Jezioro Czerniańskie. Spacerowa zapora w Wiśle

ezioro Czerniańskie w Wiśle
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Jezioro Czerniańskie to niezwykle malowniczo położony sztuczny zbiornik wodny, utworzony w miejscu połączenia Białej i Czarnej Wisełki. Rozlewa się w Wiśle Czarnem, w sercu Beskidu Śląskiego. Jezioro powstało w 1973 roku, poprzez budowę zapory ziemnej. Stało się to po serii powodzi, głównie w celach retencyjnych i jako rezerwuar wody pitnej. 

Wysokość zapory na Jeziorze Czerniańskim to 37 m, a długość - 270 m. Przy Jeziorze Czerniańskim w Wiśle miejsce ma jeden z kilku przystanków popularnej Wislańskiej Ciuchci, która obwozi turystów po najciekawszych zakątkach tej rozległej miejscowości. Korona zapory to wspaniałe miejsce spacerowe, chętnie wykorzystywane przez turystów. Cisza i piękno tego zakątka to prawdziwy magnes.ezioro Czerniańskie w Wiśle
ezioro Czerniańskie w Wiśle

Atrakcje wokół jeziora Czerniańskiego

W pobliżu cudnie rozlewającego się jeziora, w otoczeniu szczytów Beskidu Śląskiego, znajdują się: potężny wodospad na Wisełce, skansen wsi wiślańskiej, rezerwat Wisła, Zamek Prezydenta RP oraz Dolina Białej Wisełki ze słynnymi Kaskadami Rodła, prowadząca na Baranią Górę (1220 m n.p.m.).

ezioro Czerniańskie w Wiśle
ezioro Czerniańskie w Wiśle
Jezioro Czerniańskie w Wiśle
Jezioro Czerniańskie w Wiśle

Informacje praktyczne

Czynne cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny

Jezioro Czerniańskie
ul. Czarne, Wisła Czarne, Wisła

Noclegi w Wiśle

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jezioro Czerniańskie w Wiśle
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 78)
Twoja ocena
Anna Piernikarczyk

Piękne zdjęcia, bardzo malownicza okolica to jest, a stosunkowo mało znana jak na Wisłę

JureK

Dziękuję Aniu za te słowa. Okolica jest rewelacyjna i często tam bywam, dlatego też stworzyłem taką wycieczkę🙂

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024