50°46'57" N, 15°45'48" E
Dolnośląskie
2014-08-01
2021-01-13 13:03

Opis Karpacza

Karpacz to atrakcyjny górski kurort na Dolnym Śląsku, położony w Karkonoszach, u podnóża Śnieżki (1602 m n.p.m.), 6 km od Kowar, w dolinie rzeki Łomnica. Karpacz jest niezwykle popularnym miejscem wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Istnieje tu wiele szlaków turystycznych, w tym także trasa na słynną Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy.Karpacz
Karpacz

Top atrakcje w Karpaczu

Żeby zobaczyć wszystkie atrakcje, jakie oferuje Karpacz i jego okolice, trzeba tu spędzić co najmniej kilka dni, a najlepiej tydzień. Są one bardzo zróżnicowane i porozrzucane w różnych miejscach w okolicy. Poznaj top atrakcje Karpacza!

1. Śnieżka

Śnieżka o wysokości 1602 m n.p.m. to najwyższy szczyt Karkonoszy i zarazem najpopularniejszy cel wycieczek turystów przybywających do Karpacza. Można na szczyt iść pieszo, to dość daleki marsz np. niebieskim szlakiem spod Świątyni Wang albo wjechać pod wierzchołek koleją linową na Kopę, wtedy zostaje tylko podejście na samą kopułę szczytową, ten sposób jest chętnie wykorzystywany przez turystów

Śnieżka w Karkonoszach
Śnieżka w Karkonoszach
Śnieżka w Karkonoszach
Śnieżka w Karkonoszach

2. Świątynia Wang w Karpaczu

Kościółek Wang to najsłynniejszy zabytek Karpacza, to niecodzienny obiekt powstały w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. Jak trafił do Karpacza? Ano całkowicie przypadkowo, król pruski Fryderyk Wilhem IV w XIX wieku zakupił go od Wikingów i chciał postawić w Berlinie, jednak zrezygnował z tego pomysłu i dzięki staraniom Fryderyka von Reden przeniesiono go w Karkonosze. Budowla rozebrana na części, najpierw statkiem dotarła do Szczecina, potem do Berlina, a następnie łodziami Odrą, a dalej konnymi wozami dotarła do Karpacza. Kościółek Wang znajduje się przy szlaku na Śnieżkę.Świątynia Wang
Świątynia Wang

3. Dziki Wodospad i zapora na Łomnicy 

Piękny wodospad znajduje się przy ulicy Strażackiej, przy dolnej stacji kolei linowej na Kopę, to ten wyciąg pod wierzchołek Śnieżki

Dziki Wodospad
Dziki Wodospad

4. Schronisko Samotnia

Cudnie położone schronisko turystyczne (jedno z najstarszych schronisk w Polsce) w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach, na niebieskim szlaku prowadzącym na Śnieżkę spod Świątyni Wang, z kościółka to około godziny drogi pod Samotnię, a spod Samotni natomiast jest około 10 minut pieszo do następnego schroniska - Strzechy Akademickiej.Schronisko Samotnia
Schronisko Samotnia

5. Skwer Zdobywców w Karpaczu

Znajduje się przy głównej ulicy Konstytucji 3 Maja, znajdziesz tu odlane w brązie odciski butów i raków słynnych polskich himalaistów, m.in. Wandy Rutkiewicz, Jerzego Kukuczki czy Macieja Berbeki. Nic dziwnego, że to tutaj znalazła się ta atrakcja, bowiem Karpacz to miasto himalaistów!

skwer zdobywców
skwer zdobywców
karpacz skwer zdobywców
karpacz skwer zdobywców
Skwer Zdobywców
Skwer Zdobywców

6. Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu

Karkonoskie Tajemnice to nietypowy, nowoczesny i mroczny zarazem obiekt znajdujący się w Karpaczu przy ulicy Mickiewicza 1a. To podziemna, multimedialna ekspozycja, która przenosi do legendarnego świata Karkonoszy oraz rządzącego tu Ducha Gór! Karkonoskie Tajemnice zostały zwycięzcą w konkursie National Geographic „7 Nowych Cudów Polski”. Warto poznać to miejsce!

Karkonoskie tajemnice
Karkonoskie tajemnice

7. Muzeum Zabawek w Karpaczu

Ciekawa atrakcja w Karpaczu przy ulicy Kolejowej, przenosi w świat dzieciństwa

Muzeum Zabawek Karpacz
Muzeum Zabawek Karpacz

8. Pieczątki w Karpaczu i okolicy

Pieczątki na głazach to fajny pomysł w tym regionie, który stanowi już sam w sobie atrakcję, szczególnie dla dzieci, bowiem przy wielu atrakcjach stoją wielkie kamienie z pieczątką i nazwą danej atrakcji. To coś na zasadzie wrocławskich krasnali i odnajdywanie poszczególnych głazów z pieczątkami to wielka frajda dla dzieci, a przy tym zwiedzanie i poznawanie atrakcji okolicy czyli super sprawa dla rodziców. Pieczątki zobaczyć można przy wielu atrakcjach, np. przy Dzikim Wodospadzie czy kościółku Wang

Pieczątka w Karpaczu
Pieczątka w Karpaczu

9. Skocznia Narciarska Orlinek

Skocznia wykorzystywana jest latem do sportów ekstremalnych, jak bungy czy zjazdy na linach 

10. Miasteczko Western City w Ścięgnach koło Karpacza

Miasteczko westernowe to atrakcja w stylu dzikiego zachodu

Narciarstwo w Karpaczu

Karpacz to idealny ośrodek sportów zimowych, każdego roku przyjeżdżają tu tłumy adeptów narciarstwa. W samym Karpaczu znajduje się kilkanaście oświetlonych stoków narciarskich o umiarkowanym stopniu trudności, często naśnieżanych, z wyciągami i wypożyczalniami sprzętu.

Są też lodowiska (całoroczne, ul. Gimnazjalna), Snowtubing - zjeżdżanie na pontonach (ul. Myśliwska), rynna snowboardowa czy Alpejski tor bobslejowy "Alpine-Coaster".

Zaawansowani i wymagający narciarze znajdą swe miejsce natomiast w Kompleksie Narciarskim Śnieżka, który dysponuje 7 wyciągami (krzesełkowe i orczykowe) oraz nartostradami o różnym stopniu trudności. Połowa tras jest sztucznie naśnieżana. Działają tu szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie.
www.kopa.com.pl

Karpacz
Karpacz

W Karpaczu znajdą też coś dla siebie miłośnicy narciarstwa biegowego - pięknie położoną trasę w Karpaczu Górnym oraz trasę przy "Domu Śląskim".

karpacz deptak Śnieżka w Karkonoszach Karpacz Dziki Wodospad karpacz deptak karpacz Skwer Zdobywców Kościół Wang Karpacz Kolorowa Zapora na Łomnicy karpacz deptak skocznia Lipa sądowa Skwer Zdobywców Skwer Zdobywców Skwer Zdobywców Hotel Gołębiewski Muzeum Zabawek w Karpaczu

Karpacz noclegi

Karpacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Karpaczu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Zapaleniec 973 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2018-07-30 na

Zakochaliśmy sie w tej malej gorskiej miejscowosci :D cala rodzina uwaza ze cztery dni to bylo stanowczo za malo!!!

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19241 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-08-12 na

Też jestem za, oczywiście okolica bardziej pociągająca, ale i sam Karpacz niczego sobie

Artur Weekendowy turysta 38 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-10 na

Byłem dwa razy ,miłe miejsce na odpoczynek ,jest gdzie spacerować i co zwiedzać

Avatar użytkownika
szylana Zapaleniec 992 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-10-27 na

Byłam zwiedziłam, uwielbiam tam wracać ... wspaniałe miejsce na rodzinne wycieczki, polecam!!!

Avatar użytkownika
Waldemar0303 Wędrowiec 213 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-10-12 na

polecam każdemu kto ma zdrowie i co najmniej 2 tygodznie wolnego czasu aby zwiedzić wszystkie pobliskie ciekawe miejsca :);)

Avatar użytkownika
Wojciech Soroka Krajtroter 2014 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-04-23 na

W mieście i okolicy jest co robić i jestem przekonany, że dla każdego znajdzie się coś interesujacego. Bywam w hotelu NowaSki śrenio raz w roku i ciągle odkrywam nowe, urokliwe miejsca. Stałym punktem jest oczywiście Śnieżka.

Avatar użytkownika
Ewelina Uzależniony od podróży 1771 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-04-13 na

super miejsce!

Avatar użytkownika
Lutodar Zapaleniec 327 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-02-28 na

Miasto urokliwe. Mile wspominam spedzony tam czas.

Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50304 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-02-27 na

będąc na wczasach w szklarskiej porębie,udało mi się zwiedzić atrakcje karpacza  w 3-rzy dni.

na pierwszy dzień wybrałem atrakcje miasta,na dzień drugi wybrałem wjazd na śnieżke,a na trzeci dzień pozostałe atrakcje.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021