Skansen Maszyn Parowych

Skansen Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach

(4.1 głosów: 43)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Przy Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach od 1976 roku znajduje się bardzo ciekawy Skansen Maszyn Parowych, w którym zobaczyć można zabytki myśli technicznej. Większość z kilkudziesięciu prezentowanych eksponatów służyła niegdyś do transportu, m.in. w lokalnym górnictwie. Maszyny pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Całość została wpisana na Listę Unesco.Maszyna parowa w Tarnowskich Górach

Jednym z ciekawszych eksponatów Skansenu jest ogromna maszyna parowa z 1907 roku, która odwadniała podziemne korytarze, gdyż woda od wieków była największym przeciwnikiem i koszmarem górników. Jest też kocioł parowy, zespół prądotwórczy parowy i inne relikty minionej epoki. Przy każdym obiekcie znajduje się tablica informacyjna.

Skansen Maszyn Parowych
Skansen Maszyn Parowych

Kolorowe parowozy

Dzieciom najbardziej w Skansenie podobają się kolorowe parowozy, niczym duże zabawki poustawiane tu i ówdzie. Warto wybrać się w taką podróż do przeszłości, do czasów naszych dziadków.Kolejka skansenowa

Od niedawna na terenie Skansenu można przejechać się unikatową kolejką skansenową, bowiem jest ona jeszcze mniejsza niż kolejka wąskotorowa. Co ciekawe wozi nie tylko dzieci, ale i dorosłych, na niedługiej pętli po Skansenie, o długości około 0,5 km. To frajda i dodatkowa atrakcja tego kompleksu. Przejazd kosztuje 5 zł od osoby.

Święto Pary

Święto Pary czyli festiwal dziedzictwa przemysłowego to ciekawy piknik rodzinny odbywający się we wrześniu na terenie Skansenu. Uruchamiane są wtedy zabytkowe maszyny parowe, łącznie z tą, która została tu sprowadzona z Wielkiej Brytanii w 1788 roku.Skansen Maszyn Parowych przy Kopalni Srebra
ul. Szczęść Boże 81, Tarnowskie Góry
Godziny zwiedzania: cały rok codziennie
Bilety: wstęp wolny, przejazdy kolejką 5 zł za 1 osobę

Skansen Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Górnego Śląska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Tarnowskie Góry noclegi

Tarnowskie Góry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Skansen Maszyn Parowych
Skansen Maszyn Parowych
Skansen Maszyn Parowych
Skansen Maszyn Parowych
Skansen Maszyn Parowych
Skansen Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach
Skansen Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach
Skansen w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry
Skansen Maszyn Parowych
Skansen Maszyn Parowych
Skansen Maszyn Parowych
50°25'34N, 18°51'1E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021