Jezioro Pławniowice

Jezioro Pławniowice
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Jezioro Pławniowice to popularny, rekreacyjny zbiornik wodny, rozlewający się pomiędzy Pławniowicami i wsią Niewiesze. Tak naprawdę nie jest to jezioro naturalne, a sztuczny zalew. Powstał w 1970 roku, poprzez zalanie dawnego wyrobiska piasków podsadzkowych. 

Jezioro Pławniowice
Jezioro Pławniowice

Jezioro Pławniowice w liczbach

Jezioro Pławniowickie ma powierzchnię 250 ha i głębokość 18 metrów. Obecnie Jezioro Pławniowice to ogólnodostępne miejsce letniej rekreacji. Wydziela się tutaj zbiornik duży i mały, a zasila je Potok Toszecki. Brzegi jeziora częściowo porastają lasy, a od południa mija je autostrada A4.

Zalew Pławniowice
Zalew Pławniowice

Plaża nad Jeziorem Pławniowickim

Miejsce to stało się ulubionym regionem miłośników letniej i wodnej przygody. Powstały tu strzeżone plaże, wypożyczalnie sprzętu wodnego, punkty gastronomiczne oraz miejsca noclegowe. Najlepszą infrastrukturę turystyczną oferuje wieś Niewiesze. Powstała tu największa, główna piaszczysta plaża oraz spory parking. Latem otwiera się gastronomia. W tym czasie po jeziorze pływa dużo sprzętu wodnego, a brzegi pełne są letników. Działają tutaj również szkółki żeglarskie.

Jezioro Pławniowice
Jezioro Pławniowice
Jezioro Pławniowice
Jezioro Pławniowice
Jezioro Pławniowice
Jezioro Pławniowice

 

Trasa rowerowa wokół jeziora

Jezioro Pławniowice jest atrakcyjne dla rowerzystów, bo wokół zbiornika prowadzi fajna ścieżka rowerowa. Jest ona utwardzona i prowadzi przez malownicze tereny. Na pewno Ci się spodoba. Odpocząć możesz na plaży w miejscowości Niewiesze, gdzie latem czeka też gastronomia.

Jezioro Pławniowice
Jezioro Pławniowice

Nasz film

Zapraszamy na nasz film z pobytu w Pławniowicach - najpierw zamek, a potem jezioro.

Atrakcje w okolicy Jeziora Pławniowice

W pobliżu koniecznie odwiedzić trzeba przepiękny pałac w Pławniowicach, którego wieża wznosi się ponad taflą wody. Nieco dalej warto zajechać też nad Jezioro Dzierżno Duże i mniejsze ale żeglarskie Dzierżno Małe.

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Plaża piaszczysta w miejscowości Niewiesie
Parking przy plaży
 

Jezioro Pławniowice
ul. Plażowa, ul. Sosnowa, Niewiesze
ul. Nad Zalewem, Pławniowice

Noclegi w Pławniowicach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Jezioro Pławniowickie
Jezioro Pławniowice
(4.4 głosów: 35)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 35)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024