Zdjęcia Chorzowa (15)

Chorzów to ciekawe miasto kontrastów położone w województwie śląskim, w centralnej części Górnego Śląska, przy drodze nr 79, pomiędzy Bytomiem i Katowicami.Historia Chorzowa

Historia osady sięga czasów średniowiecza, kiedy wydobywano tu rudy srebra i ołowiu. Pod koniec XVIII wieku w Chorzowie na szeroką skalę rozwinęło się górnictwo węgla kamiennego, a później powstało miasto Królewska Huta z nowoczesną hutą żelaza. Dzisiaj nadal istnieją tu duże zakłady przemysłowe, ale samo miasto jest ładne, zadbane i przyjemne.

Atrakcje w Chorzowie

Atrakcyjny deptak, liczne i ciekawe parki oraz znacznie czystsze niż dawniej powietrze sprawiają, że nikt już nie omija Chorzowa szerokim łukiem.Najważniejszym miejscem dla mieszkańców Chorzowa, ale i całego Górnego Śląska jest wspaniały Park Śląski (dawny Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku WPKiW), który oferuje wiele unikatowych atrakcji dla ludzi w każdym wieku, m.in. Planetarium, Śląskie Zoo, Wesołe Miasteczko czy Skansen - Górnośląski Park Etnograficzny.

Od 2013 roku działa też znowu popularna kolejka linowa Elka, która przez kilka lat była modernizowana. Kursuje ona po Parku Śląskim, ponad główną promenadą, umożliwiając podziwianie parku z góry. Trasa jedynej w Polsce nizinnej kolejki wiedzie od Stadionu Śląskiego do Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Powierzchnia Parku jest ogromna i w weekendy zjawiają się tu niezliczone ilości spacerowiczów. Również zimą park pozostaje atrakcyjny, działa tu zakryte rolkowisko, w Hali Wystawowej Kapelusz, funkcjonuje SnowPark z trzema torami o różnym stopniu trudności i trasy narciarstwa biegowego.

Ten potężny obszar zieleni znajduje się przy ulicy Katowickiej, bardzo łatwo tu dojechać zarówno z Chorzowa, jak i Katowic (tramwajem, autobusem, samochodem). Budowę parku rozpoczęto w roku 1951, w trójkącie pomiędzy Chorzowem, Katowicami i Siemianowicami, a więc w sercu Górnego Śląska. Dziś Park Śląski stanowi idealny azyl zieleni dla wielkiej śląskiej aglomeracji.

Atrakcją przyrodniczą w Chorzowie są też Żabie Doły, leżące pomiędzy Bytomiem a Chorzowem - niezwykle urokliwy zakątek spacerowy z cennymi gatunkami ptactwa wodnego.Zabytki w Chorzowie

Ciekawym Zabytkiem Techniki w Chorzowie jest wieża wyciągowa Szybu Prezydent. Znajduje się między ulicami Piotra Skarki i Kościuszki. Powstała w 1933 roku i była wówczas jedną z najnowocześniejszych w Europie. Dziś kopalnia jest już nieczynna, a miejsce to jest miejscem wydarzeń kulturalnych i leży na Szlaku Zabytków Techniki.

Oficjalna strona Chorzowa

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2010-03-25 21:55:41
Tuż obok Chorzowa są Katowice które rowniez warto odwiedzic,chociaz atrakcji jest duzo mniej,przynajmniej dla dzieci. W ogóle warto zobaczyc całą aglomerację sląska.
2009-11-22 09:40:44
Z biletami na 100% nie będzie problemu, ale z psem... podejrzewam, że już nie wejdziecie. Ale warto zadzwonić i zapytać. Polecam odwiedzanie chorzowskiego zoo cały rok, w zimę zwierząt mniej (wiadomo, są pochowane), ale jest sporo pawilonów, do których można wejść i mimo niesprzyjającej aury, pooglądać zwierzaki.
2008-03-04 10:31:37
Witaj Wiola :)
Niestety my nie sprzedajemy biletów do ZOO ani w tym nie pośredniczymy, nasz serwis tylko opisuje i zachęca do odwiedzenia zoo, ale na naszej stronie jest podany telefon bezpośrednio do Zoo. Jesli chcesz wcześniej zamówić bilety, zadzwoń do Zoo i zamów, ale myślę że nie ma takiej potrzeby, bo można to uczynić w kasie pod bramą ZOO.
wiola
2008-03-03 15:41:05
lubie jezdzic do chorzowa poniewaz jest tam zoo i zwierzeta ale w tym roku nie byłam tam ale jutro jade do chorzowa czy mozecie mi załatwić biliet na 4osoby + pies jak moze mój pies jest spokojny załozymy mu kaganiec.
mam na imie wioletta kubacka,mama kamila kubacka,paulina kubacka (siostra),tata janusz i pies jamnik długowłosy najpiekniejsza z innych psów pusia kubacka.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: