Goczałkowice Ogrody Kapias, Anna Piernikarczyk

Ogrody Kapias to przecudna atrakcja w uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój, leżąca niedaleko trasy nr 1 wiodącej z Tychów do Bielsko-Białej. Przy Ogrodnictwie powstały tutaj pokazowe ogrody - wielka oaza roślinna, przebogata i wspaniale zaaranżowana, z dużą pomysłowością. To magiczny zakątek, bardzo atrakcyjny o każdej porze roku, z restauracją i kawiarnią, a ponadto z dobrze wyposażonym sklepem ogrodniczym. Jak dotąd Ogrody Kapias są udostępnione bezpłatnie, powstały przy nich również bezpłatne parkingi, ale w ciepłe, wolne dni nie są wystarczające, tylu jest chętnych.Wśród różnych ogrodów spotkasz tu: Ogród Skandynawski, Angielski, Romantyczny, Ogród Zachodzącego Słońca, Zaułek Śródziemnomorski, Wiosna, Lato, Tajemniczy Ogród, Cieniste Wzgórze, Ogród Wiejski, Ogród Ciszy. Nazwy dobrze korelują z nasadzoną roślinnością, ukształtowaniem terenu czy ozdobami.

Goczałkowice Ogrody Kapias

W Ogrodach Kapias powstał też atrakcyjny i ciekawie zaaranżowany plac zabaw dla dzieci, stawy, zielony labirynt, niewielka plaża i liczne mostki oraz punkty widokowe. Są też rośliny półpustynnej strefy. Warto tu spędzić niejedno miłe popołudnie!

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Ogrody Kapias
ul. Zimowa, ul. Św. Anny, Goczałkowice Zdrój
tel. 667-777-292
https://www.kapias.pl

49°56'51" N, 18°57'5" E
Śląskie
2019-10-12
2020-02-03 02:01

Noclegi w okolicy

Ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdroju na blogu

Zdjęcie Zakochaj się w Ogrodach Kapias
Zakochaj się w Ogrodach Kapias

Na ostatnie ciepłe dni polecam przecudnej urody Ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdroju, jestem przekonana, że to miejsce Cię zauroczy! Nawet jeśli już tam byłeś, z pewnością o innej porze roku wygląda to zupełnie inaczej :)

Atrakcje · 2019-10-23 09:15:44

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-10 na
Przepiękne miejsce !!! Widać,że właściciele wkładają dużo serca w to co robią,chciałoby się tam wracać i wracać. Idealne zarówno na spacer we dwoje,jak i na rodzinną wycieczkę.