Park Ogrodzieniec

Park Ogrodzieniec
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

W ostatnich latach powstała kolejna atrakcja w słynnym Podzamczu koło Ogrodzieńca! To miejscówka typowo rodzinna, z parkami rozrywki dla dzieci! Pod ruinami majestatycznego zamku Ogrodzieniec, otwarty został Park Ogrodzieniec, który składa się z kilku części. Odwiedzić tu można: Park Miniatur, Park Doświadczeń Fizycznych, Park Rozrywki, całoroczny tor saneczkowy River Splash, Park Miniatur oraz Dom Strachów i Legend. Jako pierwszy powstał Parku Miniatur Ogrodzieniec, kolejne parki stanęły w 2014 roku. To świetne miejsce na rodzinną rekreację, w sercu Jury Krakowsko Częstochowskiej.

Ogród Doświadczeń
Ogród Doświadczeń

Park Miniatur Ogrodzieniec

Park miniatur pod zamkiem Ogrodzieniec to swoista Jura w pigułce. Stanęły tu makiety najważniejszych zamków jurajskich, usytuowanych tutaj w takim układzie z północy na południe, w jakim występują w terenie. Znajdziesz tu m.in. Zamek Ogrodzieniec, który patrzy na swój oryginał, zamek w Olsztynie, ale również Zamek królewski na Wawelu i Sanktuarium na Jasnej Górze, które jest swoistą twierdzą. Wszystkie makiety przedstawiają zamki z czasów ich świetności. Pomiędzy nimi poustawiane zostały machiny oblężnicze.

Park Miniatur
Park Miniatur
Park Miniatur Ogrodzieniec Wawel
Park Miniatur Ogrodzieniec Wawel

Tor Saneczkowy

Całoroczny Tor Saneczkowy to atrakcyjny zjazd z kilkoma zakrętami i specjalnymi wózkami, dzięki czemu można pomknąć z niemałą prędkością! Masz pewność, że zjedziesz bezpiecznie nawet z największą możliwą prędkością, a jeśli Cię ona przeraża, możesz wcisnąć hamulec. Nawet małe dzieci mają tutaj świetny ubaw i w specjalnym wózku mogą jechać z rodzicami. Naszym córkom bardzo przypadł do gustu tor saneczkowy, my też nabraliśmy ochoty na więcej 🙂

Tor saneczkowy
Tor saneczkowy

Park Rozrywki

Park Rozrywki to mały raj dla maluchów, jest tutaj karuzela, ogromny dmuchany zamek czy zjeżdżalnie. Karuzela puszczana jest na 5 minut  co pół godziny, ale na zamku rycerskim nie ma żadnych ograniczeń, dzieci mogą szaleć do woli i na pewno będą zachwycone! Karuzela jest unikatowa, bowiem wewnątrz jest również ławka dla dorosłych, a więc zarazem dostępna jest też dla najmłodszych dzieci.

Żyroskop
Żyroskop

Park Doświadczeń

Z Parkiem Rozrywki wspólne wejście ma ciekawy Park Doświadczeń Fizycznych - to miejsce niesamowitej przygody. Tutaj poznać można 35 urządzeń, dzięki którym dowiecie się jak działają podstawowe prawa fizyki! To idealna atrakcja dla ciekawskich dzieci i nie mniej ciekawych dorosłych. Nam się bardzo podobało 🙂

Park Ogrodzieniec
Park Ogrodzieniec

Dom Legend i Strachów

Dom Strachów to unikatowa atrakcja turystyczna na skalę całej Polski, przekraczając próg tego obiektu przenosisz się w świat baśni oraz legend, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska. Poznasz tu czarnego psa, białą damę spadającą z wieży czy topielca.

Dom Legend
Dom Legend

Park w Ogrodzieńcu zapewni rozrywkę całej rodzinie, niezależnie od wieku. Nie będziecie się tu nudzić przez cały dzień 🙂 Również w najbliższej okolicy czekają inne atrakcje - najpopularniejszy zamek na Jurze, park linowy czy gród na Górze Birów.

Śląskie dla dzieci. Najlepsze atrakcje rodzinne na Śląsku - zobacz nasz ranking!

Zalety
  • Różna tematyka parków i atrakcji
  • Piękna jurajska sceneria z zamkiem w tle
  • Zabawa i edukacja zarazem
Wady
  • Brak parkingu na miejscu

Informacje praktyczne

kwiecień-listopad: sb 11:00-18:00, nd 10:00-18:00
Bilety: normalny 49 zł, ulgowy 44 zł
Aktualne godziny zwiedzania i ceny biletów znajdziesz na stronie: www.park-ogrodzieniec.pl
Parking: u okolicznych gospodarzy - 10 zł/cały dzień
Gastronomia: na ulicy prowadzącej do Parku i Zamku znajdziesz różne kramy z fast foodem

Park Ogrodzieniec
ul. Zamkowa 33, Podzamcze

Noclegi w Jurze Krakowsko Częstochowskiej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Park Ogrodzieniec
Park Ogrodzieniec
Park Ogrodzieniec
Ogród Doświadczeń Fizycznych
Dom Strachów i Legend
Park Ogrodzieniec
Park Ogrodzieniec
Park Ogrodzieniec
Park Ogrodzieniec - Tor saneczkowy
(4.3 głosów: 38)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 38)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk

Każdy może dodać na tej stronie własną propozycję, zarówno w formie atrakcji, jak i postu na Forum 🙂 Zamiast narzekać, lepiej dodać swoje, wysiłek ten sam 🙂

Edytowano: 2017-06-24 09:31:11

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024