Kazimierz Dolny

Zdjęcia Kazimierza Dolnego (46)

Kazimierz Dolny to fantastyczne miasto malowniczo położone na prawym brzegu Wisły, w województwie lubelskim, w trójkącie turystycznym Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów.Niewiele jest miast w Polsce o tak specyficznym klimacie, urokliwych zakątkach i pięknej starówce pamiętającej odległe czasy. Dzięki temu Kazimierz Dolny stał się słynnym nadwiślańskim kurortem, chętnie odwiedzanym przez ludzi zwyczajnych i niezwyczajnych.

Unikalny zespół urbanistyczno - architektoniczno - krajobrazowy Kazimierza został zaliczony do najwyższej w skali światowej klasy zabytków, tak więc od 1994 roku Kazimierz Dolny stanowi Pomnik Historii. Cenne obszary przyrodnicze chroni natomiast Kazimierski Park Krajobrazowy z wydzielonymi rezerwatami.W 2011 roku Kazimierz Dolny został gruntownie odremontowany i teraz kusi jeszcze piękniejszymi zabytkami. A dodatkowo warto przejść się romantycznym Bulwarem Nadwislańskim, by podziwiać jednostki pływające i widoczne stąd zabytki.

Zabytki w Kazimierzu Dolnym

- Kamienice Przybyłów w Kazimierzu Dolnym, Rynek - te dwie sąsiednie kamienice stojące przy Rynku to jeden z symboli miasta, ich przepięknie zdobione fasady sprawiają, że nie można przejść koło nich obojętnie

- Kościół farny w Kazimierzu Dolnym, ul. Zamkowa 6 - wspaniały renesansowy kościół Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja stojący ponad Rynkiem

- Ruiny zamku w Kazimierzu Dolnym, ul. Zamkowa, z Rynku należy kierować się w górę, za kościołem farnym

- Baszta, tzw. stołp z przełomu XIII i XIV wieku, ul. Zamkowa - budowla udostępniona dla turystów, oferująca wspaniałą panoramę miasta- Kościół św. Anny i szpital św. Ducha

- Kościół Zwiastowania Najświętszej Marii Panny i klasztor Reformatów, ul. Klasztorna

- Jatki drewniane, Mały Rynek

- Kamienica Celejowska, ul. Senatorska - idąc z Rynku w stronę Wisły spotkamy piękną kamienicę, w której mieści się Oddział Muzeum Nadwiślańskiego

- Kamienica Gdańska , Rynek

- Kamienica Biała, ul. Senatorska

Spichlerze w Kazimierzu

- Spichlerz Ulanowskich Mikołaja Przybyły, ul. Puławska 34 - w zabytkowym spichlerzu mieści się obecnie Muzeum Przyrodnicze
- Spichlerz Feuersteina, Krzysztofa Przybyły, ul. Puławska 40
- Spichlerz "Pod Wianuszkami", ul. Puławska 64, schronisko młodzieżowe
- Spichlerz "Król Kazimierz", ul. Puławska 70, hotel
- Spichlerz "Pod Żurawiem", ul. Puławska 112, hotel
- Spichlerz Kobiałki, ul. Krakowska 61, hotel PTTK
- Synagoga w Kazimierzu Dolnym, ul. Lubelska 4

Imprezy w Kazimierzu Dolnym

W sezonie wiosenno-letnim w Kazimierzu Dolnym odbywa się wiele imprez, np. Festiwal Filmowy, Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Letnie Wieczory Muzyczne w kazimierskiej Farze, Rajd Starych Samochodów. Jeśli nie odwiedziłeś jeszcze tego niesamowitego zakątka Polski - koniecznie musisz tu zagościć. Wszak artyści pokochali to miasto, więc musi w nim być coś magicznego.

Oficjalna strona Kazimierza Dolnego

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2017-07-21 12:51:50

Kazimierz Dolny to faktycznie bardzo urokliwa miejscowość w której czas zatrzymał sie w miejscu, natomiast jeżeli chodzi o nocleg to juz sprawa wygląda nieco gorzej, bo jest zwyczajnie drogo lub bardzo drogo, a komfort  przeciętny.

2017-05-23 22:40:32

Moim zdaniem najlepsze miejsce na wypoczynek weekendowy to Folwark Walencja. Nie ma co ukrywać, że jest to stylowy ośrodek z ekskluzywnymi apartamentami, do tego w Kazimeirzu Dolnym, który już sam w sobie ma sporo do zaoferowania, ceny są różne, ale naprawdę warto! Ja osobiście polecam, byłam i chętnie wybiorę się tam ponownie,jak tylko wreszcie uda mi się dostać urlop w pracy ;/

2017-03-27 16:33:21

ok

2017-03-27 16:33:05

ok

2016-06-02 11:54:01

spędziliśmy 7 godzin w mieście prom statek rynek wąwóz cmentarz smaczne soki i cudowne powietrze pogoda dopisała może wrócimy z rodzinką bo warto.

2016-04-14 17:47:09

Znam je od dzieciństwa...to miasto, w którym każdy znajdzie swoje miejsce. Chcesz się ukryć, zanurz sie w boczne uliczki i wąwozy...chcesz poszaleć zostań w rynku, impreza sama cię znajdzie:-)

2016-03-31 15:46:55

Miasto faktycznie ma swój klimat. Noclegi podczas takich wypadów w zabytkowych spichlerzach niezapomniane chwile. Można poczuć atmosferę dawnych wieków. Ulubiony taki nasz w Kazimierzu to Spichlerz pod Żurawiem. Tam cała nasza rodzina czuje się jak w domu. Super obsługa, smaczna kuchnia i  atrakcje, które hotel może za nas zorganizować. Polecam - dzwonisz i na miejscu masz zorganizowany pobyt. Wąwozy, kamieniołomy, Wisła i oczywiście mnóstwo festiwali.

2016-02-03 17:31:45

Zgadzam się. Miasto z klimatem

2016-02-03 16:29:04

Nie ma chyba drugiego tak "klimatycznego" miasta w Polsce

2009-03-31 12:05:25
Jeśli szukasz mocnych wrażeń zapraszamy Cię na imprezy organizowane przez naszą firmę.
Zajmujemy się organizacja imprez m.in. w Nałęczowie, Kazimierzu Dolnym, Janowcu i na terenie Roztocza. W naszej ofercie znajdziesz imprezy off road 4x4 z wykorzystaniem samochodów Land Rover, quady oraz integracyjną grę Paintball.
Profesjonalni instruktorzy, podczas szkoleń, zaszczepią w Tobie nową, wyjątkową pasję. Zdobędziesz umiejętności oraz kwalifikacje pozwalające na bezpieczne i przyjemne uczestnictwo imprezach typu: offroad 4x4, paintball oraz quady.
Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku na łonie natury, nasza oferta offroad 'owa na pewno spełni twoje oczekiwania!
Więcej informacji na naszej stronie: www.funsail.pl
PiSi
2008-02-11 14:57:12
Fajne miasteczko, miła tam atmosfera...

Więcej o tej miejscowości można znaleźć pod adresem - www.kazimierzdolny24.pl
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: