Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Chlebowa Chata w Górkach Małych

Chlebowa Chata w Górkach Małych

Chlebowa Chata w Górkach Małych koło Brennej to miejsce wyjątkowe, pozwalające poczuć klimat czasów już utraconych, kiedy wielki piec stanowił serce domu i cała rodzina skupiała się wokół niego, bowiem tylko przy nim było ciepło i wokół niego toczyło się życie mieszkańców.Piec w Chlebowej Chacie dalej pełni właśnie taką funkcję. Można tu spotkać się z "okruchem tradycji". Podczas warsztatów Gospodarze pokazują drogę ziarenka zboża do gotowego bochenka chleba, który nadal króluje na naszych stołach. Czuć tutaj wspaniały zapach świeżego chleba, który okrasić można samodzielnie wykonanym masłem czy polać swojskim miodem.

Chlebowa Chata
Chlebowa Chata


Wyjątkowy zapach i smak pieczonego chleba przyciąga wielu turystów do Chlebowej Chaty, którzy często wracają tu, by poznać życie dawne, nie tylko od strony piekarza, ale i innych zawodów i prac domowych, jakie wtedy każdy samodzielnie w domu i w jego obejściu wykonywał. A praca trwała od świtu do zmierzchu. Tutaj można docenić jej trud.

Niedaleko warto też odwiedzić Muzeum Zofii Kossak w pobliskich Górkach Wielkich.

Chata Chlebowa

Chlebowa Chata
ul. Breńska 113, Górki Małe
tel. 33/ 853-96-30
www.chlebowachata.plGórki Małe Chata Chlebowa chlebowa chata

Brenna noclegi

Brenna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020