50°17'9" N, 18°58'51" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: 09:00–16:00
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Śląski w Chorzowie to nowa nazwa dawnego Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. Jest to wymarzone miejsce na weekendową rekreację i rozrywkę dla Ślązaków, którzy na codzień zmagają się z natłokiem aut, niezbyt świeżym powietrzem i brakiem zieleni. Toteż ludzi tu nigdy nie brakuje, nawet zimą nie będziesz się czuł całkiem osamotniony. Niesamowita mnogość przeróżnych atrakcji sprawia, że miejsce to jest naprawdę wyjątkowe i ciekawe zarówno dla starszych, jak i najmłodszych.Jeśli jesteś typem samotnika, nie martw się, jako, że Park Śląski leżący na granicy Chorzowa i Katowic obejmuje ogromny obszar, znajdą się tu również miejsca spokojne i zaciszne, zakątki, w których nikt nie zakłóci chwili zadumy na łonie natury.

Elka w Parku Śląskim
Elka w Parku Śląskim

Park w Chorzowie to wyjątkowy obiekt, jeden z pierwszych tego typu parków w Polsce, powstawał etapami od lat 50-tych XX wieku, za sprawą gen. Jerzego Ziętka i społeczeństwa, którzy własnymi rękami tworzyli to miejsce. Dziś, po latach, pomału Park Śląski odradza się na nowo, zyskując nowocześniejszy wygląd i infrastrukturę.

Park Śląski usadowiony w sercu konurbacji górnośląskiej sam w sobie jest atrakcją, zadziwia bogactwem roślinności, zbiorników i oczek wodnych oraz ciekawym krajobrazem. Ale to tylko namiastka tego, co oferuje to miejsce

Przystań wParku Sląskim
Park Śląski


Atrakcje w Parku Śląskim

- Chorzowskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Al. Planetarium 4, tel. 32/ 241-32-96

- Śląski Ogród Zoologiczny, Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7, tel. 32/ 793-71-66- Śląskie Wesołe Miasteczko, Plac Atrakcji 1, tel. 666-031-196

- Śląski Park Linowy, ul. Dojazdowa, tel. 666-031-384

kolejka turystyczna
kolejka turystyczna

- Górnośląski Park Etnograficzny, ul. Parkowa 25, tel. 32/ 241-07-18

- Kolejka Elka, Promenada J. Ziętka - to jedyna nizinna kolejka linowa w Polsce! Przez wiele lat była jedną z największych atrakcji WPKiW, ale ze względu na zły stan techniczny została zlikwidowana. Od września 2013 roku działa na nowo, zmodernizowana i piękna jak nigdy.

kapelusz

- Kąpielisko FALA, główna Promenada

- Rosarium, główna Promenada (gen. Ziętka)

Park Śląski w Chorzowie
Park Śląski w Chorzowie

- Hala Wystaw Kapelusz, główna Promenada, latem organizuje się tu wystawy, m.in. kwiatów, zimą działa tu zakryte rolkowisko.

- Duży Krąg Taneczny, ul. Klonowa, charakterystyczny element Parku znajdujący się naprzeciw Dużego Stawu, latem odbywają się tutaj spektakle, zimą zaś działa bezpłatne lodowisko.

Park Śląski
Park Śląski

- SnowPark w Parku Śląskim, ul. Klonowa, bezpłatny snowpark w Parku Śląskim, który udostępnia 3 tory o różnym stopniu trudności, z przeszkodami. Na najłatwiejszym torze znajdują się boxy czy butter boxy, a na kolejnych raile, wallride, raile łamane i armata.

- Trasy biegowe, trasa rowerowa i nordic walking

Park Śląski - skansen
Park Śląski - dawny WPKiW w Chorzowie
Kolejka linowa Elka

- Kolejka wąskotorowa, - kursuje po Parku i łączy najciekawsze fragmenty Parku. Na jej trasie wyznaczono 4 przystanki: Wesołe Miasteczko - ZOO - Planetarium - Przystań

Imprezy w Parku Śląskim

Latem w Parku odbywa się wiele ciekawych imprez - koncerty, kabarety, wystawy kwiatów i różne imprezy sportowe. Co roku organizowane są też tutaj targi turystyczne Atrakcje Regionow. Niemal nie ma weekendu, w który nie odbywała by się tutaj jakaś fajna plenerowa impreza, powstała nawet plaża i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Na miejscu można też coś zjeść, zarówno wytworne dania w restauracjach jak i kiełbaski z grilla czy chamburgery na świeżym powietrzu.

Park Śląski zoo
Park Śląski zoo

Naprawdę warto wielokrotnie odwiedzić Park Śląski, za każdym razem odkrywając coś innego, a przy okazji zmienić zdanie o zanieczyszczonym Śląsku. Zapewniam, że nie sposób zobaczyć wszystkiego podczas jednej wizyty.

Park Śląski - Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku (WPKiW)
Aleja Różana 2, Chorzów
tel. 32/ 793-70-08
park@parkslaski.pl
www.parkslaski.pl

Park Śląski - Wesołe Miasteczko
Park Śląski - Wesołe Miasteczko
Park Śląski Park Śląski

Chorzów noclegi

Chorzów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Karolina Zapaleniec 404 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-13 na

Jeden z największych parków w Europie o powierzchni ponad 500 ha. Park częściowo utrzymany na dziko przypomina miejscami bardziej las niż park. Liczne ścieżki rowerowe i spacerowe oraz dla rolkarzy zachęcają do aktywnego wypoczynku. Starsi chętnie korzystają z siłowni pod chmurką a trochę młodsi szaleją w skateparku. Miejsca dla wędkarzy. Tereny trawiaste do wylegiwania się z Polami Marsowymi na czele, gdzie organizowane są koncerty i inne imprezy plenerowe. Duży staw z ptactwem wodnym. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021