Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Park Ogrodzieniec
ul. Zamkowa 33, Podzamcze
www.park-ogrodzieniec.pl

50°27'15" N, 19°33'8" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
 • kwiecień-listopad: sb 11:00-18:00, nd 10:00-18:00
  Bilety: normalny 49 zł, ulgowy 44 zł
  Parking: u okolicznych gospodarzy - 10 zł/cały dzień
  Gastronomia: na ulicy prowadzącej do Parku i Zamku znajdziesz różne kramy z fast foodem

Rodzinny park rozrywki

W 2014 roku powstała kolejna atrakcja w słynnym Podzamczu koło Ogrodzieńca! Pod ruinami majestatycznego zamku Ogrodzieniec, obok Parku Miniatur Ogrodzieniec, otwarty został rodzinny park rozrywki pod nazwą Park Ogrodzieniec, który składa się z kilku części. Odwiedzić tu można: Park Doświadczeń Fizycznych, Park Rozrywki, całoroczny tor saneczkowy River Splash, Park Miniatur oraz Dom Strachów i Legend. Projekt zrealizował właściciel Parku Miniatur Ogrodzieniec, to świetne miejsce ja rodzinną rekreację, w sercu Jury Krakowsko Częstochowskiej.Tor Saneczkowy

Całoroczny Tor Saneczkowy to atrakcyjny zjazd z kilkoma zakrętami i specjalnymi wózkami, dzięki czemu można pomknąć z niemałą prędkością! Masz pewność, że zjedziesz bezpiecznie nawet z największą możliwą prędkością, a jeśli Cię ona przeraża, możesz wcisnąć hamulec. Nawet małe dzieci mają tutaj świetny ubaw i w specjalnym wózku mogą jechać z rodzicami. Naszym córkom bardzo przypadł do gustu tor saneczkowy, my też nabraliśmy ochoty na więcej 🙂

Park Ogrodzieniec
Park Ogrodzieniec

Park Rozrywki

Park Rozrywki to mały raj dla maluchów, jest tutaj karuzela, ogromny dmuchany zamek czy zjeżdżalnie. Karuzela puszczana jest na 5 minut  co pół godziny, ale na zamku rycerskim nie ma żadnych ograniczeń, dzieci mogą szaleć do woli i na pewno będą zachwycone! Karuzela jest unikatowa, bowiem wewnątrz jest również ławka dla dorosłych, a więc zarazem dostępna jest też dla najmłodszych dzieci.

Park Doświadczeń

Z Parkiem Rozrywki wspólne wejście ma ciekawy Park Doświadczeń Fizycznych - to miejsce niesamowitej przygody. Tutaj poznać można 35 urządzeń, dzięki którym dowiecie się jak działają podstawowe prawa fizyki! To idealna atrakcja dla ciekawskich dzieci i nie mniej ciekawych dorosłych. Nam się bardzo podobało 🙂

Ogród Doświadczeń
Tor saneczkowy
Żyroskop


Dom Legend i Strachów

Dom Strachów to unikatowa atrakcja turystyczna na skalę całej Polski, przekraczając próg tego obiektu przenosisz się w świat baśni oraz legend, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska. Poznasz tu czarnego psa, białą damę spadającą z wieży czy topielca.

Park w Ogrodzieńcu zapewni rozrywkę całej rodzinie, niezależnie od wieku. Nie będziecie się tu nudzić przez cały dzień 🙂 Również w najbliższej okolicy czekają inne atrakcje - najpopularniejszy zamek na Jurze, park linowy czy gród na Górze Birów.

Park Ogrodzieniec
Park Ogrodzieniec


Zalety
 • Różna tematyka parków i atrakcji
 • Piękna jurajska sceneria z zamkiem w tle
 • Zabawa i edukacja zarazem
Wady
 • Brak parkingu na miejscu
Park Ogrodzieniec Ogród Doświadczeń Fizycznych Park Ogrodzieniec Dom Strachów i Legend Dom Legend Park Miniatur Jana Góra Park Miniatur Ogrodzieniec Wawel Park Ogrodzieniec Park Ogrodzieniec Park Ogrodzieniec Park Ogrodzieniec - Tor saneczkowy

Ogrodzieniec noclegi

Ogrodzieniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-05-28 na

Każdy może dodać na tej stronie własną propozycję, zarówno w formie atrakcji, jak i postu na Forum :) Zamiast narzekać, lepiej dodać swoje, wysiłek ten sam :)

Edytowano: 2017-06-24 09:31:11

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020