Jezioro Międzybrodzkie, Anna Piernikarczyk

Niezwykle malownicze Jezioro Międzybrodzkie rozlewa się w Beskidzie Małym, na długości około 5 km, pomiędzy miejscowościami Czernichów,  Międzybrodzie Żywieckie i Międzybrodzie Bialskie, niedaleko Żywca i Bielska-Białej.

Jezioro powstało jako sztuczny zbiornik zaporowy na Sole, w 1937 roku, po wybudowaniu Zapory Porąbka. Jezioro Międzybrodzkie jest zbiornikiem przeciwpowodziowym, ale obecnie coraz większa jest jego rola rekreacyjna. Turyści upodobali sobie to miejsce, gdzie piaszczyste, kamieniste i trawiaste plaże, np. plaża w Czernichowie, pozwalają podziwiać błękitną taflę na tle niewysokich szczytów Beskidu Małego.

Międzybrodzie Bialskie

Plażom nad Jeziorem Międzybrodzkim towarzyszą place zabaw, wypożyczalnie sprzętu wodnego, np. przystań w Międzybrodziu, budki gastronomiczne i darmowe parkingi. To bardzo fajne miejsce na rodzinną rekreację. A ponad głowami oglądać można niemal bez przerwy szybowce i paralotnie startujące na pobliskiej Górze Żar, którą stąd widać jak na dłoni. Niedaleko stąd również do Jeziora Żywieckiego.

Jezioro Międzybrodzkie
ul. Żywiecka, Międzybrodzie Bialskie
ul. Energetyków, Miedzybrodzie Żywieckie

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2015-07-13 na

Malowniczy krajobraz, miejsce godne polecenia

 

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: