Leśny Park Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

(4.6 głosów: 121)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu to bardzo ciekawy rodzaj parku rozrywki, znajdujący się w uzdrowiskowej dzielnicy Ustronia – Zawodziu, przy ulicy Zdrojowej, na stoku Równicy w Beskidzie Śląskim. Leśny Park Niespodzianek jest nietypowym ogrodem zoologicznym, gdzie oprócz oglądania ciekawych zwierząt, można je dotykać i karmić i przebywać z nimi bez żadnych ograniczeń, bowiem jeleniowate, muflony i alpaki chodzą sobie luźno po całym obszarze parku.

Niewątpliwie właśnie karmienie jest największą atrakcją dla najmłodszych, wśród jeleniowatych przechadzających się wolno są również samce, w tym daniele z okazałym porożem (łopatami). W Parku w Ustroniu można zobaczyć wszystkie zwierzęta występujące w polskich lasach - jelenie, sarny, dziki, a nawet żubry. Te ostatnie żyją zgodnie z jeleniami.Leśny Park Niespodzianek muflon
Leśny Park Niespodzianek muflon
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek

 

Leśny Park - pokazy ptaków drapieżnych

Co ciekawe, w Leśnym Parku Niespodzianek żyją również drapieżne ptaki, w tzw. sokolarni, która jest wizytówką Parku. Na turystów czekają tu specjalne pokazy lotów ptaków drapieżnych, bardzo fajna sprawa, podczas której można nie tylko przyjrzeć się z bliska tym ptakom, ale też poznać ich zwyczaje, bowiem pracownicy ciekawie o nich opowiadają. Wśród ptaków drapieżnych zobaczyć można sokoły, aguję z jastrzębiowatych, kanie, myszołowy i orły. Orzeł bielik to symbol tego miejsca.

Natalia z Agują (jastrzębiowate)
Natalia z Agują (jastrzębiowate)
Kania ruda
Kania ruda

Leśny Park Niespodzianek - Sowiarnia

Poza sokolarnią powstała też sowiarnia, w której również odbywają się pokazy przedstawicieli sów. Jest płomykówka, puszczyk, sowa śnieżna i inne. Choć sowy uchodzą za symbol mądrości, to ponoć nie są najmądrzejsze, ale pokaz wcale tego nie dowodzi, bowiem sowy świetnie tu współpracują i słuchają poleceń. Pokazy ptaków to prawdziwa perełka Leśnego Parku Niespodzianek i warto tak zorganizować wizytę, aby wziąć w nich udział.

sowa
sowa
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek

Inne atrakcje Parku

W Parku Niespodzianek znajduje się wiele ścieżek, prawie 3,5 km, a spacerując po nich trafiamy na kolejne niespodzianki, które oferuje to niezwykłe miejsce. Na dzieci prócz placu zabaw i karmienia zwierzątek, czeka alejka bajkowa. Są też kózki.Na terenie Leśnego Parku Niespodzianek znajduje się też Muzeum Myślistwa i Łowiectwa. Nic dziwnego, skąd wzięła się nazwa parku, bo niespodzianek naprawdę tu nie brakuje. Park czynny jest cały rok i zimą wcale nie jest mniej atrakcyjny.

Śląskie dla dzieci. Najlepsze atrakcje rodzinne na Śląsku - zobacz nasz ranking!

widok na Czantorię
widok na Czantorię
Zalety
  • Bliskość zwierząt
  • Pokazy lotów ptaków drapieżnych
  • Możliwość karmienia zwierząt
  • Bezpłatny parking
Wady
  • Nie zauważyłam

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie przez cały rok
IV-X 9.00-18.00
XI-III 10.00-16.00
Bilety
W sezonie letnim: dorośli 40 zł w tygodniu, 49 zł w weekendy i święta, dzieci, studenci i emeryci powyżej 65 roku życia 30/39 zł. 
Z KDR 5 zł taniej na bilecie
Dzieci do lat 3 bezpłatnie
Aktualne godziny zwiedzania i ceny biletów znajdziesz na stronie: www.lesnypark.pl
Parking: bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków tylko w dni suche, bo są to leśne ścieżki

Adres

Leśny Park Niespodzianek
ul. Zdrojowa 16, Ustroń
tel. 33/ 444-60-50

GPS: 49°43'8N, 18°49'48E

Ustroń noclegi

Ustroń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Leśny Park Niespodziane - Jelenie
Leśny Park Niespodzianek żubr
Orzeł bielik
uszatka
Beskid Śląski Ustroń
Ważna
dla dzieci parki parki rozrywki mini zoo zoo
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Ewa
Drogie bilety. Brudno. Plac zabaw i alejka bajkowa aż proszą się o remont. Nie polecam.
OTTO
Pokaz lotów i polowania drapieżnych ptaków robi wrażenie. Można też kupić pokar i karmić zwierzaki, czego często brakuje w zoo.
Karolina

Leśny Park Niespodzianek to wspaniałe miejsce które trzeba odwiedzić będąc w okolicach czyli Ustroniu lub Wiśle zresztą z Bielska Białej też nie mamy daleko. 

Tomasz

Plac zabaw dla dzieci błaga o remont, a nawet przebudowę. Strach puścić tam małe dziecko. Wiele instalacji nieczynnych, zardzewiałych. Brudno. 

Lilianna Celmer

Uwielbiam nature,uwielbiam dzikie zwierzęta, nie bylam W Ustroniu-Zawodziu, ale z publikacji widzę, że to jest coś dla mnie. pozdrawiam L.C.

kama899

uwielbiam zwierzeta a te leśne w tym parku można pogłaskać!!! w żadnym lesietak nie bedzie byłam w tym parku pare razy i nigdy mi się nie nudziło. Raz na łączce biły się (chyba) daniele i innym razem jeden cały czas chodził za mną a właściwie za jedzeniem(:

Anna Piernikarczyk

Nam też się tam podobało, naprawdę można sobie zwierzęta pooglądać dobrze ale i pobyć z nimi, a do tego świetne pokazy ptaków

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022