Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich

Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich to bardzo ciekawa i przyjazna rodzinom strefa przyrodniczo-rekreacyjno-sportowa, w skład której wchodzą: lasek Bażantarnia, Staw Rzęsa, pole golfowe, strzelnica oraz cmentarz żołnierzy niemieckich. Na terenie lasku można spotkać wiele gatunków roślin, zwierząt oraz ciekawe drzewa, jak: dąb szypułkowy, brzoza brodawkowa, jesion wyniosły, topola czarna, jawor, grab, dąb czerwony czy robinia akacjowa. Bażantarnia mieści się w Bańgowie - dzielnicy Siemianowic Śląskich, dojedziesz tu ulicą Śląską.

Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich
Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich

Atrakcje Bażantarni

Na obszernym terenie Bażantarni istnieje wiele ścieżek, które doskonale nadają się na spacery, na rolki, do biegania oraz do jazdy rowerem. Przez park przebiega też ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna. Bażantarnia chętnie odwiedzana jest przez mieszkańców Siemianowic oraz okolicznych miast. Na dzieci czeka tutaj:

  • Polana Dinozaurów - na Polanie stanęło kilka kolorowych makiet kopalnych gadów, na które dzieci mogą się wspinać. Z tablic dowiesz się m.in. co jadły dinozaury i gdzie żyły.
  • Place zabaw - są drewniane i bardzo pomysłowe, z atrakcjami zbudowanymi w kształcie różnych zwierząt
  • Staw Rzęsa - poniżej warto zejść nad malowniczy staw, gdzie czeka grobla spacerowa i ławeczki. 
  • Tężnia solankowa
  • Wybieg dla psów
  • Pole golfowe

Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich urzeka tym bardziej, że jest dostępna bezpłatnie. Na miejscu czeka też bezpłatny parking przy Alei Spacerowej. Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie zabrać dzieci w weekend, to już wiesz 🙂 Bażantarnia praktycznie sąsiaduje z pałacem Donnermarcków w Siemianowicach Śląskich, który w ostatnich latach przechodzi kapitalny remont. W jego wnętrzach można usiąść na kawę albo na rzemieślnicze piwo z Browaru Pałacowego.

Plac zabaw
Plac zabaw
Polana Dinozaurów
Polana Dinozaurów
Polana Dinozaurów
Polana Dinozaurów

Bażantarnia z wojskami Napoleona

Dziś bardzo ciekawy i atrakcyjny kompleks leśny Bażantarnia jest naprawdę fajnym miejscem spędzania wolnego czasu nie tylko mieszkańców miasta, ale i całego Śląska. Nie każdy pamięta jednak, że w przeszłości był to punkt stacjonowania wojsk Napoleona.

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny przy ulicy Spacerowej
Miejsce dostępne dla wózków w dni suche
Na miejscu są place zabaw, bezpłatne dinozaury i piękny staw
Miejsce dostępne dla psów

Bażantarnia
Al. Spacerowa, ul. Zgody, ul. Bażantarnia, Siemianowice Śląskie

Noclegi w Górnym Śląsku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Staw Rzęsa
Polana Dinozaurów
Plac zabaw
Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich
(4.4 głosów: 9)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 9)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024