Muzeum Oręża Polskiego

Muzeum Oręża Polskiego

(4.5 głosów: 27)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu to rozbudowana placówka złożona z kilku oddziałów. W Kołobrzegu najstarszą siedzibę Muzeum stanowi gotycka kamieniczka, tzw. Dom Schlieffenów, zbudowana w XV wieku. Zwyczajowo nazywana jest ona Kamienicą Kupiecką. To najstarszy dom w Kołobrzegu. W czasie II wojny światowej została ona, podobnie jak całe miasto, poważnie zniszczona, odbudowano ją dopiero w latach 60. XX wieku. Muzeum Oręża Polskiego w Kamienicy Kupieckiej prezentuje cenne zbiory militariów i dzieje oręża polskiego od czasów średniowiecznych po współczesność. Eksponaty znajdują się zarówno pod dachem, jak i na plenerowej wystawie.Muzeum Oręża Polskiego
Muzeum Oręża Polskiego
Muzeum Oręża Polskiego
Muzeum Oręża Polskiego
Muzeum Oręża Polskiego
Muzeum Oręża Polskiego

Ponadto Oddziałami Muzeum jest Kołobrzeski Skansen Morski przy ulicy Bałtyckiej, gdzie zobaczysz m.in. dwa okręty wojenne - ORP Fala i ORP Władysławowo, nie tylko z zewnątrz, bo można również wejść do ich wnętrza. Strasznie tam ciasno, to daje wyobrażenie o trudnej pracy marynarza. Ostatnim Oddziałem w Kołobrzegu jest Muzeum Miasta Kołobrzeg, to Oddział Historii Miasta, który siedzibę ma w zabytkowym Pałacu Braunschweigów z XIX wieku, przy ul. Armii Krajowej. Pałac to przykład wytwornej rezydencji mieszczańskiej w stylu empire, z bogatym wystrojem hallów oraz salą bankietową na piętrze, w której odbywały się spotkania ludzi morza. Znajdziesz tu oryginalny, XIX-wieczny plafon - duże malowidło na suficie. Pałac stanowi siedzibę dyrekcji Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu i oferuje 2 wystawy stałe: "Zbiory metrologiczne" i "Dzieje Kołobrzegu" oraz salę wystaw czasowych.

Skansen Morski
Skansen Morski
Skansen Morski
Skansen Morski
Skansen Morski
Skansen Morski

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Muzeum Oręża Polskiego
V-VI i IX codziennie 9:00–16:00
VII-VIII codziennie 9:00–18:00
X-IV wt–nd 9:00–16:00, pn tylko ekspozycja plenerowa 9:00-15:00

Muzeum Miasta Kołobrzegu
V-IX codziennie 9:00–16:00
X-IV pn-sb 9:00–16:00, nd zamknięte

Skansen Morski
V-VI i IX codziennie 9:00–16:00
VII-VIII codziennie 9:00–18:00
X-IV wt–nd 9:00–16:00, pn zamknięte

Bilety: jedno Muzeum normalny 25 zł, ulgowy 20 zł
Dwa muzea normalny 50 zł, ulgowy 40 zł
Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny
Aktualne godziny zwiedzania i ceny biletów znajdziesz na oficjalnej stronie Muzeum: www.muzeum.kolobrzeg.pl

Adres

Muzeum Oręża Polskiego
Muzeum Miasta Kołobrzegu
ul. Armii Krajowej 13, Kołobrzeg
tel. 94/ 352-52-53 
Muzeum Oręża Polskiego
ul. E. Gierczak 5, Kołobrzeg
tel. 94/ 352-12-88
Kołobrzeski Skansen Morski
ul. Bałtycka 31, Kołobrzeg
tel. 518-296-026

GPS: 54°10'28N, 15°34'30E

Muzeum Oręża Polskiego na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Kołobrzegu wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Kołobrzeg noclegi

Kołobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°10'28N, 15°34'30E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Muzeum Oręża Polskiego na blogu

Kołobrzeg na weekend

Urokowi Kołobrzegu oprzeć się po prostu nie można, śliczna plaża zachęca do spacerów przez cały rok, a my po raz pierwszy zaznaliśmy jej magii nie w lecie, a poza sezonem. W październikowym świetle wygląda fantastycznie, wręcz zjawiskowo. Pod tym linkiem znajdziesz przewodnik po atrakcjach Kołobrzegu, ale zapraszam Cię też na naszą relację oraz film z tego cudnego miasta!

13 październik 2021 13:44
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021