Elka

Kolejka linowa Elka w Chorzowie to jedyna kolejka nizinna w Polsce! Działała ona przez lata w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku (obecnie Park Śląski) i tak, jak cały Park, liczący ponad 50 lat, wymagała modernizacji, dlatego przez 7 lat niezwykle popularna Elka nie kursowała.Nowy etap Elki rozpoczął się we wrześniu 2013 roku. Nowoczesna, piękna i ekologiczna kolejka Elka znów jest jedną z największych atrakcji Parku Śląskiego w Chorzowie, który również się modernizuje na każdym kroku!

Kolejka Elka
Kolejka Elka

Trasa Elki

Dziś trasa kolejki jest taka sama, jak ta, którą niegdyś kursowała stara Elka na odcinku ze Stadionu Śląskiego do Wesołego Miasteczka czyli przez serce Parku. Podczas jazdy z jednej stacji do drugiej można oglądać m.in. plażę, fontannyRosarium i Halę Wystaw „Kapelusz", cały czas towarzyszy też główna promenada generała Jerzego Ziętka. Podziwianie atrakcji, jak i samego krajobrazu jest wielką zaletą Elki. Przy słupach kolejki dostępny jest internet, na całej trasie są też kamery w celach bezpieczeństwa. System gondolowo - krzesełkowy

Kolejka linowa Elka jako jedyna działa w systemie mieszanym, dostępne są tu zarówno krzesełka, jak i gondole 8-osobowe, które umożliwiają przejazd osobom niepełnosprawnym, starszym i rodzinom z małymi dziećmi. To bardzo ładny ukłon w stronę turystyki "bez barier". Ci natomiast, którzy chcą poczuć wiatr we włosach, proponujemy 4-osobowe krzesełka.

Kolejka Elka
Kolejka w Parku Śląskim
Park Sląski Rosarium

Dane techniczne Elki

Długość: 2200 m od Stadionu Śląskiego do Śląskiego Wesołego Miasteczka
Kanapa: 4 osoby
Gondola: 8 osób
Czas przejazdu: 14 minut
Bagaż: max 10 kgKolejka linowa Elka
Park Śląski, Promenada gen Ziętka, Chorzów
Stacje: Stadion Śląski i Śląskie Wesołe Miasteczko
Godziny kursowania: codziennie (zimą tylko w weekendy, w ferie zimowe codziennie)
Bilety: normalny 10 zł (w dwie strony 15 zł), ulgowy 8 zł (w dwie strony 12 zł), dzieci do lat 3 gratis

Stare krzesełka
Stare krzesełka
Elka
Kolejka Elka
Kolejka Elka, Roman Świątkowski
Kolejka Elka, Roman Świątkowski
Elka w Parku Śląskim
elka
Kolejka linowa Elka
Kolejka linowa Elka
Kolejka linowa Elka
Kolejka Elka, Roman Świątkowski
Kolejka Elka, Roman Świątkowski
Kolejka Elka, Roman Świątkowski

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 11:00–18:00
  • czwartek: 11:00–18:00
  • piątek: 11:00–18:00
  • sobota: 11:00–19:00
  • niedziela: 11:00–19:00

Chorzów noclegi

Chorzów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
50°17'24N, 18°58'30E
11 maj 2015
02 luty 2020

Wasze opinie

Ali
03 maj 2016 19:47

Rewelacja - w wagoniku

Chabrowy
10 styczeń 2016 14:07

W porównaniu do starej elki trasa jest strasznie krótka a ceny dość duże.

Roman Świątkowski
21 styczeń 2014 10:48

Miałem okazję już się przejechać rodzinką. Fajna sprawa, dodatkowa atrakcja a w zasadzie cos co było tylko wróciło w nowym wykonaniu.

Anna Piernikarczyk
08 styczeń 2014 12:59

A gdzie relacja Romanie :) hehe

Kolejka Elka na blogu

Kolejka Elka w Parku Śląskim

Polecamy Krajtroterom przejażdżkę kolejką Elką w Chorzowie - podczas której można podziwiać piękny Park Śląski, który pięknieje z roku na rok! Kolejka jest unikatowa - jest to jedyna kolejka nizinna w Polsce, a poza tym jako jedyna jest mieszana tzn. ma zarówno krzesełka jak i gondole, którymi mogą przemieszczać się niepełnosprawni, starsi i malutkie dzieci, z wózkami. To fajny …
11 sierpień 2014 11:44

Jedyna w Polsce kolejka nizinna znów działa!

Od września 2013 roku, po 7 latach przerwy na gruntowną modernizację, działa znowu popularna kolejka Elka w chorzowskim Parku Śląskim! To świetna nowina, że przywrócono życie tej niezwykłej atrakcji, która zawsze przyciągała okolicznych mieszkańców i turystów z całej Polski. Nowoczesna kolejka składa się zarówno z 4-osobowych krzesełek, jak i …
08 styczeń 2014 13:22
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację