Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
49°43'15" N, 18°55'4" E
Śląskie
2017-01-03
2020-02-03 02:00

Opis Brennej

Brenna to zaciszna górska miejscowość położona w województwie śląskim, na Ziemi Cieszyńskiej, w dolinie rzeki Brennicy, u stóp malowniczych szczytów Beskidu Śląskiego, pomiędzy Ustroniem a Szczyrkiem.Atrakcje w Brennej

Brenna to wspaniałe miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku miast, w otoczeniu czystej przyrody. Miejscowość zaskakuje turystów swymi urokami, licznymi ścieżkami rowerowymi i szlakami górskimi (np. na Błatnią czy Stary Groń), przystaniami kajakowymi, zabytkami architektury drewnianej oraz kultywowanym tu folklorem.

Park Turystyki w Brennej
Park Turystyki w Brennej

Wały utworzone nad rzeką Brennicą to wymarzone miejsce na leżakowanie, kąpiele słoneczne i wodne, a nawet wędkowanie.

Park Turystyki w Brennej

Park Turystyki to wspaniałe miejsce rekreacji, duma Brennej, stworzone niedawno na miejscu dawnego, niezbyt ciekawego już parku. Ścieżki są wybrukowane, zieleń zadbana, powstały skalniaki i regionalne kramiki oraz punkty gastronomiczne. Najciekawsze obiekty to boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki plażowej oraz pole do mini-golfa, które zimą zmienia się w lodowisko. Jest też nowoczesny amfiteatr i plac zabaw dla dzieci. Park Turystyki sprawił, że Brenna stała się znacznie bardziej atrakcyjna zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Organizowane są tutaj liczne imprezy plenerowe.

Stary Groń


Kozia Zagroda

Niedaleko Parku Turystyki, za rzeką Brennicą, usytuowała się Kozia Zagroda, zrekonstruowana dawna zagroda wołoska, gdzie dzisiaj zobaczyć można zabudowania gospodarcze oraz zagrodę z żywymi zwierzętami. Jest też plac zabaw oraz Gospoda w zrekonstruowanej chacie góralskiej z tradycyjnym jadłem góralskim.

W pobliskich Górkach Małych czeka Chlebowa Chata, w której można upiec chleb, podpłomyki albo zrobić prawdziwy biały ser według tradycyjnej receptury.

Rzeka Brennica
Rzeka Brennica


W Górkach Wielkich natomiast, w dworku otoczonym pięknym parkiem odwiedzić można Muzeum poświęcone pisarce Zofii Kossak-Szatkowskiej, która właśnie tutaj spędziła ostatnie lata swego życia. W Górkach Wielkich też powstało nowe ciekawe miejsce rekreacji, zwane przez mieszkańców Pod Brandysem - park powstał nad rzeką Brennicą, poza bulwarami i placem zabaw kryje np. boisko do piłki plażowej oraz ściankę wspinaczkową.

Narciarstwo w Brennej

Zimą natomiast Brenna staje się niezwykle atrakcyjna dla narciarzy biegowych oraz zjazdowych. W samym centrum znajdują się wyciągi narciarskie na stokach Starego Gronia, a w niedalekiej Dolinie Leśnicy czeka stacja narciarska.

Na tutejszych stokach w sezonie zimowym odbywają się zawody narciarskie przyciagające wielu sportowców oraz gapiów.

Przy wyciągach działają szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu. Organizowane są także kuligi, które mogą stać się ciekawą alterantywą dla tych, którzy nie zakładają nart, a lubią zimowy wypoczynek.

kościół w Brennej
Park Linowy w Brennej
Kozia Zagroda

Oficjalna strona Brennej

Kozia Zagroda w Brennej Brenna Kozia Zagroda kozia zagroda w brennej Park Linowy w Brrennej Brenna rzeka Brennica Brenna amfiteatr Brenna Brenna kościół Brenna Brenna Brenna Karczma na Kamieńcu Brenna Stary Groń Brenna Stary Groń brenna Brenna Brenna Brenna Brenna brenna brenna Brenna brenna Kotarz Kotarz Kotarz Brenna - i fajna stara drewniana zabudowa zapora na Hołczy Klimczok Górki Małe Chata Chlebowa Dworek Myśliwski Muzeum Zofii Kossak Szatkowskiej muzeum zofii kossak muzeum zofii kossak-górki wielkie muzeum zofii kossak Brenna Brenna

Brenna noclegi

Brenna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Brennej. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Brenna na blogu

Zdjęcie Brenna dla miłośników sportów zimowych
Brenna dla miłośników sportów zimowych
Gmina Brenna zaprasza na zimowe szaleństwa, działają tutaj 2 ośrodki narciarskie - Stacja "Świniorka" i Ośrodek "Pod Starym Groniem". Pokrywa śnieżna liczy około 50 cm, a warunki są bardzo dobre. Czynne jest również lodowisko w Parku Turystyki, czynne codziennie od godz.w godzinach 10.00-19.00. Jest wypożyczalnia sprzętu. Zapraszamy! …
Wokół turystyki · 2016-01-11 11:33:47
Zdjęcie Wyciągi narciarskie w Brennej
Wyciągi narciarskie w Brennej
Ruszyły kolejne wyciągi w Gminie Brenna. Czynny jest Ośrodek Narciarski "Brenna Węgierski", wyciągi nr I i V. Kompleks czynny pn-pt 9.00-18.00, sb, nd, ferie 8.00-1.00 www.wyciagi.brenna.pl Jeździć też można w Brennej Leśnicy na stokach Świniorki, wyciągi nr I i II. Stacja narciarska Świniorka -wycią…
Wokół turystyki · 2015-01-02 12:38:51

Wasze opinie

Avatar użytkownika
piotr Wędrowiec 158 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-03-07 na

super miejsce zwłaszcza brynna leśnica

Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2009-02-02 na
Tam jest wiele ciekawych szlaków,oczywiście na Błatnią,jak i na Klimczok oraz Równicę i Orłową.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020