Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Karpacz. Atrakcje, które warto zwiedzić

karpacz deptak
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Karpacz to atrakcyjny górski kurort na Dolnym Śląsku, położony w Karkonoszach, u podnóża Śnieżki (1602 m n.p.m.), 6 km od Kowar, w dolinie rzeki Łomnica. Karpacz jest niezwykle popularnym miejscem wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Istnieje tu wiele szlaków turystycznych, w tym także trasa na słynną Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy.

Karpacz
Karpacz

Top atrakcje w Karpaczu

Żeby zobaczyć wszystkie atrakcje, jakie oferuje Karpacz i jego okolice, trzeba tu spędzić co najmniej kilka dni, a najlepiej tydzień. Są one bardzo zróżnicowane i porozrzucane w różnych miejscach w okolicy. Poznaj top atrakcje Karpacza!

1. Śnieżka

Śnieżka o wysokości 1602 m n.p.m. to najwyższy szczyt Karkonoszy i zarazem najpopularniejszy cel wycieczek turystów przybywających do Karpacza. Można na szczyt iść pieszo, to dość daleki marsz np. niebieskim szlakiem spod Świątyni Wang albo wjechać pod wierzchołek koleją linową na Kopę, wtedy zostaje tylko podejście na samą kopułę szczytową, ten sposób jest chętnie wykorzystywany przez turystów

Śnieżka w Karkonoszach
Śnieżka w Karkonoszach
Śnieżka w Karkonoszach
Śnieżka w Karkonoszach

2. Świątynia Wang w Karpaczu

Kościółek Wang to najsłynniejszy zabytek Karpacza, to niecodzienny obiekt powstały w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. Jak trafił do Karpacza? Ano całkowicie przypadkowo, król pruski Fryderyk Wilhem IV w XIX wieku zakupił go od Wikingów i chciał postawić w Berlinie, jednak zrezygnował z tego pomysłu i dzięki staraniom Fryderyka von Reden przeniesiono go w Karkonosze. Budowla rozebrana na części, najpierw statkiem dotarła do Szczecina, potem do Berlina, a następnie łodziami Odrą, a dalej konnymi wozami dotarła do Karpacza. Kościółek Wang znajduje się przy szlaku na Śnieżkę.

Świątynia Wang
Świątynia Wang

3. Dziki Wodospad i zapora na Łomnicy 

Piękny wodospad znajduje się przy ulicy Strażackiej, przy dolnej stacji kolei linowej na Kopę, to ten wyciąg pod wierzchołek Śnieżki

Dziki Wodospad
Dziki Wodospad

4. Schronisko Samotnia

Cudnie położone schronisko turystyczne (jedno z najstarszych schronisk w Polsce) w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach, na niebieskim szlaku prowadzącym na Śnieżkę spod Świątyni Wang, z kościółka to około godziny drogi pod Samotnię, a spod Samotni natomiast jest około 10 minut pieszo do następnego schroniska - Strzechy Akademickiej.

Schronisko Samotnia
Schronisko Samotnia

5. Skwer Zdobywców w Karpaczu

Znajduje się przy głównej ulicy Konstytucji 3 Maja, znajdziesz tu odlane w brązie odciski butów i raków słynnych polskich himalaistów, m.in. Wandy Rutkiewicz, Jerzego Kukuczki czy Macieja Berbeki. Nic dziwnego, że to tutaj znalazła się ta atrakcja, bowiem Karpacz to miasto himalaistów!

skwer zdobywców
skwer zdobywców
karpacz skwer zdobywców
karpacz skwer zdobywców
Skwer Zdobywców
Skwer Zdobywców

6. Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu

Karkonoskie Tajemnice to nietypowy, nowoczesny i mroczny zarazem obiekt znajdujący się w Karpaczu przy ulicy Mickiewicza 1a. To podziemna, multimedialna ekspozycja, która przenosi do legendarnego świata Karkonoszy oraz rządzącego tu Ducha Gór! Karkonoskie Tajemnice zostały zwycięzcą w konkursie National Geographic „7 Nowych Cudów Polski”. Warto poznać to miejsce!

Karkonoskie tajemnice
Karkonoskie tajemnice

7. Muzeum Zabawek w Karpaczu

Ciekawa atrakcja w Karpaczu przy ulicy Kolejowej, przenosi w świat dzieciństwa

Muzeum Zabawek Karpacz
Muzeum Zabawek Karpacz

8. Pieczątki w Karpaczu i okolicy

Pieczątki na głazach to fajny pomysł w tym regionie, który stanowi już sam w sobie atrakcję, szczególnie dla dzieci, bowiem przy wielu atrakcjach stoją wielkie kamienie z pieczątką i nazwą danej atrakcji. To coś na zasadzie wrocławskich krasnali i odnajdywanie poszczególnych głazów z pieczątkami to wielka frajda dla dzieci, a przy tym zwiedzanie i poznawanie atrakcji okolicy czyli super sprawa dla rodziców. Pieczątki zobaczyć można przy wielu atrakcjach, np. przy Dzikim Wodospadzie czy kościółku Wang

Pieczątka w Karpaczu
Pieczątka w Karpaczu

9. Skocznia Narciarska Orlinek

Skocznia wykorzystywana jest latem do sportów ekstremalnych, jak bungy czy zjazdy na linach 

10. Miasteczko Western City w Ścięgnach koło Karpacza

Miasteczko westernowe to atrakcja w stylu dzikiego zachodu

Narciarstwo w Karpaczu

Karpacz to idealny ośrodek sportów zimowych, każdego roku przyjeżdżają tu tłumy adeptów narciarstwa. W samym Karpaczu znajduje się kilkanaście oświetlonych stoków narciarskich o umiarkowanym stopniu trudności, często naśnieżanych, z wyciągami i wypożyczalniami sprzętu.

Są też lodowiska (całoroczne, ul. Gimnazjalna), Snowtubing - zjeżdżanie na pontonach (ul. Myśliwska), rynna snowboardowa czy Alpejski tor bobslejowy "Alpine-Coaster".

Zaawansowani i wymagający narciarze znajdą swe miejsce natomiast w Kompleksie Narciarskim Śnieżka, który dysponuje 7 wyciągami (krzesełkowe i orczykowe) oraz nartostradami o różnym stopniu trudności. Połowa tras jest sztucznie naśnieżana. Działają tu szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie.
www.kopa.com.pl

Karpacz
Karpacz

W Karpaczu znajdą też coś dla siebie miłośnicy narciarstwa biegowego - pięknie położoną trasę w Karpaczu Górnym oraz trasę przy "Domu Śląskim".

Noclegi w Karpaczu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Śnieżka w Karkonoszach
Karpacz Dziki Wodospad
karpacz deptak
karpacz
Skwer Zdobywców
Kościół Wang Karpacz
Kolorowa
Zapora na Łomnicy
karpacz deptak
skocznia
Lipa sądowa
Skwer Zdobywców
Skwer Zdobywców
Skwer Zdobywców
Hotel Gołębiewski
Muzeum Zabawek w Karpaczu
(4.4 głosów: 437)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 437)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika OTTO
OTTO
Piekne budynki i spokój, którego brakuje w Zakopanem, oby ta miejscowość nie stała się siedliskiem snobów jak Zakopane.
Avatar użytkownika Anna
Anna

Zakochaliśmy sie w tej malej gorskiej miejscowosci 😁 cala rodzina uwaza ze cztery dni to bylo stanowczo za malo!!!

Avatar użytkownika Maciej A
Maciej A

Też jestem za, oczywiście okolica bardziej pociągająca, ale i sam Karpacz niczego sobie

Artur

Byłem dwa razy ,miłe miejsce na odpoczynek ,jest gdzie spacerować i co zwiedzać

Avatar użytkownika szylana
szylana

Byłam zwiedziłam, uwielbiam tam wracać ... wspaniałe miejsce na rodzinne wycieczki, polecam!!!

Avatar użytkownika Waldemar0303
Waldemar0303

polecam każdemu kto ma zdrowie i co najmniej 2 tygodznie wolnego czasu aby zwiedzić wszystkie pobliskie ciekawe miejsca 🙂

Avatar użytkownika Wojciech Soroka
Wojciech Soroka

W mieście i okolicy jest co robić i jestem przekonany, że dla każdego znajdzie się coś interesujacego. Bywam w hotelu NowaSki śrenio raz w roku i ciągle odkrywam nowe, urokliwe miejsca. Stałym punktem jest oczywiście Śnieżka.

Avatar użytkownika Ewelina
Ewelina

super miejsce!

Avatar użytkownika Lutodar
Lutodar

Miasto urokliwe. Mile wspominam spedzony tam czas.

Avatar użytkownika mirosław
mirosław

będąc na wczasach w szklarskiej porębie,udało mi się zwiedzić atrakcje karpacza  w 3-rzy dni.

na pierwszy dzień wybrałem atrakcje miasta,na dzień drugi wybrałem wjazd na śnieżke,a na trzeci dzień pozostałe atrakcje.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024