Diablak, Maciej A

Babia Góra

(4.8 głosów: 238)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Babia Góra (1725 m n.p.m.) inaczej Diablak to najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego i całych polskich Beskidów, dlatego nazywana jest często Królową Beskidów. Wyraźnie odznacza się wśród okolicznych wyniosłości. O wyjątkowości Babiej Góry decyduje m.in. krajobraz alpejski (niespotykany gdzie indziej w Beskidach) z kosodrzewinami i gołoborzami, jak również bogactwo przyrody. Babia Góra to dość trudny szczyt, na zdobycie którego trzeba się odpowiednio przygotować, zabezpieczyć przed chłodem, deszczem, zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie gdyż panuje tu niezwykła chimeryczność pogody! Mimo to jest bardzo popularny wśród turystów. To jeden z chętniej odwiedzanych szczytów w Małopolsce!

Babia Góra, Maciej A
Babia Góra, Maciej A

Rezerwat Biosfery Unesco

Ze względu na cenną przyrodą i unikatowość całego masywu Babiej Góry, od 1955 roku masyw ten chroniony jest poprzez Babiogórski Park Narodowy (wejście płatne), który w roku 1977 dodatkowo zyskał status Rezerwatu Biosfery Unesco.Babia Góra, Maciej A
Babia Góra, Maciej A

Szlaki na Babią Górę

- Szlak zielony, z Zawoi Markowej do schroniska PTTK Markowe Szczawiny, około 1,5 godziny
- Czerwony Główny Szlak Beskidzki, z Markowych Szczawin (schronisko PTTK) na szczyt Babiej - Diablak poprzez Przełęcz Brona (1408 m n.p.m.), około 2 godziny
- Szlak żółty, z Markowych Szczawin (schronisko PTTK) - tzw. Perć Akademików na Diablak - najtrudniejszy szlak, ale i najciekawszy, dla doświadczonych turystów, zaleca się ruch tylko w górę, a powrót inną wybraną trasą
- Szlak czerwony, z Przełęczy Krowiarki na Diablak poprzez Sokolicę (1367 m n.p.m.), Kępę (1521 m n.p.m.) i Gówniak (1617 m n.p.m.)

schronisko na Markowych Szczawinach, Maciej A
schronisko na Markowych Szczawinach, Maciej A

Korbielów noclegi

Korbielów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Mała Babia Góra, Maciej A
Babiogórski Park Narodowy Beskid Żywiecki, Maciej A
Beskid Żywiecki, Maciej A
Babia Góra - Babiogórski Park Narodowy, Maciej A
podziwiając wschodzące słońce, Maciej A
Akademicka Perć na Babią Górę
Beskid Żywiecki, Maciej A
Babia Góra, Karolinka1612
Babia Góra, Karolinka1612
Babia Góra, Karolinka1612
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

OTTO
Męczące i żmudne trochę wejście, ale jak trafi się z pogodą, to widoki na Tatry rekompensują wszystko. Polecam posiłek w Karczmie Zbójnickiej pod Mosornym Groniem.
Anna Piernikarczyk
Babia Góra to miejsce wyjątkowe, rodzinnie jeszcze jej nie atakowaliśmy, ale zdobyłam ją w czasach studiów, gdy weszliśmy na Babią w ciemności, czekając na szczycie na wschód słońca. Magiczny moment!
Jacek
Dobrze oznakowane i utrzymane szlaki nie można zabłądzić, ładne górskie widoki
kowalczyk1989

Przepiękne zdjęcia, miejsca klimatyczne 🙂

Ala_M

Przepiękne miejsce, będę tam wracać jeszcze nie raz ! 🙂

mkamin

Kolejna miłość mojego życia 🙂

Piotr Szymiec

Polecam nocleg w Markowych Szczawinach.

Karolina

Polecam wejść Akademicką Percią i wrócić na przełęcz czerwonym szlakiem. Na górze zazwyczaj ostro wieje, ale jak się trafi z pogodą to fajna sprawa

Polskim Szlakiem

Uwielbiam Babią, chociaż jeszcze nie było mi dane ujrzeć pięknego widoku z niej. Świetny szlak Percią Akademików!

kubarek23

Moja ulubiona.

paweł rosiński

Na Diablaku chyba jest  najpiękniejszy wschód słońca - ta ogromna otwarta przestrzeń Orawy!.

Ola Dzitkowska
Śliczne fotki.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022