Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
54°11'2" N, 15°33'33" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Bindaż to inaczej chłodnik lub berso. Niegdyś stanowił element architektury parkowej zwłaszcza w parkach renesansowych i barokowych. Jest to rodzaj szpaleru, gdzie cień spacerującym zapewniają uformowane na półokrągłej kratownicy drzewa - graby lub lipy.We współczesnych parkach bindaże spotykane są niezwykle rzadko. W Kołobrzegu grabowy bindaż z XIX wieku można znaleźć w parku przy ul. Towarowej. Ma on 130 m długości. W okresie międzywojennym nazywany był aleją miłości, bo stanowił idealne miejsce na randki zakochanych.

Po wojnie nieco go zaniedbano, a obecnie prowadzone są prace nad przywróceniem mu dawnej świetności. W 2003 roku odtworzono prowizorycznie metalowe pręty w tunelu. Pełną rewitalizację przeprowadzono w 2009 roku. Po zmierzchu kołobrzeski bindaż  jest pięknie oświetlony. Jest to niewątpliwie rzadka atrakcja miejska.

Bindaż - szpaler
ul. Towarowa, KołobrzegKołobrzeg noclegi

Kołobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020