Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Leśny Park Niespodzianek
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu to bardzo ciekawy rodzaj parku rozrywki, znajdujący się w uzdrowiskowej dzielnicy Ustronia – Zawodziu, przy ulicy Zdrojowej, na stoku Równicy w Beskidzie Śląskim. Leśny Park Niespodzianek jest nietypowym ogrodem zoologicznym, gdzie oprócz oglądania ciekawych zwierząt, można je dotykać i karmić i przebywać z nimi bez żadnych ograniczeń, bowiem jeleniowate, muflony i alpaki chodzą sobie luźno po całym obszarze parku.

Niewątpliwie właśnie karmienie jest największą atrakcją dla najmłodszych, wśród jeleniowatych przechadzających się wolno są również samce, w tym daniele z okazałym porożem (łopatami). W Parku w Ustroniu można zobaczyć wszystkie zwierzęta występujące w polskich lasach - jelenie, sarny, dziki, a nawet żubry. Te ostatnie żyją zgodnie z jeleniami.Leśny Park Niespodzianek muflon
Leśny Park Niespodzianek muflon
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek

 

Leśny Park - pokazy ptaków drapieżnych

Co ciekawe, w Leśnym Parku Niespodzianek żyją również drapieżne ptaki, w tzw. sokolarni, która jest wizytówką Parku. Na turystów czekają tu specjalne pokazy lotów ptaków drapieżnych, bardzo fajna sprawa, podczas której można nie tylko przyjrzeć się z bliska tym ptakom, ale też poznać ich zwyczaje, bowiem pracownicy ciekawie o nich opowiadają. Wśród ptaków drapieżnych zobaczyć można sokoły, aguję z jastrzębiowatych, kanie, myszołowy i orły. Orzeł bielik to symbol tego miejsca.

Natalia z Agują (jastrzębiowate)
Natalia z Agują (jastrzębiowate)
Kania ruda
Kania ruda

Leśny Park Niespodzianek - Sowiarnia

Poza sokolarnią powstała też sowiarnia, w której również odbywają się pokazy przedstawicieli sów. Jest płomykówka, puszczyk, sowa śnieżna i inne. Choć sowy uchodzą za symbol mądrości, to ponoć nie są najmądrzejsze, ale pokaz wcale tego nie dowodzi, bowiem sowy świetnie tu współpracują i słuchają poleceń. Pokazy ptaków to prawdziwa perełka Leśnego Parku Niespodzianek i warto tak zorganizować wizytę, aby wziąć w nich udział.

sowa
sowa
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek

Inne atrakcje Parku

W Parku Niespodzianek znajduje się wiele ścieżek, prawie 3,5 km, a spacerując po nich trafiamy na kolejne niespodzianki, które oferuje to niezwykłe miejsce. Na dzieci prócz placu zabaw i karmienia zwierzątek, czeka alejka bajkowa. Są też kózki.Na terenie Leśnego Parku Niespodzianek znajduje się też Muzeum Myślistwa i Łowiectwa. Nic dziwnego, skąd wzięła się nazwa parku, bo niespodzianek naprawdę tu nie brakuje. Park czynny jest cały rok i zimą wcale nie jest mniej atrakcyjny.

Śląskie dla dzieci. Najlepsze atrakcje rodzinne na Śląsku - zobacz nasz ranking!

widok na Czantorię
widok na Czantorię
Zalety
  • Bliskość zwierząt
  • Pokazy lotów ptaków drapieżnych
  • Możliwość karmienia zwierząt
  • Bezpłatny parking
Wady
  • Nie zauważyłam

Informacje praktyczne

Codziennie przez cały rok
IV-X 9.00-18.00
XI-III 10.00-16.00
Bilety
W sezonie letnim: dorośli 40 zł w tygodniu, 49 zł w weekendy i święta, dzieci, studenci i emeryci powyżej 65 roku życia 30/39 zł. 
Z KDR 5 zł taniej na bilecie
Dzieci do lat 3 bezpłatnie
Aktualne godziny zwiedzania i ceny biletów znajdziesz na stronie: www.lesnypark.pl
Parking: bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków tylko w dni suche, bo są to leśne ścieżki

Leśny Park Niespodzianek
ul. Zdrojowa 16, Ustroń
tel. 33/ 444-60-50Noclegi w Beskidzie Śląskim

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Leśny Park Niespodziane - Jelenie
Leśny Park Niespodzianek żubr
Orzeł bielik
uszatka
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 123)
Twoja ocena
Paulina
Byłam w parku jako dziecko, wróciłam jako dorosła osoba. Na plus piękny teren, pokaz ptaków oraz możliwość karmienia wolno chodzacych zwierząt. Niestety od lat kompletnie nic nie było odświeżane. Aleja bajek jaką widziałam w dzieciństwie przetrwała bez zmian do dzisiaj. Niestety można się wystraszyć, podobnie jak pomieszczenia z wypchanymi eksponatami. Ptaki oraz niektóre ze zwierząt mają bardzo małe klatki. Smutny widok. Może i jakieś minimalne wymogi to spełnia i nikomu się krzywda nie dzieje ale komfortowe warunki to nie są. Mieszane uczucia co do dzisiejszej wizyty. Bilety dla 2 osob kosztowały 110 zł plus 8 zł karma.
Ewa
Drogie bilety. Brudno. Plac zabaw i alejka bajkowa aż proszą się o remont. Nie polecam.
OTTO
Pokaz lotów i polowania drapieżnych ptaków robi wrażenie. Można też kupić pokar i karmić zwierzaki, czego często brakuje w zoo.
Karolina

Leśny Park Niespodzianek to wspaniałe miejsce które trzeba odwiedzić będąc w okolicach czyli Ustroniu lub Wiśle zresztą z Bielska Białej też nie mamy daleko. 

Tomasz

Plac zabaw dla dzieci błaga o remont, a nawet przebudowę. Strach puścić tam małe dziecko. Wiele instalacji nieczynnych, zardzewiałych. Brudno. 

Lilianna Celmer

Uwielbiam nature,uwielbiam dzikie zwierzęta, nie bylam W Ustroniu-Zawodziu, ale z publikacji widzę, że to jest coś dla mnie. pozdrawiam L.C.

kama899

uwielbiam zwierzeta a te leśne w tym parku można pogłaskać!!! w żadnym lesietak nie bedzie byłam w tym parku pare razy i nigdy mi się nie nudziło. Raz na łączce biły się (chyba) daniele i innym razem jeden cały czas chodził za mną a właściwie za jedzeniem(:

Anna Piernikarczyk

Nam też się tam podobało, naprawdę można sobie zwierzęta pooglądać dobrze ale i pobyć z nimi, a do tego świetne pokazy ptaków

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024