Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Wodospad Dusica w Beskidzie Małym

Wodospad Dusica w Beskidzie Małym
49°45'29" N, 19°24'38" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wodospad Dusicy to największy wodospad w Beskidzie Małym, ma szerokość 4 metrów i wysokość 5 metrów. Znajduje się na wysokości około 700 m n.p.m., na południowym stoku Smrekowicy.Dojście do Wodospadu Dusica

W okolice wodospadu prowadzi żółty szlak od miejscowości Las niedaleko Ślemienia, jednak do samej groty i wodospadu powadzi jedynie znak namalowany sprayem na drzewie "Do groty".

Dusica
Dusica

Od Łamanej Skały dojście jest dużo bardziej skomplikowane, a opisane w atrakcji Grota Komonieckiego, którą warto zobaczyć w pobliżu, około 50 metrów dalej. Stanowi ona pomnik przyrody nieożywionej.

Wodospad Dusica Wodospad Dusica w Beskidzie Małym

Ślemień noclegi

Ślemień to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020