Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zalew Zielona to piękne miejsce wypoczynku i rekreacji, znajdujące się w Zielonej - dzielnicy Kalet położonej na wschód od centrum miejscowosci, przy pałacu w Kaletach Zielonej. Jest to sztuczny zbiornik powstały na Małej Panwi poprzez zalanie danych wyrobisk rud żelaza.Atrakcje Zalewu Zielona

Zalew Zielona składa się z dwóch stawów - dolnego i górnego, wykorzystywanych obecnie w celach rekreacyjnych. Działają tu ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, restauracje i camping. Wokół stawów powstały plaże, jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, można też łowić ryby i dokarmiać dzikie ptactwo wodne. Co ciekawe, można też zobaczyć żeremie bobrów, które upodobały sobie to miejsce, co znaczy, że wody w zbiornikach są czyste. Na wyspie mniejszego stawu stoi zabytkowy, drewniany wiatrak.

Zalew Zielona
Zalew Zielona

Trasa rowerowa

Wokół Zalewu poprowadzona jest znakowana na zielono ścieżka dydaktyczna Zielona Pętla, na której można podziwiać atrakcje jeziora. Trasa ma 9 km długości i służy jako trasa rowerowa, nordic walking, a zimą dodatkowo jako trasa narciarstwa biegowego.

Zalew Zielona
ul. Stawowa, ul. 30-lecia, Kalety

Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach


Zalew Zielona w Kaletach Zalew Zielona w Kaletach Zalew Zielona w Kaletach Zalew Zielona w Kaletach Zalew Zielona w Kaletach Zalew Zielona w Kaletach Zalew Zielona w Kaletach Zalew Zielona w Kaletach

Kalety noclegi

Kalety to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

kajgrohl Nowicjusz 2 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-01 na
Jest piaszczysta plaża, niestety w sezonie zatłoczona. Od południowej strony mniej ludzi, można znaleźć spokojne miejsce na uboczu.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020