Jezioro Paprocańskie, Anna Piernikarczyk

Jezioro Paprocańskie w Tychach

Paprocany to piękne zielone tereny leżace na południu miasta, wśród nowych osiedli domków. Rozlewa się tutaj ogromne Jezioro Paprocańskie - cudne, zadbane i z ciekawą infrastrukturą. Na jeziorku powstało molo, mostki oraz drewniany taras do przesiadywania w słoneczne dni, z ławkami., tuż ponad taflą wody. Nad jeziorem przy molo istnieje też piaszczysta plaża oraz inne atrakcje. Zbiornik otacza las. Nad brzegami jeziorka zobaczyć można sporo kaczek, zaś głębiej, na środku toni pływają łódki, żaglówki i rowerki wodne. Gdy robi się ciepło, przybywa tu wielu turystów z całego Górnego Śląska.Ośrodek Paprocany - MOSiR

W Paprocańskim Ośrodku nad plażą każdy znajdzie coś dla siebie, obok plaży powstał wspaniały plac zabaw z olbrzymią drewnianą konstrukcją w kształcie statku, a niedawno otwarto też wodny plac zabaw. Do zabawy zachęca też całkiem spory Park Linowy Tłumy przyciągają pyszne lody, jest też gdzie pospacerować i pojeździć na rowerze czy rolkach. To wszystko na dużym obszarze. Paprocany to piękne miejsce na relaks i wypoczynek wśród przyrody. W pobliżu warto też odwiedzić śliczny Zameczek Myśliwski Promnice z restauracją we wnętrzach, ale to nie jedyny punkt gastronomiczny w okolicy. Na pewno warto zakosztować dań w Domu Bawarskim, który przeszedł Rewolucje Kuchenne Magdy Gessler.

Paprocany

Jezioro Paprocańskie
ul. Parkowa, ul. Nad Jeziorem, Paprocany, Tychy

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°5'15" N, 18°59'35" E
Śląskie
2019-03-10
2020-02-01 02:01

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą