Górki Małe Chlebowa Chata

Chlebowa Chata w Górkach Małych

(4.6 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Chlebowa Chata w Górkach Małych koło Brennej to miejsce wyjątkowe, pozwalające poczuć klimat czasów już utraconych, kiedy wielki piec stanowił serce domu i cała rodzina skupiała się wokół niego, bowiem tylko przy nim było ciepło i wokół niego toczyło się życie mieszkańców.

Piec w Chlebowej Chacie dalej pełni właśnie taką funkcję. Można tu spotkać się z "okruchem tradycji". Podczas warsztatów Gospodarze pokazują drogę ziarenka zboża do gotowego bochenka chleba, który nadal króluje na naszych stołach. Czuć tutaj wspaniały zapach świeżego chleba, który okrasić można samodzielnie wykonanym masłem czy polać swojskim miodem.

Chlebowa Chata
Chlebowa Chata


Wyjątkowy zapach i smak pieczonego chleba przyciąga wielu turystów do Chlebowej Chaty, którzy często wracają tu, by poznać życie dawne, nie tylko od strony piekarza, ale i innych zawodów i prac domowych, jakie wtedy każdy samodzielnie w domu i w jego obejściu wykonywał. A praca trwała od świtu do zmierzchu. Tutaj można docenić jej trud.

Niedaleko warto też odwiedzić Muzeum Zofii Kossak w pobliskich Górkach Wielkich.

Chlebowa Chata
ul. Breńska 113, Górki Małe
tel. 33/ 853-96-30
www.chlebowachata.pl

Brenna noclegi

Brenna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Chata Chlebowa, Gabriela Jaworowska
Górki Małe Chata Chlebowa, Gabriela Jaworowska
chlebowa chata, Gabriela Jaworowska
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023