Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach

Park Przygód i Atrakcji Alele
ul. Księżoleśna 1, Wilkowice
tel. 512-513-793
www.parkwilkowice.pl

50°26'3" N, 18°45'25" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
 • poniedziałek-czwartek: 13:00 - 20:00
  piątek-niedziela: 11:00 - 20:00
  Bilety: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł

Park Przygód i Atrakcji to fantastyczny kompleks rozrywkowy dla całej rodziny. Powstał w niewielkich Wilkowicach koło Zbrosławic, kilkanaście kilometrów od Tarnowskich Gór. Początkowo istniała tutaj tylko sala zabaw dla dzieci, pod dachem. Obecnie kompleks znacznie się rozrósł i atrakcji starczy na cały dzień dobrej zabawy, na świeżym powietrzu, z dala od głównych ulic i zgiełku miasta.Park Przygód i Atrakcji powstał na terenie rozległego parku krajobrazowego, który nabrał obecnie wielkiego uroku, za sprawą malowniczego stawu i pięknie zagospodarowanej przestrzeni, z cudną roślinnością.

Kolorowy plac zabaw z piknikowym trawnikiem

Największą popularnością cieszy się w Parku Przygód i Atrakcji duży, kolorowy i fajny plac zabaw dla dzieci w każdym wieku, od najmłodszych po starsze. Znajdziesz tu typowe dla placów zabaw urządzenia, a także nieco innowacyjne, jak trampolina, interaktywna piaskownica czy kolorowe domki dla najmniejszych dzieci. Jest też siłownia na powietrzu, z której mogą korzystać również dorośli. Nasze dziewczyny, choć w zróżnicowanym wieku, wszystkie znalazły swoje miejsce na tym placu zabaw, jest naprawdę fajny i pomysłowy.

W ciepłe dni spory trawnik przy placu zabaw zamienia się w teren piknikowy, gdzie można rozgościć się na kocykach, odpocząć i zjeść smakołyki przyniesione z domu lub kupione na miejscu w grill barze. Dostępny jest też osobno płatny park linowy - tor przeszkód dla dzieci do 13 roku życia.Zwierzyniec

Ogromne wrażenie robi w Parku zwierzyniec, całkiem potężny, z dużą liczbą różnych gatunków zwierząt, z wielkimi i zadbanymi wybiegami. Zobaczysz tu jelenie, daniele, sarny, różne gatunki owiec, i kóz, ale również strusie, lamy, alpaki, osły, kuce, nutrie i bardziej egzotyczne gatunki, jak wielbłąd. W innej części zwierzyńca zobaczyć można ptactwo domowe, surykatki, lemury, wiewiórki, króliczki czy papugi.

Zwierzęta można karmić marchewką i kukurydzą zakupioną na miejscu. Dzięki temu zwierzaki chętnie przybiegają do ogrodzeń, wyciągają łebki i dają się fotografować 🙂 To daje wielką frajdę dzieciom, nie tylko tym najmłodszym 🙂Plaża, sztuczna rzeka i fontanna

Na terenie Parku istnieje też piaszczysta plaża z leżakami, parasolami ze strzechy i boiskiem do gry w siatkówkę. Powstała ona nad zbiornikiem wodnym, a za nią dostępna jest ścieżka bosych stóp, którą można by trochę ubogacić o kolejne podłoża. Największe wyzwanie tutaj to szyszki, które szczególnie w suche dni mocno dają się we znaki naszym stopom 🙂

Dalej płynie sztuczna rzeka, ślicznie zaaranżowana, z kamienistym brzegiem, gdzie poutykane zostały urocze rojniki. Ponad wielkim trawnikiem góruje wysoka fontanna rosząca turystów w ciepłe dni 🙂

Park Przygód jak wielki ogród

Dla mnie Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach to taki wielki, wspaniały ogród. Na terenie całego Parku porasta piękna roślinność, bardzo ładnie i zmyślnie zaplanowana oraz dobrze utrzymana. Nie znajdziesz tu betonu, za to jest sporo zieleni, kwiecia, kamyczków i drewna. Gdzieniegdzie zachwycają róże, w innym miejscu lawenda czy rododendrony, sporo też iglastych, zielonych krzewów i żółtej trzmieliny. Alejkami prowadzą kolorowe klony kuliste, a nad plażą dominuje charakterystyczna wierzba hakuro. To wszystko robi wielkie wrażenie 🙂

Nowe atrakcje

Każdego roku pojawiają się tutaj nowe atrakcje, ostatnio drewniany jeż z palami do przechodzenia oraz wielki, drewniany krokodyl z torem przeszkód w jego wnętrzu i zjeżdżalnią w miejscu ogona. Pomysłowe i atrakcyjne dla dzieciaków. Nowinką jest też drewniana strefa kreatywnej zabawy oraz kreatywna piaskownica całkiem sporych rozmiarów. I jak ma się tutaj nie podobać dzieciom, skoro nawet na dorosłych to robi wrażenie 🙂 A że teren Parku jest rozległy, także myślę, że jeszcze niejedna nowa atrakcja nas tutaj zaskoczy 😉 Mamy chęć sprawdzać to każdego roku!

Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach to miejsce warte naszej uwagi, wspaniale wybawi się i odpocznie tutaj cała rodzina. Gorąco polecam!

Zalety
 • Duży bezpłatny parking
 • Park oddalony od miasta
 • Piękna sceneria Parku
 • Świetne atrakcje dla dzieci
 • Zadbany zwierzyniec z ciekawymi zwierzętami
 • Zwierzaki chętnie podchodzą do ogrodzenia
 • Piękna roślinność
 • Możliwość biwakowania na sporym trawniku
 • Obecność grillbaru
Wady
 • Zdarzają się tłumy w letnie weekendy
 Wilkowice Park Przygód i Atrakcji Wilkowice Park Przygód i Atrakcji Wilkowice Park Przygód i Atrakcji Wilkowice Park Przygód i Atrakcji Wilkowice Park Przygód i Atrakcji Wilkowice Park Przygód i Atrakcji Wilkowice Park Przygód i Atrakcji Wilkowice Park Przygód i Atrakcji Wilkowice Park Przygód i Atrakcji Wilkowice Park Przygód i Atrakcji

Tarnowskie Góry noclegi

Tarnowskie Góry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-06-02 na
Park Przygód Wilkowice to jedno z naszych ulubionych miejsc, nie tylko na mapie Śląska, ale i całej Polski, odwiedzamy to miejsce raz na jakiś czas i obserwujemy stałe zmiany na lepsze :) Atrakcji przybywa, a teren niezmiennie jest bardzo urokliwy, a zwierzęta fantastyczne! Polecam :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020