Czupel, DoRi

Czupel w Beskidzie Małym

(4.3 głosów: 30)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Czupel (933 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Beskidu Małego, choć z pewnością nie najbardziej popularny. Leży w paśmie Magurki Wilkowickiej, niedaleko właśnie szczytu Magurka Wilkowicka, ponad Łodygowicami z jednej strony i Międzybrodziem Bialskim z drugiej strony. Czupel należy do Korony Gór Polskich

Z rzadka odwiedzany Czupel

Najczęściej najwyższe szczyty są też tymi najbardziej znanymi i najchętniej odwiedzanymi, ale Czupel to niemal w całości zalesiony szczyt, dlatego nie jest tak często zdobywany przez turystów, jak choćby pobliska widokowa Magurka Wilkowicka, nie mówiąc o prawdziwej sławie, jaką jest w Beskidzie Małym Góra Żar

Czupel - najwyższy szczyt Beskidu Małego, Tadeusz Walkowicz
Czupel - najwyższy szczyt Beskidu Małego, Tadeusz Walkowicz


Co prawda wycinki drzew na Czuplu spowodowały, że jednak w okolicach szczytu są dostępne ładne panoramki okolicy, ale tłumów tu nie znajdziecie. Może to i dobrze, fajnie, że są dostępne takie miejsca zaciszne, położone z dala od zabudowy, a przy tym nietłumne. Można w nich się naprawdę wyciszyć i celebrować przyrodę oraz widoki.

Szlaki na Czupel

Na Czupel można dojść dwoma szlakami turystycznymi z różnych miejscowości

Czupel, Tadeusz Walkowicz
Czupel, Tadeusz Walkowicz


- szlak niebieski, biegnie dokładnie przez szczyt, z Bielska-Białej, przez Magurkę Wilkowicką na Czupel i dalej schodzi do Czernichowa

- szlak czerwony, biegnie tuż obok szczytu, nieco na wschód, z Łodygowic, przez Czupel i schodzi do Międzybrodzia Bialskiego, nad Jezioro Międzybrodzkie

Czupel, Tadeusz Walkowicz
Czupel, Tadeusz Walkowicz
Czupel, DoRi


Czupel w Beskidzie Małym na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Międzybrodzia Bialskiego wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kamienny kopczyk przed wierzchołkiem Czupla, EmiZtg
49°46'4N, 19°9'40E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Czupel w Beskidzie Małym na blogu

Propozycja spacerów podczas zagrożenia koronawirusem

Wiosna 2020 się budzi, obudźmy ją też w naszych sercach! Ogłoszona pandemia i rosnąca liczba zarażonych koronawirusem w Polsce nie nastraja nas wszystkich optymistycznie. Szkoda, bo marzec to zwykle czas wychodzenia z zimowego letargu i początek podróżowania. Niech tak pozostanie i niech słoneczko nas zachęca do wyjść, ale z zachowaniem dużej dozy rozsądku. Oto propozycje fajnych spacerów, którym koronawirus niestraszny!

12 marzec 2020 10:35
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021