Wieża ciśnień w Kołobrzegu

Wieża ciśnień w Kołobrzegu

(4 głosów: 29)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Piękna wieża ciśnień stojąca przy ul. Budowlanej w Kołobrzegu pochodzi z 1885 roku. Zbudowano ją z czerwonej cegły w stylu neogotyckim. Stanowiła główny zbiornik wody pitnej dla miasta podczas prowadzonych w nim działań wojennych. Wieża ciśnień przetrwała II wojnę światową praktycznie bez zniszczeń. Po wojnie jednak przez wiele lat była nieużytkowana. Uruchomiono ją w latach 70-tych XX wieku. Obecnie jej właścicielem są Miejskie Wodociągi i Kanalizacje.

Wieża ciśnień w Kołobrzegu
Wieża ciśnień w Kołobrzegu

Na parterze wieży mieści się restauracja i Kołobrzeska Fabryka Piwa Colberg, nawiązująca nazwą do przedwojennej nazwy Kołobrzegu - Kolberg, a w górnej części wieży jest zbiornik na wodę o pojemności 720 m sześciennych. Usytuowanie wieży jest niezbyt szczęśliwe, bo zasłaniają ją bloki mieszkaniowe, jednak z całą pewnością warto do niej zajrzeć.Wieża ciśnień w Kołobrzegu
Wieża ciśnień w Kołobrzegu

Adres

Wieża ciśnień
ul. Budowlana 6, Kołobrzeg

GPS: 54°10'35N, 15°34'46E

Kołobrzeg noclegi

Kołobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023