50°16'59" N
19°6'17" W
Śląskie
2017-02-15 10:39:45
255m npm
Normalna
Egzotarium w Sosnowcu, Anna Piernikarczyk
, Anna Piernikarczyk
, Anna Piernikarczyk
egzotarium w Sosnowcu, Anna Piernikarczyk
Egzotarium Sosnowiec, Anna Piernikarczyk
, mokunka
Zdjęcia (6)

Egzotarium w Sosnowcu to bardzo ciekawy obiekt, który nieco przypomina palmiarnię w Gliwicach, choć jest mniejszy, jednokondygnacyny.Egzotarium jest pięknie zlokalizowane na terenie Parku Kresowego im. Leona Kruczkowskiego, z dala od ruchu, wśród drzew, przy głównej alejce parku. Widoczne jest z daleka, gdyż ma charakterystyczną, mocno przeszkloną bryłę.

Rośliny w Egzotarium

Budowę Egzotarium zakończono w 1956 roku i przekazano do użytku jako placówkę dydaktyczną i tak jest do dziś. Część botaniczna Egzotarium w Sosnowcu obejmuje ponad 80 gatunków roślin z różnych stref klimatycznych i geograficznych świata. Przeważają rośliny pustynne i półpustynne oraz te z obu Ameryk i klimatu śródziemnomorskiego.

Zwierzęta w Egzotarium

W Egzotarium są również ciekawe zwierzęta. Wśród nich odnajdziemy niewielkie ssaki, głównie gryzonie: chomik syberyjski, świnki morskie, króliki miniaturki, myszoskoczki, wiewiórki, pieski preriowe, tchórzofretki czy szynszyle. Nie brakuje oceanicznych stawonogów, ryb i koralowców. Adrenalinę podnoszą węże, kameleony, gekon i szczególnie krokodyle sporych rozmiarów.Egzotarium przyciąga swymi ciekawostkami turystów i spacerowiczów w różnych grupach wiekowych, często odbywają się tu również wystawy storczyków.

Egzotarium
ul. Józefa Piłsudskiego 116, Park Kresowy, Sosnowiec
tel. 32/299-64-45
www.mzuk.sosnowiec.pl
Godziny otwarcia: IV-X pn nieczynne, wt-nd 10.00-18.00, XI-III pn nieczynne, wt-nd 10.00-17.00

Widok z ulicy

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
NewsletterWypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2018
Znajdziesz nas na: