Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Bajka Pana Kleksa
ul. Porcelanowa 23​, Katowice
tel. 536-490-051
https://bajkapanakleksa.pl

50°15'19" N, 19°3'42" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 10:00–20:00
  • wtorek: 10:00–20:00
  • środa: 10:00–20:00
  • czwartek: 10:00–20:00
  • piątek: 10:00–20:00
  • sobota: 10:00–20:00
  • niedziela: 10:00–20:00

"Must be" Górnego Śląska

Bajka Pana Kleksa w Katowicach to Centrum Kultury, Nauki i Zabawy w jednym. To jedno z najciekawszych miejsc rodzinnej rekreacji na Górnym Śląsku, otwarte całkiem niedawno, bo w grudniu 2019 roku. Bajkowy świat znany z kultowej powieści Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa"​ udało się idealnie przenieść w dzisiejsze realia i miejsce to już stało się ulubioną miejscówką dla całych rodzin. Tutaj świetnie zabawi się i maluch i jego rodzic. Optymalny wiek dziecka to wg mnie 5-12 lat, ale również młodsze dzieci będą na pewno bardzo zainteresowane miejscem, równie mocno, jak nasza 1,5 roczna Amelia, a górnej granicy tak naprawdę nie ma. Przyznam, że ja bawiłam się świetnie 🙂Pouczająca zabawa

Nic w tym dziwnego, Bajka Pana Kleksa to aż 1000 metrów kw. różnych łamigłówek, eksperymentów i zagadek oraz 8 stref tematycznych inspirowanych przygodami Pana Kleksa​. W każdej zatrzymujemy się na dłuższą lub krótszą chwilę, aby świetnie się zabawić, ale to nie jedyny cel Bajki Pana Kleksa. To również nauka... ale nie taka jak zwykle ma to miejsce w szkole, tutaj najważniejsza jest nauka myślenia, sprytu, skupienia, twórczej inspiracji. Bardzo przyjaźni Animatorzy pomagają otwierać się na wiedzę w przyjemny sposób i pobudzają ciekawość świata. Warto czerpać garściami z tej przygody 🙂 Wcześniej można przypomnieć sobie trochę powieść, na fabule której wszystko się opiera, ale nie jest to konieczne i wtedy można iść na żywioł. My tak zrobiliśmy i mieliśmy jeszcze większą frajdę poznania.

Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa

Nowocześnie i interaktywnie

Bajka Pana Kleksa jest w pełni nowoczesna, jak przystało na centrum nauki, jest interaktywna, ciekawa i zróżnicowana, każda ekspozycja pozwala na nowe aktywności i doznania. Poza zmysłem wzroku wykorzystasz tu świetnie zmysł dotyku, słuchu, ale i powonienia. Są też elementy zapożyczone z tradycyjnych sal zabaw, jak basenik z kulkami, zjeżdżalnie, przejście na sznurach czy przez pontony. To wszystko sprawia, że dzieci są zachwycone, a te najmłodsze wręcz radośnie oszołomione 🙂 I nawet nie zauważą, że przy tej zabawie się uczą, biorą udział w słuchowiskach, zamiast siedzieć w domu nad smartfonem. A jeszcze fajniejsze jest to, że płaszcze zostawia się szatni, podobnie jak wózki i inne przeszkadzajki, a na górze już bez butów można poczuć się jak w domu i cieszyć się tym kolorowym światem, siedząc na wykładzinie, biegając po statku czy zjeżdżając zjeżdżalnią.

Z ekologią za pan brat

Cenne jest to, że w Bajce Pana Kleksa mówi się też o ekologii, a ja uważam, że tą naukę trzeba właśnie wpajać od najmłodszych lat, aby to było naturalne zachowanie przez całe życie. Tutaj poznasz plaściora, wodożłopa i inne groźne potwory, z którymi należy walczyć każdego dnia. Sam obiekt również stawia na ekologię, sporo tu drewna i biodegradowalnych materiałów, a i specjały w kawiarence są zdrowe i bez polepszaczy.

Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa


Warsztaty dla dzieci

Dodatkowo poza wizytami typowo rodzinnymi Bajka Pana Kleksa oferuje cykliczne warsztaty w Akademii, tematyczne i prowadzone przez specjalistów w danej dziedzinie. No i jeszcze jedna rzecz jest unikatowa - sama miejscówka, zlokalizowana w dawnej Fabryce Porcelany, która leży dziś na Szlaku Zabytków Techniki. Jak Pan Kleks miał swoją Fabrykę Dziur i Dziurek, tak Bajka ma swoją Fabrykę Porcelany. Zajrzyj tu koniecznie!

Bajka Pana Kleksa Bajka Pana Kleksa Bajka Pana Kleksa Bajka Pana Kleksa Bajka Pana Kleksa

Katowice noclegi

Katowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-03-02 na
Jeśli tylko masz możliwość i okazję, zabierz dziecko w to czarowne miejsce, jest mega, fajnie się zabawi, a przy tym sporo nauczy, a to Ty również możesz mu pokazać, jak fajnie i mądrze można się bawić, znając nieco Pana Kleksa, staniesz się bohaterem domu :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020