Górki Małe Chlebowa Chata

Chlebowa Chata w Górkach Małych

(4.8 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Chlebowa Chata w Górkach Małych koło Brennej to miejsce wyjątkowe, pozwalające poczuć klimat czasów już utraconych, kiedy wielki piec stanowił serce domu i cała rodzina skupiała się wokół niego, bowiem tylko przy nim było ciepło i wokół niego toczyło się życie mieszkańców.

Piec w Chlebowej Chacie dalej pełni właśnie taką funkcję. Można tu spotkać się z "okruchem tradycji". Podczas warsztatów Gospodarze pokazują drogę ziarenka zboża do gotowego bochenka chleba, który nadal króluje na naszych stołach. Czuć tutaj wspaniały zapach świeżego chleba, który okrasić można samodzielnie wykonanym masłem czy polać swojskim miodem.

Chlebowa Chata
Chlebowa Chata


Wyjątkowy zapach i smak pieczonego chleba przyciąga wielu turystów do Chlebowej Chaty, którzy często wracają tu, by poznać życie dawne, nie tylko od strony piekarza, ale i innych zawodów i prac domowych, jakie wtedy każdy samodzielnie w domu i w jego obejściu wykonywał. A praca trwała od świtu do zmierzchu. Tutaj można docenić jej trud.

Niedaleko warto też odwiedzić Muzeum Zofii Kossak w pobliskich Górkach Wielkich.

Chlebowa Chata
ul. Breńska 113, Górki Małe
tel. 33/ 853-96-30
www.chlebowachata.pl

Brenna noclegi

Brenna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Chata Chlebowa, Gabriela Jaworowska
Górki Małe Chata Chlebowa, Gabriela Jaworowska
chlebowa chata, Gabriela Jaworowska
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022