Pałac w Pławniowicach

Pławniowice

(4.5 głosów: 66)

Pławniowice to mała miejscowość w województwie śląskim, w gminie Rudziniec, położona na północny zachód od Gliwic i południe od Toszka, przy autostradzie A4, nad Jeziorem Pławniowickim.Historia Pławniowic

Ponoć w latach 60. XX wieku odkryto w pobliżu obecnego pałacu w Pławniowicach ruiny znacznie starszego założenia - prawdopodobnie była to warownia z końca XIV wieku, która brała udział w wojnie króla Władysława Jagiełły przeciwko księciu Władysławowi Opolczykowi, dowodzonej przez Piotra Szafrańca.

Zabytki w Pławniowicach

Miejscowość znana jest na całym Śląsku ze swej architektonicznej perełki - Pałacu w Pławniowicach, a właściwie zespołu pałacowo-parkowego, na którego teren wstęp jest płatny. Warto jednak poznać tą cudną budowlę z bliska, tym bardziej że otacza ją ładny park z kwieciem. Szczególnie urokliwie kwitną tu magnolie wiosną. W pobliżu pałacu stoi też zabytkowy spichlerz dworski, który również warto zobaczyć. Pochodzi on z końca XIX wieku i stanowi jeden z elementów kompleksu pałacowego.Atrakcje w Pławniowicach

Pławniowice słyną też w szerokiej okolicy jako ośrodek sportów wodnych oraz miejsce letniej rekreacji, gdyż rozlewa się tutaj Jezioro Pławniowice, które latem pełne jest żaglówek i desek windsurfingowych, a plaże chętnie wykorzystywane są przez odpoczywających letników. W pobliżu rozlewa się też Jezioro Dzierżno Duże.

Pałac w Pławniowicach
Pałac w Pławniowicach
Pałac w Pławniowicach

Oficjalna strona Pałacu w PławniowicachPałac w Pławniowicach
Pławniowice
Pławniowice
Pławniowice pałac
Pławniowice pałac
Pławniowice
Pławniowice
Pałac w Pławniowicach
Pałac w Pławniowicach
Pławniowice
Pławniowice kaplica
Pławniowice
Pławniowice
Pławniowice
Pławniowice
Pławniowice
Jezioro Pławniowice
Jezioro Dzierżno Duże
Jezioro Dzierżno Duże
Jezioro Dzierżno Duże

Pławniowice noclegi

Pławniowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Pławniowicach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°23'6N, 18°28'34E
10 czerwiec 2019
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

marian
30 październik 2012 22:04

[cytuj autor='Turysta Kulturowy Barsolis Karol ']piekny ten palac -ktory chyba widac z A-4      [/cytuj

Blisko A-4 ale go chyba nie widać.

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
26 wrzesień 2012 22:39

piekny ten palac -ktory chyba widac z A-4 

 

 

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację