Leśny Park Niespodzianek, Anna Piernikarczyk

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu to bardzo ciekawy rodzaj parku rozrywki, znajdujący się w uzdrowiskowej dzielnicy Ustronia – Zawodziu, przy ulicy Zdrojowej, na stoku Równicy w Beskidzie Śląskim. Leśny Park Niespodzianek jest nietypowym ogrodem zoologicznym, gdzie oprócz oglądania ciekawych zwierząt, można je dotykać i karmić i przebywać z nimi bez żadnych ograniczeń, bowiem jeleniowate, muflony i alpaki chodzą sobie luźno po całym obszarze parku.Niewątpliwie właśnie karmienie jest największą atrakcją dla najmłodszych, wśród jeleniowatych przechadzających się wolno są również samce, w tym daniele z okazałym porożem (łopatami). W Parku w Ustroniu można zobaczyć wszystkie zwierzęta występujące w polskich lasach - jelenie, sarny, dziki, a nawet żubry. Te ostatnie żyją zgodnie z jeleniami.

Leśny Park Niespodziane - Jelenie

Pokazy ptaków drapieżnych

Co ciekawe, w Leśnym Parku Niespodzianek żyją również drapieżne ptaki, w tzw. sokolarni, która jest wizytówką Parku. Na turystów czekają tu specjalne pokazy lotów ptaków drapieżnych, bardzo fajna sprawa, podczas której można nie tylko przyjrzeć się z bliska tym ptakom, ale też poznać ich zwyczaje, bowiem pracownicy ciekawie o nich opowiadają. Wśród ptaków drapieżnych zobaczyć można sokoły, aguję z jastrzębiowatych, kanie, myszołowy i orły. Orzeł bielik to symbol tego miejsca.

Sowiarnia

Poza sokolarnią powstała też sowiarnia, w której również odbywają się pokazy przedstawicieli sów. Jest płomykówka, puszczyk, sowa śnieżna i inne. Choć sowy uchodzą za symbol mądrości, to ponoć nie są najmądrzejsze, ale pokaz wcale tego nie dowodzi, bowiem sowy świetnie tu współpracują i słuchają poleceń. Pokazy ptaków to prawdziwa perełka Leśnego Parku Niespodzianek i warto tak zorganizować wizytę, aby wziąć w nich udział.

W Parku Niespodzianek znajduje się wiele ścieżek, prawie 3,5 km, a spacerując po nich trafiamy na kolejne niespodzianki, które oferuje to niezwykłe miejsce. Na dzieci prócz placu zabaw i karmienia zwierzątek, czeka alejka bajkowa. Są też kózki.Na terenie Leśnego Parku Niespodzianek znajduje się też Muzeum Myślistwa i Łowiectwa. Nic dziwnego, skąd wzięła się nazwa parku, bo niespodzianek naprawdę tu nie brakuje. Park czynny jest cały rok i zimą wcale nie jest mniej atrakcyjny.

Orzeł bielik
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112231 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Leśny Park Niespodzianek
ul. Zdrojowa 16, Ustroń
tel. 33/ 444-60-50
www.lesnypark.pl

49°43'8" N, 18°49'48" E
Śląskie
2018-05-16
2020-02-03 02:01

Noclegi w okolicy

Zobacz inne zoo, akwaria i zwierzyńce
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu na blogu

Zdjęcie Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek
W Ustroniu pod Równicą warto odwiedzić Leśny Park Niespodzianek, który nawet zimą pełen jest zwierzątek, które chętnie witają turystów małych i dużych. …
Atrakcje · 2020-01-15 13:17:08
Zdjęcie Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu
Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu
Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu to fantastyczne miejsce, w którym można spędzić miło cały dzień, w pięknej górskiej scenerii, bowiem leży na stoku Równicy, wśród zwierząt i przyrody, z wieloma niespodziankami, jak wskazuje nazwa Parku. Czekają tu ptaki drapieżne, w sokolarni i sowiarni, w których odbywają się wspaniałe pokazy lotów tych …
Atrakcje · 2015-02-13 14:00:26

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Karolina 404 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-13 na

Leśny Park Niespodzianek to wspaniałe miejsce które trzeba odwiedzić będąc w okolicach czyli Ustroniu lub Wiśle zresztą z Bielska Białej też nie mamy daleko. 

Tomasz 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-13 na

Plac zabaw dla dzieci błaga o remont, a nawet przebudowę. Strach puścić tam małe dziecko. Wiele instalacji nieczynnych, zardzewiałych. Brudno. 

Avatar użytkownika
Lilianna Celmer 14 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-04-27 na

Uwielbiam nature,uwielbiam dzikie zwierzęta, nie bylam W Ustroniu-Zawodziu, ale z publikacji widzę, że to jest coś dla mnie. pozdrawiam L.C.

Avatar użytkownika
kama899 19 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-01-27 na

uwielbiam zwierzeta a te leśne w tym parku można pogłaskać!!! w żadnym lesietak nie bedzie byłam w tym parku pare razy i nigdy mi się nie nudziło. Raz na łączce biły się (chyba) daniele i innym razem jeden cały czas chodził za mną a właściwie za jedzeniem(:

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112231 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-10-24 na

Nam też się tam podobało, naprawdę można sobie zwierzęta pooglądać dobrze ale i pobyć z nimi, a do tego świetne pokazy ptaków