Promenada w Kołobrzegu
Promenada w Kołobrzegu
(4.3 głosów: 102)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Spacer promenadą w Kołobrzegu

Bulwar Jana Szymańskiego to promenada w Kołobrzegu - miejsce klimatyczne, usytuowane tuż nad brzegiem morza, wzdłuż linii brzegowej. Ów deptak wybudowano w 1994 roku. Wcześniejsza promenada została uszkodzona, a właściwie zniszczona przez sztorm na Bałtyku. Obecna jest wzmocniona żelbetonem i zabezpieczona barierkami. Promenada to obowiązkowy punkt na mapie Kołobrzegu, gdzie turysta musi być. Ma ona około 500 metrów długości, a rozciąga się od molo aż do zabytkowej latarni morskiej. Promenada została nazwana imieniem Jana Szymańskiego - człowieka wielce zasłużonego dla wybrzeża, który był pierwszym dyrektorem i współtwórcą Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Na promenadzie w Kołobrzegu w sezonie trudno nieraz przejść, takie są tutaj tłumy i mnóstwo stoisk z pamiątkami. Po sezonie jest znacznie przyjemniej i spokojniej. Znajdziesz tu słynny Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. W drugą stronę, Aleją Nadmorską prowadzi Promenada Wydmowa, tworząc piękny ciąg spacerowy, wśród zieleni.

Promenada w Kołobrzegu
Promenada w Kołobrzegu
Promenada w Kołobrzegu
Promenada w Kołobrzegu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny

Adres

Promenada
ul. Bulwar Jana Szymańskiego, Kołobrzeg

GPS: 54°11'11N, 15°33'38E

Kołobrzeg noclegi

Kołobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Promenada w Kołobrzegu
Promenada w Kołobrzegu
Promenada w Kołobrzegu
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Marta

Piekne miejsce, w sezonie troche tłoczne 🙂. mimo to spacer przyjemny.

 

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023