Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°46'57" N, 15°45'48" E
Dolnośląskie
2014-08-01
2020-02-03 02:00

Opis Karpacza

Karpacz to atrakcyjna górska miejscowość turystyczno - wypoczynkowa leżąca w województwie dolnośląskim, w Karkonoszach, u podnóża Śnieżki (1602 m n.p.m.), 6 km od Kowar, w dolinie rzeki Łomnica.Karpacz jest niezwykle popularnym miejscem wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Istnieje tu wiele szlaków turystycznych, w tym także trasa na słynną Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy.

Świątynia Wang
Świątynia Wang


Zabytki w Karpaczu

Żeby zobaczyć wszystkie atrakcje, jakie oferuje Karpacz i jego okolice, trzeba tu spędzić co najmniej kilka dni, a najlepiej tydzień.

Najsłynniejszym zabytkiem jest Świątynia Wang - niecodzienny obiekt, powstały w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. Jak trafił do Karpacza? Ano całkowicie przypadkowo, król pruski Fryderyk Wilhem IV w XIX wieku zakupił go od Wikingów i chciał postawić w Berlinie, jednak zrezygnował z tego pomysłu i dzięki staraniom Fryderyki von Reden przeniesiono go w Karkonosze. Budowla rozebrana na części, najpierw statkiem dotarła do Szczecina, potem do Berlina, a następnie łodziami Odrą, a dalej konnymi wozami dotarła do Karpacza. Kościółek Wang znajduje się przy szlaku na Śnieżkę.

Karpacz
karpacz deptak

Na szlakach znajdują się też schroniska turystyczne, np. Samotnia, Strzecha Akademicka czy Dom Śląski.Atrakcje w Karpaczu

Ciekawymi atrakcjami w Karpaczu jest Muzeum Zabawek (ul. Kolejowa), Skocznia Narciarska Orlinek, wykorzystywana latem do sportów ekstremalnych, jak bungy czy zjazdy na linach czy Dziki Wodospad i zapora na Łomnicy przy dolnej stacji kolei linowej na Kopę (najłatwiejszy sposób dotarcia na Śnieżkę).

Karkonoskie tajemnice
Karkonoskie tajemnice

Nie zapomnij też o miejscach rodzinnej rozrywki w Karpaczu, jakimi są Park Bajek (ul. Wilcza) i Miasteczko Western City w Ścięgnach koło Karpacza. Na pewno dzieciom i nie tylko do gustu przypadnie Muzeum Zabawek w Karpaczu.

Bardzo ciekawy jest też w Karpaczu Skwer Zdobywców, znajdujący się przy głównej ulicy Konstytucji 3 Maja - są tu odlane w brązie odciski butów i raków słynnych polskich himalaistów, m.in. Wandy Rutkiewicz, Jerzego Kukuczki czy Macieja Berbeki. Nic dziwnego, że to tutaj znalazła się ta atrakcja, bowiem Karpacz to miasto himalaistów!

Karpacz Dziki Wodospad
Karpacz Dziki Wodospad

Narciarstwo w Karpaczu

Karpacz to idealny ośrodek sportów zimowych, każdego roku przyjeżdżają tu tłumy adeptów narciarstwa. W samym Karpaczu znajduje się kilkanaście oświetlonych stoków narciarskich o umiarkowanym stopniu trudności, często naśnieżanych, z wyciągami i wypożyczalniami sprzętu.

Są też lodowiska (całoroczne, ul. Gimnazjalna), Snowtubing - zjeżdżanie na pontonach (ul. Myśliwska), rynna snowboardowa czy Alpejski tor bobslejowy "Alpine-Coaster".

karpacz
Skwer Zdobywców

Zaawansowani i wymagający narciarze znajdą swe miejsce natomiast w Kompleksie Narciarskim Śnieżka, który dysponuje 7 wyciągami (krzesełkowe i orczykowe) oraz nartostradami o różnym stopniu trudności. Połowa tras jest sztucznie naśnieżana. Działają tu szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie.
www.kopa.com.pl

W Karpaczu znajdą też coś dla siebie miłośnicy narciarstwa biegowego - pięknie położoną trasę w Karpaczu Górnym oraz trasę przy "Domu Śląskim".

skwer zdobywców
skwer zdobywców
karpacz skwer zdobywców Kościół Wang Karpacz Kolorowa Dziki Wodospad Zapora na Łomnicy karpacz deptak skocznia Lipa sądowa Karpacz Hotel Gołębiewski Muzeum Zabawek w Karpaczu Muzeum Zabawek Karpacz

Karpacz noclegi

Karpacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Karpaczu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Zapaleniec 973 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2018-07-30 na

Zakochaliśmy sie w tej malej gorskiej miejscowosci :D cala rodzina uwaza ze cztery dni to bylo stanowczo za malo!!!

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19131 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-08-12 na

Też jestem za, oczywiście okolica bardziej pociągająca, ale i sam Karpacz niczego sobie

Artur Weekendowy turysta 38 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-10 na

Byłem dwa razy ,miłe miejsce na odpoczynek ,jest gdzie spacerować i co zwiedzać

Avatar użytkownika
szylana Zapaleniec 992 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-10-27 na

Byłam zwiedziłam, uwielbiam tam wracać ... wspaniałe miejsce na rodzinne wycieczki, polecam!!!

Avatar użytkownika
Waldemar0303 Wędrowiec 213 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-10-12 na

polecam każdemu kto ma zdrowie i co najmniej 2 tygodznie wolnego czasu aby zwiedzić wszystkie pobliskie ciekawe miejsca :);)

Avatar użytkownika
Wojciech Soroka Krajtroter 2014 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-04-23 na

W mieście i okolicy jest co robić i jestem przekonany, że dla każdego znajdzie się coś interesujacego. Bywam w hotelu NowaSki śrenio raz w roku i ciągle odkrywam nowe, urokliwe miejsca. Stałym punktem jest oczywiście Śnieżka.

Avatar użytkownika
Ewelina Uzależniony od podróży 1771 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-04-13 na

super miejsce!

Avatar użytkownika
Lutodar Zapaleniec 327 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-02-28 na

Miasto urokliwe. Mile wspominam spedzony tam czas.

Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48585 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-02-27 na

będąc na wczasach w szklarskiej porębie,udało mi się zwiedzić atrakcje karpacza  w 3-rzy dni.

na pierwszy dzień wybrałem atrakcje miasta,na dzień drugi wybrałem wjazd na śnieżke,a na trzeci dzień pozostałe atrakcje.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020