Park Śląski

Park Śląski przystań
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Park Śląski w Chorzowie to nowa nazwa dawnego Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. Jest to wymarzone miejsce na weekendową rekreację i rozrywkę dla Ślązaków, którzy na codzień zmagają się z natłokiem aut, niezbyt świeżym powietrzem i brakiem zieleni. Toteż ludzi tu nigdy nie brakuje, nawet zimą nie będziesz się czuł całkiem osamotniony. Niesamowita mnogość przeróżnych atrakcji sprawia, że miejsce to jest naprawdę wyjątkowe i ciekawe zarówno dla starszych, jak i najmłodszych.

Jeśli jesteś typem samotnika, nie martw się, jako, że Park Śląski leżący na granicy Chorzowa i Katowic obejmuje ogromny obszar, znajdą się tu również miejsca spokojne i zaciszne, zakątki, w których nikt nie zakłóci chwili zadumy na łonie natury.

Park w Chorzowie to wyjątkowy obiekt, jeden z pierwszych tego typu parków w Polsce, powstawał etapami od lat 50-tych XX wieku, za sprawą gen. Jerzego Ziętka i społeczeństwa, którzy własnymi rękami tworzyli to miejsce. Dziś, po latach, pomału Park Śląski odradza się na nowo, zyskując nowocześniejszy wygląd i infrastrukturę.

Park Śląski usadowiony w sercu konurbacji górnośląskiej sam w sobie jest atrakcją, zadziwia bogactwem roślinności, zbiorników i oczek wodnych oraz ciekawym krajobrazem. Ale to tylko namiastka tego, co oferuje to miejsce

Przystań wParku Sląskim
Przystań wParku Sląskim

Atrakcje w Parku Śląskim

- Chorzowskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Al. Planetarium 4, tel. 32/ 241-32-96

- Śląski Ogród Zoologiczny, Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7, tel. 32/ 793-71-66

Elka w Parku Śląskim
Park Śląski

- Śląskie Wesołe Miasteczko, Plac Atrakcji 1, tel. 666-031-196

- Śląski Park Linowy, ul. Dojazdowa, tel. 666-031-384

kolejka turystyczna
kolejka turystyczna

- Górnośląski Park Etnograficzny, ul. Parkowa 25, tel. 32/ 241-07-18

- Kolejka Elka, Promenada J. Ziętka - to jedyna nizinna kolejka linowa w Polsce! Przez wiele lat była jedną z największych atrakcji WPKiW, ale ze względu na zły stan techniczny została zlikwidowana. Od września 2013 roku działa na nowo, zmodernizowana i piękna jak nigdy.

- Kąpielisko FALA, główna Promenada

- Rosarium, główna Promenada (gen. Ziętka)

kapelusz
Park Śląski w Chorzowie

- Hala Wystaw Kapelusz, główna Promenada, latem organizuje się tu wystawy, m.in. kwiatów, zimą działa tu zakryte rolkowisko.

- Duży Krąg Taneczny, ul. Klonowa, charakterystyczny element Parku znajdujący się naprzeciw Dużego Stawu, latem odbywają się tutaj spektakle, zimą zaś działa bezpłatne lodowisko.

Park Śląski
Park Śląski

- SnowPark w Parku Śląskim, ul. Klonowa, bezpłatny snowpark w Parku Śląskim, który udostępnia 3 tory o różnym stopniu trudności, z przeszkodami. Na najłatwiejszym torze znajdują się boxy czy butter boxy, a na kolejnych raile, wallride, raile łamane i armata.

- Trasy biegowe, trasa rowerowa i nordic walking

Park Śląski - skansen
Park Śląski - skansen

- Kolejka wąskotorowa, - kursuje po Parku i łączy najciekawsze fragmenty Parku. Na jej trasie wyznaczono 4 przystanki: Wesołe Miasteczko - ZOO - Planetarium - Przystań

Imprezy w Parku Śląskim

Latem w Parku odbywa się wiele ciekawych imprez - koncerty, kabarety, wystawy kwiatów i różne imprezy sportowe. Co roku organizowane są też tutaj targi turystyczne Atrakcje Regionow. Niemal nie ma weekendu, w który nie odbywała by się tutaj jakaś fajna plenerowa impreza, powstała nawet plaża i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Na miejscu można też coś zjeść, zarówno wytworne dania w restauracjach jak i kiełbaski z grilla czy chamburgery na świeżym powietrzu.

Park Śląski - dawny WPKiW w Chorzowie
Kolejka linowa Elka
Park Śląski zoo

Naprawdę warto wielokrotnie odwiedzić Park Śląski, za każdym razem odkrywając coś innego, a przy okazji zmienić zdanie o zanieczyszczonym Śląsku. Zapewniam, że nie sposób zobaczyć wszystkiego podczas jednej wizyty.

Park Śląski - Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku (WPKiW)
Aleja Różana 2, Chorzów
tel. 32/ 793-70-08
park@parkslaski.pl
www.parkslaski.pl

Park Śląski - Wesołe Miasteczko
Park Śląski - Wesołe Miasteczko

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: 09:00–16:00
  • niedziela: Czynne całą dobę

Noclegi w Chorzowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Park Śląski
Park Śląski
(4.5 głosów: 149)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 149)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Karolina
Karolina

Jeden z największych parków w Europie o powierzchni ponad 500 ha. Park częściowo utrzymany na dziko przypomina miejscami bardziej las niż park. Liczne ścieżki rowerowe i spacerowe oraz dla rolkarzy zachęcają do aktywnego wypoczynku. Starsi chętnie korzystają z siłowni pod chmurką a trochę młodsi szaleją w skateparku. Miejsca dla wędkarzy. Tereny trawiaste do wylegiwania się z Polami Marsowymi na czele, gdzie organizowane są koncerty i inne imprezy plenerowe. Duży staw z ptactwem wodnym. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024