Chlebowa Chata w Górkach Małych

Górki Małe Chlebowa Chata
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Chlebowa Chata w Górkach Małych koło Brennej to miejsce wyjątkowe, pozwalające poczuć klimat czasów już utraconych. Kiedy wielki piec stanowił serce domu i cała rodzina skupiała się wokół niego. Tylko przy nim bowiem było ciepło i wokół niego toczyło się życie mieszkańców.

Piec w Chlebowej Chacie dalej pełni właśnie taką funkcję. Można tu spotkać się z "okruchem tradycji". Podczas warsztatów Gospodarze pokazują drogę ziarenka zboża do gotowego bochenka chleba, który nadal króluje na naszych stołach. Czuć tutaj wspaniały zapach świeżego chleba, który okrasić można samodzielnie wykonanym masłem czy polać swojskim miodem.Wyjątkowy zapach i smak pieczonego chleba przyciąga wielu turystów do Chlebowej Chaty, którzy często wracają tu, by poznać życie dawne, nie tylko od strony piekarza, ale i innych zawodów i prac domowych, jakie wtedy każdy samodzielnie w domu i w jego obejściu wykonywał. A praca trwała od świtu do zmierzchu. Tutaj można docenić jej trud.

Niedaleko warto też odwiedzić Muzeum Zofii Kossak w pobliskich Górkach Wielkich.

Górki Małe Chata Chlebowa
Górki Małe Chata Chlebowa

Informacje praktyczne

Chlebowa Chata
ul. Breńska 113, Górki Małe
www.chlebowachata.pl

Noclegi w Brennej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Chlebowa Chata
Chata Chlebowa
chlebowa chata
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 5)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024