Wisła

Zdjęcia Wisły (83)

Wisła zwana perłą Beskidu Śląskiego leży w województwie śląskim, w dolinie rzeki Wisły, na poziomie 431 m n.p.m., u stóp Baraniej Góry (1220 m n.p.m.), gdzie właśnie królowa rzek polskich bierze swój początek.Wisła otoczona jest od zachodu pasmem Czantorii (995 m n.p.m.), Stożka (980 m n.p.m.) i Przełęczą Kubalonki (761 m n.p.m.), a od wschodu Równicą, Trzema Kopcami Wiślańskimi i Przełęczą Salmopolską (934 m n.p.m.). Szlaki pozwalają cieszyć się urokiem i cudnymi panoramami tych gór, a na tych szlakach odpoczniemy w schroniskach, np. w Schronisku na Soszowie czy Schronisku na Stożku.

Bliskie sąsiedztwo atrakcyjnych turystycznie miejscowości takich jak Ustroń czy Szczyrk podnosi walory Wisły jako świetnej bazy wypadowej.Atrakcje w Wiśle

Wisła niewątpliwie posiada swój urok, zarówno latem jak i zimą tętni życiem. Jest ulubioną miejscowością wypoczynkową mieszkańców Śląska, ze względu na bogatą ofertę noclegową, piękne okolice, ciekawe szlaki turystyczne na okoliczne szczyty i infrastrukturę narciarską.

Prócz górskich szlaków na turystów czekają tu: basen kąpielowy, korty tenisowe i staw kajakowy. Warto wybrać się na wycieczkę ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą, zobaczyć malownicze wodospady Białej Wisełki - Kaskady Rodła w niezwykle pięknej Dolinie Białej Wisełki i cieszyć się czystym powietrzem. W pobliżu rozlewa się też malownicze Jezioro Czerniańskie, a kawałek za nim zachwyca wysoki wodospad w Wiśle Czarne.

Atrakcje architektoniczne natomiast to Myśliwski Zameczek Habsburgów w centrum Wisły z XIX wieku - enklawa starego budownictwa wiślańskiego czy Zamek Prezydenta RP Ignacego Mościckiego z 1930 roku w Wiśle Czarne. Miejscowy folklor poznasz w Muzeum Beskidzkim i Chacie Kocyanów.

W centrum natomiast czeka pełen turystów deptak i Rynek z kramami z rękodziełem, fontanną i Domem Zdrojowym. W środku tego budynku znajduje się Informacja Turystyczna oraz rzeźba Adama Małysza z białej czekolady. Nieco dalej, w zrewitalizowanym Parku Kopczyńskiego stoi zmodernizowany Amfiteatr, a jeszcze dalej ścieżki spacerowe prowadzą nad rzekę Wisłę, na Bulwar Księżycowy, do Alejki Podań i Legend czy do Zabytkowego Parku Przygód.

Narciarstwo w Wiśle

Na terenie Wisły działa wiele wyciągów narciarskich krzesełkowych, orczykowych i talerzykowych. Stoki są przystosowane do organizowania narciarskich i snowboardowych mistrzostw, zimowych konkurencji i zawodów dla sportowców początkujących i zaawansowanych. Niektóre stoki są sztucznie naśnieżane i oświetlone.Wyciągi narciarskie w Wiśle

- Ośrodek Narciarski Stożek, Wisła Łabajowa, ul. Zjazdowa 11 - ośrodek z całorocznym wyciągiem krzesełkowym i zróżnicowanymi trasami zjazdowymi oraz snowparkiem, działa szkoła narciarska i wypożyczalnia sprzętu.
www.stozek.narty.pl

- Stacja Narciarska Soszów, Wisła Jawornik, ul. Cieślarów 30 (poczta@soszow.pl) - stacja Soszów oferuje 5 wyciągów narciarskich, w tym 1 wyciąg krzesełkowy 4-osobowy (815 m) i 4 orczykowe, 6 tras naśnieżanych i oświetlonych. Działa szkoła narciarska.
www.soszow.pl

- Stacja Narciarska Cieńków, Wisła Malinka, ul. Malinka 8 (cienkow@nat.pl) - stacja Cieńków oferuje 3 wyciągi narciarskie, w tym 1 wyciąg krzesełkowy 4-osobowy (1000 m) i 2 wyciągi talerzykowe. Przy wyciągach powstały piękne trasy narciarskie, naśnieżne, ratrakowane i oświetlone. Działa Przedszkole narciarskie (wyciąg taśmowy, trasa i karuzela), SnowPark, szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu.
www.cienkownarty.pl

- Stacja Narciarska Nowa Osada, ul. Partyzantów 24 (kontakt@nowaosada.pl) - stacja Nowa Osada oferuje wyciąg krzesełkowy 4-osobowy i wyciag talerzykowy, 4 trasy naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Dostępna jest Poducha Pneumatyczna do Freestyle. Działają szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu.
www.nowaosada.pl

Dla zawodowców ważne staną się skocznie narciarskie - w Wiśle-Malince i Centrum oraz doskonale przygotowane narciarskie trasy biegowe na Kubalonce. Ogromną atrakcją są również zimowe kuligi w zaprzęgach konnych, np. w malowniczej Dolinie Białej Wisełki.

Oficjalna strona Wisły

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2017-07-05 08:26:03

Zgadza się Wisła to piękna i urokliwa miejscowość w której każdy wypocznie i przy okazji może zdobyć kilka górskich szczytów czy wiedzić wspomniane muzeum. Co do kwestii  komfortowego noclegu- w naszej rezydencji właśnie pod Ochorowiczówką bez problemu je znajdziecie :)

Paulinka
2017-07-05 07:03:55

Uwielbiam Wisłę.

To piękna miejscowość.

Zwykle nocujemy w Hotelu Bavaria, więc mamy wszedzie blisko.

W tym roku z pewnością też się tam wybierzemy.

2017-06-07 13:10:19

Niedawno zostało otwartejeszcze jedno miejsce, które warto odwiedzić przy okazji pobytu w Wiśle, a mianowice Ochrowiczówka - Muzeum Magicznego Realizmu.

2017-06-07 12:41:55

Wisła to miasteczko typowo zimowe, ponieważ każdy narciarz znajdzie tutaj coś dla siebie, latem pzostaja jedynie okiliczne szlaki i ścieżki których też nie jest zbyt wiele. Generalnie Wisła to ciekawa baza wypadowa do zdobycia szczytu Beskidu Śląskiego, może nie tak spektakularna jak Karpacz czy Zakopane, ale bez wątpienia warto zobaczyć jak prezentuje się na żywo.

Edytowano: 2017-06-07 12:42:07

Dom Wczasowy Beskidy
2017-05-31 10:31:33

Na wszystkich turystów czekamy ze smacznymi obiadami, czyściutkimi noclegami, gorącą sauną, krytym basenem, nowoczesną siłownią i innymi atrakcjami. Dom Wczasowy Beskidy http://dwbeskidy.com.pl/

2016-06-19 18:01:14

Blisko, przyjemnie i wszystko w zasięgu!!

2016-02-18 10:30:21

Dokładnie tak,nie ma jakiegoś specjalnego szału jeżeli chodzi o Wisłę,ładne maisteczko,ale same możliwosci dla aktywnych turystów są dosyć ograniczone,dlatego też polecam Czeską stronę i Beskid Cieszyński,gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

2016-02-15 23:41:55

Zimą dla narciarzy ok ...ale jak ktos nie korzysta ze stoków to miasteczko jak wiele innych szału nie ma :)

2016-02-12 12:31:50

Może polecicie jakiś nietrudny, niezbyt daleki szlak na szczyt dostępny np. z Wisły Dziechcinka lub okolicy?? Wybieramy się w ferie i chętnie bysmy gdzieś się ku górze przeszli, ale nie wiem na ile starczy sił i suchych butów :) Może Ty Romanie cos polecisz, bo znasz te rejony górsko :)

2016-02-03 17:38:04

Zwiedziłem to miasto ale było to bardzo dawno temu. Teraz jakoś nie było okazji

2016-02-03 16:25:34

Taka sobie mieścina

2014-04-04 07:31:15

hurra

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: