Bajka Pana Kleksa

Bajka Pana Kleksa w Katowicach

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Bajka Pana Kleksa - najlepsza atrakcja rodzinna w Katowicach

Bajka Pana Kleksa w Katowicach to Centrum Kultury, Nauki i Zabawy w jednym. To jedno z najciekawszych miejsc rodzinnej rekreacji nie tylko w Katowicach, ale na całym Górnym Śląsku, otwarte całkiem niedawno, bo w grudniu 2019 roku. Bajkowy świat znany z kultowej powieści Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa"​ udało się idealnie przenieść w dzisiejsze realia i miejsce to już stało się ulubioną miejscówką dla całych rodzin. Tutaj świetnie zabawi się i maluch i jego rodzic. Optymalny wiek dziecka to wg mnie 5-12 lat, ale również młodsze dzieci będą na pewno bardzo zainteresowane miejscem, równie mocno, jak nasza 1,5 roczna Amelia, a górnej granicy tak naprawdę nie ma. Przyznam, że ja bawiłam się świetnie 🙂Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa

Bajka uczy i bawi

Nic w tym dziwnego, Bajka Pana Kleksa to aż 1000 metrów kw. różnych łamigłówek, eksperymentów i zagadek oraz 8 stref tematycznych inspirowanych przygodami Pana Kleksa​. W każdej zatrzymujemy się na dłuższą lub krótszą chwilę, aby świetnie się zabawić, ale to nie jedyny cel Bajki Pana Kleksa. To również nauka, ale nie taka jak zwykle ma to miejsce w szkole, tutaj najważniejsza jest nauka myślenia, sprytu, skupienia, twórczej inspiracji. Bardzo przyjaźni Animatorzy pomagają otwierać się na wiedzę w przyjemny sposób i pobudzają ciekawość świata. Warto czerpać garściami z tej przygody 🙂 Wcześniej można przypomnieć sobie trochę powieść, na fabule której wszystko się opiera, ale nie jest to konieczne i wtedy można iść na żywioł. My tak zrobiliśmy i mieliśmy jeszcze większą frajdę poznania.

Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa

Nowoczesna i interaktywna bajka

Bajka Pana Kleksa jest w pełni nowoczesna, jak przystało na centrum nauki, jest interaktywna, ciekawa i zróżnicowana, każda ekspozycja pozwala na nowe aktywności i doznania. Poza zmysłem wzroku wykorzystasz tu świetnie zmysł dotyku, słuchu, ale i powonienia. Są też elementy zapożyczone z tradycyjnych sal zabaw, jak basenik z kulkami, zjeżdżalnie, przejście na sznurach czy przez pontony. To wszystko sprawia, że dzieci są zachwycone, a te najmłodsze wręcz radośnie oszołomione 🙂 I nawet nie zauważą, że przy tej zabawie się uczą, biorą udział w słuchowiskach, zamiast siedzieć w domu nad smartfonem. A jeszcze fajniejsze jest to, że płaszcze zostawia się w szatni, podobnie jak wózki i inne przeszkadzajki, a na górze już bez butów można poczuć się jak w domu i cieszyć się tym kolorowym światem, siedząc na wykładzinie, biegając po statku czy zjeżdżając zjeżdżalnią.Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa

Z ekologią za pan brat

Cenne jest to, że w Bajce Pana Kleksa mówi się też o ekologii, a ja uważam, że tą naukę trzeba właśnie wpajać od najmłodszych lat, aby to było naturalne zachowanie przez całe życie. Tutaj poznasz plaściora, wodożłopa i inne groźne potwory, z którymi należy walczyć każdego dnia. Sam obiekt również stawia na ekologię, sporo tu drewna i biodegradowalnych materiałów, a i specjały w kawiarence są zdrowe i bez polepszaczy. Dodatkowo poza wizytami typowo rodzinnymi Bajka oferuje cykliczne warsztaty w Akademii, tematyczne i prowadzone przez specjalistów w danej dziedzinie. 

Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa

Czy Bajka Pana Kleksa podoba się dzieciom?

No na tak postawione pytanie jest tylko jedna możliwa odpowiedź. Oczywiście, że się podoba 🙂 Nasze dziewczyny, szczególnie dwie młodsze były zachwycone tym miejscem, bo jest pomysłowe, kolorowe, daje możliwość zabawy i aktywności na różne sposoby. Nawet najstarsza córa znalazła swoje momenty dla siebie, kiedy trzeba było błysnąć wiedzą i spostrzegawczością, bo muszę przyznać, że Bajka jest właśnie tak sprytnie zaaranżowana, żeby zaktywizować nie tylko maluszki, ale i starszych. Dla dużych to powrót do świata dzieciństwa, a dla dzieci po prostu beztroska zabawa. Pozwól im przeżyć tą fantastyczną przygodę 🙂Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa

Szlak Zabytków Techniki

No i jeszcze jedna rzecz jest unikatowa - sama miejscówka, bowiem Bajka Pana Kleksa zlokalizowana w dawnej Fabryce Porcelany, która leży dziś na Szlaku Zabytków Techniki. Jak Pan Kleks miał swoją Fabrykę Dziur i Dziurek, tak Bajka ma swoją Fabrykę Porcelany. Zajrzyj tu koniecznie!

Fabryka Porcelany w Katowicach
Fabryka Porcelany w Katowicach

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

pn-pt 14.00-20.00
sb-nd 10.00-20.00
Bilety: normalny 39 zł, ulgowy 34 zł, rodzinny (2+2) 129 zł, rodzinny (2+1) 99 zł
Parking: bezpłatny
Szatnia, ubikacje i smaczna kawiarnia na miejscu
Bajka poza standardową trasą oferuje też różne warsztaty

Adres

Bajka Pana Kleksa
ul. Porcelanowa 23​, Katowice
tel. 536-490-051
https://bajkapanakleksa.pl

GPS: 50°15'19N, 19°3'42E

Bajka Pana Kleksa w Katowicach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Katowic wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Katowice noclegi

Katowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa
50°15'19N, 19°3'42E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Jeśli tylko masz możliwość i okazję, zabierz dziecko w to czarowne miejsce, jest mega, fajnie się zabawi, a przy tym sporo nauczy, a to Ty również możesz mu pokazać, jak fajnie i mądrze można się bawić, znając nieco Pana Kleksa, staniesz się bohaterem domu 🙂

Bajka Pana Kleksa w Katowicach na blogu

Najlepsza zabawa na Śląsku w Bajce Pana Kleksa

Odwiedziliśmy właśnie nowe, ale już bardzo popularne miejsce rodzinnej zabawy na Górnym Śląsku - Bajkę Pana Kleksa. Tak szybko się rozsławiło, bo jest świetne - uczy, bawi, relaksuje, buduje więzi rodzinne... same plusy, a do tego oparte jest na kanwie kultowej już powieści Jana Brzechwy, którą każdy z dzieciństwa kojarzy 🙂

02 marzec 2020 12:23
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021