Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Spacer promenadą w Kołobrzegu

Promenada w Kołobrzegu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Bulwar Jana Szymańskiego to promenada w Kołobrzegu - miejsce klimatyczne, usytuowane tuż nad brzegiem morza, wzdłuż linii brzegowej. Ów deptak wybudowano w 1994 roku. Wcześniejsza promenada została uszkodzona, a właściwie zniszczona przez sztorm na Bałtyku. Obecna jest wzmocniona żelbetonem i zabezpieczona barierkami. Promenada to obowiązkowy punkt na mapie Kołobrzegu, gdzie turysta musi być. Ma ona około 500 metrów długości, a rozciąga się od molo aż do zabytkowej latarni morskiej. Promenada została nazwana imieniem Jana Szymańskiego - człowieka wielce zasłużonego dla wybrzeża, który był pierwszym dyrektorem i współtwórcą Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Na promenadzie w Kołobrzegu w sezonie trudno nieraz przejść, takie są tutaj tłumy i mnóstwo stoisk z pamiątkami. Po sezonie jest znacznie przyjemniej i spokojniej. Znajdziesz tu słynny Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. W drugą stronę, Aleją Nadmorską prowadzi Promenada Wydmowa, tworząc piękny ciąg spacerowy, wśród zieleni.

Promenada w Kołobrzegu
Promenada w Kołobrzegu
Promenada w Kołobrzegu
Promenada w Kołobrzegu

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny

Promenada
ul. Bulwar Jana Szymańskiego, Kołobrzeg

Noclegi w Kołobrzegu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Promenada w Kołobrzegu
Promenada w Kołobrzegu
Promenada w Kołobrzegu
(4.3 głosów: 102)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 102)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Marta

Piekne miejsce, w sezonie troche tłoczne 🙂. mimo to spacer przyjemny.

 

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024