Kołobrzeg atrakcje - 24 najciekawsze miejsca

Kołobrzeg
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Kołobrzeg przepięknie położony przy ujściu rzeki Parsęty do Bałtyku to coś znacznie więcej niż tylko nadmorski kurort, to również ciekawe miasto z bogatą historią. Tak bogatą, że biorąc pod uwagę akt lokacyjny, jest starsze od Krakowa, o całe dwa lata! A ponadto morski port handlowy, rybacki, pasażerski i wojenny. 

Dziś to największe i najznakomitsze uzdrowisko na polskim wybrzeżu Bałtyku, z bardzo bogatą infrastrukturą turystyczną i rozwiniętą bazą noclegową, wraz z luksusową strefą wellness&spa, dlatego doskonale sprawdzi się również poza sezonem. Sami to sprawdziliśmy. Zobacz, co oferuje Ci cudny Kołobrzeg!



Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeski Marian
Kołobrzeski Marian

Atrakcje w Kołobrzegu

Kołobrzeg poszczycić może się licznymi atrakcjami i to bardzo zróżnicowanymi, każdy turysta w tym mieście znajdzie sposób na wymarzony wypoczynek, aktywny, bądź bierny. Możesz też liczyć w Kołobrzegu na rozrywkę i luksusowe pobyty w hotelach butikowych, czyli takich o wyższym standardzie, zaspokajających wyszukane potrzeby. 

Odwiedziliśmy najpopularniejsze atrakcje w Kołobrzegu, choć i te mniej znane również. Przeczytaj nasz przewodnik, by wybrać to, co interesuje Cię najbardziej. Jeśli chcecie znaleźć jeszcze dokładniejszy opis, kliknijcie w podlinkowaną (niebieską) nazwę atrakcji, która przenosi do szczegółowego opisu. Na dole artykułu znajdziesz mapę Kołobrzegu z zaznaczonymi atrakcjami. Poznaj najlepsze atrakcje Kołobrzegu!

Kołobrzeg
Kołobrzeg

1. Mewy - Mariany w Kołobrzegu

Mewy w Kołobrzegu to hit, zarówno te żywe, na plaży czy w porcie, jak i urocze figurki mew, jakie od niedawna zdobią miasto. Uwielbiam ten rodzaj atrakcji - szlak rzeźb kojarzących się z danym miastem, który dodatkowo świetnie aktywizuje dzieci. Mam i ja coś z dziecka, bo zawsze mnie cieszy odnajdywanie figurek. W Kołobrzegu trafnie wybrano mewy, bo na plaży sporo czasu z nimi spędziliśmy, w wersji żywej. 

Te odlewy również cieszą się popularnością, a do tego noszą chwytliwe imię - Marian! Tak to jeden Marian stoi na deptaku niedaleko bazyliki, inny na deskorolce wita turystów przed kołobrzeskim molo, a jeszcze inny przysiadł z rodziną na promenadzie. Ten szczególnie mi się spodobał, bo to fotograf, mój ziomek 😉



 
Adres: Mariany, rzeźby mew, Aleja Nadmorska, ul. Gierczak, molo i inne
 Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg - mewa Marian
Kołobrzeg - mewa Marian

2. Molo w Kołobrzegu

Będąc w Kołobrzegu koniecznie trzeba odwiedzić molo. Nie jest ono drewniane i klimatyczne, tylko betonowe, ale i tak stanowi świetną atrakcję. Ma długość ponad 200 metrów i na końcu kryje kawiarenki. Pozwala podziwiać miasto z drugiej strony. W sezonie jest płatne (V-IX 6 i 3 zł), od października każdy może wejść tutaj bez przeszkód. 

Nie tylko dlatego polecam je jesienią, głównie z tego powodu, że można uniknąć tłumów i cieszyć się kameralnym klimatem. W pobliżu stoi słynny Pomnik Zaślubin z Morzem.

 
Adres: Molo, ul. Adama Mickiewicza
Kołobrzeg molo
Kołobrzeg molo
 Kołobrzeg
Kołobrzeg

3. Latarnia Morska w Kołobrzegu

Latarnia Morska w Kołobrzegu to symbol miasta, a zarazem ciekawa atrakcja i piękny punkt widokowy, dostępny odpłatnie (8 i 6 zł). Wewnątrz mieści też Muzeum Minerałów. Kołobrzeska Latarnia ma wysokość 26 metrów, a jej światło widoczne jest prawie z 30 km. Stoi przy porcie, niedaleko kołobrzeskiego molo. Obecna latarnia to obiekt o dość krótkiej historii, bo powstał w 1947 roku, po tym jak wcześniejszą latarnię zniszczyli podczas wojny Niemcy.

 Historia "światełka żeglarzy" w Kołobrzegu jest jednak wiele dłuższa. Po raz pierwszy światło do celów nawigacyjnych pojawiło się tu w 1666 roku, na wieżyczce w porcie. Później światło zapalano na falochronie. W 1899 roku powstał nowy budynek z wysoką na 25 metrów wieżą, która służyła jako latarnia morska. Zasięg tej latarni wynosił 8 Mm, a źródło światła znajdowało się na wysokości 14 m n.p.m. 



W 1909 roku ten lekki budynek ryglowy zastąpiono solidniejszą budowlą z cegły. Zasięg latarni wzrósł do 12 Mm, a zasilane gazem światło żarowe znalazło się na wysokości 25 m n.p.m. To właśnie tą latarnię w 1945 roku wysadzili niemieccy saperzy, ponieważ stanowiła doskonały punkt orientacyjny dla polskich artylerzystów podczas walk o Kołobrzeg w marcu 1945 roku. 

Po zakończeniu działań wojennych wybudowano nową latarnię, wykorzystując fundamenty fortu. Stanowi tym samym pomnik zwycięstwa nad Niemcami, z napisem: "Bohaterom poległym w walce z najeźdźcą hitlerowskim o wolność i niepodległość...".
 

 
Adres: Latarnia, ul. Morska 1
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg

4. Plaża w Kołobrzegu

Kołobrzeg szczyci się jedną z najpiękniejszych plaż i jednym z najczystszych kąpielisk nad naszym Bałtykiem. Na piaszczystych plażach kołobrzeskich odpoczywa sporo turystów, latem bywa tu tłoczno, ale poza sezonem jest zupełnie inaczej, magicznie. Wtedy też znaleźć można bursztyny i nawdychać się większą ilością jodu 🙂 

Przez cały sezon kąpiącymi opiekują się ratownicy, poza tym można tu skorzystać z wszelkiego rodzaju sprzętu wodnego. Wszyscy turyści doceniają panujący tu leczniczy klimat, czyste powietrze, bogate w jod i aerozol morski. Ci, których nużą słoneczne kąpiele, mogą pospacerować po plaży, która jest długa na 4 km, zadbana i nigdy się nie nudzi. 

Na plaży znajdziesz co kilkadziesiąt metrów drewniane falochrony wbite prostopadle do wybrzeża czyli tzw. ostrogi. Wiem, że kuszą, żeby robić sobie na nich zdjęcia, mnie też skusiły, ale pamiętajcie, pozostańcie tylko w strefie nad piaskiem, nie wchodźcie na nie ponad wodą, bo ta bywa w tych miejscach bardzo zdradliwa i głęboka. Fale porywają tu ludzi każdego roku, którzy często toną, ponieważ, ostrogi są mokre, śliskie i ostre, więc niełatwo się ich złapać, zaś fale przykrywają i porywają ludzi w głąb morza. 



Jeśli lubisz ładne plaże koniecznie zobacz nasz tekst o Krecie i jej atrakcjach

 
Adres: Plaża, ul. Bulwar Jana Szymańskiego, Aleja Nadmorska, ul. Adama Mickiewicza
 Kołobrzeg
Kołobrzeg
 Kołobrzeg
Kołobrzeg
 Kołobrzeg
Kołobrzeg
 Kołobrzeg
Kołobrzeg
 Kołobrzeg
Kołobrzeg

5. Rejs statkiem w Kołobrzegu

Niezwykłą atrakcją w Kołobrzegu są rejsy wycieczkowe organizowane na statkach i "zabytkowych" żaglowcach. Cumują one w porcie na Parsęcie, tuż pod Latarnią Morską i początkowo płynie się rzeką, a później wypływa się na otwarte morze, rejs zwykle trwa około 40 minut

My płynęliśmy statkiem Santa Maria stylizowanym na statek Krzysztofa Kolumba, którym odkrywał Amerykę. To świetna przygoda i możliwość spojrzenia na miasto z innej perspektywy.
 

 
Adres: Przystań Pasażerska, ul. Morska/Towarowa
Kołobrzeg rejs statkiem Santa Maria
Kołobrzeg rejs statkiem Santa Maria
Kołobrzeg rejs statkiem Santa Maria
Kołobrzeg rejs statkiem Santa Maria
Kołobrzeg rejs statkiem Santa Maria
Kołobrzeg rejs statkiem Santa Maria

6. Promenada Wydmowa w Kołobrzegu

Promenada w Kołobrzegu rozpoczyna się tuż przy molo i pełna jest kawiarenek, smażalni ryb czy kataryniarzy i grajków. Zaznasz tu tego niesamowitego klimatu nadbałtyckiego deptaka, którego próżno szukać w innych krajach. 
Promenada Wydmowa w Kołobrzegu to obowiązkowy punkt programu dla turystów. 

Prowadzi parkiem nadmorskim do amfiteatru i jest jedną z najdłuższych i najpiękniejszych alei nad polskim morzem. Biegnie wzdłuż Parku Zdrojowego, za którym położona jest uzdrowiskowa część miasta, warto chwilami opuścić stragany z pamiątkami i odwiedzić którąś z klimatycznych uliczek zdrojowych z zabytkową architekturą ośrodków sanatoryjnych z przełomu XIX i XX wieku.
 



 
Adres: Promenada, Aleja Nadmorska
 Kołobrzeg
Kołobrzeg

7. Pomnik Zaślubin Polski z Morzem w Kołobrzegu

Czy wiesz, że Zaślubiny Polski z Morzem w Kołobrzegu odbyły się w dniu, w którym zdobyto Kołobrzeg? Na pamiątkę tego wydarzenia, ku czci jednostek walczących o miasto w 1945 roku, wzniesiono tu pomnik autorstwa Wiktora Tołkina. Ten wielki, betonowy pomnik stanowi swoistą bramę nad morze i okno na świat

Pomnik przedstawia płaskorzeźbę żołnierzy symbolizujących długą tradycję polskiego oręża na Pomorzu. Mówi się, że przejście przez okno na wstrzymanym oddechu gwarantuje spełnienie życzenia.
 

 
Adres: Pomnik Zaślubin, ul. Bulwar Jana Szymańskiego
Kołobrzeg pomnik zaślubin z morzem
Kołobrzeg pomnik zaślubin z morzem
Kołobrzeg - pomnik zaślubin z morzem
Kołobrzeg - pomnik zaślubin z morzem

8. Bazylika Mariacka w Kołobrzegu

Bazylika Wniebowzięcia NMP czyli konkatedra w Kołobrzegu to monumentalna, cenna, gotycka budowla pięcionawowa z przełomu XIV i XV wieku. Góruje ponad "starówką" a wewnątrz kryje wiele zabytkowych elementów wyposażenia. Najbardziej cenny i okazały jak ogromny, siedmioramienny świecznik z 1327 roku, ale uwagę przykuwają też najstarsze w Polsce dębowe stalle z XV wieku, stojące w prezbiterium. 

Pośrodku świątyni wisi unikatowy, drewniany świecznik z XVI wieku, fundowany przez wspomnianą już wcześniej rodzinę Schliffenów. Legenda głosi, że powstał jako pokuta za ścięcie Jakuba Adebara. Za potężnym, gotyckim świecznikiem, o którym już wspomniałam, wisi na ścianie ciekawy obraz Cnotliwa Niewiasta. Warto też wjechać odpłatnie na taras widokowy świątyni, gdzie czeka ładna panorama.
 

 
Adres: Bazylika NMP, ul. Mariacka
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg bazylika
Kołobrzeg bazylika

9. Ratusz i "nowa Starówka" w Kołobrzegu

Piękny jest i monumentalny neogotycki Ratusz kołobrzeski z czerwonej cegły. Pochodzi z XIX wieku, jest niezwykle okazały i przypomina nieco stary zamek. W jego wnętrzach zobaczysz makiety poprzednich ratuszów, a poza tym dostępna jest tutaj Galeria oraz niewielkie muzeum w podziemiach. 



Mnie ujęły bardzo ogromne zielone drzwi prowadzące do Ratusza. Jeden z zewnętrznych filarów z tyłu ratusza to XVI-wieczny pręgierz z wyrzeźbioną twarzą. Wg legendy jest to niepokorny i przez to ścięty wójt Jakub Adebara. Kto twarz pogłaszcze, na pewno do Kołobrzegu wróci. 

Przed ratuszem natomiast, w miejscu dawnego pomnika króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III stanęła obecnie ciekawa fontanna w formie kuli ziemskiej, obracającej się na wodzie. Średniowieczny układ "Starówki" w Kołobrzegu zachował się od XIII wieku, kiedy Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie. Ośrodek założono w formie szachownicy z prostokątnym rynkiem. Od rynku odchodziły wąskie uliczki usytuowane względem siebie pod kątem prostym. 

Miasto było lokowane na prawie niemieckim i już w XV wieku było w całości niemal murowane. Potem bardzo mocno ucierpiało podczas II wojny światowej i kiedy w czasach komuny wystawiono wysokie blokowiska, taki smutny widok roztaczał się spod pięknego ratusza. 

Toteż wybudowano wokół niego ciekawe kamieniczki, nazywane przez mieszkańców "Nową Starówką". Są urokliwe, nie przypominają starych, zabytkowych kamienic i ich nie udają na siłę, ale też są dużo bardziej klimatyczne niż bloki za nimi. Tym samym wokół ratusza zrobiło się dużo ładniej i rynek jest przyjemnym miejscem spacerów.
 

 
Adres: Ratusz, ul. Ratuszowa
Kołobrzeg ratusz
Kołobrzeg ratusz
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg - twarz Jakuba
Kołobrzeg - twarz Jakuba
Kołobrzeg
Kołobrzeg

10. Kamienica kupiecka w Kołobrzegu

Kamienica kupiecka to najstarszy, gotycki dom w Kołobrzegu, stojący niedaleko ratusza, przy deptaku. Jest to piękna, ceglana kamienica Schliffenów, w której obecnie mieści się Muzeum Oręża Polskiego, również z całkiem sporą wystawą plenerową na miejscu.
 



 
Adres: Kamienica kupiecka, ul. Gierczak 5
Kołobrzeg - najstarsza kamieniczka
Kołobrzeg - najstarsza kamieniczka
Kołobrzeg - najstarsza kamieniczka
Kołobrzeg - najstarsza kamieniczka

11. Złota Uliczka w Kołobrzegu

Tak jak Praga ma swoją Złotą Uliczkę, tak i Kołobrzeg. Złotą Uliczkę w Kołobrzegu stanowi ulica Dubois, nie jest aż tak urokliwa, ale warto się nią przejść, tym bardziej, że stoi tu Baszta Prochowa, a także blisko jest stąd do Bazyliki. W pobliżu warto też zajrzeć na inne stare uliczki - Kamienną czy Wąską.
 

 
Adres: Złota Uliczka, ul. Dubois
Kołobrzeg Złota Uliczka
Kołobrzeg Złota Uliczka

12. Baszta Prochowa w Kołobrzegu

Na ulicy Dubois stoi wspomniana Baszta Prochowa - jedyny zachowany obiekt średniowiecznego systemu obronnego Starego Miasta w Kołobrzegu
 

 
Adres: Baszta Prochowa, ul. Dubois

13. Bindaż grabowy w Kołobrzegu

Co to jest ten bindaż? Bindaż to element architektury parkowej, rodzaj szpaleru czy urokliwa aleja, obsadzona grabami, których korony tworzą formę sklepienia. W Kołobrzegu istnieje taki zabytkowy bindaż, przy prowadzącej w stronę portu ul. Towarowej. Możesz tu pospacerować pięknym grabowym tunelem urządzonym w połowie XIX wieku. Po 1945 roku na długo o nim zapomniano, dopiero niedawno zyskał status pomnika przyrody i przeszedł gruntowną renowację. Teraz znów pięknie się prezentuje to unikalne dzieło sztuki ogrodowej i dobrze, bo to rzadko spotykana atrakcja w Polsce.
 

 
Adres: Bindaż, ul. Towarowa
Kołobrzeg zabytkowy bindaż
Kołobrzeg zabytkowy bindaż

14. Uzdrowisko w Kołobrzegu

Już na początku XIX wieku zaczęto dostrzegać walory uzdrowiskowe Kołobrzegu, ale przełomowym momentem w dziejach miasta była decyzja z 1872 roku o likwidacji twierdzy wojskowej. 

Ośrodek w krótkim czasie stał się kurortem, zaczęto rozbudowę dzielnicy uzdrowiskowej, posadzono nadmorski park, a w mieście powstały liczne zieleńce. Dziś skorzystasz tu z bogatej oferty uzdrowiskowej, nie tylko z zabiegów, ale np. dancingów 🙂

 Kołobrzeg
Kołobrzeg

15. Obrotowa Kawiarnia w Kołobrzegu

Obrotowa Kawiarnia to kolejna unikalna atrakcja Kołobrzegu, bo czy znasz inną taką kawiarnię w Polsce? Eleven Club, bo taką nosi nazwę, znajduje się na najwyższym, jedenastym piętrze Hotelu Arka, we wschodniej części Kołobrzegu. To wyjątkowe miejsce, gdzie nie tylko skosztujesz specjałów lokalu, ale i wejdziesz w ruch obrotowy, podziwiając zmieniający się widok morza siedząc. 

To naprawdę ciekawostka. Wypijesz tu pyszną kawę z wykwintnej mieszanki ziaren z najlepszych upraw Ameryki Południowej i Indii oraz zjesz dobre ciacho czy krem brulee.
 

 
Adres: Obrotowa Kawiarnia Eleven Club, ul. Sułkowskiego 11
Kołobrzeg kawiarnia obrotowa
Kołobrzeg kawiarnia obrotowa
Kołobrzeg kawiarnia obrotowa
Kołobrzeg kawiarnia obrotowa

16. Port rybacki i Skansen Morski w Kołobrzegu

Port rybacki to wciąż miejsce żywe w Kołobrzegu i ważne dla mieszkańców, bo to jeden z największych ośrodków rybackich w Polsce. Jest nieco ograniczone dla turystów, choć można tu nabyć świeżą rybkę i zajrzeć, gdy nie ma akurat rybackiego ruchu. Warto podziwiać jednostki tutaj pływające na co dzień. Szalejące nad portem mewy mówią nam o tym, że przybyła świeża ryba 🙂 

W pobliżu znajduje się Skansen Morski - oddział Muzeum Oręża Polskiego, to ciekawe miejsce dla miłośników militariów. Zobaczysz tu m.in. dwa okręty wojenne - ORP Fala i ORP Władysławowo, nie tylko z zewnątrz, bo można wejść do ich wnętrza i przekonać się, jak ciasno mają marynarze. Ponadto znajdziesz tu różne urządzenia, broń i aparaturę nawigacyjną. Wszystkie eksponaty są szczegółowo opisane wraz z informacją, gdzie dany statek, okręt czy kuter pływał.
 

 
Adres: Port i Skansen, ul. Bałtycka
 Kołobrzeg Port
Kołobrzeg Port
 Kołobrzeg Port
Kołobrzeg Port
Kołobrzeg Skansen Morski
Kołobrzeg Skansen Morski
 Kołobrzeg Skansen Morski
Kołobrzeg Skansen Morski

17. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Muzeum Oręża Polskiego składa się tak naprawdę z trzech muzeów. Pierwszą siedzibą Muzeum jest średniowieczna kamieniczka kupiecka - Dom Schlieffenów z XV wieku, przy ul. Gierczak. 

Muzeum Oręża Polskiego w Kamienicy Kupieckiej prezentuje cenne zbiory militariów i dzieje oręża polskiego od czasów średniowiecznych po współczesność. Obok zobaczyć też można wystawę plenerową. Do Muzeum należy też Skansen Morski (Bałtycka 31) oraz Muzeum Miasta Kołobrzeg w zabytkowym Pałacu Braunschweigów (ul. Armii Krajowej 13).
 

 
Adres: Muzeum Oręża Polskiego, ul. E. Gierczak 5, ul. Armii Krajowej 13, Bałtycka 31
Kołobrzeg Muzeum Oręża Polskiego
Kołobrzeg Muzeum Oręża Polskiego
Kołobrzeg Muzeum Oręża Polskiego
Kołobrzeg Muzeum Oręża Polskiego

18. Wieża ciśnień i Browar Colberg w Kołobrzegu

Wieża ciśnień pochodzi z 1885 roku. Zbudowano ją z czerwonej cegły w stylu neogotyckim. Stanowiła główny zbiornik wody pitnej dla miasta podczas prowadzonych w nim działań wojennych. Dziś mieści się w niej Kołobrzeska Fabryka Piwa Colberg, z restauracją i browarem, gdzie skosztujesz kilka różnych piw, od pysznego ciemnego, przez gorzkawą i aromatyczną Ipę, po jasne niefiltrowane.
 

 
Adres: Wieża, ul. Budowlana
 Kołobrzeg wieża ciśnień
Kołobrzeg wieża ciśnień
 Kołobrzeg Browar Colberg
Kołobrzeg Browar Colberg

19. Źródło solne w Kołobrzegu

Za Karczmą Solną, na Wyspie Solnej znajdziesz ogólnodostępne źródło solankowe. Z małego rzygacza wypływa strumień sześcioprocentowego wodnego roztworu soli. Jeśli chcesz, możesz spróbować smaku palącej przełyk solanki. Do picia może kiepsko, ale do kiszenia ogórków nadaje się wyśmienicie 🙂 Woda ta jest też używana podczas kąpieli w tutejszych zakładach leczniczych.
 

 
Adres: Źródło, ul. Solna
Kołobrzeg źródło solne
Kołobrzeg źródło solne

20. Pomnik Tysiąclecia zwany Marchewką w Kołobrzegu

Pomnik Tysiąclecia stoi obok bazyliki, jest to okazała rzeźba autorstwa Wiktora Szostało, powstała na pamiątkę tysięcznej rocznicy ustanowienia biskupstwa w Kołobrzegu. Ta rzeźba ze spawanej i polerowanej stali nierdzewnej przedstawia papieży Jana Pawła II oraz Benedykta XVI, z królem Polski - Bolesławem Chrobrym i cesarzem Niemiec – Ottonem III. 

Pojawia się tutaj również rozdarty krzyż symbolizujący trudne losy Polski i gołąb z gałązką oliwną, który ma być symbolem pokoju. Cała konstrukcja jest wielce wymowna, choć odbierana przez mieszkańców nie tylko z pompą, bowiem nazywana jest Marchewką, a to dlatego, że otwór w pomniku przypomina kształtem to warzywo.
 

 
Adres: Pomnik Tysiąclecia, zbieg ul. Armii Krajowej z ul. Katedralną
Pomnik pod bazyliką, nazywany marchewką od kształtu otworu
Pomnik pod bazyliką, nazywany marchewką od kształtu otworu

21. Las Kołobrzeski Podczele w Kołobrzegu

Podczele, Las Kołobrzeski to dzielnica Kołobrzegu, w której można odpocząć od zgiełku miasta. Dojedziesz tu z centrum piękną ścieżką rowerową długości 4 km. Znajdziesz tu szeroką plażę, dziką przyrodę, jest to również raj dla miłośników militariów. Podczele to coś w rodzaju skansenu rosyjskiej bazy lotniskowej z okresu zimnej wojny. 

Do dziś zachowały się żelbetowe schronohangary, a na okolicznych budynkach czerwone gwiazdy. Obecnie na lotnisku odbywają są zloty miłośników szybkich motorów oraz koncerty, jest też możliwość uprawiania sportów powietrznych.

22. Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu

Muzeum Figur Woskowych to ciekawa atrakcja dla całej rodziny. Stoi niemal przy molo, w centralnej części Kołobrzegu, gdzie czekają też kramy z pamiątkami. W Muzeum spotkasz idealnie odwzorowane woskowe figury ludzi, którzy zapisali się w kinowej, politycznej i sportowej historii ludzkości. Na dzieci czekają też bajkowe postaci i scenerie, które aż proszą się o fajne, rodzinne zdjęcia pamiątkowe.
 

 
Adres: Muzeum Figur Woskowych, ul. Rodziewiczówny 1a/25
 Kołobrzeg
Kołobrzeg

23. Pomnik Turystki w Kołobrzegu

Niedaleko Ratusza odnaleźć można w Kołobrzegu ciekawy pomnik Turystki, robiącej sobie selfie. Nie muszę chyba pisać, że wywołuje sporo emocji i sporo osób również wykonuje sobie z nią zdjęcie 🙂
 

 
Adres: Pomnik Turystki, ul. Armii Krajowej
Kołobrzeg - pomnik turystyki robiąc
Kołobrzeg - pomnik turystyki robiąc

24. Budynek Poczty Polskiej w Kołobrzegu

Budynek Poczty kołobrzeskiej stojący w Parku 18 Marca to jeden z najpiękniejszych budowli w mieście. Ale to nie wszystko, wiąże się z nim ciekawostka, bowiem na jego fasadzie przycupnęły krasnale. Jest ich 10 i odnalezienie ich to fajny pomysł na zabawę z dziećmi. Tak więc nie tyko Wrocław ma swoje krasnale, ale i Kołobrzeg.
 

 
Adres: Budynek Poczty, ul. Armii Krajowej
Kołobrzeg budynek Poczty
Kołobrzeg budynek Poczty

Mapa atrakcji Kołobrzega

Poniżej znajdziesz mapę Kołobrzega z zaznaczonymi atrakcjami, które wymieniłam w artykule. Są tez zaznaczone figurki Mew Marianów. Myślę, że się przyda podczas wizyty w tym pięknym mieście.

Film o Kołobrzegu

Zapraszamy na nasz film Kołobrzeg Top 5 🙂

Gdzie zjeść w Kołobrzegu?

Niezwykle bogata jest oferta Kołobrzegu w tym względzie. Na mieście znajdziesz mnóstwo knajpek i eleganckich restauracji, w których dobrze, a nawet bardzo dobrze zjesz, ponadto miasto pełne jest noclegów o różnym standardzie, również tym najwyższym, w których także znajdziesz restauracje i kawiarnie. 

Niedaleko portu przycupnęła klimatyczna Karczma Solna, z ładnym obejściem i wystrojem. Zjesz tu smaczną rybkę i tradycyjne dania. Zaraz obok skosztujesz słynnej kołobrzeskiej solanki, wprost z solnego źródełka, całkowicie bezpłatnie, ale dużo nie wypijesz, woda jest naprawdę słona. Ponoć dobrze działa na górne drogi oddechowe i problemy reumatyczne. Używana jest w tutejszych obiektach do kąpieli. 

No a po słonej solance jak znalazł będzie smaczne piwo Colberg w miejscowej wieży ciśnień. Pyszne jest to ciemne, zdrowe - jasne niefiltrowane, mocno gorzka jest aromatyczna Ipa, ale to nadal nie wszystkie, więc sam spróbuj, które najbardziej przypadnie Ci do gustu. Na miejscu działa też restauracja.

Pyszne słodkości i kawa czekają w Kawiarni Obrotowej w Hotelu Arka.

Kołobrzeg kawiarnia obrotowa
Kołobrzeg kawiarnia obrotowa
 Kołobrzeg Browar Colberg
Kołobrzeg Browar Colberg
 Kołobrzeg SeaSide Hotel
Kołobrzeg SeaSide Hotel

Noclegi w Kołobrzegu

My spaliśmy w obszernym Seaside Park Hotel, przy samej plaży w Kołobrzegu. Miejscówka jest niesamowita, jeśli ktoś nie chce, to nawet nie musi wychodzić na miasto, bo tutaj znajdzie sporo rozrywek na cały dzień - wypożyczalnię rowerów, fitness, siłownię, wellnes&spa z basenem i sauną, ogromny telewizor, kąciki zabaw dla maluchów, animatorów dla nich i ściankę wspinaczkową, a ponadto kawiarnie i restauracje, notabene bardzo smaczne. Każdy pokój ma własny balkon, niektóre są z widokiem na morze. No i taka ciekawostka, można przyjechać ze swoim pupilem, my spotkaliśmy tu nawet kilka piesków. Obiekt ma 4 gwiazdki i nie jest w tym odosobniony w Kołobrzegu. 

Zaraz obok mieści się znacznie większy Hotel Arka, w którym może nocować jednocześnie 1600 gości. To tutaj znajduje się słynna kawiarnia obrotowa. Obiekty te idealnie wpasowują się w główne hasło Kołobrzegu - Re:generacja! 

Jeżeli wolisz bezpośredni kontakt z gospodarzem to możesz też poszukać noclegi w Kołobrzegu na e-wczasy.pl

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com
 Kołobrzeg SeaSide Hotel
Kołobrzeg SeaSide Hotel
 Kołobrzeg SeaSide Hotel
Kołobrzeg SeaSide Hotel

Dojazd do Kołobrzegu

  • Samochodem - do Kołobrzegu np. ze Śląska i Dolnego Śląska najlepiej dojechać początkowo autostradą A4 do Legnicy, następnie na północ wygodną drogą S3 aż do Szczecina. Za Goleniowem zjeżdżamy na S6 i nią podążamy prawie do samego Kołobrzegu, tylko na ostatni odcinek zjeżdżamy na drogę nr 163, w miejscowości Niekanin.
  • Autobusem - dojedziesz tu np. flixbusem, są połączenia np. z Katowic, Warszawy, Wrocławia czy Bydgoszczy. Przystanek mieści się przy ul. Kolejowej 6 w Kołobrzegu.
  • Pociągiem - bardzo dobry dojazd, spróbowaliśmy na sobie. Z Katowic jest bardzo dobre połączenie przez Poznań. Z niemal wszystkich większych miast w Polsce dojedziesz pociągiem do dworca w Kołobrzegu (Aleja Kolejowa 3). M.in. z Koszalina, Szczecina, Gdańska, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Warszawy czy z Krakowa. Kursują tu nawet szybkie pociągi typu Pendolino.

Rozrywka w Kołobrzegu

No i na koniec jeszcze trochę rozrywki, wszak życie nocne w Kołobrzegu kwitnie. Przekonaliśmy się o tym w Klubie Aquarius, w hotelu o tej samej nazwie. Można tu potańczyć, świetnie się zabawić i skosztować modnych drinków. Do wyboru jest parkiet główny lub bardziej kameralny parkiet przy lożach. Nie jest to nasza codzienna rozrywka i rzadko w takich klubach i na dyskotekach bywamy, tym bardziej fajnie było skorzystać i zaznać czegoś nowego. Zabawa trwa tu do rana, my tak długo nie wytrzymaliśmy 😉

 Kołobrzeg Klub Aquarius
Kołobrzeg Klub Aquarius

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg - latarnia morska
Kołobrzeg przystań
Zachód słońca
Kołobrzeg - pomnik turystyki robiącej selfie
Kołobrzeg kawiarnia obrotowa
Kołobrzeg kawiarnia obrotowa
Kołobrzeg ratusz
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg - mewa Marian
Kołobrzeg
Kołobrzeg - najstarsza kamieniczka
Kołobrzeg Muzeum Oręża Polskiego
Kołobrzeg bazylika
Kołobrzeg konkatedra
Kołobrzeg bazylika
Kołobrzeg Złota Uliczka
Kołobrzeg
Kołobrzeg bindaż
Kołobrzeg z najlepszą przewodniczką - Niną
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg rejs statkiem Santa Maria
Kołobrzeg
Kołobrzeg Karczma Solna
Kołobrzeg Karczma Solna
 Kołobrzeg Skansen Morski
 Kołobrzeg Port
 Kołobrzeg
 Kołobrzeg
 Kołobrzeg
 Kołobrzeg
 Kołobrzeg
 Kołobrzeg
 Kołobrzeg Klub Aquarius
 Kołobrzeg Klub Aquarius
ulica Dubois
Kołobrzeg
dzwon portowy
widok z wiezy bazyliki na ratusz miejski
 Kołobrzeg
 Kołobrzeg
 Kołobrzeg SeaSide Hotel
 Kołobrzeg
 Kołobrzeg
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 275)
Twoja ocena
Avatar użytkownika Łukasz Piernikarczyk
Łukasz Piernikarczyk
Piękne miasto! W szczególności okolice mola i latarni!
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Kołobrzeg jest pięknym i zadbanym miastem. To miejsce, w którym po raz pierwszy byłam nad morzem po sezonie, w październiku i bardzo mi się taka odsłona Bałtyku spodobała 🙂 Polecam!
Avatar użytkownika MaciejW
MaciejW
Fajne miejsce na wypoczynek bierny jak i aktywny. Liczne ścieżki rowerowe, które będę chciał przetestować. W sezonie może być męczące od nadmiaru turystów.
karrrr96

Widok z latarni przepiękny !!!!!

Avatar użytkownika Lutodar
Lutodar

Fajne miasto na urlop.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024