Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Park Górnik w Siemianowicach Śląskich

Park Górnik w Siemianowicach Śląskich
50°18'54" N, 19°0'24" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Górnik w Michałkowicach - dzielnicy Siemianowic Śląskich, to dawny park dworski otaczający niegdyś siedzibę właścicieli tych ziem. Początkowo byli to Mieroszewscy, którzy zbudowali tu pierwszy dwór, a ostatecznie w popularny dziś neogotycki "Zameczek" przebudowała go rodzina Rheinbabenów. Potem Zameczek znalazł się w rękach kopalni "Michał", a dziś pozostaje własnością kopalni "Siemianowice". Odbywają się tutaj imprezy kulturalne.W ostatnich latach Park Górnik jest rewitalizowany, poza "Zameczkiem" stoi tu ciekawy Dom Ogrodnika, obecnie remontowany. Budowla pochodzi z XIX wieku i nawiązuje stylem do budowli gotyckich, z okrągłą basztą z blankami.

Park Górnik w Siemianowicach Śląskich
Park Górnik w Siemianowicach Śląskich

W sercu Parku rozlewa się piękny staw, szczególnie malowniczo wyglądający jesienią. Spotykają się tu wędkarze. Jest też plac zabaw dla dzieci, grota, a całość porastają buki, dęby, kasztanowce i klony. To piękne miejsce na spacer i odpoczynek.

Park Górnik
ul. Oświęcimska, Siemianowice Śląskie

Park Górnik w Siemianowicach Śląskich
Park Górnik w Siemianowicach Śląskich
Park Górnik w Siemianowicach Śląskich


Park Górnik - dom ogrodnika

Siemianowice Śląskie noclegi

Siemianowice Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020