Park Miniatur Jana Góra, Anna Piernikarczyk

Jura w miniaturce

Park Miniatur w Podzamczu znajduje się kilkadziesiąt metrów przed ruinami zamku Ogrodzieniec. Na terenie Parku zobaczyć można piękne rekonstrukcje zamków Jurajskich, wykonane w skali 1:25 i odtworzone zgodnie z prawdą historyczną i ustawione jeden obok drugiego mniej więcej tak, jak umiejscowione są w terenie, na Szlaku Orlich Gniazd. To taka Jura w miniaturce, stanęło tu 17 zamków!

Ponadto pomiędzy warowniami stoją: wieża strażnicza, katapulta, trebusz i balista czyli machiny oblężnicze z okresu średniowiecza, są one przedstawione w naturalnych rozmiarach.

Park Miniatur Ogrodzieniec Wawel

Rozrywka w Parku

W Parku Miniatur można spokojnie usiąść i odpocząć lub coś przekąsić. Dzieci nie będą przeszkadzać, bo przygotowano ciekawy plac zabaw, są tu zjeżdżalnie, huśtawki i piaskownica. Można zjeść lody czy napić się kawy.

Park Miniatur Ogrodzieniec to idealne miejsce na weekendowy wypoczynek, bo choć Park jest niewielki, można w nim spędzić sporo czasu. Poza tym to nie jedyna ciekawa atrakcja w Podzamczu, obok stoją okazałe ruiny zamku oraz park linowy i Skalne Miasto, a kilka kilometrów stąd można też zwiedzić zrekonstruowany Gród na Górze Birów.

Park Ogrodzieniec

Dodatkowo od 2014 roku Park Miniatur jest częścią nowopowstałego Parku Ogrodzieniec, który zawiera Park Rozrywki dla dzieci, Park Doświadczeń Fizycznych,  Tor Saneczkowy oraz Dom Legend i Strachów. Tak popularne miejsce jak Ogrodzieniec, a dokładniej Podzamcze nie mogło obyć się bez nowoczesnej rekreacji, która świetnie nadaje się na turystykę rodzinną.

Park Miniatur Ogrodzieniec
ul. Zamkowa 33, Podzamcze
tel. 32/ 672-30-92, 784-744-737
info@park-ogrodzieniec.pl
www.park-ogrodzieniec.pl
Czynne: kwiecień-listopad 9.00-16.00-20.00 (w zależności od miesiąca i dnia)
Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 12 zł, cały Park Ogrodzieniec 35 i 32 zł

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-08-08 na

Byłam sceptycznie nastawiona zwłaszcza, że to tylko zamki... a my wypasieni po miniaturach w Inwałdzie ... ale warto zobaczyć-  makiety zamków pięknie zrekonstruowane. Polecam :)

 

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: