Zalew Zielona w Kaletach

Zalew Zielona w Kaletach

(4.5 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zalew Zielona to piękne miejsce wypoczynku i rekreacji, znajdujące się w Zielonej - dzielnicy Kalet położonej na wschód od centrum miejscowosci, przy pałacu w Kaletach Zielonej. Jest to sztuczny zbiornik powstały na Małej Panwi poprzez zalanie danych wyrobisk rud żelaza.

Atrakcje Zalewu Zielona

Zalew Zielona składa się z dwóch stawów - dolnego i górnego, wykorzystywanych obecnie w celach rekreacyjnych. Działają tu ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, restauracje i camping. Wokół stawów powstały plaże, jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, można też łowić ryby i dokarmiać dzikie ptactwo wodne. Co ciekawe, można też zobaczyć żeremie bobrów, które upodobały sobie to miejsce, co znaczy, że wody w zbiornikach są czyste. Na wyspie mniejszego stawu stoi zabytkowy, drewniany wiatrak.

Zalew Zielona
Zalew Zielona


Trasa rowerowa

Wokół Zalewu poprowadzona jest znakowana na zielono ścieżka dydaktyczna Zielona Pętla, na której można podziwiać atrakcje jeziora. Trasa ma 9 km długości i służy jako trasa rowerowa, nordic walking, a zimą dodatkowo jako trasa narciarstwa biegowego.

Zalew Zielona
ul. Stawowa, ul. 30-lecia, Kalety

Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach


Zalew Zielona w Kaletach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Kalet wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Kalety noclegi

Kalety to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Zalew Zielona w Kaletach
Kalety
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora zalewy
50°32'43N, 18°58'22E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

kajgrohl
Jest piaszczysta plaża, niestety w sezonie zatłoczona. Od południowej strony mniej ludzi, można znaleźć spokojne miejsce na uboczu.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021