Jezioro Czerniańskie w Wiśle

Zdjęcia (2)

Jezioro Czerniańskie to niezwykle malowniczo położony sztuczny zbiornik wodny, utworzony w miejscu połączenia Białej i Czarnej Wisełki w Wiśle Czarnem, w sercu Beskidu Śląskiego.Jezioro powstało w 1973 roku, poprzez budowę zapory ziemnej, po serii powodzi, głównie w celach retencyjnych i jako rezerwuar wody pitnej. Wysokość zapory na Jeziorze Czerniańskim to 37 m, a długość - 270 m.

Przy Jeziorze Czerniańskim w Wiśle miejsce ma jeden z kilku przystanków popularnej Wislańskiej Ciuchci, która obwozi turystów po najciekawszych zakątkach tej rozległej miejscowości. Korona zapory to wspaniałe miejsce spacerowe, chętnie wykorzystywane przez turystów. Cisza i piękno tego zakątka to prawdziwy magnes.Atrakcje wokół jeziora

W pobliżu cudnie rozlewającego się jeziora, w otoczeniu szczytów Beskid Śląskiego, znajdują się: potężny wodospad na Wisełce, skansen wsi wiślańskiej, rezerwat WisłaZamek Prezydenta RP oraz Dolina Białej Wisełki prowadząca na Baranią Górę (1220 m n.p.m.), ze słynnymi Kaskadami Rodła.

Jezioro Czerniańskie
ul. Czarne, Wisła Czarne, Wisła

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2011-08-24 11:39:22 na

Piękne zdjęcia, bardzo malownicza okolica to jest, a stosunkowo mało znana jak na Wisłę

Krajtroter ocenił to miejsce 2011-07-31 13:02:45 na

Dziękuję Aniu za te słowa. Okolica jest rewelacyjna i często tam bywam, dlatego też stworzyłem taką wycieczkę:)

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: