Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
karpacz deptak

Karpacz

(4.4 głosów: 430)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Karpacz to atrakcyjny górski kurort na Dolnym Śląsku, położony w Karkonoszach, u podnóża Śnieżki (1602 m n.p.m.), 6 km od Kowar, w dolinie rzeki Łomnica. Karpacz jest niezwykle popularnym miejscem wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Istnieje tu wiele szlaków turystycznych, w tym także trasa na słynną Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy.Karpacz
Karpacz

Top atrakcje w Karpaczu

Żeby zobaczyć wszystkie atrakcje, jakie oferuje Karpacz i jego okolice, trzeba tu spędzić co najmniej kilka dni, a najlepiej tydzień. Są one bardzo zróżnicowane i porozrzucane w różnych miejscach w okolicy. Poznaj top atrakcje Karpacza!

1. Śnieżka

Śnieżka o wysokości 1602 m n.p.m. to najwyższy szczyt Karkonoszy i zarazem najpopularniejszy cel wycieczek turystów przybywających do Karpacza. Można na szczyt iść pieszo, to dość daleki marsz np. niebieskim szlakiem spod Świątyni Wang albo wjechać pod wierzchołek koleją linową na Kopę, wtedy zostaje tylko podejście na samą kopułę szczytową, ten sposób jest chętnie wykorzystywany przez turystówŚnieżka w Karkonoszach
Śnieżka w Karkonoszach
Śnieżka w Karkonoszach
Śnieżka w Karkonoszach

2. Świątynia Wang w Karpaczu

Kościółek Wang to najsłynniejszy zabytek Karpacza, to niecodzienny obiekt powstały w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. Jak trafił do Karpacza? Ano całkowicie przypadkowo, król pruski Fryderyk Wilhem IV w XIX wieku zakupił go od Wikingów i chciał postawić w Berlinie, jednak zrezygnował z tego pomysłu i dzięki staraniom Fryderyka von Reden przeniesiono go w Karkonosze. Budowla rozebrana na części, najpierw statkiem dotarła do Szczecina, potem do Berlina, a następnie łodziami Odrą, a dalej konnymi wozami dotarła do Karpacza. Kościółek Wang znajduje się przy szlaku na Śnieżkę.

Świątynia Wang
Świątynia Wang

3. Dziki Wodospad i zapora na Łomnicy 

Piękny wodospad znajduje się przy ulicy Strażackiej, przy dolnej stacji kolei linowej na Kopę, to ten wyciąg pod wierzchołek ŚnieżkiDziki Wodospad
Dziki Wodospad

4. Schronisko Samotnia

Cudnie położone schronisko turystyczne (jedno z najstarszych schronisk w Polsce) w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach, na niebieskim szlaku prowadzącym na Śnieżkę spod Świątyni Wang, z kościółka to około godziny drogi pod Samotnię, a spod Samotni natomiast jest około 10 minut pieszo do następnego schroniska - Strzechy Akademickiej.

Schronisko Samotnia
Schronisko Samotnia

5. Skwer Zdobywców w Karpaczu

Znajduje się przy głównej ulicy Konstytucji 3 Maja, znajdziesz tu odlane w brązie odciski butów i raków słynnych polskich himalaistów, m.in. Wandy Rutkiewicz, Jerzego Kukuczki czy Macieja Berbeki. Nic dziwnego, że to tutaj znalazła się ta atrakcja, bowiem Karpacz to miasto himalaistów!

skwer zdobywców
skwer zdobywców
karpacz skwer zdobywców
karpacz skwer zdobywców
Skwer Zdobywców
Skwer Zdobywców

6. Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu

Karkonoskie Tajemnice to nietypowy, nowoczesny i mroczny zarazem obiekt znajdujący się w Karpaczu przy ulicy Mickiewicza 1a. To podziemna, multimedialna ekspozycja, która przenosi do legendarnego świata Karkonoszy oraz rządzącego tu Ducha Gór! Karkonoskie Tajemnice zostały zwycięzcą w konkursie National Geographic „7 Nowych Cudów Polski”. Warto poznać to miejsce!

Karkonoskie tajemnice
Karkonoskie tajemnice

7. Muzeum Zabawek w Karpaczu

Ciekawa atrakcja w Karpaczu przy ulicy Kolejowej, przenosi w świat dzieciństwa

Muzeum Zabawek Karpacz, Roman Świątkowski
Muzeum Zabawek Karpacz, Roman Świątkowski

8. Pieczątki w Karpaczu i okolicy

Pieczątki na głazach to fajny pomysł w tym regionie, który stanowi już sam w sobie atrakcję, szczególnie dla dzieci, bowiem przy wielu atrakcjach stoją wielkie kamienie z pieczątką i nazwą danej atrakcji. To coś na zasadzie wrocławskich krasnali i odnajdywanie poszczególnych głazów z pieczątkami to wielka frajda dla dzieci, a przy tym zwiedzanie i poznawanie atrakcji okolicy czyli super sprawa dla rodziców. Pieczątki zobaczyć można przy wielu atrakcjach, np. przy Dzikim Wodospadzie czy kościółku Wang

Pieczątka w Karpaczu
Pieczątka w Karpaczu

9. Skocznia Narciarska Orlinek

Skocznia wykorzystywana jest latem do sportów ekstremalnych, jak bungy czy zjazdy na linach 

10. Miasteczko Western City w Ścięgnach koło Karpacza

Miasteczko westernowe to atrakcja w stylu dzikiego zachodu

Narciarstwo w Karpaczu

Karpacz to idealny ośrodek sportów zimowych, każdego roku przyjeżdżają tu tłumy adeptów narciarstwa. W samym Karpaczu znajduje się kilkanaście oświetlonych stoków narciarskich o umiarkowanym stopniu trudności, często naśnieżanych, z wyciągami i wypożyczalniami sprzętu.

Są też lodowiska (całoroczne, ul. Gimnazjalna), Snowtubing - zjeżdżanie na pontonach (ul. Myśliwska), rynna snowboardowa czy Alpejski tor bobslejowy "Alpine-Coaster".

Zaawansowani i wymagający narciarze znajdą swe miejsce natomiast w Kompleksie Narciarskim Śnieżka, który dysponuje 7 wyciągami (krzesełkowe i orczykowe) oraz nartostradami o różnym stopniu trudności. Połowa tras jest sztucznie naśnieżana. Działają tu szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie.
www.kopa.com.pl

Karpacz, Krzysztof Dorota
Karpacz, Krzysztof Dorota

W Karpaczu znajdą też coś dla siebie miłośnicy narciarstwa biegowego - pięknie położoną trasę w Karpaczu Górnym oraz trasę przy "Domu Śląskim".

Mapa Karpacza z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Karpaczu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Karpacz noclegi

Karpacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Karpaczu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Śnieżka w Karkonoszach
Karpacz Dziki Wodospad
karpacz deptak
karpacz, Roman Świątkowski
Skwer Zdobywców
Kościół Wang Karpacz, Marek Weber
Kolorowa
Zapora na Łomnicy, Krzysztof Dorota
karpacz deptak
skocznia
Lipa sądowa
Skwer Zdobywców
Skwer Zdobywców
Skwer Zdobywców
Hotel Gołębiewski, Krzysztof Dorota
Muzeum Zabawek w Karpaczu, Ela
50°46'57N, 15°45'48E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

OTTO
Piekne budynki i spokój, którego brakuje w Zakopanem, oby ta miejscowość nie stała się siedliskiem snobów jak Zakopane.
Anna

Zakochaliśmy sie w tej malej gorskiej miejscowosci 😁 cala rodzina uwaza ze cztery dni to bylo stanowczo za malo!!!

Maciej A

Też jestem za, oczywiście okolica bardziej pociągająca, ale i sam Karpacz niczego sobie

Artur

Byłem dwa razy ,miłe miejsce na odpoczynek ,jest gdzie spacerować i co zwiedzać

szylana

Byłam zwiedziłam, uwielbiam tam wracać ... wspaniałe miejsce na rodzinne wycieczki, polecam!!!

Waldemar0303

polecam każdemu kto ma zdrowie i co najmniej 2 tygodznie wolnego czasu aby zwiedzić wszystkie pobliskie ciekawe miejsca 🙂😉

Wojciech Soroka

W mieście i okolicy jest co robić i jestem przekonany, że dla każdego znajdzie się coś interesujacego. Bywam w hotelu NowaSki śrenio raz w roku i ciągle odkrywam nowe, urokliwe miejsca. Stałym punktem jest oczywiście Śnieżka.

Ewelina

super miejsce!

Lutodar

Miasto urokliwe. Mile wspominam spedzony tam czas.

mirosław

będąc na wczasach w szklarskiej porębie,udało mi się zwiedzić atrakcje karpacza  w 3-rzy dni.

na pierwszy dzień wybrałem atrakcje miasta,na dzień drugi wybrałem wjazd na śnieżke,a na trzeci dzień pozostałe atrakcje.

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021