Ławeczka na Krzakoskiej Skale

Krzakoska Skała z ławeczką w Wiśle

(5 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Krzakoska Skała (730 m n.p.m.) zwana również Skałą na Kobylej, znajduje się w Beskidzie Śląskim, przy niebieskim szlaku prowadzącym z Wisły Dziechcinki na szczyt Wielkiego Stożka. Ta ogromna skała o wysokości około 10 metrów to jeden z największych tworów tego typu w Beskidzie Śląskim. Często i chętnie odwiedzana jest przez wspinaczy, bowiem wyznaczono na niej kilkanaście ubezpieczonych dróg wspinaczkowych. Ze szczytu skały roztaczają się świetne widoki na dolinę Wisły, a także pasmo Czantorii oraz Równicy.

Krzakoska Skała w Wiśle
Krzakoska Skała w Wiśle
Krzakoska Skała w Wiśle
Krzakoska Skała w Wiśle

Ławeczka na Krzakoskiej Skale

Krzakoska Skała zawieszona ponad Wisłą stała się jeszcze bardziej popularna w 2020 roku. Wtedy na jej szczycie, w miejscu ślicznego punktu widokowego, stanęła ławeczka miłości. Z wielkim serduchem wyciętym w oparciu. Turyści chętnie przybywają tu, zrobić sobie zdjęcie na ławeczce. To teraz takie instagramowe miejsce.Ławeczka na Krzakoskiej Skale
Ławeczka na Krzakoskiej Skale

Szlaki na Krzakoską Skałę

  • szlak niebieski z Wisły Dziechcinka PKP, 1h 15 minut
  • szlak żółty z Pod Małym Stożkiem, dalej szlak niebieski, 30 minut
  • podjedziesz też tutaj samochodem

Nasza trasa niebieskim szlakiem z Dziechcinki

Chcieliśmy na Walentynkowym wypadzie usiąść na ławeczce miłości na Krzakoskiej Skale, dlatego na Stożek wybraliśmy niebieski szlak z Dziechcinki. Idąc z centrum Wisły po drodze mijaliśmy stok narciarski. Dalej szlak wiedzie przez las, aż do drogi asfaltowej, która wyprowadziła nas pod ławeczkę na szczycie Krzakowskiej Skały. Ładny stąd jest widok! My podążyliśmy dalej na szczyt Stożka Wielkiego, ale jeśli nie masz zapału lub czasu, możesz tutaj zakończyć spacer i wrócić do centrum Wisły.

Krzakoska Skała w Wiśle
Krzakoska Skała w Wiśle

Ławeczki w Wiśle

Takich ławek w Wiśle jest więcej, a kolejne mają powstać, by uatrakcyjnić zwiedzanie miasta i okolic. Spacer szlakiem ławeczek to bardzo dobry pomysł moim zdaniem 🙂 Nam udało się odwiedzić też Ławeczkę Cieńków, pięknie położoną na Cieńkowie Niżnym oraz ławeczkę na Czuplu "śląskim".

Film z Krzakoskiej Skały

Zdobywając Stożek Wielki zimą wybraliśmy szlak przez Krzakoską Skałę. Poniżej film z wyprawy razem z dwoma innymi szczytami: Baranią Góra i Czantorią. 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking: przy ławeczce można stanąć samochodem przy drodze asfaltowej

Adres

Krzakoska Skała z ławeczką
Os. Kobyla, Wisła

GPS: 49°37'46N, 18°51'21E

Wisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Krzakoska Skała w Wiśle
Wisła Beskid Śląski
Ważna
czynne cały rok dla rodziny wstęp bezpłatny przyroda skałki
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Aleksandra78
Przyjemny spacer leśnymi ścieżkami, miejscami kamienista a czasami podmokła droga. Przepiękne widoki z samej góry, zwłaszcza siedząc na ławeczce i odpoczywając. W drodze powrotnej asfaltową drogą można zboczyć w las - pełna siatka grzybów wynagrodziła trud włożony w wejście na górę
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023