Janowiec

Janowiec

(4.5 głosów: 103)

Janowiec to piękna, historyczna miejscowość z ciekawą zabudową, leżąca w województwie lubelskim, nad rzeką Wisłą, niedaleko Puław i Nałęczowa. Po drugiej stronie rzeki rozciąga się słynny Kazimierz Dolny, z którym Janowiec łączy przeprawa promowa.Historia Janowca

Janowiec założył w I połowie XVI wieku Piotr Firlej - starosta lubelski i kazimierski, który wybudował tu wspaniały, potężny zamek. Miejscowość, która istniała już wcześniej pod nazwą Syrokomla, otrzymała prawa miejskie w 1537 roku, na podstawie przywileju króla Zygmunta Starego. Niestety gdzieś po drodze Janowiec utracił prawa miejskie i stracił na znaczeniu. Dziś słynie z jedynego w Polsce zamku w paski.

Janowiec
Janowiec

Zabytki w Janowcu

- Zamek w Janowcu, ul. Zamkowa - okazałe ruiny pięknego zamku z XVI wieku, obecnie Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym- Zespół dworski złożony z kilku budynków przeniesionych z terenów Lubelszczyzny, stanowiący mały skansen

Janowiec
Janowiec zamek

- Kościół Św. Stanisława Biskupa, Rynek, ul. Kościelna - piękny kościół, którego początki sięgają XIV wiekuJanowiec, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Janowiec, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Janowiec
Janowiec
Kościół w Janowcu

Janowiec noclegi

Janowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Janowcu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°19'26N, 21°53'27E
10 październik 2016
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Ciastek
09 październik 2013 11:13

Zamek Pięknie wygląda w słońcu z drugiego brzegu Wisły ze wsi Męćmierz :)

Catewa
02 wrzesień 2013 18:20

Badzo malownicze ruiny, jeden z ciekawszych zamków jakie miałm okazję zobaczyć;)

Anna Piernikarczyk
27 lipiec 2011 09:46

Niestety nie miałam okazji oglądać go z daleka, z jakiegoś fajnego miejsca, ale i z bliska zamek w Janowcu wygląda dobrze :)

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację