Magurka

Magurka Wilkowicka w Beskidzie Małym

(4.3 głosów: 48)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Magurka Wilkowicka (909 m n.p.m.) to jeden z bardziej widokowych i malowniczych szlaków Beskidu Małego, czwarty pod względem wysokości . Ze szczytu roztacza się szeroka panorama na beskidzkie szczyty, naprzeciw widać Skrzyczne - najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, Klimczok, Pilsko, Wielką Raczę i Babią Górę - najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego. Po drugiej stronie natomiast widać szczyty Beskidu Małego z Górą Żar w punkcie centralnym.

Schronisko PTTK na Magurce

Na szczycie Magurki stoi Schronisko PTTK oraz nadajnik radiowo-telewizyjny. Pierwsze schronisko stanęło tu w 1903 roku ale szybko spłonęło, podobnie, jak i drugie. Dopiero trzecie z kolei schronisko, tym razem już murowane, wybudowane w 1913 roku przetrwało do dziś.

Schronisko na Magurce
Schronisko na Magurce


Szlaki na Magurkę

Na Magurce znajduje się węzeł szlaków turystycznych na Straconkę (żółty i zielony), Przełęcz Przegibek (niebieski), do Bielska (żółty, zielony i czerwony), Wilkowic (zielony) czy Międzybrodzia Bialskiego (żółty). Szlak niebieski wiedzie z Magurki Wilkowickiej na pobliski Czupel (933 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Beskidu Małego.

 

Magurka w Beskidzie Małym
Magurka w Beskidzie Małym

Adres

Magurka Wilkowicka
ul. Magurka Wilkowicka 7, Wilkowice

GPS: 49°46'37N, 19°7'48E

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Widok z Magurki
Trasy biegowe na Magurce
Szlaki na Magurce
Magurka Wilkowicka
Kapliczka Jan Paweł II, Szeryf
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

OTTO
Szkoda że nie można napisać opini bez dawania żadnej gwiazdki. To najgorszy, bezsensowny szczyt na jakim byłem. Wchodziłem od Przegibka, droga wysypana kamieniami tak aby skręcić sobie nogę. A na szczycie schronisko, tylko przed czym tu się schronić jak tam nic nie ma. Najgorsze w tym wszystkim że nie ma żadnych widoków, ale to żadnych, a wystarczyło by wyciąć - lub nie pozwolić urosnąć tak wysoko kilku iglakom. Jednak cieszę się że tam byłem, teraz podczas rozmów o górach będę mógł powiedzieć gdzie jest nagorsza, najbrzydsza. Ci co tam byli potwierdzają, no że Magaurka taka właśnie jest.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023