Rynek w Bielsku-Białej

Rynek w Bielsku-Białej
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Rynek w Bielsku-Białej to najpiękniejszy plac w tym mieście, leżący w dzielnicy Bielsko, na tzw. Wzgórzu Miejskim, niedaleko Zamku.

Kształt średniowiecznego rynku nie zmienił się od czasów lokacji miasta czyli od XII wieku, zaś kamieniczki pochodzą głównie z XVII i XVIII stulecia.

Bielsko-Biała Rynek
Bielsko-Biała Rynek


Pośrodku Rynku stoi fontanna z rzeźbą rzymskiego boga mórz - Neptuna. Koło niej rozpoczyna się sztuczny kanał o długości 15 m, który prowadzi do makiety bielskiego Rynku.

Koło fontanny zobaczyć można też relikty dawnej zabudowy Rynku - wagi miejskiej i studni z XVII wieku. Obiekty te nakryte są szkłem pancernym. Tak więc zabytki przeplatają się tu z elementami nowoczesnymi, jak łukowy mostek biegnący ponad płytą Rynku.

Bielsko-Biała
Bielsko-Biała

Z Rynku widać wieżę bielskiej katedry.

Noclegi w Bielsku-Białej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 66)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024