Zagłosuj na nas!
Pałac w Pławniowicach

Pławniowice

(4.5 głosów: 66)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pławniowice to mała miejscowość w województwie śląskim, w gminie Rudziniec, położona na północny zachód od Gliwic i południe od Toszka, przy autostradzie A4, nad Jeziorem Pławniowickim.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Historia Pławniowic

Ponoć w latach 60. XX wieku odkryto w pobliżu obecnego pałacu w Pławniowicach ruiny znacznie starszego założenia - prawdopodobnie była to warownia z końca XIV wieku, która brała udział w wojnie króla Władysława Jagiełły przeciwko księciu Władysławowi Opolczykowi, dowodzonej przez Piotra Szafrańca.

Pałac w Pławniowicach
Pałac w Pławniowicach

Zabytki w Pławniowicach

Miejscowość znana jest na całym Śląsku ze swej architektonicznej perełki - Pałacu w Pławniowicach, a właściwie zespołu pałacowo-parkowego, na którego teren wstęp jest płatny. Warto jednak poznać tą cudną budowlę z bliska, tym bardziej że otacza ją ładny park z kwieciem. Szczególnie urokliwie kwitną tu magnolie wiosną. W pobliżu pałacu stoi też zabytkowy spichlerz dworski, który również warto zobaczyć. Pochodzi on z końca XIX wieku i stanowi jeden z elementów kompleksu pałacowego.Atrakcje w Pławniowicach

Pławniowice słyną też w szerokiej okolicy jako ośrodek sportów wodnych oraz miejsce letniej rekreacji, gdyż rozlewa się tutaj Jezioro Pławniowice, które latem pełne jest żaglówek i desek windsurfingowych, a plaże chętnie wykorzystywane są przez odpoczywających letników. W pobliżu rozlewa się też Jezioro Dzierżno Duże.

Oficjalna strona Pałacu w PławniowicachMapa Pławniowic z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Pławniowicach. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Pławniowice noclegi

Pławniowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Pławniowicach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pałac w Pławniowicach
Pałac w Pławniowicach
Pałac w Pławniowicach
Pałac w Pławniowicach
Pławniowice
Pławniowice
Pławniowice pałac
Pławniowice pałac
Pławniowice
Pławniowice
Pałac w Pławniowicach
Pałac w Pławniowicach
Pławniowice
Pławniowice kaplica
Pławniowice
Pławniowice
Pławniowice
Pławniowice
Pławniowice
Jezioro Pławniowice
Jezioro Dzierżno Duże
Jezioro Dzierżno Duże
Jezioro Dzierżno Duże
50°23'6N, 18°28'34E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

marian

[cytuj autor='Turysta Kulturowy Barsolis Karol ']piekny ten palac -ktory chyba widac z A-4      [/cytuj

Blisko A-4 ale go chyba nie widać.

Barsolis Karol Turysta Kulturowy

piekny ten palac -ktory chyba widac z A-4 

 

 

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021