Śląskie dla dzieci. Najlepsze atrakcje rodzinne na Śląsku!

Legendia

To wręcz niewiarygodne, jak bardzo w ostatnich latach atrakcyjne jest województwo śląskie dla dzieci i dla turystyki rodzinnej. Postrzegane wciąż jako ośrodek ciężkiego przemysłu, tak naprawdę ma z nim coraz mniej wspólnego, natomiast wiele industrialnych obiektów zmienia swe przeznaczenie i staje się wspaniałymi miejscówkami na rodzinną rekreację. Tak w dawnej Fabryce Porcelany powstała Bajka Pana Kleksa, a na terenach pogórniczych utworzono Żabie Doły.

Oprócz tego każdego roku w śląskich miastach wyrastają wspaniałe place zabaw i zaskakujące atrakcje tematyczne. Chcemy Wam je pokazać i zebrać w jednym miejscu, aby ułatwić Wam planowanie fajnych, rodzinnych wycieczek. Wiemy, co się dzieciom podoba, bo mamy w tej kwestii spore doświadczenie 🙂 Proponujemy Wam najpierw rodzinne obiekty płatne, zaś poniżej miejscówki bezpłatne, dostępne dla całej rodziny przez cały rok. Poznaj najlepsze atrakcje dla dzieci na Śląsku!

Atrakcje płatne

1. Funzeum Gliwice

Funtastyczna atrakcja dla dzieci i całej rodziny, jakiej jeszcze w Polsce nie było. To magiczny świat kolorów i światła, które bardzo oddziałują na zmysły. Przechodząc przez kolejne pokoje odkrywasz kolejne fragmenty tęczy i spotykasz gotowe scenki do zdjęć. To miejsce jest bardzo zdjęciowe i instagramowe, tutaj nikt nie wypuszcza telefonu z ręki, bo co krok trafia się świetna okazja na kolejną, piękną fotkę. 

A kiedy przejdziesz już to nietypowe muzeum, w którym nie ma zakazów, to na końcu czeka kawiarnia z mega fajną strefą zabawy dla dzieci. Maluchy nie chcą stąd wychodzić, Amelia była w siódmym niebie!
 

 
Funzeum, CH Europa Centralna, ul. Pszczyńska 315, Gliwice, parking bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne cały rok
Funzeum
Funzeum
Funzeum
Funzeum
Funzeum
Funzeum

 

2. Park Przygód i Atrakcji Wilkowice

Park Przygód i Atrakcji to fantastyczny kompleks rozrywkowy dla całej rodziny. Uwielbiają go nie tylko nasze dzieci, ale i my! Powstał w niewielkich Wilkowicach koło Zbrosławic, kilkanaście kilometrów na zachód od Tarnowskich Gór. Park jest duży i atrakcji starczy na cały dzień dobrej zabawy, na świeżym powietrzu, z dala od głównych ulic i zgiełku miasta. 

Wokół malowniczego stawu i pięknie zagospodarowanej przestrzeni z cudną roślinnością czeka tu wspaniały zwierzyniec, w którym zwierzęta aż garną się do człowieka, bo są tutaj regularnie dokarmiane przez dzieci zakupioną na miejscu karmą. Ponadto powstał tu wielki i ciekawy plac zabaw, a także park linowy. W sercu Parku czeka wysoka fontanna i spory trawnik piknikowy. Chętnie z niego korzystamy przy każdej wizycie 🙂
 

 
Park Przygód i Atrakcji Alele, ul. Księżoleśna 1, Wilkowice, bezpłatny parking
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne sezonowo
Park Przygód i Atrakcji Wilkowice
Park Przygód i Atrakcji Wilkowice
Park Przygód i Atrakcji Wilkowice
Park Przygód i Atrakcji Wilkowice
Park Przygód i Atrakcji Wilkowice
Park Przygód i Atrakcji Wilkowice

3. Bajka Pana Kleksa Katowice

W katowickiej Bajce Pana Kleksa zanurzysz się cały w bajkowym świecie znanym z kultowej powieści Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa". Świetnie udało się tutaj przenieść ją w dzisiejsze realia, a do tego wzbogacić nowoczesnymi technologiami i ekologicznymi treściami. To miejsce szybko stało się ulubioną miejscówką dla całych rodzin. 

Jest okazja i trochę pogłówkować i fizycznie się wyszaleć. Optymalny wiek dziecka to wg mnie 4-13 lat, ale również młodsze dzieci na pewno zainteresują się miejscem, nasza 1,5 roczna wówczas Amelia bardzo fajnie się bawiła, a górnej granicy wieku tak naprawdę nie ma. Przyznam, że ja bawiłam się świetnie! Na miejscu jest szatnia i toalety, a także pyszna kawiarnia.
 

 
Bajka Pana Kleksa, ul. Porcelanowa 23​, Katowice, bezpłatny parking
Czynne cały rok
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa

4. Palmiarnia Gliwice

Egzotyczne tropiki w sercu Śląska! Tylko w Palmiarni w Gliwicach przez cały rok jest ciepło, zielono, a miejscami bardzo kolorowo. Zachwycają tu ogromne palmy, ciekawe, wielkie akwaria z rybami z całego świata, ogromne bogactwo kaktusów, owocujące cytrusy i inne ciekawostki. Nam bardzo się tu podobało, dzieci były zachwycone! A do tego kawiarnia z tarasem widokowym i sklepik, w którym kupisz przeróżne rośliny doniczkowe. W Palmiarni jest bezpłatna szatnia i toalety.
 

 
Palmiarnia, ul. Fredry 6, Gliwice, bezpłatny parking
Czynne cały rok
Palmiarnia
Palmiarnia
Palmiarnia
Palmiarnia
Palmiarnia
Palmiarnia

5. Kolejkowo Gliwice

Kolejkowo to największa makieta kolejowa w Polsce. Poza tym gliwickim zaprasza też we Wrocławiu, w Sky Tower. Gliwickie Kolejkowo to 900 metrów kwadratowych powierzchni i cudowny świat kolejowy w miniaturze, przedstawiający Górny Śląsk w 25-krotnym pomniejszeniu. Zobaczysz tu makiety śląskich zabytków, np. ratusz w Gliwicach czy słynny Nikiszowiec

Wielkie brawa dla twórców, którzy dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa. Zobaczysz tu osoby czekające na stacji kolejowej, pijące kawę w kawiarni, kupujące buty w sklepie. Jest nawet para młoda i dziecko przechodzące bunt 2-latka! To idealny przykład, jak rozwija się śląskie dla dzieci!
 

 
Kolejkowo, CH Europa Centralna, ul. Pszczyńska 315, Gliwice, bezpłatny parking
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne cały rok
Kolejkowo
Kolejkowo
Kolejkowo
Kolejkowo

6. Śląskie Zoo

Zoo w Chorzowie to jedna z najpopularniejszych atrakcji całej aglomeracji śląskiej. To bardzo duży ogród zoologiczny, w którym zobaczysz aż 3 tysiące zwierząt z około 300 gatunków! To nie tylko fantastyczna okazja, by zobaczyć dzikie zwierzęta, jakich w codziennym życiu nie masz szans podejrzeć, ale też wykreować właściwą postawę wobec życia na naszej planecie, a także kupując bilet wesprzeć nie tylko zakupienie pokarmu dla tych zwierząt, ale też pomóc prowadzić cenne badania w celu ratowania zagrożonych gatunków! 

Od kilkunastu lat Śląskie Zoo intensywnie się zmienia i oferuje zwierzętom coraz ciekawsze i bardziej przyjazne wybiegi. Furorę robią pingwiny peruwiańskie, kamienne dinozaury, na które dzieci mogą się wspinać, warto też zobaczyć nowy wybieg dla irbisów czy wyremontowany dom słoni. To świetnie miejsce rodzinne, wystarcza na całodzienny wypad, a gdyby czasu Ci zostało, to wokół jest ogrom dodatkowych atrakcji czyli Park Śląski z Kolejką Elką, Skansenem, Legendią i Planetarium na czele.
 

 
Śląski Ogród Zoologiczny Park Śląski, Promenada Ziętka 7, Chorzów, bezpłatny parking przy Parku Śląskim
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne cały rok
Śląskie Zoo
Śląskie Zoo
Śląskie Zoo
Śląskie Zoo
Śląskie Zoo
Śląskie Zoo

7. Alpakarnia Cafe Poczesna

Czy dotykaliście kiedyś alpaki? Jeśli nie, to gorąco polecam, jest tak mięciutka, że nie chce się przestać ją głaskać! Amelia po prostu się do nich przykleiła. A w Alpakarni w Poczesnej pod Częstochową, zwanej też Alpakacafe, czas umilają również inne zwierzęta. 

Niektóre są w zagrodach, inne spacerują swobodnie, jak właśnie alpaki, toteż jesteś w samym sercu wydarzeń i alpaki dosłownie wchodzą Ci pod nogi i zaglądają do oczu i do rąk. A kiedy dzieci się bawią, dorośli mogą spokojnie wypić kawę i zjeść pyszny deser w kawiarni. Super miejscówka!
 

 
Alpakarnia Cafe Poczesna, ul. Sadowa 1, Nowa Wieś, bezpłatny parking
Obiekt dostępny dla wózków
Alpakarnia Poczesna
Alpakarnia Poczesna
Alpakarnia Poczesna
Alpakarnia Poczesna
Alpakarnia Poczesna
Alpakarnia Poczesna

 

8. Park Ogrodzieniec

Atrakcyjny i dość mocno rozbudowany Park Ogrodzieniec powstał pod samymi ruinami majestatycznego zamku Ogrodzieniec na Jurze. Na Park Ogrodzieniec składają się: Park Miniatur, Park Doświadczeń Fizycznych, Park Rozrywki, tor saneczkowy River Splash oraz Dom Strachów i Legend. 

Każdy z obiektów ma inną tematykę i tak naprawdę każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od wieku i zainteresowań. Jako pierwszy powstał Park Miniatur czyli Jura w pigułce, gdzie zobaczysz makiety niemal wszystkich jurajskich zamków w jednym miejscu!
 

 
Park Ogrodzieniec, ul. Zamkowa 33, Podzamcze, brak parkingu, tylko płatny u miejscowych gospodarzy
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne sezonowo
Park Ogrodzieniec
Park Ogrodzieniec
Park Ogrodzieniec
Park Ogrodzieniec

9. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko Chorzów

Czy wiesz, że Śląskie Wesołe Miasteczko w słynnym Parku Śląskim to najstarszy park rozrywki i lunapark w Polsce? Otwarty w 1959 roku, był miejscem zabaw, gdy byłam jeszcze małym dzieckiem! Dziś po wielkiej przemianie w 2017 roku w tajemniczą i piękną Legendię znów zachwyca cały Śląsk

Niektóre kultowe już atrakcje zostały zrewitalizowane i nadal cieszą dzieci, powstało też wiele nowych i zaskakujących. Nie brakuje rollecoasterów ze słynnym już Lechem na czele! Atrakcje ulokowały się wokół malowniczego stawu, który okrąża się asfaltową ścieżką. Park jest całkiem spory i starcza na cały dzień świetnej zabawy! Gastronomia jest dość droga. Zimą to miejsce zmienia się w Ogród Świateł!
 

 
Legendia, pl. Atrakcji 1, Chorzów, parking płatny
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne cały rok
Legendia
Legendia
Legendia
Legendia
Legendia
Legendia

10. Leśny Park Niespodzianek Ustroń

Leśny Park Niespodzianek faktycznie potrafi zaskoczyć, znajduje się na stoku Równicy i jest nietypowym ogrodem zoologicznym. Zwierzęta jeleniowate, muflony i alpaki spacerują wśród ludzi, można je dotykać i karmić oraz przebywać z nimi bez żadnych ograniczeń. Karmienie bardzo podoba się dzieciom, a dodatkowo odbywają się tutaj niecodzienne pokazy lotów ptaków drapieżnych w sokolarni i sowiarni

To naprawdę fascynująca przygoda, móc zobaczyć te ptaki z bliska i w locie, kiedy bezbłędnie wracają do opiekuna z wysokiego nieba. Za ogrodzeniami zobaczysz też np. żubry czy dziki. Super miejsce w pięknych górach. Naszym dziewczynom bardzo się tutaj podobało!
 

 
Leśny Park Niespodzianek, ul. Zdrojowa 16, Ustroń, parking bezpłatny
Obiekt średnio dostępny dla wózków, bo to są leśne ścieżki
Czynne cały rok
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek

11. Zabytkowa Kolejka Rudy

Lubicie kolejki turystyczne? Dzieci je uwielbiają, a zabytkową kolejkę wąskotorową można odwiedzić niedaleko opactwa cystersów i pięknego Parku w Rudach. Nie tylko zobaczysz tu stację, lokomotywy i ich dom czyli lokomotywownię, ale też, co najfajniejsze, wyruszysz na przejażdżkę kolejką! 

Płaci się tylko za przejazd, wstęp na teren stacji jest bezpłatny, a to swoisty skansen kolejowy! Kolejka kursuje na wybranych trasach turystycznych przez cały rok, poza sezonem rzadziej. Jedna z tras prowadzi do Rybnika Stodoły, gdzie wychodząc można zrobić sobie przyjemny spacerek nad malownicze meandry Rudy.
 

 
Stacja kolejki wąskotorowej, ul. Szkolna 1, Rudy, bezpłatny parking
Czynne cały rok
Kolejka Rudy
Kolejka Rudy
Kolejka Rudy
Kolejka Rudy

12. Egzotarium Sosnowiec

Egzotarium to taka mniejsza palmiarnia gliwicka, mieszcząca się w Parku Fusińskiego. Obecnie całe Egzotarium jest przebudowywane, by zyskać nowoczesne oblicze. Na miejscu czeka bogactwo roślin, z palmami, agawami i kwitnącymi okazami kwiatów. 

Do tego sporo tu zwierząt, głównie gadów, łącznie z wielkimi krokodylami, ale są też ptaki, niewielkie ssaki i ryby w akwariach. To bardzo fajne miejsce, żeby uciec od zimy i szarości oraz chłodu tego okresu.
 

 
Egzotarium, ul. Józefa Piłsudskiego 116, Sosnowiec, parking bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne cały rok
Egzotarium w Sosnowcu
Egzotarium w Sosnowcu
Egzotarium w Sosnowcu
Egzotarium w Sosnowcu

13. Hokus Pokuss Żarki

Czy Twoje dzieci lubią słodkości i lizaczki? Jeśli tak to na pewno pokochają to miejsce. Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss jest bardzo kolorowa, ale przede wszystkim pełna łakoci. Ale to nie tak, że tylko wejdziesz i kupisz niewiarygodnie kolorowe lizaczki w różnych kształtach. 

Tutaj dzieci mogą je same sobie ulepić, co jest bardzo ciekawą sprawą i dzieciom się to na pewno bardzo spodoba. Najpierw mogą się przypatrzeć, jak robią to fachowcy, po czym same stworzą wymarzony lizaczek, w swoim kształcie i kolorze. Chyba nie muszę pisać, że nasze dziewczyny były zachwycone 🙂
 

 
Hokus Pokuss, ul. Piłsudskiego 17, Żarki, parking bezpłatny przy stodołach
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne cały rok
Hokus Pokuss
Hokus Pokuss

14. Dream Park Ochaby

Dream Park Ochaby to atrakcyjny park rozrywki leżący przy słynnej Wiślance. Kryje on park miniatur, park dinozaurów, park linowy, niecodzienne Oceanarium Prehistoryczne, wieżę widokową, dom do góry nogami i inne atrakcje dla dzieci. Wśród makiet zabytków z całego świata zobaczysz np. Wieżę Eiffla, Piramidy egipskie czy niemiecki Zamek Neuschwanstein znany z układanek! Dream Park pozwala bawić się przez cały dzień, atrakcji Ci nie braknie, jest też oczywiście plac zabaw i gastronomia.
 

 
Dream Park Ochaby, ul. Hodowlana 2, Ochaby Wielkie, parking bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne sezonowo
Dream Park Ochaby
Dream Park Ochaby

Atrakcje bezpłatne

15. Staw Rzęsa Siemianowice Śląskie

Staw Rzęsa wraz z otaczającymi atrakcjami to jedna z najfajniejszych bezpłatnych miejscówek na Śląsku, znana też pod nazwą Bażantarnia! Sam staw to piękne miejsce spacerowe, przecięty malowniczą groblą tworzy ładną scenerię zdjęciową. Stanęło tu kilka ławek, a powyżej ulokowały się świetne atrakcje dla dzieci - Polana dinozaurów z wielkimi makietami tych kopalnych gadów, na które dzieci mogą się wspinać. 

A zaraz za nimi zapraszają bajecznie kolorowe, drewniane place zabaw, gdzie atrakcje mają kształt wielkich zwierzątek. Jest bocian, żaba, piękne ptaki z tęczowymi skrzydłami. Miejsce jest świetne, alejki spacerowe i rowerowe ciągną się kilometrami, za placami zabaw stoi jeszcze tężnia solankowa. Na miejscu jest też wybieg dla psów.
 

 
Staw Rzęsa, Al. Spacerowa, ul. Śląska, Siemianowice Śląskie, parking bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne cały rok
Staw Rzęsa w w Siemianowicach Śl.
Staw Rzęsa w w Siemianowicach Śl.
Dinozaury w Siemianowicach Śl.
Dinozaury w Siemianowicach Śl.
Plac zabaw w Siemianowicach Śl.
Plac zabaw w Siemianowicach Śl.

16. Paprocany

Paprocany to piękne, zielone tereny na południu miasta Tychy, nad ogromnym Jeziorem Paprocańskim. To cudne, zadbane miejsce z fantastyczną i ciekawą infrastrukturą. Cała rodzina będzie zachwycona spacerem w tym miejscu, gdzie czeka piaszczysta plaża, molo, wielkie drewniane podesty nad samą taflą wody i kawiarnie z ciastem oraz goframi i lodami czynne nawet w ładne zimowe dni. A dodatkowo dla dzieci przygotowano wielki plac zabaw, a w sezonie płatny park linowy

Latem działa wodny plac zabaw. Miejsce jest bardzo popularne, ale nie ma się co dziwić, miejscówka jest piękna, a do tego te zachody słońca! W pobliżu, w Zameczku Myśliwskim Promnice zaprasza elegancka restauracja.
 

 
Jezioro Paprocańskie, ul. Parkowa, ul. Nad Jeziorem, Tychy, parking bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne cały rok
Paprocany
Paprocany
Paprocany
Paprocany
Paprocany
Paprocany

17. Księża Góra Radzionków

Księża Góra to kolejna świetna rodzinna miejscówka i zarazem przykład, gdzie władze miasta bardzo dobrze zagospodarowały teren dla mieszkańców. Bezpłatnie można tu korzystać z wielu atrakcji, a ponadto powstało mosirowskie kąpielisko - atrakcyjne i w bardzo przystępnych cenach. Latem bardzo chętnie zaglądają tu również mieszkańcy ościennych miejscowości. 

Bezpłatne atrakcje na Księżej Górze to: ścieżka rowerowa, grota z Radziem - notozaurem, których ślady tu niegdyś odnajdywano, plac zabaw, mini park linowy dla dzieci 3-12 lat, stoły do ping ponga, szachów, siłownia na powietrzu oraz całkiem spory Śląski Ogród Botaniczny. To naprawdę bardzo fajny teren, świetnie zagospodarowany dla dzieci i dorosłych. W strefie płatnej poza kąpieliskiem są też boiska do piłki nożnej, korty tenisowe i boisko do siatkówki plażowej. Na miejscu w sezonie czynne są punkty gastronomiczne.
 

 
Księża Góra, ul. Księżogórska 90, Radzionków, parking bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne cały rok
Księża Góra
Księża Góra
Księża Góra
Księża Góra

18. Skansen Maszyn Parowych Tarnowskie Góry

Skansen znajduje się przy Zabytkowej Kopalni Srebra i można go zwiedzać bezpłatnie przez cały rok. Zobaczysz tu kilkadziesiąt eksponatów, które niegdyś służyły głównie do transportu, ale jest też np. maszyna parowa, którą odwadniano podziemne korytarze kopalni. Czy wiesz, że w Tarnowskich Górach zaczęła działać jedna z pierwszych maszyn parowych na całym kontynencie? 

Przywieziono ją z Anglii! Ale w Skansenie wśród dzieci większy szał robią kolorowe parowozy, na które można wchodzić i robić sobie zdjęcia. Podczas imprez turystów wozi też mini kolejka skansenowa. Naprawdę malutka, jedna z nielicznych zachowanych w Polsce!
 

 
Skansen Maszyn Parowych, ul. Szczęść Boże 81, Tarnowskie Góry, parking bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne cały rok
Skansen Maszyn Parowych w TG
Skansen Maszyn Parowych w TG

19. Park Kuronia z mini zoo Sosnowiec

Park miejski im. Jacka Kuronia to kolejne bardzo popularne miejsce rodzinnej rekreacji. Na pewno przypadnie do gustu najmłodszym dzieciom, ponieważ czeka tutaj naprawdę duży i świetnie przygotowany plac zabaw z wieloma urządzeniami i atrakcjami dla dzieci w różnym wieku oraz mini zoo z różnymi gatunkami zwierząt. 

Ponadto rozlewa się tu malowniczy staw Leśna, dostępne są alejki, a przy nich zadbana roślinność. Przygotowano też SkatePark czy wyciąg na Górce. Na miejscu w sezonie otwiera się też gastronomia.
 

 
Park Kuronia, ul. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy, parking bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne cały rok
Park Kuronia w Sosnowcu
Park Kuronia w Sosnowcu

20. Rodzinne trasy rowerowe Żarki

Żarki na Jurze to wprost wymarzone miejsce na rower! Tym samym trochę odczarowuje Jurę, bo z reguły są tutaj dość trudne trasy, a te w Żarkach idealnie nadają się do jazdy rodzinnej, nawet dla młodszych dzieci. Wytyczono tu kilkadziesiąt kilometrów asfaltowanych tras, przez pola i lasy, są one bardzo dobrze przygotowane, a różne ciekawe punkty na trasie położone są na tyle blisko, że nie zdążycie się zmęczyć. My przejechaliśmy pętlę o długości 13 km, do Czatachowy i było bardzo przyjemnie!
 

Rowery w Żarkach
Rowery w Żarkach

21. Ogrody Kapias Goczałkowice Zdrój

Te ogrody są jak z bajki! Chcesz w jednym momencie odwiedzić wiele zakątków świata? To możliwe, bo tutejsze ogrody właśnie tak zostały zaprojektowane, by zapraszać na śródziemnomorskie patio, do ogrodu japońskiego, swoistego staropolskiego skansenu czy do ogrodu skandynawskiego albo angielskiego. 

Wszystko na ogromnym terenie dostępnym bezpłatnie przez cały rok. Na miejscu jest tyle ozdób, że dzieci poczują się tutaj jak bajce, a do tego czeka tu plac zabaw, pełno mostków, domek hobbitów i wiele innych ciekawostek. Oczywiście jest też kawiarnia i restauracja, no i sklep ogrodniczy, gdzie różne cuda można zakupić!
 

 
Ogrody Kapias, ul. Św. Anny 4, Goczałkowice Zdrój, parking bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne cały rok
Ogrody Kapias
Ogrody Kapias
Ogrody Kapias
Ogrody Kapias
Ogrody Kapias
Ogrody Kapias

22. Żabie Doły Bytom

W Żabich Dołach nie powstał co prawda plac zabaw, nie skuszą tu dzieci żadne dinozaury, ale za to jest piękna przyroda i mnóstwo ścieżek spacerowych. Na dawnych terenach pokopalnianych pięknie się natura rozgościła. To ptasi raj, gdzie łabędzie i kaczki przypłyną do Ciebie, jeśli tylko będziesz je chciał nakarmić. Pamiętaj, by dzieci nie rzucały im chleba ani niczego z solą, bo to im szkodzi. Lubią natomiast ziarna zbóż i pokrojone, surowe warzywa. Stare mosty kolejowe to dziś dogodne punkty widokowe, przystrojone ciekawymi muralami.
 

 
Żabie Doły, ul. Kosynierów, ul. Krzyżowa, Bytom, parking bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków
Czynne cały rok
Żabie Doły
Żabie Doły
Żabie Doły
Żabie Doły

A Wy jakie miejsca w śląskim dla dzieci zaproponujecie? Chętnie się tam wybierzemy i zabawimy rodzinnie 🙂

Mapa z atrakcjami

Funzeum
Legendia
Paprocany
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024