Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jezioro Paprocańskie
ul. Parkowa, ul. Nad Jeziorem, Paprocany, Tychy

50°5'15" N, 18°59'35" E

Jezioro Paprocańskie w Tychach

Paprocany to piękne zielone tereny leżące na południu miasta, wśród nowych osiedli domków. Rozlewa się tutaj ogromne Jezioro Paprocańskie - cudne, zadbane i z ciekawą infrastrukturą. Na jeziorku powstało molo, mostki oraz drewniany taras do przesiadywania w słoneczne dni, z ławkami, tuż ponad taflą wody. Między pomostami zawieszone są siatkowe hamaki, na których można się zwyczajnie wylegiwać na słonku.Nad jeziorem przy molo istnieje też piaszczysta plaża oraz inne atrakcje. Jezioro Paprocańskie otacza las, w którym wytyczona jest ścieżka dostępna dla wózków, prowadząca wzdłuż brzegu jeziora. To bardzo malownicze i przyjemne miejsce na spacerki o o każdej porze roku.

Paprocany
Paprocany


Nad brzegami jeziora zobaczyć można sporo kaczek, zaś głębiej, na środku toni pływają łódki, żaglówki i rowerki wodne. Gdy robi się ciepło, przybywa tu wielu turystów z całego Górnego Śląska.

Ośrodek Paprocany

W Paprocańskim, mosirowskim Ośrodku nad plażą każdy znajdzie coś dla siebie, obok plaży powstał wspaniały plac zabaw z olbrzymią drewnianą konstrukcją w kształcie statku, a niedawno otwarto też wodny plac zabaw. Do zabawy zachęca też płatny, spory Park Linowy Tłumy przyciągają pyszne lody, jest też gdzie pospacerować i pojeździć na rowerze czy rolkach. To wszystko na dużym obszarze. Paprocany to piękne miejsce na relaks i wypoczynek wśród przyrody.

Paprocany
Paprocany
Ścieżka dookoła jeziora

W pobliżu warto też odwiedzić śliczny Zameczek Myśliwski Promnice z restauracją we wnętrzach, ale to nie jedyny punkt gastronomiczny w okolicy. Na pewno warto zakosztować dań w pobliskim Domu Bawarskim, który przeszedł Rewolucje Kuchenne Magdy Gessler.Paprocany Paprocany Paprocany Paprocany plac zabaw Paprocany Parocany Paprocany Paprocany Park Linowy Jezioro Paprocańskie Jezioro Paprocańskie Paprocany start i meta imprezy sportowej

Tychy noclegi

Tychy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126700 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020