Zalew Zielona w Kaletach

Zalew Zielona w Kaletach

Zalew Zielona to piękne miejsce wypoczynku i rekreacji, znajdujące się w Zielonej - dzielnicy Kalet położonej na wschód od centrum miejscowosci, przy pałacu w Kaletach Zielonej. Jest to sztuczny zbiornik powstały na Małej Panwi poprzez zalanie danych wyrobisk rud żelaza.Atrakcje Zalewu Zielona

Zalew Zielona składa się z dwóch stawów - dolnego i górnego, wykorzystywanych obecnie w celach rekreacyjnych. Działają tu ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, restauracje i camping. Wokół stawów powstały plaże, jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, można też łowić ryby i dokarmiać dzikie ptactwo wodne. Co ciekawe, można też zobaczyć żeremie bobrów, które upodobały sobie to miejsce, co znaczy, że wody w zbiornikach są czyste. Na wyspie mniejszego stawu stoi zabytkowy, drewniany wiatrak.

Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach

Trasa rowerowa

Wokół Zalewu poprowadzona jest znakowana na zielono ścieżka dydaktyczna Zielona Pętla, na której można podziwiać atrakcje jeziora. Trasa ma 9 km długości i służy jako trasa rowerowa, nordic walking, a zimą dodatkowo jako trasa narciarstwa biegowego.Zalew Zielona
ul. Stawowa, ul. 30-lecia, Kalety

Kalety noclegi

Kalety to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

kajgrohl
01 sierpień 2020 11:58
Jest piaszczysta plaża, niestety w sezonie zatłoczona. Od południowej strony mniej ludzi, można znaleźć spokojne miejsce na uboczu.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację