Zalew Zielona w Kaletach

Zalew Zielona w Kaletach

(4.5 głosów: 8)

Zalew Zielona to piękne miejsce wypoczynku i rekreacji, znajdujące się w Zielonej - dzielnicy Kalet położonej na wschód od centrum miejscowosci, przy pałacu w Kaletach Zielonej. Jest to sztuczny zbiornik powstały na Małej Panwi poprzez zalanie danych wyrobisk rud żelaza.Atrakcje Zalewu Zielona

Zalew Zielona składa się z dwóch stawów - dolnego i górnego, wykorzystywanych obecnie w celach rekreacyjnych. Działają tu ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, restauracje i camping. Wokół stawów powstały plaże, jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, można też łowić ryby i dokarmiać dzikie ptactwo wodne. Co ciekawe, można też zobaczyć żeremie bobrów, które upodobały sobie to miejsce, co znaczy, że wody w zbiornikach są czyste. Na wyspie mniejszego stawu stoi zabytkowy, drewniany wiatrak.

Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach

Trasa rowerowa

Wokół Zalewu poprowadzona jest znakowana na zielono ścieżka dydaktyczna Zielona Pętla, na której można podziwiać atrakcje jeziora. Trasa ma 9 km długości i służy jako trasa rowerowa, nordic walking, a zimą dodatkowo jako trasa narciarstwa biegowego.Zalew Zielona
ul. Stawowa, ul. 30-lecia, Kalety

Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach

Kalety noclegi

Kalety to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kalety
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora zalewy
50°32'43N, 18°58'22E
12 czerwiec 2018
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

kajgrohl
01 sierpień 2020 11:58
Jest piaszczysta plaża, niestety w sezonie zatłoczona. Od południowej strony mniej ludzi, można znaleźć spokojne miejsce na uboczu.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację