Ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdroju

Zdjęcia (16)

Ogrody Kapias to przecudna atrakcja w uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój, leżąca niedaleko trasy nr 1 wiodącej z Tychów do Bielsko-Białej. Przy Ogrodnictwie powstały tutaj pokazowe ogrody - wielka oaza roślinna, przebogata i wspaniale zaaranżowana, z dużą pomysłowością. To magiczny zakątek, bardzo atrakcyjny o każdej porze roku, z restauracją i kawiarnią, a ponadto z dobrze wyposażonym sklepem ogrodniczym. Jak dotąd Ogrody Kapias są udostępnione bezpłatnie, powstały przy nich również bezpłatne parkingi, ale w ciepłe, wolne dni nie są wystarczające, tylu jest chętnych.Wśród różnych ogrodów spotkasz tu: Ogród Skandynawski, Angielski, Romantyczny, Ogród Zachodzącego Słońca, Zaułek Śródziemnomorski, Wiosna, Lato, Tajemniczy Ogród, Cieniste Wzgórze, Ogród Wiejski, Ogród Ciszy. Nazwy dobrze korelują z nasadzoną roślinnością, ukształtowaniem terenu czy ozdobami.

W Ogrodach Kapias powstał też atrakcyjny i ciekawie zaaranżowany plac zabaw dla dzieci, stawy, zielony labirynt, niewielka plaża i liczne mostki oraz punkty widokowe. Są też rośliny półpustynnej strefy. Warto tu spędzić niejedno miłe popołudnie!Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-10 20:19:30 na
Przepiękne miejsce !!! Widać,że właściciele wkładają dużo serca w to co robią,chciałoby się tam wracać i wracać. Idealne zarówno na spacer we dwoje,jak i na rodzinną wycieczkę.
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: