Park Miniatur

Park Miniatur Ogrodzieniec

(4.2 głosów: 81)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Jura w miniaturce

Park Miniatur Ogrodzieniec w Podzamczu znajduje się kilkadziesiąt metrów przed ruinami najpopularniejszego jurajskiego zamku Ogrodzieniec. Na terenie Parku zobaczyć można piękne rekonstrukcje zamków z obszaru Jura Krakowsko Częstochowskiej, wykonane w skali 1:25 i odtworzone zgodnie z prawdą historyczną. Ustawione są one jeden obok drugiego mniej więcej tak, jak umiejscowione są w terenie, na Szlaku Orlich Gniazd. To taka Jura w miniaturce.Zamki w Parku Miniatur Ogrodzieniec

W Parku Miniatur Ogrodzieniec stanęło aż 17 jurajskich zamków, w tym oczywiście zamek Ogrodzieniec, Zamek Bobolice,  zamek w Olsztynie, a z południowej części Jury Zamek Tenczyn czy zamek Smoleń. Można by więc pomyśleć, że wystarczy przyjechać do Parku Ogrodzieniec, żeby poznać niemal wszystkie zamki z obszaru Jury, ale tak nie jest, bowiem modele przedstawiają historyczne wizerunki zamków, a obecnie przedstawiają się one zupełnie inaczej. Często pozostają w ruinie i choć znamy świetnie całą Jurę i tutejsze zamki, to sami mieliśmy problem z odgadnięciem niektórych modeli, jaki zamek one przedstawiają 🙂

Tak więc warto odwiedzić Park Miniatur Ogrodzieniec, a później w terenie zweryfikować obecny wygląd zamku w rzeczywistości, to na pewno będzie świetna zabawa rodzinna, nie tylko dla dzieciaków 🙂Ponadto w Parku Miniatur Ogrodzieniec pomiędzy warowniami stoją: wieża strażnicza, katapulta, trebusz i balista czyli machiny oblężnicze z okresu średniowiecza, są one przedstawione w naturalnych rozmiarach. One również na pewno przypadną Wam do gustu, a przynajmniej męskiej części rodziny 😉

Zamek Ogrodzieniec x2
Park Miniatur Ogrodzieniec

Rozrywka w Parku Miniatur

W Parku Miniatur można spokojnie usiąść i odpocząć lub coś przekąsić. Dzieci nie będą przeszkadzać, bo przygotowano ciekawy plac zabaw, są tu zjeżdżalnie, huśtawki i piaskownica. Można zjeść lody czy napić się kawy. Park Miniatur Ogrodzieniec to idealne miejsce na weekendowy wypoczynek, bo choć sam Park Miniatur jest niewielki, można w nim spędzić sporo czasu, a to tylko część całego Parku Ogrodzieniec 🙂 Atrakcje w okolicy

Poza tym to nie jedyna ciekawa atrakcja w Podzamczu, obok stoją okazałe ruiny zamku oraz park linowy i Skalne Miasto, a kilka kilometrów stąd można też zwiedzić zrekonstruowany Gród na Górze Birów.

Całego dnia nie starczy na wszystkie atrakcje maleńkiego Podzamcza, leżącego w samym sercu Jury Krakowsko Częstochowskiej!

Park Ogrodzieniec

Od 2014 roku Park Miniatur jest częścią Parku Ogrodzieniec, który zawiera Park Rozrywki dla dzieci, Park Doświadczeń Fizycznych,  Tor Saneczkowy oraz Dom Legend i Strachów. Tak popularne miejsce jak Ogrodzieniec, a dokładniej Podzamcze nie mogło obyć się bez nowoczesnej rekreacji, która świetnie nadaje się na turystykę rodzinną.

Zalety
  • Możliwość poznania całej Jury w jednym miejscu
  • Zachęta to odwiedzenia zamków w rzeczywistości
  • Edukacja poprzez zabawę
Wady
  • Brak parkingu na miejscu, trzeba parkować odpłatnie na prywatnych posesjach
Tenczyn
Park Miniatur Ogrodzieniec
Park Miniatur Ogrodzieniec
Park Miniatur Ogrodzieniec
Park Zamków Jurajskich
Park Miniatur Ogrodzieniec

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

kwiecień-listopad: sb 11:00-18:00, nd 10:00-18:00
Bilety: normalny 15 zł, ulgowy 12 zł
Cały Park Ogrodzieniec: normalny 49 zł, ulgowy 44 zł

Adres

Park Miniatur Ogrodzieniec
ul. Zamkowa 33, Podzamcze
tel. 32/ 672-30-92, 784-744-737
www.park-ogrodzieniec.pl

GPS: 50°27'13N, 19°33'1E

Ogrodzieniec noclegi

Ogrodzieniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°27'13N, 19°33'1E
11 październik 2017
17 czerwiec 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

angel
08 sierpień 2016 15:32

Byłam sceptycznie nastawiona zwłaszcza, że to tylko zamki... a my wypasieni po miniaturach w Inwałdzie ... ale warto zobaczyć-  makiety zamków pięknie zrekonstruowane. Polecam :)

 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację