Stary Młyn w Żarkach, Anna Piernikarczyk

Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach mieści się w blisko 100-letnim, zabytkowym młynie elektrycznym, który został pięknie odrestaurowany! Niech Was nie myli nazwa stary, bo to jest młyn stary ale jary! Wystawa jest tu jak najbardziej nowoczesna - multimedialna i interaktywna. To jedyne takie miejsce na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej! Tutaj każdy Gość będzie zachwycony, od najmłodszego do najstarszego. Na starszych czeka rzetelna sakwa informacji, na młodszych dobra zabawa, z rozwiązywaniem zagadek i zadań multimedialnych.

Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach

Odwiedzający Stary Młyn wyruszą w pasjonującą podróż w przeszłość, w trakcie której poznają historię pięciu głównych rzemiosł, obecnych od wieków w Żarkach: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Wszystko jest tutaj autentyczne i przez to tak zachwycające. To niesamowita przygoda dotykać realnej przeszłości naszych przodków, zobaczyć zajęcia, które dzisiaj pozostają już tylko w pamięci ludzi starszych, a dla dzieci stanowią podróż w nieznane!

Wystawę uzupełnia prezentacja losów tego uroczego miasteczka. Każdy kolejny element ekspozycji to krok w głąb historii - tajemniczej opowieści o miejscach, przedmiotach i ludziach, którzy przez wieki stanowili fundament istnienia Żarek.

Ekspozycji w Muzeum w Starym Młynie można dotykać, wszystko można sprawdzać, wszędzie zaglądać. Turyści mogą samodzielnie wykonać drobne prace zarówno podczas zwiedzania ekspozycji jak i zajęć warsztatowych, które są stałym elementem programu. Cały obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Od 2017 roku Stary Młyn oficjalnie należy do Szlaku Zabytków Techniki.Muzeum Dawnych Rzemiosł - Stary Młyn
ul. Ofiar Katynia 5, Żarki
tel. 690-070-772
poczta@muzeumzarki.pl
www.muzeumzarki.pl
Zwiedzanie: pn-pt. 8.00-16.00, sb-nd 10.00-18.00
Bilety: normalny 14 zł, ulgowy 10 zł, rodzinny 35 zł, dzieci do lat 3 bezpłatnie

a chlebki gadają...
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112029 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°37'43" N, 19°22'25" E
Śląskie
2017-01-03
2020-01-28 13:46

Stary Młyn - Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach na blogu

Zdjęcie Stary Młyn - Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach
Stary Młyn - Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach
Jeśli nie wiesz gdzie wybrać się na najbliższą wycieczkę, zaplanuj podróż do Żarek na Jurze! Nie szkodzi, że za oknem deszcz, bo polecam dziś atrakcję pod dachem, a mianowicie w Starym Młynie, gdzie kryje się wspaniałe Muzeum Dawnych Rzemiosł! To świetne miejsce dla małych i dużych, gdzie w zabytkowych wnętrzach zobaczysz multimedialną i interaktywną wystawę o ważnych niegdyś w Żarkach rzemiosłach, …
Atrakcje · 2015-11-19 13:17:19

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą