Legendia, autor Legendia, Anna Piernikarczyk

Legendia to dawne Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie, przekształcone w piękną, bajkową i zarazem tajemniczą krainę zabawy w 2017 roku.  To najstarszy park rozrywki i lunapark w Polsce, choć dziś w zupełnie odmienionej odsłonie, niezwykle atrakcyjny dla maluchów i starszych. Tutaj każdy może odkryć w sobie dziecko i zabawić się na wielu atrakcjach. Legendia znajduje się na skraju Parku Śląskiego, obok Zoo, przy głównej drodze z Chorzowa do Katowic. Spod Stadionu Ślaskiego do Wesołego Miasteczka można dojechać nietypowym środkiem transportu - kolejką linową Elka.Atrakcje w Legendii

Legendia to prawdziwy raj dla dzieci i niezła rozrywka dla dorosłych. Każdy znajdzie tu interesujące atrakcje dla siebie, dla dzieci stworzono przeróżne karuzele, ze zwierzątkami, helikopterami czy samolotami, beczki śmiechu, suche baseny z kulkami, dmuchańce.

Legendia, autor Legendia

Na szczególną uwagę zasługuje Legendia Flower (dawna Gawiazda Duża). To największa rodzinna karuzela w Polsce mieszcząca 216 osób w 36 tęczowych gondolach. Zobaczysz stąd jeden z najlepszych widoków w Chorzowie, m.in. na piękny Park Śląski!

W Legendii czeka również Dream Hunters Society - rollercoaster, który zabierze Cię na szaloną przejażdżkę po zakręconym, wielopoziomowym torze o długości 335 metrów. Magical Lake Expedition to wielka bujająca się łódź! Dla dużych i małych fantastyczne są Disco Cars - samochodziki elektryczne , którymi samodzielnie kierujesz. Na najmłodszych czeka tu Air Castle czyli dmuchana zjeżdżalnia w formie zamku, zaś na trochę starszych Game Room - dużo zabawy w jednym miejscu, m.in. wyścigi samochodowe, koszykówka, a do tego atrakcyjne nagrody do wygrania! Te i mnóstwo innych atrakcji czeka w Legendii!

Legendia Dolina Jagi, autor Legendia

Lech Coaster

W lipcu 2017 roku został otwarty niesamowity rollercoaster o legendarnej nazwie Lech. Znajduje się on w osadzie Lecha - protoplasty państwa Polan. Zmierzysz się tu z groźnym orłem i wzniesiesz w powietrze z zawrotną prędkością 95 km/h. Wysokość Lech Coastera to 40 m a długość toru - ponad 900 m. Na trasie powstały aż 4 inwersje, jest więc moc. To jeden z najlepszych rollercoasterów w Polsce!

Dolina Jagi

W 2020 roku w Legendii dostępna będzie nowe, bardzo magiczne miejsce - Dolina Jagi, w której, jak można się domyślić, rządzi czarownica Baba Jaga. Jeśli masz czyste serce i prawe zamiary, nie martw się, nic Ci tu nie grozi :) W Dolinie napotkasz wiele tajemnic, a przemierzysz ją w miedzianym kociołku. Najlepiej przekonać się o tym samemu w sezonie.

W Legendii istnieją całodniowe karnety uprawniające do przejazdu na wszystkich karuzelach i korzystania z wszystkich atrakcji do woli przez cały dzień.

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Legendia
pl. Atrakcji 1, Chorzów
tel. 666-031-196
www.legendia.pl

50°16'24" N, 18°59'28" E
Śląskie
2019-05-06
2020-02-05 13:10

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2013-02-01 na

Ja nie oceniam tak źle Wesołego Miasteczka. 50 zł to rzeczywiście nie jest mało, ale całodzienna zabawa nie może kosztować 15 zł.

Prawda jest taka, że wszystkie inne, owszem nowoczesne i piękne parki rozrywki kosztują podobnie. Taka całodzienna wycieczka w każdym z parków to wydatek nawet 200 zł. A wiadomo, że w takie miejsca jeździ się z dziecmi. I zwykle to wygląda tak, że bilet niby tańszy, ale potem w środku za wiele rzeczy trzeba osobno płacić, 2 minutki jazdy - 5-8 zł. Dziecko z 5 razy pojedzie to wychodzi już łącznie drożej niz w Wesołym Miasteczku. A tu faktycznie mozna poświęcić dzień da dziecka, np. na urodziny lub dzień dziecka i może się maluch wybawić cały dzień ile dusz zapragnie. Byliśmy z naszymi dwoma córkami rok temu, i wcale nie narzekały, że dziurawe chodniki, że PRL... na to zwracają uwagę dorosli, a dzieci się wybawiły tak, że hej.

Acha, w tym roku będzie więcej kas, tak czy owak polecam wizytę w tygodniu jesli jest taka możliwość, my włąśnie tak zrobilismy i nie dręczyły nas kolejki, tylko na autodromach dla dorosłych staliśmy.

Ostatnio edytowany: 2013-03-18 20:06