Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia
pl. Atrakcji 1, Chorzów
tel. 666-031-196
www.legendia.pl

50°16'24" N, 18°59'28" E
Godziny otwarcia

Codziennie 11:00-18:00
Wakacje: 10:00-20:00
Bilety: od 79 zł do 129 zł

Dawne Wesołe Miasteczko

Legendia to dawne Śląskie Wesołe Miasteczko w Parku Śląskim w Chorzowie i zarazem najstarszy park rozrywki i lunapark w Polsce. Znam to miejsce od maleńkiego dziecka, bowiem moi Dziadkowie mieszkali w jego pobliżu i czasem nas zabierali do tego dziecięcego raju :) Wówczas mówiło się na ten obiekt po prostu Wesołe Miasteczko, a Park Śląski nazywał się wtedy Wojewódzkim Parkiem Kultury i Wypoczynku. W Wesołym Miasteczku najbardziej cieszyły, oczywiście poza karuzelami, krzywe lustra i beczka śmiechu :) Z czasem urządzenia stały się jednak nieco przestarzałe, mało kolorowe i już nie robiły takiego wrażenia, w porównaniu z zachodnimi lunaparkami. Aż do momentu wielkiej przemiany!Początek Legendii

W 2017 roku Śląskie Wesołe Miasteczko zmieniło właściciela i przekształciło się w piękną, bajkową i zarazem tajemniczą krainę zabawy, która przyciąga atrakcyjnym wyglądem już z zewnątrz, z głównej ulicy. Ten najstarszy park rozrywki w Polsce dziś zaprasza Gości w zupełnie odmienionej odsłonie, niezwykle atrakcyjny dla maluchów i starszych dzieci, choć i dorośli świetnie się tutaj zabawią. W Legendii każdy odkryje w sobie dziecko i zabawi się na wielu atrakcjach, a z każdym rokiem ich przybywa.

Legendia, autor Legendia

Legendia - położenie

Legendia znajduje się na południowym krańcu Parku Śląskiego, tuż obok Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, przy głównej drodze prowadzącej z Chorzowa do Katowic. Spod Stadionu Ślaskiego do dawnego Wesołego Miasteczka można dojechać nietypowym środkiem transportu - nizinną kolejką linową Elka.

Atrakcje w Legendii

Legendia to prawdziwy raj dla dzieci i niezła rozrywka dla dorosłych. Każdy znajdzie tu interesujące atrakcje dla siebie, dla dzieci stworzono przeróżne karuzele, ze zwierzątkami, helikopterami czy samolotami, suche baseny z kulkami, dmuchańce.

Legendia Dolina Jagi, autor Legendia

Na szczególną uwagę zasługuje Legendia Flower (dawna Gawiazda Duża). To największa rodzinna karuzela w Polsce mieszcząca 216 osób w 36 ślicznych, tęczowych gondolach. Zobaczysz stąd jeden z najlepszych widoków w Chorzowie, m.in. na cały piękny Park Śląski!W Legendii czeka również Dream Hunters Society - rollercoaster, który zabierze Cię na szaloną przejażdżkę po zakręconym, wielopoziomowym torze o długości 335 metrów. Magical Lake Expedition to wielka bujająca się łódź! Dla dużych i małych fantastyczne są Disco Cars - samochodziki elektryczne , którymi samodzielnie kierujesz. Na najmłodszych czeka tu Air Castle czyli dmuchana zjeżdżalnia w formie zamku, zaś na trochę starszych Game Room - dużo zabawy w jednym miejscu, m.in. wyścigi samochodowe, koszykówka, a do tego atrakcyjne nagrody do wygrania! Te i mnóstwo innych atrakcji czeka w Legendii!

Lech Coaster

W lipcu 2017 roku został otwarty niesamowity rollercoaster o legendarnej nazwie Lech. Znajduje się on w osadzie Lecha - protoplasty państwa Polan. Zmierzysz się tu z groźnym orłem i wzniesiesz w powietrze z zawrotną prędkością 95 km/h. Wysokość Lech Coastera to 40 m a długość toru - ponad 900 m. Na trasie powstały aż 4 inwersje, jest więc moc. To jeden z najlepszych rollercoasterów w Polsce!

Dolina Jagi

Od 2020 roku w Legendii dostępne jest nowe, bardzo magiczne miejsce - Dolina Jagi, w której, jak można się domyślić, rządzi czarownica Baba Jaga. Jeśli masz czyste serce i prawe zamiary, nie martw się, nic Ci tu nie grozi :) W Dolinie napotkasz wiele tajemnic, a przemierzysz ją w miedzianym kociołku. Najlepiej przekonać się o tym samemu :)

W Legendii istnieją całodniowe karnety uprawniające do przejazdu na wszystkich karuzelach i korzystania z wszystkich atrakcji do woli przez cały dzień. Można też kupić bilety sezonowe.

Chorzów noclegi

Chorzów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-02-01 na

Ja nie oceniam tak źle Wesołego Miasteczka. 50 zł to rzeczywiście nie jest mało, ale całodzienna zabawa nie może kosztować 15 zł.

Prawda jest taka, że wszystkie inne, owszem nowoczesne i piękne parki rozrywki kosztują podobnie. Taka całodzienna wycieczka w każdym z parków to wydatek nawet 200 zł. A wiadomo, że w takie miejsca jeździ się z dziecmi. I zwykle to wygląda tak, że bilet niby tańszy, ale potem w środku za wiele rzeczy trzeba osobno płacić, 2 minutki jazdy - 5-8 zł. Dziecko z 5 razy pojedzie to wychodzi już łącznie drożej niz w Wesołym Miasteczku. A tu faktycznie mozna poświęcić dzień da dziecka, np. na urodziny lub dzień dziecka i może się maluch wybawić cały dzień ile dusz zapragnie. Byliśmy z naszymi dwoma córkami rok temu, i wcale nie narzekały, że dziurawe chodniki, że PRL... na to zwracają uwagę dorosli, a dzieci się wybawiły tak, że hej.

Acha, w tym roku będzie więcej kas, tak czy owak polecam wizytę w tygodniu jesli jest taka możliwość, my włąśnie tak zrobilismy i nie dręczyły nas kolejki, tylko na autodromach dla dorosłych staliśmy.

Ostatnio edytowany: 2013-03-18 20:06

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020