Rynek w Bielsku-Białej to najpiękniejszy plac w tym mieście, leżący w dzielnicy Bielsko, na tzw. Wzgórzu Miejskim, niedaleko Zamku.Kształt średniowiecznego rynku nie zmienił się od czasów lokacji miasta czyli od XII wieku, zaś kamieniczki pochodzą głównie z XVII i XVIII stulecia.

Bielsko-Biała Rynek
Bielsko-Biała Rynek

Pośrodku Rynku stoi fontanna z rzeźbą rzymskiego boga mórz - Neptuna. Koło niej rozpoczyna się sztuczny kanał o długości 15 m, który prowadzi do makiety bielskiego Rynku.

Koło fontanny zobaczyć można też relikty dawnej zabudowy Rynku - wagi miejskiej i studni z XVII wieku. Obiekty te nakryte są szkłem pancernym. Tak więc zabytki przeplatają się tu z elementami nowoczesnymi, jak łukowy mostek biegnący ponad płytą Rynku.

Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała


Z Rynku widać wieżę bielskiej katedry.

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021