Gietrzwałd, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Gietrzwałd

(4.4 głosów: 21)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Gietrzwałd to historyczna wieś w województwie warmińsko-mazurskim, leżąca przy drodze nr 16, pomiędzy Olsztynem i Ostródą. Akt lokacyjny miejscowości podpisal sam Mikołaj Kopernik w 1352 roku.

Sanktuarium w Gietrzwałdzie

We wsi znajduje się słynne w Polsce, a nawet Europie Sanktuarium Maryjne (ul. Klasztorna 1) z miejscem objawień Matki Boskiej, które miały miejsce między 27 czerwca a 16 września 1877 roku. Obecne Sanktuarium w Gietrzwałdzie to bazylika Narodzenia Najświętszej Marii Panny z 1500 roku, przebudowana w stylu neogotyckim w latach 1863-69.

Bazylika NMP miejsce objawienia , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Bazylika NMP miejsce objawienia , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Kult Matki Boskiej narodził się w Gietrzwałdzie już na początku XVI wieku i związany jest z obrazem Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej, który znajduje się w ołtarzu głównym świątyni na pewno od 1505 roku. Przedstawia on Matkę Bożą okrytą ciemnoniebieskim płaszczem, trzymającą Dzieciątko Jezus w czerwonej sukience. W 1717 roku obraz został ozdobiony srebrnymi koronami. Przy Sanktuarium znajduje się kaplica wotywna Św. Józefa z 1877 roku.

Noclegi w Gietrzwałdzie

Gietrzwałd to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Gietrzwałdzie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Bazylika NMP miejsce objawienia , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
obraz NMP w Bazylika , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
 Bazylika , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
 Bazylika , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
 Bazylika , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
 Gietrzwald , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
NMP miejsce objawienia , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
NMP miejsce objawienia , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
 Gietrzwald , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
 Gietrzwald , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
53°44'43N, 20°14'19E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Krzysztof
Jako miejsce święte,ok..Natomiast parkingowe chamy nie znają życia..Parking przy WC... Totalne chamstwo..Same BURAKI...NIC DODAĆ NIC UJĄĆ.. Proszę omijać szerokim łukiem..Szkoda że nie ma tam Policji..Wstyd...
EmiZtg
Byłam wieki temu. Piękna bazylika. Obraz może nie jest arcydziełem sztuki sakralnej, ale miejsce ma pozytywny klimat 🙂
Lechna

Cudowne  miejsce , pielgrzymki  z całego  świata

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022