Wieża ciśnień w Kołobrzegu

Wieża ciśnień w Kołobrzegu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Piękna wieża ciśnień stojąca przy ul. Budowlanej w Kołobrzegu pochodzi z 1885 roku. Zbudowano ją z czerwonej cegły w stylu neogotyckim. Stanowiła główny zbiornik wody pitnej dla miasta podczas prowadzonych w nim działań wojennych. Wieża ciśnień przetrwała II wojnę światową praktycznie bez zniszczeń. Po wojnie jednak przez wiele lat była nieużytkowana. Uruchomiono ją w latach 70-tych XX wieku. Obecnie jej właścicielem są Miejskie Wodociągi i Kanalizacje.

Wieża ciśnień w Kołobrzegu
Wieża ciśnień w Kołobrzegu

Na parterze wieży mieści się restauracja i Kołobrzeska Fabryka Piwa Colberg, nawiązująca nazwą do przedwojennej nazwy Kołobrzegu - Kolberg, a w górnej części wieży jest zbiornik na wodę o pojemności 720 m sześciennych. Usytuowanie wieży jest niezbyt szczęśliwe, bo zasłaniają ją bloki mieszkaniowe, jednak z całą pewnością warto do niej zajrzeć.

Wieża ciśnień w Kołobrzegu
Wieża ciśnień w Kołobrzegu

Informacje praktyczne

Wieża ciśnień
ul. Budowlana 6, Kołobrzeg

Noclegi w Kołobrzegu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(4 głosów: 29)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 29)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024