Opis Ostródy

Ostróda nazywana niegdyś Perłą Mazur to pięknie położone wśród jezior miasto w województwie warmińsko - mazurskim, nad rzeką Drwęcą stanowiącą rezerwat przyrody, około 35 km od Olsztyna i 28 km od Grunwaldu.Atrakcje w Ostródzie

Ostróda jest znaczącym ośrodkiem turystycznym, odwiedzanym każdego roku przez tysiące turystów polskich i zagranicznych, ale jakże się temu dziwić, skoro leży ona nad pięcioma malowniczymi jeziorami, z których największe - Drwęckie, ma świetnie zagospodarowany brzeg umożliwiający przyjemny wypoczynek i romantyczne spacery. Dodatkową atrakcją jest tutejsze molo w kształcie litery "L" - najchętniej odwiedzane miejsce w Ostródzie. Ponadto przygotowano plażę miejską nad Jeziorem Sajmino.

molo
molo

Ostróda pochwalić może się niecodziennym centrum (ul. Czarnieckiego) ze stylizowaną zabudową, przypominającą zabytkowe kamieniczki, które, co ciekawe oddano do użytku w roku 2002.

Zabytki w Ostródzie

Ale jako, że jest to miasto bardzo stare, założone w 1329 roku, również i prawdziwych zabytków tu nie brakuje. Najbardziej znanym jest oczywiście zamek krzyżacki, ale warto poznać i inne, jak choćby stare kościoły, Wieża Bismarcka (ul. 3 Maja), Wieża Ciśnień (ul. Drwęcka) czy unikatowe urządzenia Kanału Elbląskiego. Te ostatnie spotkamy w malowniczym krajobrazie licznych jezior otoczonych wzgórzami morenowymi i urokliwymi lasami, wśród których ciągną się nitki kanałów łączących zbiorniki i tworzących przepiękne szlaki wodne. Działa tu Żegluga, tak więc każdy może zakosztować wodnej przygody.

bulwar nad jeziorem Drwęckim
zamek krzyżacki
zamek krzyżacki


Ale nie tylko wodniacy mogą poznawać ten uroczy zakątek Polski, przez który wiodą także szlaki piesze i trasy rowerowe. Zapewniam, że Ostróda to wspaniałe miejsce wypoczynku dla każdego, które ciągle się rozwija stając się bardziej atrakcyjne i przyjazne dla turystów.

zamek krzyżacki zamek krzyżacki zamek krzyżacki-dziedziniec Ostróda Kanał Ostródzko-Elbląski stateczek turystyczny Jezioro Drwęckie jezioro Drwęckie fontanna nad jeziorem rzeka Drwęca Urząd Miasta wyciąg nart wodnych amfiteatr ..przystań w Ostródzie ... Kościół ewangelicki w Ostródzie Ostróda Ostróda Ostróda Ostróda

Ostróda noclegi

Ostróda to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Ostródzie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Ostróda na blogu

Zdjęcie Gdzie leży Ostróda - aspekt historyczny
Gdzie leży Ostróda - aspekt historyczny
Najdawniejszym przekazem pisemnym o ludach zamieszkujących obszary między ujściem Wisły a Niemna jest kronika rzymskiego pisarza Tacyta, który podał pierwszy dokładniejszy opis Słowian (Wenedów) oraz ich sąsiadów. Wiadomości o plemionach Słowiańskich i Pruskich (Estów) dotarły do Tacyta za pośrednictwem kupców, którzy sprowadzali bursztyn. Z innych autorów świata starożytnego jedynie Ptolemeusz wspomina jeszcze o plemionach pruskich Galindów i Sudowów. Dokładniejsze...
Wokół turystyki · 2008-02-08 13:48:00
Zdjęcie Gdzie leży Ostróda - aspekt geograficzny
Gdzie leży Ostróda - aspekt geograficzny
Położenie Ostródy możemy rozpatrywać pod względem historycznym oraz geograficznym. Warmia i Mazury to jeden z niewielu regionów Polski, gdzie geografia miesza się z historią. Określmy więc najpierw położenie geograficzne, które przysparza sporo problemów i z czym spotykam się w wielu publikacjach dotyczących naszego miasta i regionu. W oparciu o system regionalizacji fizyczno-geograficznej w układzie dziesiętnym, opracowanym przez Międzynarodową Federację Dokumentacyjną...
Wokół turystyki · 2008-02-08 13:44:00

Wasze opinie

Andzia75 Weekendowy turysta 49 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-03-28 na

bardzo ładne miasto !!!!

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021