Jezioro Międzybrodzkie

Jezioro Międzybrodzkie

(4.3 głosów: 94)
Oceń i napisz opinię

Niezwykle malownicze Jezioro Międzybrodzkie rozlewa się u stóp Beskidu Małego, na długości około 5 km, pomiędzy miejscowościami Czernichów,  Międzybrodzie Żywieckie i Międzybrodzie Bialskie, niedaleko Żywca i Bielska-Białej.



Sztuczny zalew

Jezioro Międzybrodzkie powstało jako sztuczny zbiornik zaporowy na rzece Soła, w 1937 roku, po wybudowaniu Zapory Porąbka. Jezioro Międzybrodzkie jest zbiornikiem przeciwpowodziowym, ale obecnie coraz większa jest jego rola rekreacyjna i turystyczna.

Jezioro Międzybrodzkie
Jezioro Międzybrodzkie

Plaże nad Jeziorem Międzybrodzkim

Turyści upodobali sobie to miejsce nie tylko ze względu na cudne widoki, ale również dlatego, że powstały tutaj liczne piaszczyste, kamieniste i trawiaste plaże. Bardzo atrakcyjna jest na przykład plaża w Czernichowie, ta i inne pozwalają podziwiać błękitną taflę na tle niewysokich szczytów Beskidu Małego.



Plażom nad Jeziorem Międzybrodzkim towarzyszą place zabaw, wypożyczalnie sprzętu wodnego, np. przystań w Międzybrodziu, budki gastronomiczne i darmowe parkingi. To bardzo fajne miejsce na rodzinną rekreację.

Jezioro Międzybrodzkie
Widok na Górę Żar
Jezioro Międzybrodzkie

Góra Żar

A leżąc lub spacerując nad Jeziorem Międzybrodzkim, ponad głowami podziwiać można niemal bez przerwy szybowce i paralotnie startujące na pobliskiej, bardzo popularnej Górze Żar, którą stąd widać jak na dłoni. Na jej szczyt turystów wozi kolej linowo-terenowa. Zimą jest to raj dla narciarzy. Niedaleko jest stąd również do Jeziora Żywieckiego, które ma bardziej dzikie brzegi i jest chyba jeszcze bardziej malownicze.



Zalety
  • cudne widoki
  • wypożyczalnie sprzętu
  • zorganizowane plaże
  • gastronomia
  • bezpłatne parkingi
Wady
  • Latem bywa tłoczno nad jeziorem i na ulicy przy jeziorze
Międzybrodzie Bialskie
Jezioro Międzybrodzkie
Jezioro Międzybrodzkie
Jezioro Międzybrodzkie
Jezioro Międzybrodzkie
Plaża w Czernichowie
Międzybrodzie Bialskie
przystań na jeziorze

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Czynne cały rok
Wstęp bezpłatny
Parkingi bezpłatne

Adres

Jezioro Międzybrodzkie
ul. Żywiecka, Międzybrodzie Bialskie
ul. Energetyków, Miedzybrodzie Żywieckie

GPS: 49°46'31N, 19°12'27E

Międzybrodzie Bialskie noclegi

Międzybrodzie Bialskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°46'31N, 19°12'27E
07 lipiec 2015
19 czerwiec 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

turystka
14 sierpień 2020 10:33
Super miejsce na odpoczynek,piękne widoki. Miejsce godne polocenia
Anna Piernikarczyk
03 czerwiec 2020 10:45
Za każdym razem, kiedy przejeżdżamy koło jeziora międzybrodzkiego, buzia sama się uśmiecha, jest tutaj tak pięknie. A do tego zorganizowane plaże zachęcają do odpoczynku
Janusz Zając
13 lipiec 2015 09:57

Malowniczy krajobraz, miejsce godne polecenia

 

Jezioro Międzybrodzkie na blogu

Śliczne jeziora na romantyczny wypad? Sprawdź gdzie!

Czasem zdarza się ta błoga chwila, kiedy można na chwilę zostawić dzieci i ruszyć we dwoje na kilka romantycznych chwil 🙂 Mieliśmy niedawno tą przyjemność i wybraliśmy cudny zakątek u stóp Beskidu Małego - Jezioro Międzybrodzkie i Żywieckie.

Wspaniała sceneria tego miejsca wprawia w zachwyt, na pewno Tobie również się spodoba, zobacz naszą relację i sprawdź, gdzie najlepiej się zatrzymać 🙂

04 czerwiec 2020 09:04

Jezioro Międzybrodzkie

Na upały polecamy niezwykle malownicze Jezioro Międzybrodzkie, rozlewające się wśród szczytów Beskidu Małego, na Sole, w Międzybrodziu Bialskim, Międzybrodziu Żywieckim i w Czernichowie. Czekają tu plaże, kąpieliska, wypożyczalnie sprzętu wodnego i piękne widoki, a nad głowami mkną szybowce startujące na Górze Żar. …
07 lipiec 2015 13:38

Jezioro Międzybrodzkie

Jezioro Międzybrodzkie to piękny i atrakcyjny dla turystów zbiornik wodny utworzony na Sole, leżący u stóp Góry Żar, w miejscowościach Międzybrodzie Żywieckie, Bialskie i Czernichów. Na turystów czeka tu zorganizowana darmowa plaża w Czernichowie, przystań w Międzybrodziu Żywieckim z wypożyczalnią sprzętu i niezwykle malownicze widoczki. …
29 lipiec 2014 15:13
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację