014-02-22 19:08:28

Super Aniu to  Przedstawilas 

2013-09-01 20:21:51

przepiekny region Polski. KAROKNOSZE -sa bardzo urokjlkiwe , w kotlinach  znajdue sie bardzo duzo zamkow, palacy , dworkow .

Martwia mnie jenak "pielgrzymki " na Śniezke ,( szlachta  turystyczna ) bo  wjada ( wyciagiem) na Kope i maja juz blisko na " śnieche".

Wiekszość (turysta -szlachta ) ciagnie do Zakopca i okolic -bo nie znaja urokow Karkonoszy -a szkoda -dla  nich .

 

Karol Barsols  -zakochany w gorach .

2013-08-30 12:31:19

Mam nadzieję, że i nam się kiedyś przydadzą szlaki w Karkonoszach :)

Ela
2013-08-30 11:49:14

Super. Przydadzą się do planowania kolejnych już jesiennych wypraw.

2013-05-27 21:57:16

witam po czesku   Karkonosze  , to   KRKONOSZE

 

Pozdrawiam Karol  Barsolis  

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: