Pałac Donnersmarcków w Siemianowicach Śląskich

Siemianowice Śląskie

(4.1 głosów: 30)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Siemianowice Śląskie to duże miasto na Górnym Śląsku, o długiej historii, choć prawa miejskie otrzymało dopiero w 1932 roku. Pobliskie miasta to Chorzów, Czeladź czy Bytom. W średniowieczu była to osada rolniczo-rybacka, stąd rybak i ryba widnieją w herbie miasta. W II połowie XVIII stulecia nastąpił tu rozwój górnictwa węglowego oraz hutnictwa cynku i żelaza, czego efektem była zbudowana w 1835 roku huta żelaza „Laura”. Historia miasta wiąże się także z ogromnym pałacem Donnersmarcków, który dziś przechodzi kapitalny remont i ma służyć mieszkańcom i turystom.

Atrakcje w Siemianowicach Śląskich

Do niedawna Siemianowice Śląskie stanowiły uyży ośrodek przemysłowy, obecnie jednak przemysł ciężki tu przestał istnieć, a zrewitalizowane tereny poprzemysłowe stały się wspaniałymi terenami sportowo-rekreacyjnymi. Powstało tu: pole golfowe, strzelnica myśliwska, hala widowiskowo-sportowa z basenem, Park „Pszczelnik”, korty tenisowe, boiska oraz basen. Najcenniejszym zabytkiem jest natomiast Pałac Donnersmarcków, obecnie intensywnie rewitalizowany. W jego wnętrzach działa Browar Pałacowy.

Pałac Donnersmarcków w Siemianowicach Śląskich
Pałac Donnersmarcków w Siemianowicach Śląskich


- Bażantarnia ze stawem Rzęsa, Al. Spacerowa - piękne miejsca z turystyczną infrastrukturą

- Park „Górnik”, ul. Oświęcimska, ul. kościelna - park w dzielnicy Michałkowice

Park Górnik - dom ogrodnika
Park Górnik - dom ogrodnika


- Park Miejski, Al. Spacerowa, ul. Parkowa - dawny, zabytkowy park pałacowy przy pałacu Donnersmarcków, który powstaje z ruin

- Spichlerz dworski, ul. Chopina 6 - kamienny spichlerz z XVII wieku - obecnie Muzeum Miasta Siemianowic Śląskich, stoi w Parku Miejskim, to dawny element folwarku Donnersmarcków

Siemianowice Śląskie, Roman Świątkowski
Park Górnik w Siemianowicach Śląskich
Park Górnik w Siemianowicach Śląskich


- Kościół Św. Krzyża, ul. 1 Maja, świątynia neogotycka z 1884 roku

- Kościół ewangelicki, ul. Wyspiańskiego - świątynia neogotycka z 1895 roku

Park Górnik w Siemianowicach Śląskich
Park Górnik w Siemianowicach Śląskich

- Ratusz miasta, ul. Krasińskiego - neogotycka budowla z 1904 roku stojąca na Rynku

- Cmentarz żołnierzy niemieckich

Pałac Donnersmarcków w Siemianowicach Śląskich
Pałac Donnersmarcków w Siemianowicach Śląskich

Noclegi w Siemianowicach Śląskich

Siemianowice Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Siemianowicach Śląskich. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

50°18'29N, 19°1'35E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022