Górki Małe Chlebowa Chata

Chlebowa Chata w Górkach Małych

(4.8 głosów: 6)

Chlebowa Chata w Górkach Małych koło Brennej to miejsce wyjątkowe, pozwalające poczuć klimat czasów już utraconych, kiedy wielki piec stanowił serce domu i cała rodzina skupiała się wokół niego, bowiem tylko przy nim było ciepło i wokół niego toczyło się życie mieszkańców.Piec w Chlebowej Chacie dalej pełni właśnie taką funkcję. Można tu spotkać się z "okruchem tradycji". Podczas warsztatów Gospodarze pokazują drogę ziarenka zboża do gotowego bochenka chleba, który nadal króluje na naszych stołach. Czuć tutaj wspaniały zapach świeżego chleba, który okrasić można samodzielnie wykonanym masłem czy polać swojskim miodem.

Chlebowa Chata
Chlebowa Chata

Wyjątkowy zapach i smak pieczonego chleba przyciąga wielu turystów do Chlebowej Chaty, którzy często wracają tu, by poznać życie dawne, nie tylko od strony piekarza, ale i innych zawodów i prac domowych, jakie wtedy każdy samodzielnie w domu i w jego obejściu wykonywał. A praca trwała od świtu do zmierzchu. Tutaj można docenić jej trud.Niedaleko warto też odwiedzić Muzeum Zofii Kossak w pobliskich Górkach Wielkich.

Chlebowa Chata
ul. Breńska 113, Górki Małe
tel. 33/ 853-96-30
www.chlebowachata.plChata Chlebowa, Gabriela Jaworowska
Górki Małe Chata Chlebowa, Gabriela Jaworowska
chlebowa chata, Gabriela Jaworowska

Brenna noclegi

Brenna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Brenna Górki Wielkie
Muzea i skanseny
Normalna
muzea chleba
49°45'29N, 18°51'57E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021