Wilkowice Park Przygód i Atrakcji, Anna Piernikarczyk
Park Przygód i Atrakcji to fantastyczny kompleks rozrywkowy dla całej rodziny. Powstał w niewielkich Wilkowicach koło Zbrosławic, kilkanaście kilometrów od Tarnowskich Gór. Początkowo istniała tutaj tylko sala zabaw dla dzieci, pod dachem. Obecnie jednak kompleks znacznie się rozrósł i atrakcji starczy na cały dzień dobrej zabawy, na świeżym powietrzu, z dala od głównych ulic i zgiełku miasta.

Największą popularnością cieszy się duży, kolorowy i fajny plac zabaw dla dzieci w każdym wieku, od najmłodszych po starsze, a nawet z siłownią, z której mogą korzystać dorośli. W ciepłe dni spory trawnik przy placu zabaw zamienia się w teren piknikowy, gdzie można rozgościć się na kocykach, odpocząć i zjeść smakołyki przyniesione z domu lub kupione na miejscu w grill barze. Dostępny jest też osobno płatny małpi gaj - tor przeszkód dla dzieci do 13 roku życia.

Największe wrażenie robi jednak zwierzyniec, całkiem potężny, z dużą liczbą różnych gatunków zwierząt, z wielkimi i zadbanymi wybiegami. Zobaczysz tu jelenie, daniele, sarny, owce, kozy, ale również strusie, lamy, osły, kuce, nutrie i bardziej egzotyczne gatunki. Jest też ptactwo domowe i świnki wietnamskie. Zwierzęta można karmić marchewką i kukurydzą zakupioną na miejscu.

Na terenie Parku istnieje też plaża z boiskiem do gry w siatkówkę, zbiorniki wodne, ścieżka bosych stóp, którą można by trochę ubogacić o kolejne podłoża, a wszędzie dookoła porasta piękna roślinność, ładnie zaplanowana i dobrze utrzymana. Miejsce warte jest uwagi i godne polecenia.

Park Przygód i Atrakcji Alele

ul. Księżoleśna 1, Wilkowice
tel. 32/ 750-43-50, 512-513-793
http://www.parkwilkowice.plAnna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°26'3" N, 18°45'24" E
Śląskie
2019-06-04
2020-02-07 09:32

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach na blogu

Zdjęcie 7 najlepszych rodzinnych Zoo w Polsce, zaplanuj z nami weekend!
7 najlepszych rodzinnych Zoo w Polsce, zaplanuj z nami weekend!

Z doświadczenia wiemy, że rodzice często borykają się z problemem, gdzie zabrać dziecko na wycieczkę, żeby nie było nudno, żeby maluch dobrze się zabawił i zaciekawił, ale by i dorośli spędzili z dziećmi fajny, wspólny dzień. Idealnym pomysłem na taką całodniową aktywność są ogrody zoologiczne i wszelkie mini zoo, których ostatnio w Polsce nie brakuje. Dzieci je uwielbiają, a piszę to jako mama trzech córek :)

Atrakcje · 2020-02-06 15:28:33

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą