Latarnia morska w Kołobrzegu

Latarnia morska w Kołobrzegu

(4.4 głosów: 123)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Latarnia Morska to symbol Kołobrzegu, stoi w jego centralnej części, w pobliżu portu i ujścia Parsęty do Bałtyku. To obiekt widoczny niemal na wszystkich widokówkach. Wysoki na 26 metrów, a jej zasięg dochodzi do 16 Mm. Światło latarni widoczne jest prawie z 30 km. Latarnia w Kołobrzegu została zbudowana w 1947 roku, po tym, jak poprzednia została zniszczona w 1945 roku przez Niemców, w czasie działań wojennych. Nowa, dzisiejsza latarnia stanęła w miejscu nieco innym niż poprzednia, na platformie dawnego fortu Twierdzy Kołobrzeskiej - Ujście i stanowi niejako symbol zwycięstwa. Z budowli można podziwiać piękną panoramę okolicy, a także dowiedzieć się co nieco o historii latarń morskich. Działa tu również Muzeum Minerałów. Pod latarnią w Kołobrzegu wiedzie czerwony Szlak Nadmorski. Obiekty jest płatny.Latarnia morska w Kołobrzegu
Latarnia morska w Kołobrzegu

Historia światła nawigacyjnego w Kołobrzegu

Po raz pierwszy światło do celów nawigacyjnych pojawiło się tu w 1666 roku, na wieżyczce w porcie. Później światło zapalano na falochronie. W 1899 roku powstał nowy budynek z wysoką na 25 metrów wieżą, która służyła jako latarnia morska. Zasięg tej latarni wynosił 8 Mm, a źródło światła znajdowało się na wysokości 14 m n.p.m. W 1909 roku ten lekki budynek ryglowy zastąpiono solidniejszą budowlą z cegły. Zasięg latarni wzrósł do 12 Mm, a zasilane gazem światło żarowe znalazło się na wysokości 25 m n.p.m.

Latarnia morska w Kołobrzegu
Latarnia morska w Kołobrzegu
Latarnia morska w Kołobrzegu
Latarnia morska w Kołobrzegu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie 10.00-17.00
VII-VIII do zachodu słońca
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 6 zł
Dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny
Obiekt niedostępny dla wózków i zwierząt
Aktualne godziny zwiedzania i ceny biletów znajdziesz na stronie Latarni: www.latarnia.kolobrzeg.pl

Adres

Latarnia Morska
ul. Morska 1, Skwer Mieszkowskiego, Kołobrzeg
tel. 94/ 352-04-47, 502-058-767

GPS: 54°11'11N, 15°33'15E

Latarnia morska w Kołobrzegu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Kołobrzegu wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Kołobrzeg noclegi

Kołobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Latarnia morska w Kołobrzegu
Latarnia morska w Kołobrzegu
Kołobrzeg latarnia morska, Danusia
latarnia - element Twierdzy Kołobrzeg, Danusia
54°11'11N, 15°33'15E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

aro72gr
fajne i atrakcyjne miejsce dla lubiących takie klimaty

Latarnia morska w Kołobrzegu na blogu

Kołobrzeg na weekend

Urokowi Kołobrzegu oprzeć się po prostu nie można, śliczna plaża zachęca do spacerów przez cały rok, a my po raz pierwszy zaznaliśmy jej magii nie w lecie, a poza sezonem. W październikowym świetle wygląda fantastycznie, wręcz zjawiskowo. Pod tym linkiem znajdziesz przewodnik po atrakcjach Kołobrzegu, ale zapraszam Cię też na naszą relację oraz film z tego cudnego miasta!

13 październik 2021 13:44
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021