Brenna centrum

Brenna

(4.3 głosów: 110)

Brenna to zaciszna górska miejscowość położona w województwie śląskim, na Ziemi Cieszyńskiej, w dolinie rzeki Brennicy, u stóp malowniczych szczytów Beskidu Śląskiego, pomiędzy Ustroniem a Szczyrkiem.Atrakcje w Brennej

Brenna to wspaniałe miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku miast, w otoczeniu czystej przyrody. Miejscowość zaskakuje turystów swymi urokami, licznymi ścieżkami rowerowymi i szlakami górskimi (np. na Błatnią czy Stary Groń), przystaniami kajakowymi, zabytkami architektury drewnianej oraz kultywowanym tu folklorem.

Park Turystyki w Brennej
Park Turystyki w Brennej

Wały utworzone nad rzeką Brennicą to wymarzone miejsce na leżakowanie, kąpiele słoneczne i wodne, a nawet wędkowanie.Park Turystyki w Brennej

Park Turystyki to wspaniałe miejsce rekreacji, duma Brennej, stworzone niedawno na miejscu dawnego, niezbyt ciekawego już parku. Ścieżki są wybrukowane, zieleń zadbana, powstały skalniaki i regionalne kramiki oraz punkty gastronomiczne. Najciekawsze obiekty to boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki plażowej oraz pole do mini-golfa, które zimą zmienia się w lodowisko. Jest też nowoczesny amfiteatr i plac zabaw dla dzieci. Park Turystyki sprawił, że Brenna stała się znacznie bardziej atrakcyjna zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Organizowane są tutaj liczne imprezy plenerowe.

Kozia Zagroda

Niedaleko Parku Turystyki, za rzeką Brennicą, usytuowała się Kozia Zagroda, zrekonstruowana dawna zagroda wołoska, gdzie dzisiaj zobaczyć można zabudowania gospodarcze oraz zagrodę z żywymi zwierzętami. Jest też plac zabaw oraz Gospoda w zrekonstruowanej chacie góralskiej z tradycyjnym jadłem góralskim.W pobliskich Górkach Małych czeka Chlebowa Chata, w której można upiec chleb, podpłomyki albo zrobić prawdziwy biały ser według tradycyjnej receptury.

Stary Groń
Rzeka Brennica

W Górkach Wielkich natomiast, w dworku otoczonym pięknym parkiem odwiedzić można Muzeum poświęcone pisarce Zofii Kossak-Szatkowskiej, która właśnie tutaj spędziła ostatnie lata swego życia. W Górkach Wielkich też powstało nowe ciekawe miejsce rekreacji, zwane przez mieszkańców Pod Brandysem - park powstał nad rzeką Brennicą, poza bulwarami i placem zabaw kryje np. boisko do piłki plażowej oraz ściankę wspinaczkową.

Narciarstwo w Brennej

Zimą natomiast Brenna staje się niezwykle atrakcyjna dla narciarzy biegowych oraz zjazdowych. W samym centrum znajdują się wyciągi narciarskie na stokach Starego Gronia, a w niedalekiej Dolinie Leśnicy czeka stacja narciarska.

Na tutejszych stokach w sezonie zimowym odbywają się zawody narciarskie przyciagające wielu sportowców oraz gapiów.

Przy wyciągach działają szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu. Organizowane są także kuligi, które mogą stać się ciekawą alterantywą dla tych, którzy nie zakładają nart, a lubią zimowy wypoczynek.

kościół w Brennej
kościół w Brennej

Oficjalna strona Brennej

Park Linowy w Brennej
Kozia Zagroda
Kozia Zagroda w Brennej
Brenna
Kozia Zagroda
kozia zagroda w brennej
Park Linowy w Brrennej
Brenna rzeka Brennica
Brenna amfiteatr
Brenna
Brenna kościół
Brenna
Brenna
Brenna Karczma na Kamieńcu
Brenna Stary Groń
Brenna Stary Groń
brenna, Adam Prończuk
Brenna
Brenna
Brenna
Brenna
brenna, Adam Prończuk
brenna, Adam Prończuk
Brenna, Adam Prończuk
brenna, Adam Prończuk
Kotarz, Adam Prończuk
Kotarz, Adam Prończuk
Kotarz, Adam Prończuk
Brenna - i fajna stara drewniana zabudowa, Roman Świątkowski
zapora na Hołczy, Roman Świątkowski
Klimczok, Katarzyna Jamrozik
Górki Małe Chata Chlebowa, Gabriela Jaworowska
Dworek Myśliwski, Gabriela Jaworowska
Muzeum Zofii Kossak Szatkowskiej, Gabriela Jaworowska
muzeum zofii kossak, mirosław
muzeum zofii kossak-górki wielkie, mirosław
muzeum zofii kossak, mirosław
Brenna, Wojtek
Brenna, Wojtek

Brenna noclegi

Brenna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Brennej. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°43'15N, 18°55'4E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

piotr

super miejsce zwłaszcza brynna leśnica


Tam jest wiele ciekawych szlaków,oczywiście na Błatnią,jak i na Klimczok oraz Równicę i Orłową.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021