Zagłosuj na nas!
Wisła amfiteatr

Wisła

(4.3 głosów: 307)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wisła zwana perłą Beskidu Śląskiego leży w województwie śląskim, w dolinie rzeki Wisły, na poziomie 431 m n.p.m., u stóp Baraniej Góry (1220 m n.p.m.), gdzie właśnie królowa rzek polskich bierze swój początek. Wisła otoczona jest od zachodu pasmem Czantorii (995 m n.p.m.), Stożka (980 m n.p.m.) i Przełęczą Kubalonki (761 m n.p.m.), a od wschodu Równicą, Trzema Kopcami Wiślańskimi i Przełęczą Salmopolską (934 m n.p.m.). Szlaki pozwalają cieszyć się urokiem i cudnymi panoramami tych gór, a na tych szlakach odpoczniemy w schroniskach, np. w Schronisku na Soszowie czy Schronisku na Stożku.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Jezioro Czerniańskie, JureK
Jezioro Czerniańskie, JureK

Bliskie sąsiedztwo atrakcyjnych turystycznie miejscowości takich jak Ustroń czy Szczyrk podnosi walory Wisły jako świetnej bazy wypadowej.

Narciarstwo w Wiśle

Na terenie Wisły działa wiele wyciągów narciarskich krzesełkowych, orczykowych i talerzykowych. Stoki są przystosowane do organizowania narciarskich i snowboardowych mistrzostw, zimowych konkurencji i zawodów dla sportowców początkujących i zaawansowanych. Niektóre stoki są sztucznie naśnieżane i oświetlone.Dla zawodowców ważne staną się skocznie narciarskie - w Wiśle-Malince i Centrum oraz doskonale przygotowane narciarskie trasy biegowe na Kubalonce. Ogromną atrakcją są również zimowe kuligi w zaprzęgach konnych, np. w malowniczej Dolinie Białej Wisełki.

Skocznia narciarska w Wiśle Malince
Skocznia narciarska w Wiśle Malince

Top atrakcje w Wiśle

Wisła niewątpliwie posiada swój urok, zarówno latem jak i zimą tętni życiem. Jest ulubioną miejscowością wypoczynkową mieszkańców Śląska, ze względu na bogatą ofertę noclegową, piękne okolice, ciekawe szlaki turystyczne na okoliczne szczyty i infrastrukturę narciarską. Poznaj top atrakcje Wisły!1. Dolina Białej Wisełki 

Malownicza dolina dostępna nawet dla rodzin z małymi dziećmi w wózkach, na spacerze towarzyszy Ci przez cały czas płynąca doliną Biała Wisełka, z licznymi niewielkimi kaskadami, a na końcu doliny koniecznie zobaczyć trzeba Kaskady Rodła, dalej szlak już niedostępny dla wózków wiedzie na Baranią Górę

Wisła
Wisła
Kaskady Rodła w drodze na Baranią
Kaskady Rodła w drodze na Baranią

2. Jezioro Czerniańskie w Wiśle Czarne

W Wiśle Czarne, niedaleko Doliny Białej Wisełki warto podjechać albo przespacerować się nad Jezioro Czerniańskie z zaporą

Jezioro Czerniańskie w Wiśle
Jezioro Czerniańskie w Wiśle

3. Wodospad w Wiśle Czarne

Jeszcze przed Jeziorem Czerniańskim niemal przy samej drodze dostępny jest wysoki wodospad

Wisła wodospad
Wisła wodospad

4. Zamek Prezydenta RP w Wiśle Czarne

Jak widać, koniecznie trzeba odwiedzić tę część Wisły, bo obfituje w atrakcje. Zameczek Prezydenta Ignacego Mościckiego z 1930 roku położony jest jeszcze za Jeziorem Czerniańskim, ciekawa jest architektura tej budowli

Wisła zamek prezydencki
Wisła zamek prezydencki

5. Deptak i rynek w Wiśle

W centrum Wisły czeka pełen turystów deptak i Rynek z kramami z rękodziełem, fontanną i Domem Zdrojowym. W środku tego budynku znajduje się Informacja Turystyczna oraz rzeźba Adama Małysza z białej czekolady.

Wisła centrum
Wisła centrum

6. Ośrodek Narciarski Stożek

Wisła Łabajowa, ul. Zjazdowa 11 - ośrodek z całorocznym wyciągiem krzesełkowym i zróżnicowanymi trasami zjazdowymi oraz snowparkiem, działa szkoła narciarska i wypożyczalnia sprzętu.
www.stozek.narty.pl

7. Stacja Narciarska Soszów

Wisła Jawornik, ul. Cieślarów 30 - stacja Soszów oferuje 5 wyciągów narciarskich, w tym 1 wyciąg krzesełkowy 4-osobowy (815 m) i 4 orczykowe, 6 tras naśnieżanych i oświetlonych. Działa szkoła narciarska.
www.soszow.pl

8. Stacja Narciarska Cieńków

Wisła Malinka, ul. Malinka 8 - stacja Cieńków oferuje 3 wyciągi narciarskie, w tym 1 wyciąg krzesełkowy 4-osobowy (1000 m) i 2 wyciągi talerzykowe. Przy wyciągach powstały piękne trasy narciarskie, naśnieżne, ratrakowane i oświetlone. Działa Przedszkole narciarskie (wyciąg taśmowy, trasa i karuzela), SnowPark, szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu.
www.cienkownarty.pl

9. Stacja Narciarska Nowa Osada

ul. Partyzantów 24 - stacja Nowa Osada oferuje wyciąg krzesełkowy 4-osobowy i wyciąg talerzykowy, 4 trasy naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Dostępna jest Poducha Pneumatyczna do Freestyle. Działają szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu.
www.nowaosada.pl

10. Amfiteatr i Park Kopczyńskiego

W zrewitalizowanym Parku Kopczyńskiego w centrum Wisły stoi zmodernizowany Amfiteatr, a jeszcze dalej ścieżki spacerowe prowadzą nad rzekę Wisłę, na Bulwar Księżycowy, do Alejki Podań i Legend czy do Zabytkowego Parku Przygód.

Wisła rzeżba Adama Małysza z czekolady
Wisła rzeżba Adama Małysza z czekolady

11. Myśliwski Zameczek Habsburgów w Wiśle

Jedną z ciekawszych atrakcje architektonicznych w Wiśle jest Myśliwski Zameczek Habsburgów z XIX wieku, stoi w centrum Wisły i stanowi enklawę starego budownictwa wiślańskiego

Wisła Pałacyk Habsburgów
Wisła Pałacyk Habsburgów

12.  Muzeum Beskidzkim

13. Chata Kocyanów

Oficjalna strona Wisły

Mapa Wisły z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Wiśle. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Wisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Wiśle. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wisła deptak nad Wisłą
Deptak nad Wisłą
Bulwar Księżycowy w Wiśle
Wisla centrum
Wisła
Muzeum Beskidzkie w Wiśle
zasypana śniegiem Dolina Białej Wisełki
kuligi w dolinie białej wisełki
Kaskady Rodła
Wisła Karczma Drewutnia
Stara Drewutnia
Ciuchcia Martusia
Dolina Białej Wisełki
koniki
biała Wisełka
Zimowa Dolina Białej Wisełki
Aleja Legend i Podań w Wiśle
Bulwar Księżycowy
Wisła pomnik misia
Wisła
Muzeum Beskidzkie
Wisła
Muzeum Beskidzkie w Wiśle
Wisła
Wisła
Wiadukt w Dziechcince
Krzakoska Skała
Wisła aimfiteatr
Wisła wodospad
Wisła
Wisła
Wisła Dolina Białej Wisełki
Wisła
Jezioro Czerniańskie w Wiśle
Wisła
Wisła
Wisła
Wisła
Wisła
Wisła
Wisła
Wisła
Wisła Jezioro Czerniańskie
Skocznia narciarska w Wiśle Malince
Skocznia narciarska w Wiśle Malince
Wisła skocznia
Wisła
Wisła
Dolina Białej Wisełki - szlak na Baranią
Wisła
49°39'19N, 18°51'35E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

OTTO
Kiedyś Mekka każdego śląskiego turysty, nie byłem tam od wielu lat z powodów korków na wlocie do miasta. Jeśli ktoś jeszcze nie był to polecam , wodospad, zameczek.
MalwinaM
Lubię Wisłę od zawsze. Co dwa trzy lata sprawdzamy z mężem co nowego się pojawiło lub co się zmieniło. Brawo za przebudowę dróg, choć korki straszne. Centrum Wisły oferuje coraz więcej. Szkoda tylko że rozwój na centrum się kończy. Gdyby tak zainwestować w innych miejscach Wisły to było by się gdzie ruszyć. Szlaki do wędrówek przy głównych drogach bez chodnika? Czasem aż smutno się robi, że tylko na centrum polegacie. Okoliczne góry też mają trochę do zaoferowania.
Musa

Niedawno zostało otwartejeszcze jedno miejsce, które warto odwiedzić przy okazji pobytu w Wiśle, a mianowice Ochrowiczówka - Muzeum Magicznego Realizmu.

Lutodar

Zwiedziłem to miasto ale było to bardzo dawno temu. Teraz jakoś nie było okazji

Bogusia75

Blisko, przyjemnie i wszystko w zasięgu!!

Marta

Zimą dla narciarzy ok ...ale jak ktos nie korzysta ze stoków to miasteczko jak wiele innych szału nie ma 🙂

Anna Piernikarczyk

Może polecicie jakiś nietrudny, niezbyt daleki szlak na szczyt dostępny np. z Wisły Dziechcinka lub okolicy?? Wybieramy się w ferie i chętnie bysmy gdzieś się ku górze przeszli, ale nie wiem na ile starczy sił i suchych butów 🙂 Może Ty Romanie cos polecisz, bo znasz te rejony górsko 🙂

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021