Mazury cud natury. Zobacz 30 najlepszych atrakcji na Mazurach

Mazury Jezioro Śniardwy
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.8

Mazury - cud natury. Takie hasło słyszy się często i nie ma się co dziwić, bo region ten faktycznie cudny jest niesamowicie! To bardzo popularna kraina historyczno - etnograficzna, leżąca w Polsce połnocno-wschodniej, na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego. Niezwykle malownicze Mazury bywają nazywane Krainą Tysiąca Jezior, gdyż obejmują Pojezierze Mazurskie i Pojezierze Iławskie z ogromną liczbą malowniczych, naturalnych jezior.

Ostróda
Ostróda

Turystyka na Mazurach

Każdego roku Mazury przyciągają niezliczone tłumy turystów. Możesz tu znaleźć zarówno ciszę i spokój w maleńkich miejscowościach zagubionych wśród lasów, jak i letnią, gwarną atmosferę z ciekawą rozrywką w słynnych kurortach. Wszędzie natomiast spotkasz jeziora, szlaki kajakowe i nieskażoną przyrodę. Bywają tacy, co załapali bakcyla i przyjeżdżają tu każdego roku, bowiem żyć nie potrafią bez mazurskich wód i wypoczynku na łajbie. 

Jako, że turystyka odgrywa na Mazurach znaczącą rolę, mieszkańcy robią wszystko, aby zadowolić przybyszów z kraju i zagranicy. Dlatego intensywnie rozwija się tu infrastruktura turystyczna i poprawia się jakość usług. Doceniają to zamożni tego świata, którzy właśnie tutaj wybierają się na wypoczynek, a nawet budują swe posiadłości. Jeśli nie zaplanowałeś jeszcze wakacji, a zależy Ci na tym, by oderwać się od zgiełku miast i zagłębić w łono natury, nie zastanawiaj się dłużej i ruszaj na Mazury, a nie będziesz zawiedziony!

Mikołajki
Mikołajki

Serce Mazur, a może Mazury Garbate czy Mazury Zachodnie?

Mikołajki i Giżycko

Sercem Mazur są Mikołajki i Giżycko. Inne popularne miejscowości mazurskie to Węgorzewo czy Ruciane-Nida. Tutaj zawsze jest gwarnie i atrakcyjnie. Możesz liczyć na imprezy, niezliczone rejsy i letni flow, który Cię poniesie. Na każdym kroku czekają restauracje, kawiarnie i noclegi. Największe bogactwo tego regionu to jeziora, ale też nieskażona przyroda wokół. Mikołajki od zawsze kojarzą się z Mazurami, to letnia stolica żeglarstwa w Polsce. Wokół rozlewa się 5 jezior, to centralna część Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Giżycko
Giżycko
Mikołajki
Mikołajki

Mazury Zachodnie

Jeśli męczy Cię gwarna, letnia atmosfera znanych kurortów, możesz wybrać znacznie spokojniejsze Mazury Zachodnie, z Ostródą czy Iławą i malowniczymi Wzgórzami Dylewskimi. Na tych ostatnich spotkaliśmy ledwie kilka osób. Tutaj najpopularniejszą atrakcją jest rejs po trawie Kanałem Elbląskim. Zwykłych rejsów po jeziorach też Ci tutaj nie zabraknie, bo i jezior jest sporo. I jak całe Mazury, także ten region jest dobrze przygotowany dla miłośników rowerów. Liczne szlaki rowerowe pozwolą cieszyć się bliskością natury i delikatnie falującej wody jezior.

Ostróda
Ostróda
Iława
Iława

Mazury Garbate

Jeszcze spokojnie są Mazury Garbate, ciągnące się na północno-wschodnich krańcach regionu. Tutaj na uwagę szczególną zasługuje wspaniała Gołdap z całkiem nowymi tężniami i pięknym jeziorem Gołdap. W malowniczym pejzażu okolicy zaznaczają się wzgórza i garby, dostrzeżesz je m.in. na Pięknej Górze w Gołdapi. W okolicy warto też zobaczyć największe w Polsce mosty kolejowe w Stańczykach czy jedyną w Polsce Piramidę w Rapie. W ten region wpisuje się też ciekawy Ełk.

Gołdap
Gołdap
Gołdap
Gołdap

Atrakcje na Mazurach

Mazury słyną głównie z jezior, ale to nie jedyne atrakcje, jakie tutaj na Ciebie czekają. Zebraliśmy je dla Ciebie w jednym miejscu, abyś łatwiej mógł zaplanować swój pobyt tutaj. Zobacz najlepsze atrakcje Mazur!

1. Jezioro Śniardwy na Mazurach

Jezioro Śniardwy to największe jezioro w Polsce. Warto wybrać się na wieżę widokową przy Folwarku Łuknajno, niedaleko Mikołajek. Wstęp na wieżę kosztuje kilka złotych, a bilet kupuje się w folwarku. Obok wieży jest pomost, gdzie często cumują jachty. Na miejscu czeka hamak, miejsce na ognisko i ławy piknikowe. Całe jezioro trudno ogarnąć wzrokiem, jest tak ogromne, stąd nazywane bywa Mazurskim Morzem!

Jezioro Śniardwy
Jezioro Śniardwy

2. Jezioro Mamry na Mazurach

Mamry to drugie co do wielkości jezioro Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i całej Polski! Dotrzesz do niego najwygodniej z miejscowości Węgorzewo, można pieszo lub ścieżką rowerową z centrum miasta obok zamku. Nad jeziorem czeka plaża i molo oraz piękne widoki!

3. Jezioro Mikołajskie w Mikołajkach

Jezioro Mikołajskie pięknie wcina się w Mikołajki i tworzy malowniczy widok. Można tu spacerować wzdłuż brzegu po pięknej Promenadzie w Mikołajkach. Wypłyniesz tu w rejs jachtem, albo statkiem. Latem często odbywają się tutaj imprezy, na promenadzie czeka sporo knajp i piękny widok z jachtami na pierwszym planie.

Mikołajki
Mikołajki

4. Jezioro Niegocin na Mazurach

Jezioro Niegocin to ładnie zagospodarowane jezioro w Giżycku. Z Ekomariną, piaszczystą plażą miejską z bezpłatnym i strzeżonym kąpieliskiem oraz okazałym molo, biegnącym wysoko ponad jeziorem. Również tutaj bez problemu wypłyniesz w rejs.

Giżycko
Giżycko

5. Jezioro Drwęckie w Ostródzie

Jezioro Drwęckie to kolejne, dobrze zagospodarowane jezioro. Rozlewa się w Ostródzie i jest dużo spokojniejsze niż te jeziora w sercu Mazur. Oferuje piękne molo, plażę, a także przystań, gdzie można wypłynąć w rejs. Jest też Promenada prowadząca do wypożyczalni kajaków i kilku malowniczych marin.

Mazury Zachodnie
Mazury Zachodnie

6. Kanał Elbląski na Mazurach

Kanał Elbląski to ewenement i cud techniki. Kiedyś służący głównie do transportu drewna, dziś niezwykła atrakcja turystyczna. Rejsy głównie rozpoczynają się w Buczyńcu, to słynne rejsy po trawie, z pochylniami. Możesz tym kanałem dopłynąć aż do Elbląga - ślicznego miasta jeszcze w województwie warmińsko-mazurskim.

Kanał Elbląski
Kanał Elbląski

7. Jezioro Jeziorak w Iławie

Jeziorak to najdłuższe jezioro w Polsce, o długości około 28 km. Jest polodowcowe, rynnowe, czyli długie, ale wąskie. Zawsze widać drugi brzeg. Jest idealne na rejsy, dostępne tu w sezonie codziennie. Statek wypływa spod Galerii Handlowej przy amfiteatrze.

Iława i Mazury Zachodnie
Iława i Mazury Zachodnie

8. Jezioro Gołdap na Mazurach Garbatych

Jezioro Gołdap to bardzo malownicze jezioro graniczne rozlewające się w północnej części Gołdapi. Znaczna część znajduje się po stronie polskiej, niewielki fragment leży po stronie rosyjskiej. Jezioro w naszej części oferuje letni wypoczynek nad wodą, na terenie Osirowskiego ośrodka. Powstała tutaj piaszczysta plaża miejska Słoneczny Zakątek z bezpłatnym kąpieliskiem i parkingiem.

Działa również bar i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Każdy po umówieniu może wypłynąć w rejs po jeziorze katamaranem. Funkcjonuje tu również pole namiotowe wraz z domkami letniskowymi.

Jezioro Gołdap
Jezioro Gołdap

9. Tężnie solankowe w Gołdapi

Tężnie w Gołdapi to czwarte co do wielkości tężnie solankowe w Polsce. Działają od 2012 roku. Na miejscu jest odpłatny punkt widokowy, z górnego tarasu.

Gołdap
Gołdap

10. Pijalnia Wód w Gołdapi

Gołdap jako jedyna na Mazurach ma statut uzdrowiska. Uzyskała go w 2000 roku. Pijalnia Wód Mineralnych i Leczniczych znajduje się przy samych Tężniach. Wody są odpłatne, na miejscu czeka też Grota Solna.

Pijalnia Wód w Gołdapi
Pijalnia Wód w Gołdapi

11. Piękna Góra w Gołdapi

Wzniesienie leżące nieco na południe od centrum Gołdapi z kawiarnią obrotową na szczycie i trasami narciarskimi zimą. Na szczyt wiedzie kolejka linowa. Można też latem podejść betonowym torem saneczkowym, wijącym się po wzniesieniu.

Mazury Garbate
Mazury Garbate

12. Mosty w Stańczykach 

Mosty w Stańczykach na Mazurach Garbatych to najwyższe mosty kolejowe w Polsce. Dziś stanowią atrakcję turystyczną, dostępną odpłatnie.

Mosty w Stańczykach
Mosty w Stańczykach

13. Wieża widokowa w Stańczykach

Nieopodal mostów powstała niedawno wieża widokowa, dostępna bezpłatnie. Można z niej podziwiać piękną okolicę, z mostami i małymi jeziorkami Dobellus, z których jedno jest wybuchowe!

Wieża w Stańczykach
Wieża w Stańczykach

14. Piramida w Rapie

Jedyna w Polsce piramida znajduje się w Rapie na Mazurach Garbatych, około 30 km od Gołdapi. To grobowiec rodziny Farenheid. Obecnie zamknięty, ale można zajrzeć do środka przez małe okienka. Wcześniej był ogólnodostępny, przez co ciała były dewatowane i pozbawiane niektórych części. Wg najnowszych badań pochowano tu 7 osób, a obiekt służył wcześniej rodzinie najprawdopodobniej jako lodówka.

Piramida w Rapie
Piramida w Rapie

15. Promenada w Mikołajkach

Promenada w Mikołajkach to nowa wizytówka miasta! Zrewitalizowany i poszerzony w 2020 roku deptak ma długość 1,3 km. Pozwala cieszyć się letnią atmosferą Mazur i podziwiać uroki Jeziora Mikołajskiego. To najważniejszy trakt turystyczny Mikołajek, z tawernami, kawiarniami, sklepami, wypożyczalniami sprzętu wodnego, przystaniami żeglarskimi oraz portem statków pasażerskich. Rozpoczyna się Aleją Żeglarzy przy moście drogowym - umowną granicą pomiędzy jeziorami Tałty i Mikołajskim. Ta część została zmodernizowana już w 2011 roku.

Nowsza część rozpoczyna się drewnianą platformą widokową w Wiosce Żeglarskiej. To miejsce koncertów i wydarzeń, z cudnym widokiem w tle! Po drugiej stronie jeziora rozciąga się widok na Mazurski Park Krajobrazowy z Puszczą Piską.

Promenada w Mikołajkach
Promenada w Mikołajkach

16. Kładka i molo w Giżycku

To obok promenady w Mikołajkach kolejne miejsce, które trzeba odwiedzić na Mazurach! Na zrewitalizowane molo poprowadzi wyniesiona wysoko kładka o długości ponad 70 metrów! Kładka jest wyposażona w windy, więc nie stanowi przeszkody nawet dla wózków. Z góry podziwiać można piękny widok na port i jezioro Niegocin. Schodząc na molo, jesteśmy już otoczeni wodą, z ławeczkami i wiatrem we włosach 🙂 Zawsze sporo tu żagli i jachtów, latem wiele jednostek pływa po jeziorze.

Pierwsze molo w Giżycku powstało w 1970 roku jako, schronienie dla łodzi od wiatru. Obecną formę zyskało w 2011 roku.

Molo w Giżycku
Molo w Giżycku
Kładka w Giżycku
Kładka w Giżycku

17. Twierdza Boyen w Giżycku

Twierdza z lat 1843-55 to ciekawy przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Ma kształt gwiazdy, której ramiona tworzy sześć bastionów. Obecnie jest dostępna dla turystów przez cały rok, na wąskim przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno, na tzw. Wyspie Giżyckiej. Teren twierdzy poprzecinany jest licznymi ścieżkami spacerowymi. Każdego lata w amfiteatrze przy bramie Prochowej odbywają się liczne imprezy. W kaponierze Bramy Giżyckiej natomiast mieści się Tawerna Boyen.

Twierdza Boyen
Twierdza Boyen

18. Wieża ciśnień w Giżycku

Zwana też Wodną Wieżą pochodzi z 1900 roku i jest budowlą noegotycką z czerwonej cegły. Ciekawe są sklepienia zewnętrzne wokół korony. Wieża zaopatrywała miasto w bieżącą wodę aż do roku 1997. Wysoka na 25 metrów, stoi na wzgórzu, przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wodociągowej.

Wejście na górę odbywa się po wewnętrznych krętych schodach (129 stopni) lub windą. Po modernizacji wnętrza i dobudowaniu trzech pięter z tarasem widokowym, Wieża Górnego (od nazwiska właściciela) stała się niecodzienną atrakcją turystyczną Giżycka, udostępnioną dla turystów. Na szczycie wieży zaprasza kawiarnia. Rozciągają się tu piękne widoki nie tylko na miasto, ale i na Jezioro Niegocin.

Wieża w Giżycku
Wieża w Giżycku

19. Wieża widokowa Kurza Góra

 Wieża Kurza Góra to efektowna wieża ze ścieżką spacerową, dostępna dla wózków. Znajduje się w Kurzętniku niedaleko Iławy. Na miejscu czeka bardzo smaczna restauracja, tor tubingowy oraz trasy narciarskie z wyciągiem zimą.

Wieża Kurza Góra
Wieża Kurza Góra

20. Zamek w Szymbarku

To dawny, gotycki zamek krzyżacki, dziś pozostający w ruinie, ale bardzo malowniczej. Obecnie niedostępny dla turystów, ale są plany aby go zrewitalizować i urządzić w nim hotel. Kręcono tutaj film "Król Olch" z Johnem Malkovich.

21. Zamek w Ostródzie

Zamek to krzyżacki ślad miasta, odbudowany po zniszczeniach wojennych i udostępniony dla turystów. Tutaj przebywał swego czasu Napoleon Bonaparte i z tego zamku władał Europą przez około 40 dni, od lutego 1807 roku.

Ostróda
Ostróda

22. Pałac w Kamieńcu

W pałacu tym również mieszkał Napoleon z Panią Walewską, po tym jak początkowo marznął w zamku ostródzkim. Pałac dziś pozostaje w ruinie, ale odbywają się w nim ciekawe pikniki napoleońskie.

23. Wzgórza Dylewskie 

Wzgórza Dylewskie to sielski zakątek Mazur Zachodnich. Z Górą Dylewską, która stanowi najwyższe wzniesienie okolicy i zarazem całych Warmii i Mazur. Ma wysokość 312 m n.p.m. Obok warto zobaczyć lapidarium z polodowcowych głazów narzutowych i dzikie Jezioro Francuskie.

Wzgórza Dylewskie
Wzgórza Dylewskie

24. Grunwald

 Grunwaldu nikomu przedstawiać nie trzeba. Zna go każde dziecko ze szkoły. To tutaj odbyła się jedna z największych bitew średniowiecza. Pomiędzy wojskami króla Jagiełły i Krzyżakami. To był wielki sukces Polaków - otucha dla rodaków przez wieki. Bitwa miała miejsce 15 lipca 1410 roku na tych polach, gdzie teraz stoi pomnik i powstaje nowoczesne muzeum. W sezonie warto to miejsce zwiedzać z przewodnikiem.

Grunwald
Grunwald

25. Muzeum w pałacu w Morągu 

Pałac w Morągu to bardzo ciekawa budowla z muzeum we wnętrzach, które kryje kilka wystaw. Jedna z nich przedstawia Johanna Herdera - pisarza i filozofa historii, który stąd pochodził. W Morągu stoi też kilka gotyckich zabytków - kościół, ratusz i zamek pozostający w ruinie.

26. Zamek w Kętrzynie

Zamek w Kętrzynie to odbudowana po zniszczeniach wojennych dawna warownia krzyżacka. Dostępna jest dla turystów odpłatnie, w formie ciekawego muzeum, z multimedialną salą.

Zamek w Kętrzynie
Zamek w Kętrzynie

27. Zamek w Rynie

Zamek w Rynie to pięknie utrzymana dawna warownia krzyżacka, która dziś jest dostępna dla turystów, zarówno w formie muzeum oraz jako luksusowy hotel Zamek Ryn z ofertą Spa. Możesz tu zjeść śniadanie w wyjątkowej scenerii dziedzińca zamkowego, pięknie zaaranżowanego.

Zamek w Rynie
Zamek w Rynie

28. Zamek w Nidzicy

Zamek w Nidzicy to ciekawa twierdza krzyżacka, udostępniona odpłatnie do zwiedzania. Na miejscu także zjesz i przenocujesz.

Zamek w Nidzicy
Zamek w Nidzicy

29. Zamek w Giżycku 

Zamek w Giżycku to również dawna twierdza krzyżacka, która dziś stanowi luksusowy hotel St. Bruno. Mieści się przy obrotowym moście w Giżycku.

Giżycko
Giżycko

30. Most obrotowy w Giżycku

Słynny, zabytkowy most w Giżycku nadal funkcjonuje i do tego jest obsługiwany ręcznie. Mimo olbrzymiej wagi, może go obsłużyć jedna osoba.

Giżycko
Giżycko

Kuchnia mazurska czyli co i gdzie jeść na Mazurach?

Mazurzy od zawsze potrafili wykorzystać to, co dawały im okoliczne jeziora i lasy. Dlatego tutejsze dania opierają się w dużej mierze na świeżych rybach, ziołach oraz owocach leśnych. Znamienna jest też lokalna gęsina i ręcznie robione sery. Najbardziej zaskoczą Cię pewnie w kuchni Mazur ślimaki! Te powracają po latach na tutejsze stoły, a wiemy, że dawniej gościły tu zarówno na biskupich, wytwornych stołach, jak i w biednych chłopskich chatach.

Szlak kulinarny Mazury Zachodnie od Kuchni

W 2021 roku powstał Szlak kulinarny Mazury Zachodnie od Kuchni. Skupia restauracje, ale też ciekawe miejsca na mapie Mazur Zachodnich, gdzie odkryjecie często zapomniane już smaki. Zaznasz tu radości kosztowania specjałów kuchni staropolskiej, mazurskiej, pruskiej, warmińskiej, niemieckiej, litewskiej, ukraińskiej, a nawet holenderskiej. Skosztowaliśmy tu, m.in. warmińskich dzyndzałków czyli regionalnych pierożków z nadzieniem wołowym, z chrupiącym boczkiem. Do towarzystwa były też farszynki mazurskie - swoiste kotleciki ziemniaczane z nadzieniem mięsnym w sosie kurkowym. Te pyszności zaserwował nam Zajazd pod Kłobukiem w Małdytach

Smacznego sandacza podano nam natomiast w klimatycznej Tawernie Żeglarskiej Pod Omegą w Iławie. Wybitnie też serwują go w Gołdapi na Mazurach Garbatych, w hotelu Ventus Cały bogaty talerz swojskich, lokalnych specjałów z babką ziemniaczaną na czele zjedliśmy w cudnym Starym Tartaku w Iławie. Podobnie podaje Matrioszka w Gołdapi - bardzo swojska, smaczna i tania restauracja. W pamięci pozostał nam też na długo Ryński Młyn w Rynie - bardzo smaczna restauracja z lokalną kuchnią kresową.

Kuchni roślinnej skosztujesz w domu gościnnym Stara Szkoła w Wysokiej Wsi, w sercu Wzgórz Dylewskich. Miejsce z duszą i pełne smaków. Tylu kwiatów nigdy jeszcze nie jadłam. Tutaj poszerzają się horyzonty na nowe możliwości kulinarne. Dawniej dzika kuchnia lasu z ziołami, kwiatami czy owocami była kuchnią głodu, dziś to kuchnia wyboru. Stanowi ciekawą alternatywę dla treściwej i sycącej kuchni ziemniaczano - mięsnej.

Fraszynki mazurskie
Fraszynki mazurskie
Dzyndzałki
Dzyndzałki
Chłodnik litewski
Chłodnik litewski

Noclegi na Mazurach

Oferta noclegowa na Mazurach jest bardzo bogata i zróżnicowana. Możesz wybrać nocleg w każdym standardzie, od pola namiotowego czy domku letniskowego przez apartamenty i agroturystyki po hotele, nawet te 5-gwiazdkowe. W tym najwyższym standardzie jest np. Hotel Mikołajki Leisure & SPA, ale ja polecam w tej okolicy Hotel Robert's Port w Starych Sadach, bardzo rodzinny, z mnóstwem atrakcji dla dzieci, łącznie z animacjami i codziennymi zajęciami, własną plażą nad jeziorem Tałty i własną flotą, z organizowanymi rejsami.

Miło i wyjątkowo spędzisz też czas w Hotelu Zamek Ryn, w dawnym zamku krzyżackim. Tutaj śniadanie zjesz na ogromnym dziedzińcu zamkowym, ślicznie zaaranżowanym. Również w zamku krzyżackim powstał Hotel St. Bruno w Giżycku. To też niecodzienne miejsce na nocleg.

Na Mazurach Zachodnich polecam bardzo przyjemne i gustowne Apartamenty Villa Orient w Iławie, nad samym Jeziorem Jeziorak. Bez wyżywienia, ale z własnym aneksem kuchennym czy wspólną kuchnią dla Gości. Warte uwagi są też Apartamenty Ostróda, w standardzie hotelowym i z dostępem do Aquaparku Ostróda.

Na Mazurach Zachodnich ciekawy jest też Hotel Anders w Starych Jabłonkach - duży kompleks hotelowy ze Spa i restauracją, ale dodatkowo z domkami letniskowymi w lesie.

Za to na Mazurach Garbatych polecam Hotel Ventus w Gołdapi. Pięknie położony oferuje przepyszne jedzenie, choć nie należy do tanich.

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 
Jezioro Tałty
Jezioro Tałty
Giżycko
Giżycko
Hotel Ventus w Gołdapi
Hotel Ventus w Gołdapi

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Mazury
Mazury Mikołajki
Jezioro Tałty
Tężnie w Gołdapi
Mazury
Kanał Elbląski -Mazury Zachodnie
Gołdap Mazury Garbate
Tradycyjna kuchnia
Mikołajki
Plaża w Giżycku
Mikołajki
Giżycko
Giżycko
Mazury Garbate
Jezioro Ełckie
Jezioro Ełckie
Jezioro Dręstwo na Mazurach
Mazury - Ełk
Mikołajki
Mikołajki
Mikołajki
Rezerwat Łuknajno
Ostróda
Gołdap
Mazury Garbate
Mazury Garbate
Gołdap wieża ciśnień
Pierogi ukraińskie
(4.8 głosów: 141)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.8 głosów: 141)
Twoja ocena jest dla nas ważna
snopi
bardzo dziękuje ❤radosć
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024