Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

49°43'8" N
18°49'48" E
Śląskie
2018-05-16 08:47:21
465m npm
Ważna
Zdjęcia (21)

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu to bardzo ciekawy rodzaj parku rozrywki, znajdujący się w uzdrowiskowej dzielnicy Ustronia – Zawodziu, przy ulicy Zdrojowej, na stoku Równicy w Beskidzie Śląskim. Leśny Park Niespodzianek jest nietypowym ogrodem zoologicznym, gdzie oprócz oglądania ciekawych zwierząt, można je dotykać i karmić i przebywać z nimi bez żadnych ograniczeń, bowiem jeleniowate, muflony i alpaki chodzą sobie luźno po całym obszarze parku.Niewątpliwie właśnie karmienie jest największą atrakcją dla najmłodszych, wśród jeleniowatych przechadzających się wolno są również samce, w tym daniele z okazałym porożem (łopatami). W Parku w Ustroniu można zobaczyć wszystkie zwierzęta występujące w polskich lasach - jelenie, sarny, dziki, a nawet żubry. Te ostatnie żyją zgodnie z jeleniami.

Pokazy ptaków drapieżnych

Co ciekawe, w Leśnym Parku Niespodzianek żyją również drapieżne ptaki, w tzw. sokolarni, która jest wizytówką Parku. Na turystów czekają tu specjalne pokazy lotów ptaków drapieżnych, bardzo fajna sprawa, podczas której można nie tylko przyjrzeć się z bliska tym ptakom, ale też poznać ich zwyczaje, bowiem pracownicy ciekawie o nich opowiadają. Wśród ptaków drapieżnych zobaczyć można sokoły, aguję z jastrzębiowatych, kanie, myszołowy i orły. Orzeł bielik to symbol tego miejsca.Sowiarnia

Poza sokolarnią powstała też sowiarnia, w której również odbywają się pokazy przedstawicieli sów. Jest płomykówka, puszczyk, sowa śnieżna i inne. Choć sowy uchodzą za symbol mądrości, to ponoć nie są najmądrzejsze, ale pokaz wcale tego nie dowodzi, bowiem sowy świetnie tu współpracują i słuchają poleceń. Pokazy ptaków to prawdziwa perełka Leśnego Parku Niespodzianek i warto tak zorganizować wizytę, aby wziąć w nich udział.

W Parku Niespodzianek znajduje się wiele ścieżek, prawie 3,5 km, a spacerując po nich trafiamy na kolejne niespodzianki, które oferuje to niezwykłe miejsce. Na dzieci prócz placu zabaw i karmienia zwierzątek, czeka alejka bajkowa. Są też kózki.

Na terenie Leśnego Parku Niespodzianek znajduje się też Muzeum Myślistwa i Łowiectwa. Nic dziwnego, skąd wzięła się nazwa parku, bo niespodzianek naprawdę tu nie brakuje. Park czynny jest cały rok i zimą wcale nie jest mniej atrakcyjny.

Leśny Park Niespodzianek
ul. Zdrojowa 16, Ustroń
tel. 33/ 444-60-50
www.lesnypark.pl

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

2016-09-13 09:02:38

Leśny Park Niespodzianek to wspaniałe miejsce które trzeba odwiedzić będąc w okolicach czyli Ustroniu lub Wiśle zresztą z Bielska Białej też nie mamy daleko. 

2016-09-13 08:20:39

Plac zabaw dla dzieci błaga o remont, a nawet przebudowę. Strach puścić tam małe dziecko. Wiele instalacji nieczynnych, zardzewiałych. Brudno. 

Aga
2016-08-14 16:15:59

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu super miejsce dla osób które lubią zwierzęta.Można karmić z ręki sarny. Ale zwierzęta bardzo zaniedbane :( mają brudno w zagrodach,woda w basenikach nie wymieniana a jest lato i gorąco. Wszędzie pełno odchodów,raczej nikt tam nie przywiązuje wagi do tego w jakich warunkach są trzymane,liczy się tylko zarobek. A ptaki....biedne,biedne i jeszcze raz biedne.Siedzą przywiązane na krótkich sznurkach,nie mają możliwości latać :(

Ostatnio edytowany: 2016-08-14 16:17

2016-04-27 11:21:58

Uwielbiam nature,uwielbiam dzikie zwierzęta, nie bylam W Ustroniu-Zawodziu, ale z publikacji widzę, że to jest coś dla mnie. pozdrawiam L.C.

2016-01-27 20:02:46

Nam też się tam podobało, naprawdę można sobie zwierzęta pooglądać dobrze ale i pobyć z nimi, a do tego świetne pokazy ptaków

2016-01-27 20:00:03

uwielbiam zwierzeta a te leśne w tym parku można pogłaskać!!! w żadnym lesietak nie bedzie byłam w tym parku pare razy i nigdy mi się nie nudziło. Raz na łączce biły się (chyba) daniele i innym razem jeden cały czas chodził za mną a właściwie za jedzeniem(:

Ula
2014-05-10 12:53:17

Kochani błagam o pomoc, wysłałam wiadomośc dla Parku Niespodzianek,na e-maila, ale od 2 tygodni nie mam tz.odzewu może mi podpowiecie jak mam z nimi sie z kontaktowac,telefony też jakieś mają złe numery. Bardzo,bardzo proszę o pomoc.moj e-mail ula-studzinska3@wp.pl

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: