Park Górnik w Siemianowicach Śląskich

Park Górnik w Siemianowicach Śląskich

(4.4 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Górnik w Michałkowicach - dzielnicy Siemianowic Śląskich, to dawny park dworski otaczający niegdyś siedzibę właścicieli tych ziem. Początkowo byli to Mieroszewscy, którzy zbudowali tu pierwszy dwór, a ostatecznie w popularny dziś neogotycki "Zameczek" przebudowała go rodzina Rheinbabenów. Potem Zameczek znalazł się w rękach kopalni "Michał", a dziś pozostaje własnością kopalni "Siemianowice". Odbywają się tutaj imprezy kulturalne.W ostatnich latach Park Górnik jest rewitalizowany, poza "Zameczkiem" stoi tu ciekawy Dom Ogrodnika, obecnie remontowany. Budowla pochodzi z XIX wieku i nawiązuje stylem do budowli gotyckich, z okrągłą basztą z blankami.

Park Górnik w Siemianowicach Śląskich
Park Górnik w Siemianowicach Śląskich

W sercu Parku rozlewa się piękny staw, szczególnie malowniczo wyglądający jesienią. Spotykają się tu wędkarze. Jest też plac zabaw dla dzieci, grota, a całość porastają buki, dęby, kasztanowce i klony. To piękne miejsce na spacer i odpoczynek.Park Górnik
ul. Oświęcimska, Siemianowice Śląskie

Park Górnik w Siemianowicach Śląskich
Park Górnik w Siemianowicach Śląskich
Park Górnik - dom ogrodnika

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Siemianowice Śląskie noclegi

Siemianowice Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Siemianowice Śląskie
Parki miejskie
Normalna
parki
50°18'54N, 19°0'24E
02 listopad 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację