Zdjęcia Brennej (49)

Brenna to zaciszna górska miejscowość położona w województwie śląskim, na Ziemi Cieszyńskiej, w dolinie rzeki Brennicy, u stóp malowniczych szczytów Beskidu Śląskiego, pomiędzy Ustroniem a Szczyrkiem.Atrakcje w Brennej

Brenna to wspaniałe miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku miast, w otoczeniu czystej przyrody. Miejscowość zaskakuje turystów swymi urokami, licznymi ścieżkami rowerowymi i szlakami górskimi (np. na Błatnią czy Stary Groń), przystaniami kajakowymi, zabytkami architektury drewnianej oraz kultywowanym tu folklorem.

Wały utworzone nad rzeką Brennicą to wymarzone miejsce na leżakowanie, kąpiele słoneczne i wodne, a nawet wędkowanie.Park Turystyki w Brennej

Park Turystyki to wspaniałe miejsce rekreacji, duma Brennej, stworzone niedawno na miejscu dawnego, niezbyt ciekawego już parku. Ścieżki są wybrukowane, zieleń zadbana, powstały skalniaki i regionalne kramiki oraz punkty gastronomiczne. Najciekawsze obiekty to boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki plażowej oraz pole do mini-golfa, które zimą zmienia się w lodowisko. Jest też nowoczesny amfiteatr i plac zabaw dla dzieci. Park Turystyki sprawił, że Brenna stała się znacznie bardziej atrakcyjna zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Organizowane są tutaj liczne imprezy plenerowe.

Kozia Zagroda

Niedaleko Parku Turystyki, za rzeką Brennicą, usytuowała się Kozia Zagroda, zrekonstruowana dawna zagroda wołoska, gdzie dzisiaj zobaczyć można zabudowania gospodarcze oraz zagrodę z żywymi zwierzętami. Jest też plac zabaw oraz Gospoda w zrekonstruowanej chacie góralskiej z tradycyjnym jadłem góralskim.

W pobliskich Górkach Małych czeka Chlebowa Chata, w której można upiec chleb, podpłomyki albo zrobić prawdziwy biały ser według tradycyjnej receptury.

W Górkach Wielkich natomiast, w dworku otoczonym pięknym parkiem odwiedzić można Muzeum poświęcone pisarce Zofii Kossak-Szatkowskiej, która właśnie tutaj spędziła ostatnie lata swego życia. W Górkach Wielkich też powstało nowe ciekawe miejsce rekreacji, zwane przez mieszkańców Pod Brandysem - park powstał nad rzeką Brennicą, poza bulwarami i placem zabaw kryje np. boisko do piłki plażowej oraz ściankę wspinaczkową.

Narciarstwo w Brennej

Zimą natomiast Brenna staje się niezwykle atrakcyjna dla narciarzy biegowych oraz zjazdowych. W samym centrum znajdują się wyciągi narciarskie na stokach Starego Gronia, a w niedalekiej Dolinie Leśnicy czeka stacja narciarska.Na tutejszych stokach w sezonie zimowym odbywają się zawody narciarskie przyciagające wielu sportowców oraz gapiów.

Przy wyciągach działają szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu. Organizowane są także kuligi, które mogą stać się ciekawą alterantywą dla tych, którzy nie zakładają nart, a lubią zimowy wypoczynek.

Oficjalna strona Brennej

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2017-07-21 12:54:26

Brenna ma swój urok, ale głównie zimą gdzie można korzystać z wyciągu narciarskiego, latem mamy do wyboru zaledwie kilka szlaków więc ten zakres dla aktywncyh osób też jest nieco ograniczony. Na jeden weekend warto, ale czy aż na tydzien? Raczej nie.

bartek281162
2017-06-02 23:00:43

Ola. Dziwne, bo to w dwóch różnych stronach, chyba, że masz taki power

 

2016-03-07 14:02:39

super miejsce zwłaszcza brynna leśnica

2009-12-15 13:18:17
W Brennej na pobyt polecam Ośrodek "Dolina Leśnicy" - cudowna kuchnia !!!!!
2009-06-06 16:44:57
Witam Brenna to przepiekne okolice cisza i spokoj,no moze nie zawsze.Szkoda tylko ze mieszkancow nie interesuje ochrona srodowiska .Turysci tego nie widza ale karczowane sa nagminnie lasy ,scieki laduja w strumieniu :-( i naprawde nikogo to nie interesuje.W niektorych dzielnicach Brennej zeby oproznic szambo trzeba sie niezle nagimnastykowac.Z oczyszczalni nie przyjada,nie wiem dlaczego,pozostaje poprosic rolnika.On i tak to zamiast wywiesc do oczyszczalni wylewa na polu lub do strumienia.Znam przypadki wylewania szamba prosto na ogrodek ,zatruta woda w studniach i smrod.Wojta to nie interesuje sanepid ma to gdzies i co robic.Jeszcze nie tak dawno byly pstragi w strumieniu a dzisiaj czy ktos z was widzial chociaz jednego.Gdyby turysci sie o tym dowiedzieli i przestali przyjezdzac do Brennej moze wzieli by sie za takich zatruwaczy ale to walka z wiatrakami :-(
2009-02-05 16:40:16
Ja wlasnie miałam taką wyprawę, co widać w moich wycieczkach, za jednym zamachem w jeden dzień z Brennej - na Równicę oraz na Błatnią.
2009-02-05 15:28:10
Tam jest wiele ciekawych szlaków,oczywiście na Błatnią,jak i na Klimczok oraz Równicę i Orłową.
2009-02-05 14:21:49
Brenna - cicho i spokojnie, można się relaksować ile wejdzie ;)
Bardzo lubię to miejsce, szczególnie z tego względu, iż zaczyna się tam szlak na Błatnią - na Ranczo- fantastyczne miejsce do spędzenia kilku dni wolnego...
2009-02-03 14:49:30
ja proponuję nieco współcześniejsze spojrzenie na przestrzeń naszego życia, polecam kalendarium bieżących wydarzeń kulturalnych w Brennej i nie tylko np. IX Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy "Śląsk-Beskidy 2009"
http://www.bb365.info/?c=wydarzenia&d=idea&id_kalendarza=2678

do zobaczenia na stoku!!!
2009-02-02 18:20:49
Piękny opis Brennej!!!Dodałabym jeszcze wątek historyczny,mianowicie o partyzantach,zorganizowanych w 1940r. grupach podziemia ZWZ-AK jak i zwykłych mieszkańcach ,którzy dzielnie bronili swojej wioski przed hitlerowcami gdy te tereny wcielono do III Rzeszy,w lasach ukryte są pozostałości kamiennych bunkrów,na cmentarzu są groby tych,którzy oddali życie za kraj.Tuż przed wjazdem do Brennej stoi pomnik przypominający o tych wydarzeniach ,bo Brenna zasłynęła z najliczniejszych bitew z nazistowską armią. Cześć ich pamięci...
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: