EnergyLandia
al. 3-go maja 2, Zator
tel. 33/ 486-15-00
http://energylandia.pl

49°59'58" N, 19°24'37" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
 • Codziennie 10:00-18:00
 • Wakacje codziennie 10:00-20:00
  Bilety: normalny 129 zł, ulgowy 79 zł, dzieci do 3 lat 1 zł
  Parking bezpłatny

Najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce!

Energylandia w Zatorze to obecnie największy i zarazem najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce, powstały na 35 hektarach. To miejsce zachwyca i wyzwala taką adrenalinę, że trudno sobie to wyobrazić, nie przekraczając progu Energylandii! Jeśli więc jeszcze nie znasz tego Parku, gorącą zachęcam do jego odwiedzenia.W Energylandii wspaniała zabawa gwarantowana

Energylandia gwarantuje mega fajną zabawę całej rodzinie, bo oferuje kilka zróżnicowanych stref, w których odnajdziesz aż 75 atrakcji, dla osób w każdym wieku. Młodzież wbijająca do Energylandii na pewno wpadnie w zachwyt, ale wybawi się tutaj również 2-latek! Z każdym rokiem atrakcji przybywa, w 2020 roku powstanie cała nowa, cudowna strefa Aqualantis i poszerzy swą ofertę Water Park!

Energylandia

Energylandia stoi roller coasterami!

To właśnie z nich Energylandia słynie najbardziej. Jest ich tutaj obecnie 15, po kilka w każdej strefie. W Energylandii dostępne są też obecnie 2 perły światowe w tej dziedzinie - najwyższy w Europie Hyperion i Zadra w Smoczym Grodzie - najwyższy na świecie drewniany roller coaster. 

Warto wspomnieć też najszybszy na świecie Speed Water Coaster - połączenie roller coastera i przejażdżki atrakcją wodną. Przechodząc pod nim, zostajemy czasem zroszeni :) Wkrótce też otwarty będzie roller coaster Abyssus z wielkim przyspieszeniem do 100 km/h!

Energylandia
Energylandia
Energylandia

Energylandia - strefy tematyczne

Bajkolandia
Najmłodsze dzieci odnajdą swe miejsce w Energylandii w Strefie Bajkolandia, gdzie specjalnie skonstruowane dla nich kolejki i inne atrakcje przyniosą im niezapomniane emocje i bezpieczną zabawę. Znajduje się tu 30 bajkowych atrakcji dla dzieci już od 2 roku życia. Również i tutaj dostępny jest Roller Coaster Śmiejżelki Energuś, który porusza się z prędkością 50 km/h i ma wysokość 13 m. Trasa przejazdu ma nieco ponad 300 m. Inna widokowa kolejka to Happy Loops. Nawet najmłodszym dzieciom spodoba się na pewno karuzela wenecka Sissi z pięknymi konikami czy karuzela Super Pompa. Frajdą jest też przejażdżka Jeep Safari wśród kolorowych zwierząt!Strefa Familijna
Strefa Familijna w Energylandii zaprojektowana jest z myślą o całych rodzinach, odnajdziesz tu 17 atrakcji dla każdego, w tym Roller Coastery Dragon (75 km/h), Boomerang, łódki Toffifee Kopalnia Złota i atrakcje wodne - bardzo lubiane Splash Battle i Vikking Ride oraz moja ulubiona atrakcja - Jungle Adventure czyli spływ krętą rzeką w "pontonie" :) Bardzo podobna atrakcja powstała w 2020 roku w Legendii na Górnym Śląsku - Dolina Jagi.

Energylandia

Strefa Ekstremalna
Energylandia jest stworzona dla miłośników skrajnych emocji, stąd prym wiedzie tu Strefa Ekstremalna. Nazwa nie wzięła się znikąd, tutaj naprawdę czeka energia i moc - 10 atrakcji dla najodważniejszych śmiałków, w tym najwyższy mega coaster w Europie - czarny potwór Hyperion (szybkość 142 km/h, wysokość 77 m i spadek 80 m) czy rekordowy Speed Water Coaster - najwyższy wodny roller coaster na świecie oraz Mayan z przeciążeniami 5G.

Smoczy Gród
Czwarta strefa Energylandii to Smoczy Gród, gdzie powstała słynna Zadra - nowy, drewniany rollercoaster sezonu 2019. To najwyższa i najszybsza na świecie hybrydowa kolejka górska typu hyper coaster. Jej prędkość to 121 km/h, wysokość ponad 63 m, a długość przejazdu 1316 m. Jeszcze Ci mało? poczuj to - 90 stopni nachylenia :)

Energylandia

W Smoczym Grodzie w Energylandii zaznasz klimatu kamiennych zamków i drewnianych chat oraz wszechobecnych smoków. Już na wstępie wita bardzo widokowa kolejka Dragon Adventure. Niezwykła kraina fantasy również oferuje roller coastery - Frida i Draken spodobają się zarówno dzieciom, jak i całym rodzinom. 

Water Park i Tropical Fun
Piątą Strefę stanowi Water Park i Tropical Fun, który w 2020 roku wzbogacił się o nowe baseny i zjeżdżalnie. Strefa ta przenosi na tropikalną wyspę i 3 baseny z podgrzewaną wodą, o głębokości od 20 do 140 cm. Czeka tu 13 zjeżdżalni, tak wysokich, że widocznych niemal z każdego zakątka Energylandii :) A na piaszczystej plaży wokół basenów przygotowano 4.000 leżaków!

Energylandia
Energylandia
Energylandia

Aqualantis - zalane ruiny królestwa
Najnowszą strefą w Energylandii jest Aqualantis, która otworzy swe podwoje w 2020 roku. Flagowa atrakcja tej strefy to rollercoaster Abyssus typu  Shockwave - szalona kolejka rozpędzająca się w parę sekund do 100 km/h z toru startowego. To mega wrażenia, tym bardziej, że na trasie 1316 metrowej jest kilka inwersji i kolejne turbo przyspieszenie! Wysokość Abbysusa to 38 m, a zabiera jednocześnie 16 osób. Tylko dla odważnych! 

Fabuła Aqualantis czyli szóstej strefy Energylandii nawiązuje do starożytnego Atlantis, to królestwo pełne ruin zalanych niegdyś przez wodę, a dziś odrodzone dla turystów głodnych wrażeń, z ekspedycją łodziami wśród tajemniczej laguny, pokazami Aquajump - akrobatycznymi skokami do wody z ogromnej wieży, a także nowym modelem kolejki Disco Coaster.

Energylandia

Pokazy specjalne w Energylandii

Energylandia to także spektakularne widowiska wśród nich Extreme Energylandia z ekipą kaskaderów jeżdżących super szybkimi samochodami, m.in. na dwóch kołach! Gorąco polecam, emocje sięgają zenitu :)

Na rodziny czekają też musicale i pokazy na scenach teatrów, gdzie występują najznamienitsi tancerze, akrobaci oraz cyrkowcy prezentujący np. piorunujące show z użyciem ognia i pirotechniki. Wszystkie strefy i atrakcje dostępne są w ramach jednego biletu wstępu do Parku.

Energylandia

Zimowa Energylandia

Ale to nie wszystko, właściciele zapowiadają, że Energylandia będzie teraz otwarta również zimą, jako Winter Kingdom! Od listopada 2020 do stycznia 2021 park rozświetlą miliony lampek, a alejki wypełni zapach piernika. Wszystkie atrakcję będą działać standardowo, a ponadto dostępne będą: lodowisko, skutery śnieżne, świąteczne warsztaty, wioska Mikołaja oraz jarmark Bożonarodzeniowy.

Energylandia - historia

Budowa Parku Rozrywki Energylandia rozpoczęła się w 2013 roku, a jej otwarcie miało miejsce w 2014 roku! Już w następnym roku - 2015 otwarto tutaj 3 roller coastery: Pierwszy, w maju był Roller Coaster Energuś, w czerwcu Roller Coaster RMF Dragon i we wrześniu Roller Coaster Mayan. W 2016 roku otwarto czerwony Roller Coastera Formuła, a na drugie urodziny Energylandii - Water Park! Kolejny rok, 2017, to Circus Zone oraz Roller Coaster Boomerang.

Energylandia
Energylandia
Energylandia

Otwarcie sezonu 2018 to niezwykły Speed Water Coaster, ale w tym roku pojawiły się jeszcze Tropical Fun i czarny, widoczny z daleko Mega Coaster Hyperion (na 4. urodziny Energylandii). W 2019 roku Energylandia wzbogaciła się o nową, piękną i bardzo klimatyczną strefę Smoczy Gród z legendarną już Zadrą - drewnianym, ekstremalnym roller coasterem. W 2020 roku otwarta zostanie strefa Aqualantis z szokującym Roller Coasterem Abyssus!

Energylandia  - wydarzenia

W Energylandii przez cały rok możemy liczyć na ciekawe imprezy plenerowe, które przyciągają licznie turystów. Pierwsza impreza w sezonie to Kinder Party z okazji Dnia Dziecka, w lipcu organizowane są Urodziny Energylandii, w wakacje odbywa się cały cykl Magic Night, we wrześniu Energylandia zaprasza na Oktoberfaest i Polską Złotę Jesień, w październiku na Halloween Time i Halloween Night, a zimą, jako nowość od 2020 roku - Winter Kingdom!

Energylandia
Zalety
 • Rozległy teren z mnóstwem atrakcji
 • Wiele rollercoasterów, również te z najlepszej światowej półki
 • Różnorodne strefy i atrakcje dla osób w różnym wieku, nawet dla 2-latków
 • Duża dbałość o szczegóły i estetykę 
 • Przemyślane i pięknie zaprojektowane oraz wykonane tematyczne scenerie
 • Piękna plaża z mnóstwem leżaków zadaszonych urokliwymi trzcinowymi parasolami
Wady
 • W weekendy kolejki do atrakcji
 • Ogólny hałas, co dodaje adrenaliny i klimatu, ale małym dzieciom może nieco przeszkadzać

W Zatorze od kilku już lat turystów zaprasza też Zatorland - kompleks parków rozrywki z dinozaurami na czele i unikatową mitologią.

Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Aqualantis Energylandia Aqualantis Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia Energylandia

Zator noclegi

Zator to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121011 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121011 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-06-09 na
Cudowne miejsce na rodzinną rekreację i rozrywkę. Sporo coasterów, ale to i tak tylko namiastka tego, co oferuje cała Energylandia :) Gorąco polecam przekonać się o tym na własnej skórze :)
Kamila Dura Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-01-10 na

Kiedy byliśmy pierwszy raz z dzieciakami,bardzo martwiłam się jako opiekun grupy gimnazjalnej (dopiero zaczynałam pracę) jak dzieci będą się zachowywały.Przecież to taka duża powierzchnia. Mozna się zgubic,poza tym podopieczni nie zawsze zachowują sie tak jak należy.Przeżyłam takie wielkie zaskoczenie tam na miejscu.Raz ,że jest przepięknie a dwa dzieciom w ogole do glowy nie przyszlo psocic.Były tak zachwycone oraz zajęte korzystaniem z atrakcji .Chciałabym powiedziec wszystkim nauczycielom,którzy obowiają się przyjechać z młodzieża,że trzeba podejsc do wyjazdu na luzie.Dzieciaczki nie beda mialy czasu na dokazywanie,one będa sie poprostu świetnie bawic.Wszystkim wam zostaną piękne wspomnienia.Pozdrawiam i oczywiscie polecam

Avatar użytkownika
Gabriela Brodzik Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-03-17 na

Super miejsce polecam

Avatar użytkownika
Kinga Łomaz Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-11-12 na

Jak dla mnie mega! :)

Wystrój halloween robił swoje - zabrałabym sobie takiego konika do domu! :D Kościotrupka <3

Avatar użytkownika
Katarzyna Gromada Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-11-12 na

Super! Polecam każdemu kto ma ochotę na trochę rozrywki w tej szaruwie :D

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020