Energylandia Aqualantis, Anna Piernikarczyk

Nowość 2020 - Aqualantis

Energylandia w Zatorze to obecnie największy w Polsce park rozrywki, powstały na 35 hektarach. Gwarantuje mega fajną zabawę całej rodzinie, bo oferuje kilka zróżnicowanych stref, w których odnajdziesz aż 75 atrakcji. Z każdym rokiem ich przybywa i tak w 2020 roku powstanie nowa strefa - Aqualantis. Flagowa atrakcja tej strefy to rollercoaster Abyssus typu  Shockwave - szalona kolejka rozpędzająca się w parę sekund do 100 km/h z toru startowego. To mega wrażenia, tym bardziej, że na trasie ponad 1300 metrowej będzie kilka inwersji i kolejne turbo przyspieszenie! Wysokość Abbysusa to 38 m, a zabiera jednocześnie 16 osób. Tylko dla odważnych!  Fabuła Aqualantis nawiązuje do starożytnego Atlantis, to królestwo pełne ruin zalanych niegdyś przez wodę, a dziś odrodzone dla turystów głodnych wrażeń, z ekspedycją łodziami wśród tajemniczej laguny, pokazami Aquajump - akrobatycznymi skokami do wody z ogromnej wieży, a także nowym modelem kolejki Disco Coaster.Strefy tematyczne

Dzieci odnajdą swe miejsce w Strefie BAJKOLANDII, gdzie specjalnie skonstruowane dla nich kolejki i inne atrakcje przyniosą im niezapomniane emocje i bezpieczną zabawę. Znajduje się tu ponad 20 bajkowych atrakcji dla dzieci już od 2 roku życia.

EnergylandiaEnergylandia Aqualantis

Strefa FAMILIJNA zaprojektowana jest z myślą o całych rodzinach, znajdziesz tu m.in. roller coastery Dragon, Boomerang, atrakcje wodne, w tym bardzo lubiane Splash Battle czy Atlantis - spływ rwącą rzeką na kilkuosobowych pontonach.

Dla miłośników skrajnych emocji przygotowano Strefę EKSTREMALNĄ. Nazwa nie wzięła się znikąd, tutaj naprawdę czeka energia i moc - 10 atrakcji dla najodważniejszych śmiałków, w tym najwyższy mega coaster w Europie - Hyperion czy rekordowy Speed Water Coaster - najwyższy wodny roller coaster na świecie.

Czwarta Strefa to SMOCZY GRÓD, gdzie powstała ZADRA - nowość sezonu 2019. Poczujesz tu klimat kamiennych zamków i drewnianych chat oraz wszechobecnych smoków. Już na wstępie wita kolejka widokowa Dragon Adventure. Niezwykła kraina fantasy również oferuje roller coastery - Frida i Draken spodobają się zarówno dzieciom, jak i całym rodzinom. Piątą Strefę stanowi WATER PARK czyli strefa wodna przenosząca na tropikalną wyspę, ogromnymi basenami i unikatowymi zjeżdżalniami.

Energylandia to także spektakularne widowiska wśród nich Extreme SHOW z udziałem motocykli FMX, rowerów BMX quadów i super szybkich samochodów. Na rodziny czekają musicale na scenach teatrów, gdzie występują najznamienitsi tancerze, akrobaci oraz cyrkowcy prezentujący np. piorunujące show z użyciem ognia i pirotechniki. Wszystkie strefy i atrakcje dostępne są w ramach jednego biletu wstępu do Parku.

Energylandia

Zimowa Energylandia

Ale to nie wszystko, właściciele zapowiadają, że Energylandia będzie teraz otwarta również zimą, jako Winter Kingdom! Od listopada 2020 do stycznia 2021 park rozświetlą miliony lampek, a alejki wypełni zapach piernika. Wszystkie atrakcję będą działać standardowo, a ponadto dostępne będą: lodowisko, skutery śnieżne, świąteczne warsztaty, wioska Mikołaja oraz jarmark Bożonarodzeniowy.

W Zatorze od kilku już lat turystów zaprasza też Zatorland - kompleks parków rozrywki.

Energylandia

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

EnergyLandia
al. 3-go maja 2, Zator
tel. 33/ 486-15-00
http://energylandia.pl

49°59'58" N, 19°24'37" E
Małopolskie
2020-01-21
2020-02-03 18:39

Noclegi w okolicy

Energylandia na blogu

Zdjęcie Infografika Nowe atrakcje 2020
Infografika Nowe atrakcje 2020

Jeśli jeszcze nie wiesz, jakie miejsca w Polsce warto w tym roku odwiedzić, my Ci podpowiemy. Stworzyliśmy właśnie ciekawą infografikę zatytułowaną Nowe atrakcje 2020. Pokazuje ona całkiem nowe parki rozrywki, które w tym roku się otworzą dla turystów, atrakcje, w których powstanie w 2020 jakaś znacząca nowinka oraz hitowe atrakcje z 2019 roku. Z nami zaplanujesz wspaniałe rodzinne wycieczki weekendowe, a nawet dłuższy wyjazd wakacyjny. Zobacz infografikę i podziel się nią z innymi Krajtroterami :)

Atrakcje · 2020-02-12 08:48:44
Zdjęcie Energylandia już otwarta!
Energylandia już otwarta!
Od 14 lipca 2014 roku w Zatorze działa Energylandia - największy a przy tym najnowocześniejszy lunapark w Polsce! Do połowy sierpnia ceny biletów są pomniejszone o 80%, jako że nie wszystkie urządzenia są jeszcze uruchomione. Tutaj każdy znajdzie  coś dla siebie, bowiem park podzielony jest na 3 strefy - dziecięcą, młodzieżową i rodzinną. Będąc w Zatorze, warto też …
Atrakcje · 2014-08-01 08:49:05

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2017-01-10 na

Kiedy byliśmy pierwszy raz z dzieciakami,bardzo martwiłam się jako opiekun grupy gimnazjalnej (dopiero zaczynałam pracę) jak dzieci będą się zachowywały.Przecież to taka duża powierzchnia. Mozna się zgubic,poza tym podopieczni nie zawsze zachowują sie tak jak należy.Przeżyłam takie wielkie zaskoczenie tam na miejscu.Raz ,że jest przepięknie a dwa dzieciom w ogole do glowy nie przyszlo psocic.Były tak zachwycone oraz zajęte korzystaniem z atrakcji .Chciałabym powiedziec wszystkim nauczycielom,którzy obowiają się przyjechać z młodzieża,że trzeba podejsc do wyjazdu na luzie.Dzieciaczki nie beda mialy czasu na dokazywanie,one będa sie poprostu świetnie bawic.Wszystkim wam zostaną piękne wspomnienia.Pozdrawiam i oczywiscie polecam

Krajtroter ocenił to miejsce 2015-03-17 na

Super miejsce polecam

Krajtroter ocenił to miejsce 2014-11-12 na

Jak dla mnie mega! :)

Wystrój halloween robił swoje - zabrałabym sobie takiego konika do domu! :D Kościotrupka <3

Krajtroter ocenił to miejsce 2014-11-12 na

Super! Polecam każdemu kto ma ochotę na trochę rozrywki w tej szaruwie :D